لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️

هیر فیلر (فیلرمو) چیست؟ + مزایا و فیلم هیر فیلر

مو یکی از مهم ترین اجزای بدن انسان است که تاثیر فراوانی بر زیبایی چهره دارد. این موضوع باعث شده است تا خانم ها و آقایان در هر سن و سالی برای زیبایی و سلامت موهای خود ارزش قائل شده و به هنگام بروز مشکلات متعدد از قبیل ریزش مو، شکنندگی مو، نازک شدن مو و… از روش های مختلفی برای درمان آن استفاده کنند. با پیشرفت علم روش های متفاوتی برای درمان انواع مشکلات مو به وجود آمده است از روش‌های سنتیِ طب ایران گرفته تا انواع قرص های شیمیایی و حتی استفاده از هیر فیلر یا فیلرمو که در سال های اخیر رواج یافته است.

تزریق هیر فیلر روش موثری است که از سال 2016 در کلینیک های مختلف پوست و موی دنیا در حال انجام است این روش تا به حال نتایج شگفت انگیزی داشته است و بسیاری از افراد از انجام آن رضایت خاطر داشته اند. هیر فیلر راهی موثر برای احیای مو، رشد و تقویت مو، پرپشت شدن مو، از بین رفتن مشکلات مربوط به ریزش مو و… می باشد.
اگر شما خوانندگان عزیز این مقاله نیز از انواع مشکلات مو رنج می برید حتما این مقاله را بخوانید تا با شیوه‌ی فیلر موها بیشتر آشنا شده و بتوانید مشکلات مختلف مربوط به موهایتان زودتر رفع کنید.

فیلر مو یا هیر فیلر چیست

به طور خلاصه فیلر مو یکی از مهم ترین روش های حال حاضر دنیا برای رفع مشکلات مو و راهی برای حجیم شدن آن ها به شمار می رود. این روش با تزریق مواد خاصی به پوست سر، بر ضخامت موها تاثیر گذاشته و به طور تضمینی موجب پر پشت شدن آن ها می شود.
پرکننده موی دکتر سیج یا همان هیر فیلر روشی است که بعد از سال ها تحقیق و پژوهش در caregen نتیجه داده و بالاخره در سال 2016 رسما وارد بازار شده است؛ در حال حاضر کلینیک های مربوط به پوست و مو در سراسر جهان خدمات مربوط به فیلر مو را به مردم عرضه می کنند.
هیر فیلر بر اساس فرمول انحصاری پپتیدهایof7 و هیالورونیک اسید ساخته شده است و باعث احیای سلول های پوست سر می شود؛ همچنین یک روش عالی برای تقویت فولیکول های مو و شادابی آن ها به شمار می رود.

مواد تشکیل دهنده هیر فیلر چیست؟

مواد تشکیل دهنده هیر فیلر

مواد تشکیل دهنده فیلر مو شامل

  • دکا پپتید 18 (deca peptide 18)
  • اسید پپتید هیالورونیک
  • دکا پپتید 28 ( Deca peptide 28)
  • الیگو پپتید 71 (oligo peptide 71)
  • اکتا پپتید 2 ( Octa peptide 2)
  • دکا پپتید 10 ( Deca peptide 10)
  • الیگا پپتید 54 ( oligo peptide 54)
  • فسفات بافر سالین است.

کاربرد و خواص مواد تشکیل دهنده فیلر مو:

همه‌ی مواد تشکیل دهنده‌ی فیلر کاربرد خاصی داشته و به رشد و تقویت موها کمک فراوانی می کنند. در این قسمت از مقاله به کاربرد اختصاصی مواد تشکیل دهنده‌ی فیلر مو اشاره خواهیم کرد.
• دکا پپتید 28 : رویش موهای جدید با استفاده از Deca peptide 28 انجام می شود.
• الیگو پپتید 71: این ماده برای جلوگیری از رشد موهای خاکستری در روند ترمیم موها به کار می رود؛ همچنین ترکیب الیگو پپتید 71 و الیگو پپتید 54 برای رفع ریزش موها بسیار موثر است.
• اکتا پپتید 2: محافظت از سلول های جدید مو که به واسطه ی روش هیرفیلر به وجود آمده اند بسیار مهم است؛ عوامل متعدد از جمله استرس های ناشی از موضوعات مختلف، اشعه مضر uv و بسیاری از موارد دیگر به صورت مستقیم و غیر مستقیم موجب آسیب دیدن جبران ناپذیرِ سلول موها می شوند، اکتا پپتید 2 به خوبی از سلول‌های جدید مو در برابر عوامل خطرناک محافظت می کند.
• دکا پپتید 10: دکا پپتید ده مواد مغذی مختلف را به ریشه‌ی موها رسانده و باعث ضخامت بیشتر آن ها می شود.
• الیگو پپتید 54: قطع ریزش مو مهم ترین بخش احیای موها به شمار می رود؛ الیگو پپتید 54 به خوبی می تواند ریزش موها را متوقف کرده و به روند رشد موهای جدید کمک کند.
• دکا پپتید 18: این ماده برای تحریک پوست سر و به وجود آمدن فولیکول های جدید مو بسیار موثر است.

اثر درمان با فیلر مو :

ماندگاری این شیوه یکسال است و در این مدت به رشد و قطع ریزش شدید مو کمک شایانی می کند.
با این وجود جنس موی همه ی افراد با یکدیگر تفاوت دارد و ممکن است اثر روش هیر فیلر برای هر فردی متفاوت از دیگری باشد، حتی اگر زمان ماندگاری این شیوه‌ی درمانی برای یک نفر کمتر از یکسال باشد جای نگرانی برای آن فرد وجود ندارد زیرا به راحتی می تواند جلسات ترمیم موی خود را تمدید کند.

مزایای درمان با هیر فیلر چیست؟

مزایا فیلر مو

از سال 2016 تا به امروز که فیلر مو برای رفع مشکلات مو مرسوم شده است افراد بسیاری توانسته اند موهای خود را با این روش ترمیم کرده و ریزش آن ها را برای همیشه متوقف کنند.
هیر فیلر از بهترین روش های افزایش تعداد موهای سر می باشد؛ همچنین موثرترین روش سرکوب ژن های مرتبط با ریزش موها در میان بیماران مختلف به شمار می‌رود.

تعداد جلسات درمان با فیلر مو چند جلسه است؟

با توجه به اینکه مشکلات مو در هر فردی متفاوت از دیگری است تعداد جلسات درمان با فیلر نیز برای هر شخصی متفاوت است اما به طور معمول 4 جلسه‌ی ابتدایی که هر دو هفته یکبار برگزار می شود برای همه ی افراد نیاز است. این مدت زمان بسته به شدت مشکل در افراد مختلف افزایش پیدا می کند.
نتایج اصلی هیر فیلر 15 روز بعد از اتمام دوره ی درمان مشخص خواهد شد.

تزریق فیلر مو چگونه انجام می شود؟

تزریق فیلر مو هیر فیلر

Hair filler یا فیلر مو به صورت سوزن به پوست سر تزریق می شود، اصولا این سوزن درد خاصی را در بیمار ایجاد نمی کند اما اگر فردی به این موضوع حساس باشد می تواند از پزشک معالج خود تقاضای بی حس کننده کند.

میزان کیفیت و بدون خطر بودن تزریق فیلر مو:

میزان کیفیت این شیوه‌ی درمانی به شرایط بیماران بستگی دارد هر فردی متناسب با شرایط جسمانی و سلامتی خود و با توجه به شدت مشکلی که از آن رنج می برد کیفیت این روش را درک می کند، به طور قطع نتایج افرادی که ریزش موی خود را زودتر تشخیص داده اند و بدنشان از نظر ویتامین های مختلف تامین شده در مقایسه با فردی که مشکلات حادتر دارد متفاوت است. اما در مورد خطر هیر فیلر باید بگوییم که این روش بعد از 13 سال تحقیق و آزمایش مورد استفاده ی عموم مردم قرار گرفته و کاملا بی خطر است.

تزریق فیلر به پوست برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که موهایی ضعیف و نازک دارند بهترین گزینه برای انجام فیلر مو و تزریق فیلر به پوست سر هستند. این دسته از افراد با انجام فیلر به نتایج بهتری دست پیدا می‌کنند.

تزریق هیر فیلر برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

با وجود فواید زیاد هیر فیلر، عوارض فیلرمو برای دسته ای از افراد خاص مشهود است که در ادامه آن ها را نام می بریم:
• افرادی که در ناحیه سر خود دارای زخم ها و عفونت های مختلف هستند.
• افرادی که پوست سرشان ملتهب است.
• کودکان
• افرادی که دارای بیماری آنژین، آندوکاردیت، دیابت، رماتیسم و مشکلات مفصلی شدید هستند.
• خانم هایی که در دوران شیردهی یا بارداری به سر می برند.
• کسانی که به دلیل عوامل مختلف از داروهای ضد انعقاد و یا رقیق کننده ی خون استفاده می کنند.
• افرادی که دارای مشکل سیستم ایمنی بدن هستند.
• افرادی که به اسید هیالورونیک حساسیت دارند.

هیر فیلر بهتر است یا مزوتراپی؟

فیلر مو بهتر است یا مزوتراپی

تزریق مزوژل یا همان مزوتراپی و تزریق هیر فیلر دو روش درمانی برای ریزش مو هستند که این روزها بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته اند. هرکدام از این دو روش دارای مزایا و معایب خاص خود بوده و ممکن است برای عده ای مناسب و برای عده ای دیگر نیز روش نامناسبی باشند؛ هر کسی باید متناسب با مشخصات فردی خود تصمیم به انجام مزوتراپی یا فیلر بگیرد. اما به طور کلی تزریق هیر فیلر بازخورد های بهتری از روش مزوتراپی دارد. به یاد داشته باشید که قبل از انجام روش مورد نظر خود تحقیقات لازم را در این زمینه انجام داده تا در نهایت بتوانید بین مزوتراپی یا هیر فیلر روش بهتر را انتخاب کنید.

شباهت های بین هیر فیلر و مزوتراپی:

• در هر دوی این روش ها ماده ی اصلی مورد نظر با سرنگ های خاصی به سر افراد تزریق می شود.
• در هردوی این روش ها ویتامین های مورد نیازِ موهای سر تامین می شود.

تفاوت های بین هیر فیلر و مزوتراپی:

ماندگاری و سرعت نتیجه دهی در هیر فیلر بالاتر از روش مزوتراپی می باشد.

هزینه ی تزریق هیر فیلر:

هزینه‌ی تزریق فیلر مو نیز با توجه به شرایط جسمانی و سلامت بیمار مختلف است به همین دلیل بهتر است با مراجعه به پزشک متخصص در این زمینه مشورت کرده و از هزینه ها آگاه شوید.
هزینه هیر فیلر در کلینیک زیبایی دکتر تفت، 3.200.00 تومان است. می توانید برای آگاهی از سایر خدمات به صفحه تعرفه خدمات زیبایی مراجعه کنید.

سخن پایانی:
به طور قطع تزریق هیر فیلر از بهترین روش های کاهش مشکلات مربوط به مو می باشد که بنابر نتایجی که تا به امروز داشته می تواند به طور تضمینی مشکل ریزش موی شما را حل کند؛ پیشنهاد ما به شما این است که از ریزش موی خود رنج می برید حتما استفاده از این روش را نیز در برنامه های خود قرار دهید.

از فیلر برای قسمت های مختلف بدن هم استفاده می شود؛ مانند فیلر بینی، فیلر زیر چشم، فیلر لب، فیلر گونه و … که برای آگاهی از کاربرد و مزایا هر کدام می‌توانید به مقاله های آن مراجعه کنید.

سوالات درباره‌ی فیلر مو:

اثر درمان فیلر مو چقدر ماندگاری دارد؟

تاثیر درمان پرکننده مو DRCYJ برای هر بیمار متفاوت است، اما معمولا تا یک سال ماندگاری دارد و در صورت نیاز به تمدید، می توان جلسات را تکرار کرد.

تعداد جلسات درمان با فیلر مو چند جلسه است؟

به طور طبیعی هر فرد و مشکل مو در هر فرد با دیگری متفاوت است، بنابراین به یک روش درمانی افراد پاسخ های متفاوتی می دهند، و تنها پزشک شما قادر خواهد بود در این مورد به شما توصیه کند. اما به طور معمول درمان توسط فیلر مو بصورت میانگین دو ماه در فواصل درمانی هر دو هفته یکبار طول می کشد

آیا تزریق فیلر مو درد دارد؟

بر اساس تجربه مراجعین تزریق فیلر مو نسبت به سایر درمان های تزریقی دردناک نیست. اما برخی از بیماران حساسیت بیشتری را هنگام تزریق در قسمت هایی از سر خود احساس می کنند. در واقع روند اصلی درمان نیازمند هیچگونه مواد بیهوشی نمی باشد. اما بر طبق خواسته بیمار و بر اساس مشاوره پزشک معالج می توان از بی حسی موضعی نیز استفاده کرد. همچنین برخی از پزشکان برای کاهش درد از ماساژور های آرامی در ناحیه تزریق استفاده می کنند.

تزریق هیر فیلر برای چه کسانی مناسب نیست؟

افراد با حساسیت به اسید هیالورونیک، افرادی که در سیستم ایمنی بدن خود دچار مشکل هستند یا سیستم ایمنی درمانی انجام می شوند.، افرادی که از داروهای ضد انعقاد یا رقیق کننده خون استفاده می کنند، خانم هایی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند، افرادی که به دیابت مبتلا هستند، افرادی که به رماتیسم،آنژین، آندوکاردیت و آسیب های مفصلی حاد مبتلا هستند، افرادی که مبتلا به التهاب پوست سر هستند، کودکان و خردسالان، افرادی که دارای زخم باز و عفونی در ناحیه سر هستند.

4.7/5 - (6 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *