لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
مدت ماندگاری کربوکسی تراپی

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی چقدره؟

کربوکسی تراپی یکی از جدیدترین درمان های پزشکی زیبایی است. با استفاده از آن می‌توانیم جنبه‌های مختلف مانند گردش خون و تجمع چربی را بهبود بخشیم و همچنین برای کارهای دیگری مانند کاهش یا بهبود سلولیت نیز از آن استفاده نماییم.

قصد داریم در این مقاله به توضیح مختصری درباره کربوکسی تراپی بپردازیم و در مورد موضوعات مختلفی همانند مدت ماندگاری کربوکسی تراپی، مزایا، تعداد جلسات مورد نیاز و موارد دیگر صحبت کنیم. اگر علاقه مند هستید که بیشتر در این زمینه بدانید، تا پایان ما را همراهی کنید.

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یک روش درمانی زیبایی است؛ این کار به وسیله تزریق دی اکسید کربن انجام می شود. در واقع دی اکسید کربن  زیر پوست تزریق می شود و سلولیت، علائم کشش پوست، حلقه های تیره زیر چشم، چربی موضعی و….. به مرور زمان کاهش می یابد.

کربوکسی تراپی چیست؟

شایان ذکر است که این درمان مستلزم به حضور یک پزشک متخصص است. این شخص می تواند یک متخصص پوست، زیبایی‌شناس معتبر باشد.

ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است؟

ماندگاری کربوکسی تراپی با توجه به متابولیسم طبیعی بدن ما و با توجه به ژنتیک هر بیمار متفاوت است و اثر آن مدتی پس از سپری شدن جلسات به تدریج کاهش می یابد. با این حال، خاصیت این درمان به طوری‌ست که مدت ماندگاری کربوکسی تراپی هربار بیشتر و بیشتر خواهد شد.

ماندگاری کربوکسی تراپی
ماندگاری کربوکسی تراپی

لازم به ذکر است که اگر کربوکسی تراپی برای درمان آکنه و اسکارهای صورت استفاده شود، پس از طی کردن تعداد جلسات تعیین شده، نتایج آن دائمی خواهند بود.

تیم پزشکان متخصص در کلینیک زیبایی دکتر تفت همواره در حال توسعه دائمی هستند تا نوآورانه ترین تکنیک ها را در دسترس مراجعان قرار دهند.

چه عواملی مدت ماندگاری کربوکسی تراپی را افزایش می دهند؟

پس از درمان کربوکسی تراپی ، پروتکل بهبودی خاص و دشواری لازم نیست. در حقیقت نیازی نیست مراقبت خاصی را انجام دهید. بنابراین می توانید به طور معمول به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید. با این وجود، رعایت برخی نکات باعث می شود که ماندگاری کربوکسی تراپی افزایش یابد.

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی
مدت ماندگاری کربوکسی تراپی
  • اگر کربوکسی تراپی بدن را به منظور  کاهش چربی یا سلولیت انجام دادید، از غوطه ور شدن در آب به مدت 24 ساعت خودداری کنید .
  • پس از اتمام درمان در مقابل آفتاب بدون کرم ضد آفتاب قرار نگیرید و آبرسان خوب برای پوست خود استفاده کنید.
  •  بهتر است بعد از انجام این کار نمک و الکل مصرف نکنید. چون باعث تورم ناحیه ای از پوست می شود که کربوکسی تراپی روی آن انجام شده است.
  • مصرف دخانیات را فراموش کنید

انجام ورزش های سنگین نیز تا ۲۴ ساعت بعد از این کار توصیه نمی شود.

اگر نکات گفته شده را رعایت کرده و دوبار در سال کربوکسی تراپی کنید، اثرات آن افزایش خواهد یافت.

فواید کربوکسی تراپی چیست؟

دی اکسید کربن تزریق شده به پوست (کربوکسی تراپی)، فواید متعددی دارد. به همین دلیل است که اکثر افراد تمایل دارند از آن استفاده کنند. مهمترین فواید کربوکسی تراپی عبارت اند از:

  • گردش خون سلولی را تحریک می کند.
  • اکسیژن رسانی بافت را افزایش می دهد.
  • باعث تشکیل رشته های کلاژن جدید می شود.

کاهش علائم کشش پوست

به لطف کشش بافت ها و  دی اکسید کربن، می توان تولید کلاژن را تحریک کرد. این امر وضعیت پوست را بهبود می بخشد و جذب کرم هایی را که روی ناحیه مورد درمان اعمال می شود، افزایش می دهد.

درمان سلولیت:

کربوکسی تراپی روشی است که با تجزیه سلول های چربی (سلول هایی که چربی را ذخیره می کنند) چربی های موضعی را از بین می برد. این درمان باعث بهبود گردش خون و تخلیه لنفاوی در ناحیه اعمال شده می شود.

 با انجام کربوکسی تراپی افزایش کلاژن در پوست ما حاصل می شود که در نهایت باعث کاهش سلولیت می شود و این درمان را به یک درمان موثر برای ترک های پوستی تبدیل می کند. البته این اثر درمانی به لطف افزایش PH حاصل می شود که با کاهش اکسیژن از گشاد شدن رگ های خونی جلوگیری می کند.

کاهش شلی پوست:

یکی دیگر از نتایج جالب کربوکسی تراپی، کاهش شلی پوست است. این روش درمانی  ترک های پوستی را از بین برده و با افزایش تولید کلاژن به پوست استحکام می بخشد.

از بین بردن چربی های موضعی:

یکی دیگر از فواید جالب کربوکسی تراپی نابود شدن سلول های چربی موضعی است. تزریق دی اکسید کربن باعث شکسته شدن سلول های چربی و در نهایت از بین رفتن چربی های موضعی می شود. افزایش گردش خون عامل دیگری است که به بهبود ناحیه تحت درمان کمک می کند.

از بین بردن سیاهی دور چشم:

 دغدغه بسیاری از افراد سیاه شدن ناحیه زیر چشم است. با تزریق گاز کربنیک می توان تورم را کاهش داد، گردش خون را بهبود بخشید و پوست را روشن کرد. به این ترتیب فرورفتگی کاهش می یابد و پوست رنگ تیره خود را که ظاهر خستگی پیدا کرده بود، از دست می دهد.

درمان آکنه:

 CO2 فیبرهای کلاژن را تحریک می کند و خاصیت ارتجاعی و درخشندگی صورت ما را بهبود می بخشد. درمان کربوکسی تراپی برای کنترل چربی موضعی موثر بوده و به یک راه حل توصیه شده برای آکنه تبدیل شده است.

کاربردهای دیگر این روش درمانی مبارزه با شلی پوست، رفع اسکار، ریزش مو، پسوریازیس و موارد دیگر است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای کربوکسی تراپی

 تعداد جلسات این درمان برای تمامی افراد یکسان نیست. در کربوکسی تراپی روی هر مورد به روشی شخصی کار می کنیم و درمان ها را با افراد تطبیق می دهیم. یعنی اثرگذاری این روش در افراد مختلف متفاوت بوده و ممکن است بعضی ازمراجعین زودتر از سایر افراد نتیجه ببینند و به جلسات کمتری نیاز داشته باشند.

به طور کلی کربوکسی تراپی در حدود 10 جلسه ارائه می شود که فرد می‌بایست هر دو هفته یا 30 روز یک بار به مراکز درمانی مراجعه کند که هر جلسه نیز 30 دقیقه تا 1 ساعت طول می کشد.

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟

خطرات و عوارض کربوکسی تراپی خیلی کم و نادر است. با این وجود ممکن است مواردی دیده شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

عوارض کربوکسی تراپی چیست
  • درد و تورم در ناحیه ای که تزریق انجام شده است.
  • بی حسی یا احساس سوزش روی پوست.
  • ایجاد کبودی های کوچک در ناحیه ای که تزریق انجام شده است.

کربوکسی تراپی در چه مواردی نباید انجام شود؟

بهتر است برخی گروه ها از انجام کربوکسی تراپی خودداری کنند.
برای محافظت از سلامت زیباجویان، کربوکسی تراپی را برای افرادی که باردار هستند، از صرع، قانقاریا، فلبیت، نارسایی قلبی یا ریه، نارسایی کلیه یا کبد، فشار خون بالا کنترل نشده شدید و اختلالات رفتاری روانپزشکی رنج می برند توصیه نمی کنیم.

من می خواهم کربوکسی تراپی انجام دهم، آیا مناسب من است؟

کاربردهای دیگری نیز وجود دارد که کربوکسی تراپی در آنها بسیار موثر است. برای اطلاع از اینکه کربوکسی تراپی برای شما مناسب و دریافت مشاوره های سریع، شخصی با ما تماس بگیرید.
تمامی مشاوره های کلینیک دکتر تفت رایگان می‌باشند.

هزینه کربوکسی تراپی چقدر است؟

بهتر است که قبل از انجام این کار، از پزشک مشاوره بگیرید تا شما را در زمینه هزینه ها راهنمایی کند.

 هزینه کربوکسی تراپی با توجه به عوامل زیادی مثل ناحیه تحت درمان، کلینیک انتخاب شده، تعداد جلسات مورد نیاز و…. تعیین می شود. بنابراین نتیجه می‌گیریم که این هزینه ها در جاهای مختلف یکسان نیست.

سخن پایانی درباره مدت ماندگاری کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک تکنیک غیر تهاجمی با فواید بسیار زیاد برای پوست می‌باشد. به دلیل خواص درمانی و ترمیم کنندگی انواع اختلالات پوستی، کاملا ایده آل است.
مهم است که یک متخصص شما را ارزیابی کند و بهترین درمان را برای نیازهای فردی شما توصیه کند. بنابراین بهتر است قبل از انجام این کار از مشاوره استفاده کنید و سوالات خود را بپرسید.
قصد ما از نگارش این مقاله، ارائه توضیحات در مورد روش کربوکسی تراپی بود. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشید پاسخ سوالاتتان را بیابید.
از شما ممنونیم که تا پایان مقاله مدت ماندگاری کربوکسی تراپی ما را همراهی کردید.

پرسش و پاسخ درباره ماندگاری کربوکسی تراپی:

انجام کربوکسی تراپی محدودیت سنی دارد؟

اگر سن شما کمتر از ۳۰ سال است و مشکل حاد پوستی ندارید، بهتر است از انجام این کار صرف نظر کنید.

کدام گروه از افراد نمی توانند از این روش درمانی استفاده کنند؟

بانوانی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند، نباید از این درمان استفاده کنند. همچنین انجام کربوکسی تراپی به بیماران قلبی ، کلیوی ، ریوی یا کسانی که از مشکلات انعقادی رنج می برند، نیز توصیه نمی شود.

آیا کربوکسی تراپی عوارضی برای پوست دارد؟

در صورتی که بعد از انجام کربوکسی تراپی متوجه عوارض پوستی شدید، نگران نباشید. این علائم طبیعی هستند و بهتر است با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

4.6/5 - (12 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *