لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم

فهرست محتوا نمایش

کلاژن و الاستین از پروتئین های بسیار مهم پوست هستند که تاثیر بسیار زیادی در جوانی و زیبایی آن دارند و کاهش آن ها در بدن باعث پیری پوست می‌شود.بسیاری از افراد حتی جوان نیز به دلایل ژنتیکی یا ابتلا به برخی از بیماری‌ها‌ی گوارشی دچار گودی و تیرگی چشم می‌شوند. به یکی از این بیماری ها اختلال کیسه اشکی  گفته می‌شود. این رخداد متداول به نازک تر شدن لایه چربی زیر پوست چشم ها گفته می‌شود که ظاهر آن ناحیه را تیره و گود می‌کند.

فیلم مراحل تزریق فیلر زیر چشم در کلینیک دکتر تفت

تزریق فیلر زیر چشم یک روش‌ زیبایی به شمار می‌رود که بسیاری از خانم‌ها و آقایان از این روش برای از بین‌بردن تیرگی‌ها و گودی زیر چشم استفاده می‌کنند. اصولا از فیلرهای کلاژن دار برای این ناحیه استفاده می‌شود که باعث آبرسانی و کلاژن سازی پوست حساس دورچشم نیز می‌شود. نتیجه آن حدود ۲ تا ۳ سال ماندگاری دارد که با توجه به هزینه مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه ژل لب طبیعی و فیلر بینی هم ترند شده است.

تزریق فیلر زیر چشم چگونه انجام می‌شود؟

تزریق فیلر زیر چشم معمولا به این صورت انجام می‌شود که در جلسه اول 1 سی‌سی تزریق می‌شود. 20 تا 30 درصد تیرگی در حین تزریق از بین می‌رود و حدود 20 درصد دیگر هم بعد از اینکه فیلر جا بیفتد. معمولا یک سی سی در جلسه اول تزریق می‌شود و بعد از حدود یک ماه اگر نیاز بود دومین سی سی نیز تزریق می‌شود. در مواردی که شدت گودی و تیرگی زیاد باشد به تزریق 2 سی‌سی در 2 مرحله و به فاصله یک ماه نیاز پیدا می‌شود در نهایت تزریق فیلر می‌تواند حدود 30 درصد تیرگی و 60 تا هفتاد درصد گودی را برطرف کند.

قبل و بعد از تزریق فیلر زیر چشم
عکس قبل و بعد از تزریق فیلر زیر چشم و هایفو
عکس قبل و بعد از فیلر زیر چشم
عکس قبل و بعد از فیلر زیر چشم در کلینیک دکتر تفت
عکس فیلر زیر چشم

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

نحوه تزریق فیلر زیر چشم

اصولا برای تزریق از سوزن استفاده می‌شود. در این روش پزشک ژل را به ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند و روی کار خود کنترل زیادی دارد. به همین دلیل این روش بسیار رایج است.

روش دوم کانولا است. کانولا سوزنی منعطف است که نوک آن بر خلاف سایر سوزن ها، تیز نیست. برای تزریق فیلر زیر چشم با استفاده از کانولا ، روزنه ای کوچک روی سطح پوست با یک سوزن ایجاد می شود که کانولا وارد آن روزنه شود.
مزیت استفاده از کانولا برای تزریق فیلر زیر چشم:

 • نسبت به تزریق بوسیله سوزن درد آن بسیار کمتر است.
 • نوک آن تیز و برنده نیست بنابراین نمی تواند به عروق آسیب بزند.
 • بدلیل اینکه به عروق آسیب نمی‌رساند، پس احتمال کبودی در آن تقریبا وجود ندارد.

مواد تشکیل دهنده فیلر زیر چشم

مواد تشکیل دهنده فیلر زیر چشم

فیلر زیرچشم نوعی پر‌کننده پوستی به اسم هیالورونیک اسید می‌باشد، که از قند طبیعی موجود در پوست و غضروف ساخته شده است و بطور طبیعی در بدن شما وجود دارد به همین دلیل هیچ خطری برای بدن شما نخواهد داشت و به بهترین نحو ممکن عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان می دهد. پس از چند تزریق که در زیر چشم شما انجام می‌شود به این پرکننده اجازه می‌دهد که لایه چربی در زیر پوست نازک شده‌ی شما ایجاد کند. یکی از مهمترین مزیت هایی که در این اسید وجود دارد این است که آب بیشتری را برای بدن جذب می‌کند و همین مسئله باعث می‌شود که سیاهی چشمان شما و گودی که زیر چشم به وجود می‌آید در مدت زمان کوتاهی از بین برود.

انواع چروک ها

چروک‌های چشم به دو دسته تقسیم می‌شوند:

چروک‌های پنجه کلاغی

چروک‌های پنجه کلاغی در گوشه‌ی چشم قرار دارند و با خندیدن تشدید می‌شوند. درمان این چروک‌ها تزریق بوتاکس دیسپورت است.

چروک‌های زیر چشم

این دسته از چروک‌ها زیر چشم مشاهده می‌شوند و درمان اصلی آن‌ها تزریق ژل و فیلر و مواد هیالورونیک غیر حجم‌دهنده است.

بنابراین؛ برای درمان چروک‌های دور و زیر چشم در بیشتر افراد به ترکیب درمانی بوتاکس دیسپورت و فیلر مرغوب مناسب دور چشم نیاز داریم.

بهترین زمان تزریق فیلر زیر چشم

گودی زیر چشم معمولا در سنین 20 تا 30 سالگی ایجاد شده و پس از 30 سالگی چین و چروک های ایجاد شده به دلیل کاهش کلاژن‌سازی عمیق تر می شوند. به همین دلیل بهترین زمان برای درمان گودی زیر چشم با تزریق فیلر، سن 20 تا 30 سالگی می باشد. ولی تمامی افراد از جوان تا پیر می توانند این تزریق را انجام دهند. اما برای افراد مسن تر باید پوست زیر چشم آن ها معاینه شود تا مشخص شود پوست زیر چشم آن ها مقاومت لازم برای تزریق فیلر را دارا می‌باشد یا نمی‌باشد.

آیا سیاهی زیر چشم با پیر شدن بدتر می‌شود؟

سیاهی زیر چشم

متاسفانه بله این اتفاق می‌افتد. بافت های پوست ما وارد مرحله‌ای به اسم پیری سلولی می‌شوند. زمانی که صورت ما پیرتر می شود، بافت های سلولی صورت هم به مرور زمان پیر می شوند. در واقع دیگر مانند دوران جوانی سلول های سریع رشد نمی کنند و نمی توانند جایگزین سلول های از دست رفته زیر چشم شوند. در این مرحله باید هدف این باشد که از پوستمان با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب، خوردن مواد غذایی متعادل، نوشیدن آب کافی و داشتن خواب کافی (راه های طبیعی برای نگهداری از پوست) مراقبت کنیم.

فیلرهای زیر چشم چه چیزی را درمان نمی کنند؟

رنگ دانه های روی پوست

در برخی موارد، لکه‌های تیره رنگ زیر پوست در اثر رنگدانه‌های پوستی روی پوست مشاهده می‌شوند و کاهش حجم زیر پوست تاثیری در این مورد ندارد. فیلر‌ها نمی‌توانند مشکل لکه‌های بیش از حد را حل کنند.

چین و چروک های جدید

فیلر زیر چشم + چین و چروک

فیلر ها معمولا در درمان چین و چروک، گودی و کبودی زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرند و نمی توانند از شکل گیری خطوط جدید روی پوست جلوگیری کنند. برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک‌های جدید میتوان از محصولاتی مانند بوتاکس، دیسپورت و زئومین استفاده کرد تا تاثیر بهتری در این زمینه داشته باشند.

انواع فیلرها

ژل‌ها در دو نوع دائمی و موقت موجود هستند. امروزه بیشتر از ژل‌های موقت استفاده می‌شود زیرا این ژل‌ها عوارض کمتری داشته و با ساختار بدن انسان هماهنگی بیشتری دارند. به علاوه در صورت عدم رضایت می‌توان این ژل‌ها به راحتی تخلیه کرد. تزریق فیلر زیر چشم معمولا حدود ٣٠ دقیقه طول می‌کشد.

فیلرهای مرغوب مناسب دور چشم انواع مختلفی دارند. که بهترین‌های آنها بترتیب عبارتند از:

 • Aliaxin SR
 • Belotero Balance
 • Stylage S
 • Juvederm volbella

از لحاظ کیفیت و هزینه، این چهار مورد تفاوتی با یکدیگر ندارند، اما از لحاظ ساختار مولکولی، میزان جذب آب، شکل خوابیدن زیر بافت پوست و … تفاوت‌های ظریفی با هم دارند. که براساس صلاح دید پزشک از نظر عمق و فرم گودی و چروک‌ها، سن، ضخامت پوست، میزان چربی زیر پوست و … نوع فیلر مناسب برای شما انتخاب می‌شود.

بهترین برند فیلر زیر چشم

ژل زیر چشم آلیاکسین (Aliaxin SR)

فیلرهای آلیاکسین به خوبی از شاخص‌های هیالورونیک اسید بهره می‌برند و علاوه براینکه عمل لیفت را انجام می‌دهند باعث پر‌کردن از راه آبرسانی و  تحریک پوست برای تولید کلاژن و الاستین نیز  می‌شوند.

فیلر زیر چشم بلوترو (BELOTRERO GERMANY)

بولترو یک فیلر عالی و محبوب با تزریق بسیار آسان ماندگاری بالا و نتیجه عالی می‌باشد. این نوع فیلر از اسید هیالورونیک تولید شده است و به صورت یکپارچه منطقه تزریقی را پر می کند و نتایج طبیعی را به دنبال خواهد داشت. البته اگر گودی زیر چشم عمیق باشد این ژل نمی‌تواند به خوبی آن را پوشش دهد اما برای تیرگی و گودی‌های بسیار کم، چین و چروک های سطحی، پر کردن جای زخم های آکنه مناسب است.

فیلر زیر چشم استایلج (STYLAGE FRANCE)

فیلر استایلج اولین فیلر تزریقی اسید هیالورونیک با لیدوکائین برای بی حسی موضعی و آنتی اکسیدان به شکل مانیتول است. فیلر استایلج غلظت های مختلفی دارد که بر اساس نیاز پزشک مورد استفاده قرار می گیرد.ژل استایلج باعث برطرف شدن چین و چروک های پیشانی، بینی، اطراف چانه و دهان و… می‌شود و برای از بین بردن خطوط پنجه کلاغی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیلر استایلج پوست را مرطوب و آبرسانی نموده و امکان تغییر در شکل و زاویه صورت را ایجاد می‌کند.

فیلر زیر چشم ژوویدرم (JUVEDERM USA_FRANCE)

ژل ژوویدرم یک فیلر پوستی طبیعی و بی‌خطر است که باعث صافى و طراوت پوست شما مى‌شود. ژوویدرم از بهترین برندهای فیلر موجود در بازار است. ولرا و ولبلا دو محصول جدید از این برند هستند که باعث تورم کمتر پس از تزریق می‌شوند. ولبلا برای تزریق‌های سطحی و ولرا برای تزریق‌های عمقی پوست مناسب است.تزریق فیلر ژوویدرم می تواند حفره ها و هاله های تیره ى زیر چشم را ابتدا کم رنگ و سپس از بین می‌برد.

ژل رستالین

رستالین از فیلرهای نسبتا قدیمی است ولی به علت کیفیت و ماندگاری بالا ( حدود یک سال ) هنوز هم برای تزریق زیر چشم استفاده می‌شود. تورم بعد از تزریق رستالین زیاد نیست. این فیلر برای تزریق‌های سطحی و عمیق مناسب است و از انسجام و سفتی خوبی برخوردار است. نسخه دیگری از رستالین به نام رستالین سیاک وجود دارد که این ژل به علت حجم دهی مناسب برای رفع چروک‌ها بخصوص برای افرادی که پوست اطراف چشم آنها حساس شده است نتیجه خوبی حاصل می‌شود.

عوارض فیلر زیر چشم

تزریق ژل به مناطق مختلف صورت از جمله ژل زیر چشم عوارض خاص و خطرناکی ندارد. متداول ترین عوارض ژل زیر چشم، کبودی، تورم و ناراحتی موقت در محل تزریق است که پس از چند روز از بین می‌رود.

کبودی

کبودی یکی از رایج‌ترین عوارض جانبی پس از تزریق فیلر زیر چشم است. طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه کالیفرنیا، ۱۹ الی ۶۸ درصد از بیماران مشکل کبودی را تجربه کرده‌اند. اما کبودی و ورم در بیشتر بیماران تا چند روز بعد از تزریق از بین می‌رود.

رنگدانه‌های پوستی زیاد

احتمال ریسک آن وجود دارد که در حین انجام این پروسه درمانی رنگدانه‌های پوستی زیاد شود. دلیل آن نیز واکنش پوست نسبت به درمان با فیلر های زیر چشمی است. که طبق تحقیقات در افرادی با پوست تیره ریسک بروز این مشکل متداول‌تر است.

بی نظمی‌ها

فیلرهای پوستی می‌توانند منجر به ایجاد برآمدگی‌ها و شکل‌های بی نظم خاصی در پوست شوند. در بعضی از موارد این بافت‌ها خودبخودی از بین می‌روند اما اگر به قوت خود باقی ماند باید حتما به پزشک خود مراجعه کنید تا با استفاده از هیالورونیداز فیلر‌های اسید هیالورونیک را حل کرده و درمان و تاثیرات آن را از بین برد. اما اگر تزریق در مرکز نامعتبر و توسط فرد غیرمتخصص انجام شود ممکن است تزریق به درون عروق خونی بریزد که در سال‌های گذشته در هر یک میلیون تزریق در ۱۰ نفر این اتفاق می‌افتاد، امروزه برای جلوگیری از این مساله بهتر است تزریق زیر چشم با کانولا صورت پذیرد تا هیچ عروقی پاره نشود.

پف دور چشم چه انواعی دارد؟

1_پف غیر واقعی نام دارد که در اثر از بین رفتن بافت زیرین چشم یا آب شدن کلاژن و الاستین که به صورت پف دیده می‌شود.

2_ پف واقعی که در اثر تجمع آب و جابه‌جایی بافت چربی بوجود می‌آید.

تشخیص این دو مورد فقط با معاینه بالینی و ویزیت دور چشم شما به صورت حضوری امکان‌پذیر می‌باشد. پف واقعی فقط با جراحی پلاستیک قابلیت درمان دارد، و پف غیر واقعی از موارد بسیار حساس و سخت با فیلر دور چشم درمان می‌شود و ظرف دو تا سه جلسه درمان می‌شود. پس اگر پف دور چشم دارید، دو روش کاملا متفاوت (جراحی یا فیلر) می‌تواند به عنوان درمان برای شما به کار گرفته شود.

مراقبت‌های قبل از تزریق فیلر زیر چشم

از مصرف الکل و رقیق کننده های خون، مانند آسپرین، در روزهای پیش از درمان پرهیز کنید. ابتدا شما باید با عوامل تشدید پیدا کردن عوارض جانبی فیلر زیر چشم آشنایی داشته باشید و اگر دارای این عوامل و علائم هستید در مورد آنها با پزشک خود مشورت کنید. این عوامل تشدید عوارض جانبی عبارت‌اند از:

 •  پوستی که مستعد کهیر و جوش زیاد زدن است.
 • در صورتی که باردار و یا شیرده هستید.
 • اگر سن شما کمتر از 18 سال باشد نمی توانید از این روش زیبایی استفاده کنید، زیرا مجوزی برای انجام آن وجود ندارد.  
 • در صورتی که اختلال در خونریزی خود دارید.
 • از مواد استفاده شده در فیلر به خوبی آگاهی داشته باشید تا از حساسیت جلوگیری شود.

مراقبتهای بعد از تزریق فیلر زیر چشم

مراقبتهای بعد از تزریق فیلر زیر چشم
 • برای یک هفته بهتر است حمام نکنید. یا اگر نیاز به حمام داشتید حمامی کوتاه با فشار کم آب و دمای متعادل آب را انجام دهید.
 •  باید برای حمام آب با دمای متعادل را انتخاب کنید زیرا آب گرم باعث جابه جایی فیلر می‌شود و آب سرد نیز باعث گلوله شدن ژل خواهد شد.
 • استخر، سونا و … برای دو هفته ممنوع می‌باشد.
 • در یک یا دو هفته اول به پشت بخوابید تا به صورت شما فشاری وارد نشود. برای اینکار می‌توانید در اطراف خود بالشت قرار دهید تا احتمال حرکت در خواب کاهش یابد.
 • سعی کنید از تابش آفتاب شدید و مستقیم به صورت خود پرهیز کنید.
 • بعد از تزریق هر ۱۵ دقیقه از کمپرس یخ به کمک یک دستمال روی محل تزریق استفاده کنید و دقت کنید که محل تزریق را خیس نکنید.
 • بهتر است یک هفته مصرف الکل و دخانیات را تا مدت دو هفته کنار بگذارید.
 • از مواد شوینده مناسب برای شستشوی صورت خود استفاده کنید.

ماندگاری فیلر زیر چشم

ماندگاری فیلر زیر چشم به عوامل مختلف و محصولی که استفاده می‌شود بستگی دارد، ماندگاری آن بسته به سیستم بدنی هر فرد متفاوت است، اما به طور کلی فیلر های پوستی تزریق شده در حفره هاى زیر چشم بین شش تا نه ماه ماندگاری دارند. پس از گذشت ۶ تا ٩ ماه، فیلر های پوستی توسط بدن شکسته می شوند و اثرات آنها نیز محو می شود. فیلرهای پوستی یک روش دائمى برای رفع حفره‌های زیر چشم نمی‌باشد. این درمان باید هر ۱۲ ماه یا ۱۸ ماه یک بار به طور مکرر تکرار شود. بهتر است در همان حالتى که پوست هنوز شاداب و جوان به نظر مى رسد تزریق جدید را هر ۶ ماه یک بار انجام دهید تا به طور مستدام ظاهرى جوان و یک نواخت داشته باشید.

 فیلر زیر چشم قیمت ۱۴۰۲

بسته به نوع فیلر انتخابی، برند و وسعت ناحیه مورد نظر و میزان ژل مورد نیاز قیمت تزریق ژل متفاوت خواهد بود. حجم مورد نیاز، قیمت تزریق ژل زیر چشم متفاوت است. به صورت میانگین قیمت هر سی سی فیلر از ۴/۲۰۰/۰۰۰ تا ۶/۲۰۰/۰۰۰ هزار تومان می باشد. به علت نوسانات قیمت دارو، قیمت ها تقریبی می باشد. شما برای زیر چشم خود به کمتر از یک سی سی ژل نیاز خواهید داشت، باقیمانده آن نگه داشته شده و در صورت نیاز چند ماه بعد، به صورت رایگان تزریق می‌شود.

مقایسه عملکرد کرم رفع گودی زیر چشم و فیلر

تزریق فیلر زیر چشم

در حالی که برخی از محصولات موضعی به هم سطح و هموار کردن و یا پر‌کردن حفره‌هاى زیر چشم کمک می‌کنند، ولى باید دانست که این محصولات فقط براى چند ساعت دوام می‌آورند. مسلما تزریق ژل‌ها برای مدت طولانی‌ترى در حفره‌هاى زیر چشم دوام مى‌آورند. اسید هیالورونیک مهمترین عنصر برای از درمان هاله‌های تیره ى زیر چشم است. این اسید به طور طبیعی در بافت و غضروف بدن یافت می‌شود، بنابراین براى بدن مضر نیست.

1- دوام و ماندگاری فیلرهای زیر چشم نسبت به کرم های زیر چشم بیشتر است بنابراین یکی از مزیت‌های مهم فیلر زیر چشم همین مورد می‌باشد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد از این روش زیبایی برای از بین بردن گودی و کبودی زیر چشم خود استفاده می کنند.

2- نسبت اسید هیالورونیک که در فیلر های زیر چشم وجود دارد به کرم ها بسیار بیشتر است بنابراین فیلر سریع جذب بافت‌های زیر چشم می‌شود، در‌واقع کرم ها با وجود اینکه این اسید را در درون خود دارند، ولی قدرت زیادی در از بین بردن گودی ها و کبودی های زیر چشم ندارند.

3- سرعت از بین بردن فیلر زیر چشم در گودی‌ها و کبودی‌های زیر چشم بسیار بیشتر است، درصورتی که کرم‌ها باید مدت زمان بسیار طولانی مورد استفاده قرار بگیرند تا تاثیر خود را نشان دهند. زمانی که از روش زیبایی فیلر استفاده کنید تنها در چند ساعت دیگر می‌توانید تاثیر آن را روی چشم‌های خود ببینید که کبودی‌ها و گودی‌ها را از بین برده است.

4_ تنها در یک جلسه می‌توان گودی‌ها و کبودی‌های زیر چشم خود را با فیلر زیر چشم از بین برد. ولی کرم ها را باید به صورت مداوم استفاده کنید.

پرسش و پاسخ درباره‌ی تزریق فیلر زیرچشم

آیا استفاده از فیلر چشم خطر دارد؟

فیلر‌های چشم تا زمانی که توسط یک متخصص با تجربه انجام شوند، ایمن هستند.براى انجام این کار حتما باید چک شود که پزشک گواهى تخصصى مناسب را داشته باشد و سپس تزریق فیلر خود را به او بسپارید، در واقع در این صورت نیازی نیست که نگران خطر این تزریق بود زیرا پزشک مهارت کافی در این مورد را دارد.

چگونه بهترین دکتر را برای فیلر زیر چشم انتخاب کنیم؟

فقط به یک متخصص زیبایى و یا متخصص عمومی می‌توان اعتماد کرد. تزریق فیلر‌هاى پوستی یک فرم هنری است و هرچه یک تزریق کننده استعداد و تجربه بیشتری در اجراى آن داشته باشد و با خطرات و عوارض آن بیشتر آشنایی داشته باشد تزریق نتایج بهتر و ماندگارترى خواهد داشت.

چرا کبودی زیر چشم بعضی افراد بدتر از دیگران است ؟

در واقع باید بدانید که کبودی زیر چشم یکی از مشکلاتی می‌باشد که در زیر چشم برخی از افراد به وجود می‌آید و دلایل به وجود آمدن آن زیر چشم هر فرد متنوع می‌باشد. ژنتیک یکی از مهمترین عوامل کبودی زیر چشم به حساب می‌آید، چون برخی از افراد زیر چشم خود چربی کمتری دارند و همین باعث می‌شود که زیر چشم هایشان کبود باشد و با تزریق فیلر زیر چشم به طور کلی از بین می‌روند.

فیلر زیر چشم برای چه کسانی مناسب است؟

همه افرادی که دچار کبودی و گودی زیر چشم هستند در سنی می‌توانند از این روش استفاده کنند. اما پزشک باید مجموعه‌ای از آزمایشات را انجام داده تا متوجه دلیل کبودی و تیرگی زیر چشم شود. بعضی از تیرگی‌ها به دلیل بیماری اتفاق می‌افتد و با درمان بیماری تیرگی هم درمان می‌شود و نیازی به تزریق ژل نخواهد بود. اما تیرگی و گودی که بر اثر افزایش سن یا وراثت باشد به کمک ژل درمان خواهد شد.

آیا احتمال کوری در صورت تزریق نادرست وجود دارد؟

یک پرکننده هنگام تزریق می‌تواند با جریان برگشتی از شریان چشم باعث کوری چشم شود و هیچ درمانی موثر نیست. در حالی که خطر بروز نابینایی با هر تزریق پرکننده نادر است اما این احتمال همیشه پیش بینی می‌شود، عواملی چون محل تزریق ، روش تزریق، مشخصات بیمار و مواد تزریق شده احتمال کوری در هنگام تزریق را کاهش می‌دهد.

3.9/5 - (22 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *