لوگو دکتر تفت

پی آر پی صورت چیست؟ چگونه کار می کند؟

هنگامی که متخصصان در مطب عمل پی آر پی را انجام می دهند، بسیاری از مشتریان قبل از شروع عمل، سوالات زیادی دارند. آن‌ها شایعات، حقایق، افسانه‌ها و گاهی اوقات اطلاعات گمراه‌کننده زیادی درباره این روش‌های جوان‌سازی پوست جدید شنیده‌اند.
بهترین راه برای مقابله با تمام اطلاعات نادرست موجود، ارائه حقایق سرد در مورد پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت) صورت است.
این امر که همیشه خود را در مورد هر درمانی که در نظر دارید آموزش دهید ایده‌ی خوبی است، در ادامه درباره پی آر پی صورت و در مورد مزایا، معایب، هزینه ها و سایر اطلاعات مربوطه خواهید خواند. 

پی آر پی صورت چیست؟

احتمالاً در مورد پلاسمای غنی از پلاکت که به عنوان پی آر پی صورت نیز شناخته می شود، شنیده اید. فرآیند اولیه با کشیدن خون کامل توسط تکنسین و سپس استفاده از یک سانتریفیوژ برای جداسازی گلبول های قرمز آغاز می شود.
پلاسمای غنی از پلاکت باقی مانده همان چیزی است که در فرآیند صورت استفاده می شود. به عبارت ساده تر،پی آر پی صورت از پلاکت ها و پلاسمای خون شما روی صورت شما استفاده می کند.

پی آر پی صورت چیست
پی آر پی صورت چیست

مواد شیمیایی طبیعی موجود در پی آر پی شما بر روی صورت شما ریخته می شود و سپس طی یک روش کوتاه به پوست می ریزد. هنگامی که پلاسما وارد بدن می شود، کار خود را برای جوان سازی کل صورت، سفت کردن مناطق چروکیده و صاف کردن ظاهر کلی انجام می دهد. پی آر پی صورت می تواند این کار را انجام دهد زیرا اجزای شیمیایی ضروری پی آر پی صورت رشد کلاژن را تحریک می کند.
برخی افراد ترجیح می دهند فقط یک جلسه پی آر پی صورت انجام دهند در حالی که برخی دیگر تحت یک سری اقدامات منظم قرار می گیرند. هر چه تعداد دفعات انجام پی آر پی صورت شما بیشتر باشد، نتایج هر درمان طولانی‌تر باقی می‌ماند که حدود سه تا شش ماه است.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

پی آر پی چگونه انجام می‌شود؟

همه ما در خون خود پلاکت داریم. پی آر پی یک روش 3 مرحله ای است که شامل خونگیری می شود:

 • از بازوی شما کشیده می‌شود.
 • در دستگاهی قرار می گیرد که پلاکت ها را از بقیه خون شما جدا می‌کند.
 • دوباره به شما تزریق می شود (فقط بخشی از خون شما که حاوی غلظت بالایی از پلاکت است). جراحان ارتوپد از پی آر پی برای کمک به بهبود سریعتر ورزشکاران پس از آسیب دیدگی استفاده می کنند.

در درماتولوژی، پی آر پی به عنوان یک درمان احتمالی برای ریزش مو در حال آزمایش است. پی آر پی  همچنین ممکن است بهبود زخم را تسریع کند. تعدادی از متخصصان پوست از پی آر پی برای ایجاد پوستی جوان تر به بیماران استفاده می کنند. اگر قصد انجام پی آر پی صورت برای درمان علائم پیری روی پوست خود دارید ، مراحل به شکل زیر است:

خون گیری

مقدار کمی خون (حدود 2 دو سرنگ) از بازوی شما گرفته می شود.
خون به آزمایشگاه منتقل می شود: لوله آزمایش حاوی خون شما در یک دستگاه پزشکی به نام سانتریفیوژ قرار می گیرد که خون شما را به لایه هایی جدا می کند. یکی از این لایه ها حاوی غلظت بالایی از پلاکت است.

تزریق خون

متخصص پوست ، خونی را که حاوی غلظت بالایی از پلاکت ها است، با استفاده از یک سرنگ یا میکرونیدلینگ (دستگاهی که شبیه یک غلتک پرزدار با سوزن های ریزی بیرون زده از آن است) به صورت یا پوست سر تزریق می کند. برای اینکه نتایج فوری به شما بدهد، متخصص پوست ممکن است فیلر را نیز تزریق کند. کل این روش حدود 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

در حالی که پی آر پی ممکن است شبیه چیزی باشد که مستقیماً از یک رمان علمی تخیلی بیرون آمده است، برخی از بیماران مشاهده کرده‌اند که پی آر پی صورت می تواند:

 • کاهش چین و چروک
 • پوست افتاده را حجیم کنید.
 • از شر چین های عمیق خلاص شوید.
 • چهره فرد را بهبود بخشد.
 • اسکارهای آکنه را کاهش دهید.
 • زمان ریکاوری کمی وجود دارد.

 درمان با پی آر پی صورت چگونه است؟

بسیاری از بیماران می دانند که پی آر پی صورت می تواند آنها را در مدت زمان کوتاهی سالم تر، جوان تر و به طور کلی فوق العاده به نظر برساند، اما اغلب نگرانی هایی در مورد خود این روش دارند. در ادامه یک طرح کلی آمده است:

پی آر پی صورت
پی آر پی صورت

یکی از اعضای تیم پزشکی نمونه کوچکی از خون شما را می گیرد و آن را در یک سانتریفیوژ قرار می دهد تا پلاسما و پلاکت ها را از گلبول‌های قرمز جدا کند. از گلبول های قرمز در این روش استفاده نمی شود. این پلاسمای غنی از پروتئین همان چیزی است که به تحریک تولید کلاژن در صورت تزریق به پوست صورت شما کمک می کند.
ما از یک کرم موضعی برای بی حس کردن پوست شما حدود 20 دقیقه قبل از درمان استفاده می کنیم.
اولین انفوزیون با اسید هیالورونیک و یا فیتو بوست انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که پوست کاملاً هیدراته شده و رنگدانه ندارد.
قبل از مرحله بعدی فرآیند، پلاسما در تمام صورت پخش می شود.
تکنسین پزشکی از یک دستگاه میکرونیدلینگ روی پیشانی، گونه‌ها و سایر قسمت‌های صورت شما استفاده می‌کند تا مطمئن شود که ماده غنی از پروتئین می‌تواند به عمق پوست نفوذ کند.
نیاز به میکرو به خودی خود به تحریک رشد کلاژن کمک می کند، بنابراین هنگامی که در کنار تزریق پی آر پی صورت استفاده می شود، تأثیر مضاعف تقویت کلاژن را دریافت می کنید.
وقتی تمام شد، ممکن است کمی درد سطحی روی صورت خود و کبودی جزئی ناشی از تکنیک میکرونیدلینگ مشاهده کنید.
برای خطوط عمیق و سایر نواحی مشکل‌ساز پوست صورت، تیم پزشکی ممکن است از پرکننده‌ها یا بوتاکس برای رسیدگی به پوست کم حجم و چین و چروک‌های کوچک استفاده کند.

نتایج پی آر پی صورت چیست؟

نمایش نتایج مدتی طول می کشد، به خصوص پس از اولین عمل پی آر پی صورت که انجام می دهید. اما اکثر مشتریان ما در عرض چند روز متوجه سفت شدن عمومی پوست، درخشش و پر شدن تمام صورت و ظاهری سالم تر می شوند.
نتایج می تواند چندین ماه طول بکشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد چند بار در سال برای حفظ نتایج برای اهداف ضد پیری، انجام پی آر پی صورت را انتخاب می کنند.
در ابتدا، بهتر است حدود 4 تا 6 درمان در فواصل دو هفته ای برای مقابله با جای زخم، آسیب پوستی و نواحی مشکل دار انجام شود.

مزایای پی آر پی صورت چیست؟

بیماران تحت درمان متوجه مزایای بسیاری از این درمان شده اند. نه تنها به بدن در ایجاد الاستین و کلاژن جدید کمک می کند، بلکه عملاً می تواند چین و چروک، اسکار آکنه، خطوط، علائم کشش و سایر انواع اسکار را از بین ببرد. بعلاوه، پی آر پی صورت می تواند اثرات برجسته ای با بافت و رنگ پوست بهتر ارائه دهد.
این درمان منحصر به فرد باعث می شود که فرآیندهای طبیعی بدن وارد عمل شوند. پوست در پاسخ به سوزن زدن شروع به تولید کلاژن و الاستین بیشتری می کند.
به طور همزمان، بدن همچنین به پلاسمای غنی از پلاکت پاسخ می دهد و با آن برای ایجاد کلاژن و الاستین اضافی کار می کند. پی آر پی صورت واقعاً ظاهر پوست شما را به روش های مثبت تغییر می دهند.
هیچ شانسی برای واکنش آلرژیک وجود ندارد زیرا پلاسما از بدن شما می آید. درد و ناراحتی حداقل است و این روش کوتاه است.

آیا پی آر پی صورت ایمن است؟

در حالی که متخصصان پوست هنوز سوالات بی‌پاسخ زیادی دارند،ام اینطور به نظر میرسد که پی آر پی صورت روش بی‌خطر است. ممکن است پس از آن کمی درد، کبودی و تورم داشته باشید. اینها در عرض چند روز از بین می روند.
بزرگترین خطرات ناشی از روشی است که خون شما را کنترل می کند. ضروری است که خون خارج شده از بدن شما استریل نگه داشته شود. در غیر این صورت ممکن است دچار عفونت شوید.

چه تعداد تزریق پی آر پی صورت نیاز است؟

محققان دریافته‌اند که اکثر بیمارانی که نتیجه می‌گیرند 3 درمان یا بیشتر دارند. این بدان معناست که شما باید 3 بار یا بیشتر به مطب متخصص پوست خود بروید تا خون گیری، درمان و تزریق مجدد به شما انجام شود. برخی از متخصصان پوست برای اینکه به بیماران خود نتایج فوری‌تری بدهند، یک فیلر همراه با پی آر پی صورت تزریق می‌کنند. این امر به بیمار اجازه می دهد تا نتایج فوری را ببیند.

چه کسانی می توانند جوانسازی پی آر پی صورت انجام دهند؟

در حالی که پی آر پی صورت برای اکثر افراد بی خطر در نظر گرفته می شود، برای افرادی که دارای یکی از شرایط پزشکی زیر هستند توصیه نمی شود:

 • هپاتیت C
 • HIV یا ایدز
 • هر نوع سرطان خون
 • بیماری قلبی عروقی که نیاز به مصرف رقیق کننده خون دارد.
 • سرطان پوست در ناحیه ای که باید درمان شود.
 • این شرایط بر پلاکت های شما تأثیر می گذارد و باعث می شود که آنها نتوانند نتایج مورد انتظار را ارائه دهند.

ماندگاری پی آر پی صورت چقدر است؟

پی آر پی صورت می تواند تا 18 ماه دوام داشته باشد.

ماندگاری پی آر پی صورت

هزینه پی آر پی صورت 

از آنجایی که پی آر پی صورت برای بهبود ظاهر افراد انجام می شود، بیمه پزشکی هزینه را پوشش نمی دهد. تخمین زده می شود که هزینه هر جلسه درمانی می تواند از 1.5 میلیون تومان تا 3 میلیون با توجه به متغییرهای موجود برای هر درمان متغیر باشد.

برای اطلاع از هزینه پی آر پی صورت در کلینیک دکتر تفت کلیک کنید.

چه افرادی برای پی آر پی صورت مناسب هستند؟

این یک سوال بسیار کلی است.زیرا که در هر فرد با فرد دیگر این روش بسیار متفاوت است.همچنین برای آگاهی از این که آیا شما کاندیدای مناسبی هستید باید با مشاورین ما مشورت کنید. اگر شما و متخصص پوستتان به این نتیجه رسیدید که پی آر پی صورت ارزش انجام دادن برای شما را دارد،حتما به توصیه های ارائه شده توجه کنید.

شایعه‌ها در مورد پی آر پی صورت چیست؟

افسانه: PRP صورت صدمه می زند.
واقعیت: برای چند دقیقه در حین و بعد از عمل، ناراحتی جزئی وجود دارد، اما هیچ چیز قابل توجهی نیست.

افسانه: روش های پی آر پی صورت بسیار گران هستند.
واقعیت: بسته به تعداد درمان‌هایی که می‌خواهید برای پی آر پی صورت، یک صورت تکی به طرز شگفت‌آوری مقرون به صرفه است.

افسانه: پی آر پی صورت نوعی جراحی است.
واقعیت: آنها اصلاً جراحی نیستند. این یکی از مزایای کلیدی درمان پی آر پی صورت است.

افسانه: خطر عفونت وجود دارد.
واقعیت: از آنجایی که پی آر پی صورت از پلاسمای خون و پلاکت های شما استفاده می کند، هیچ خطری برای عفونت وجود ندارد.

افسانه: روش‌های پی‌آرپی نتایج فوری ارائه می‌دهند و بهتر از جراحی لیفت صورت هستند.
واقعیت: دقیقاً به دلیل اینکه پی آر پی صورت جراحی نیست، مدتی طول می کشد تا نتایج ظاهر شوند. مزیت بزرگ، در این مورد، این است که روش‌های غیرجراحی هزینه بسیار کمتری نسبت به جراحی دارند، بنابراین پی آر پی صورت نتایج عالی را بدون هزینه یا خطرات بالای جراحی ارائه می‌دهد. اما برای افرادی که پوست بسیار آسیب دیده یا پیری دارند، لیفت صورت ممکن است گزینه بهتری باشد. اعضای تیم ما به شما کمک خواهند کرد تا رویکرد بهینه را برای شرایط خاص خود انتخاب کنید.

فواید پی آر پی صورت چیست؟

به طور خلاصه و تیتروار  فواید پی آر پی صورت یه شرح زیر است:

فواید پی آر پی صورت
 • افزایش تولید کلاژن
 • کاهش خطوط ریز و چین و چروک
 • پوست سفت تر و سفت تر
 • بهبود حفظ رطوبت
 • افزایش تن و بافت پوست
 • درمان به سرعت تمام می شود
 • نتایج پی آر پی صورت ماندگار
 • دروه ریکاوری طولانی ندارد
 • آمادگی زیادی برای آن لازم نیست

سخن پایانی درباره pop صورت

پی آر پی صورت (prp facial) برای پوست شما عالی است. این عمل می توانند ظاهر و احساس شادابی، شادابی، شادی و سلامتی به شما بدهند.پی آر پی صورت تمام مزایای یک صورت سنتی را ترکیب می کند و در عین حال تعدادی از مزایای خود را نیز اضافه می کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای باورنکردنی جوانسازی صورت PRP، امروز با کارشناسان زیبایی حرفه ای کلینیک ما تماس بگیرید تا مشاوره اولیه خود را تعیین کنید.
ما سلامت فعلی پوست و اهداف زیبایی شناختی شما را بررسی خواهیم کرد تا یک برنامه درمانی مناسب برای کمک به شما ایجاد کنیم که بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشید.

پرسش و پاسخ در مورد پی آر پی صورت

آیا عوارض جانبی یا خطرات احتمالی برای تزریق پی آر پی صورت وجود دارد؟

پی آر پی مورد استفاده برای عمل های زیبایی برای اکثر افراد بی خطر است. موارد منع مصرف بسیار کمی برای تزریق پی آر پی وجود دارد. شایع ترین عوارض جانبی مرتبط با تزریق پی آر پی صورت تورم و قرمزی خفیف تا متوسط است.

3.8/5 - (6 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *