لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
بوتاکس چشم گربه ای چیست

بوتاکس چشم گربه ای چیست؟

عوامل مختلفی همچون ژنتیک و افزایش سن باعث افتادگی ابرو، چشم و کاهش زیبایی صورت می‌شوند. در نگاه اول مهمترین بخش صورت که بیشتر به آن توجه می‌شود چشم است. چشم‌های درشت و کشیده همانند چشم‌های گربه تاثیر بسیار شگفت انگیزی در زیبایی صورت افراد دارند. لازم به ذکر است که برخی از افراد این زیبایی چشم را به صورت خدادادی دارند. تزریق بوتاکس چشم گربه ای با سم بوتولینوم بلافاصله پس از تزریق سبب ایجاد چشم‌های کشیده و به اصطلاح چشم گربه ای می‌شود. اگر شما نیز می‌خواهید که دارای چشمانی زیبا باشید تا آخر این مقاله با ما همراه شوید.

بوتاکس چشم گربه ای

بوتاکس چشم گربه ای

همان طور که از نامش پیداست بوتاکس چشم گربه ای از روی چشم‌های کشیده گربه الهام گرفته شده است. روش‌های دیگری هم برای کشیده شدن چشم‌ها وجود دارد که در این میان تزریق بوتاکس چشم گربه ای راهی سریع و ارزان می‌باشد. این نوع تزریق به چشم‌ها شکل بادامی می‌دهد و زیبایی فریبنده ای به چهره می‌بخشد. زیبایی چشم‌ها به خصوص در بانوان حس اعتماد به نفس آن‌ها را افزایش داده و باعث جذابیت بیشتر ظاهر آن‌ها می‌شود. البته با بوتاکس چشم گربه ای نیز می‌توان چین و چروک‌ها و نقص‌های اطراف چشم را برطرف کرد.

نحوه تزریق بوتاکس چشم گربه ای چگونه است؟

 لازم است تا در ابتدا قبل از انجام تزریق بوتاکس چشم گربه ای، درباره این روش زیبایی و درمانی اطلاعات لازم را کسب کنید. سپس برای پیدا کردن پزشکی با تجربه و با مهارت اقدام کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت نتایج مطلوب از این روش زیبایی، در ابتدا باید هدف خود را از تزریق بوتاکس چشم گربه ای مشخص کرده و برای پزشک متخصص خود شرح دهید. تزریق بوتاکس چشم گربه ای عموما در یک جلسه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ای انجام می‌شود. ممکن است قبل از تزریق اصلی بوتاکس، در ابتدا پزشک متخصص برای تست مقدار کمی بوتاکس به شما تزریق کند تا از واکنش بدن شما نسبت به این ماده آگاه شود. پس از این مرحله، پزشک برای تزریق بوتاکس چشم گربه ای، نواحی اطراف چشم را ضدعفونی کرده و از ماده بی حسی برای بی حس کردن این نواحی استفاده می‌کند. در مرحله آخر نیز پزشک با استفاده از یک سوزن مخصوص، ماده بوتاکس را در قسمت‌های مشخص شده تزریق می‌کند. هدف از انجام تزریق بوتاکس چشم گربه ای رفع چین و چین و چروک‌های این ناحیه و بالا کشیدن چشم‌ها است.

برای ایجاد چشم گربه ای چند جلسه تزریق بوتاکس نیاز است؟

افراد برای این که بتوانند چشم‌های خود را با استفاده از بوتاکس چشم گربه ای کشیده تر کنند به جلسات متعددی نیاز دارند. لازم به ذکر است که برند بوتاکس استفاده شده نیز نقش بسیار مهمی در تعداد این جلسات دارد. چون بعضی از برند‌ها برای ایجاد چشم گربه ای به جلسات بیشتری نیاز دارند. اما به طور میانگین حدود ۳ الی ۶ ماه طول می‌کشد تا داروی استفاده شده به پایان برسد. بعد از پایان این مواد می‌توان دوباره به پزشک مراجعه کرده و بوتاکس چشم گربه ای را تزریق کرد.

مزایای تزریق بوتاکس چشم گربه ای

تزریق بوتاکس چشم گربه ای مزایای بسیار زیادی دارد که شامل موارد زیر می‌باشند:

مزایای تزریق بوتاکس چشم گربه ای
 • نتایج حاصل از تزریق بوتاکس چشم گربه ای به سرعت خود را نشان می‌‌دهد و فرد بعد از گذشت یک هفته تا ده روز شاهد بهبود وضعیت پوست خود خواهد بود.
 • بوتاکس چشم گربه ای دوران نقاهتی نداشته و بلافاصله پس از تزریق می‌توان به زندگی عادی خود بازگشت.
 • به دلیل اینکه این روش تهاجمی نیست عوارض بسیار محدودی دارد.
 • در این روش خطر عفونت بسیار ناچیز است.
 • موقتی بودن تاثیر این روش باعث می‌شود تا بدون نیاز به جراحی تکمیلی و تنها با گذشت چند ماه، پوست به حالت طبیعی خود بازگردد.
 • این روش علاوه بر این که می‌تواند در چشم‌ها شکل چشم گربه ای را ایجاد کند، می‌تواند باعث جوانسازی پوست و رفع افتادگی و چین و چروک اطراف چشم نیز شود.
 • ایجاد شکل جذاب در چشم‌ها بدون جای اسکار و زخم

تزریق بوتاکس چشم گربه ای با چه عوارضی همراه است؟

همانطور که می‌دانید هر روش زیبایی علاوه بر مزایا، معایبی نیز دارد. اما در این میان بوتاکس چشم گربه ای از این قانون مستثنی نبوده و از شایعترین عوارض بوتاکس چشم گربه ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عوارض بوتاکس چشم گربه ای
 • تورم

تورم یک واکنش طبیعی از طرف بدن به هر روش درمانی می‌باشد. این عارضه به طور معمول بسیار خفیف بوده و در عرض چند ساعت از بین می‌رود.

 • درد

میزان درد در محل تزریق به آستانه درد افراد بستگی دارد. به طور معمول بیشتر مراجعه کنندگان توانایی تحمل این درد را داشته اند. اما اگر جزو افرادی باشید که آستانه دردتان پایین است، پزشک می‌تواند برای شما از کرم‌های بی حسی استفاده کند.

 • سر درد و تهوع

یکی از شایع ترین عوارض بوتاکس تهوع و سر درد می‌باشد. این عارضه بسیار خفیف بوده و بیشتر برای کسانی که اولین تزریق خود را انجام می‌دهند ایجاد می‌شود.

 • کبودی

ممکن است بعد از هر تزریق کبودی را در ناحیه تزریق مشاهده کنید. این عارضه به دلیل سوراخ شدن عروق خونی به وجود می‌آید. کبودی یکی از عوارضی می‌باشد که به مهارت بالای پزشک بستگی دارد.

 • عفونت

اگر تزریق بوتاکس چشم گربه ای در محیط‌های درمانی انجام شود این عارضه به هیچ عنوان رخ نمی‌دهد. چون عفونت به دلیل آلوده بودن محیط ایجاد می‌شود.

 • واکنش‌های کولینرژنیک

این واکنش‌ها به صورت خشک شدن چشم‌ها یا دهان مشاهده می‌شود. این عارضه زمانی رخ می‌دهد که از سم نوع b استفاده شود.

 • افتادگی پلک

 در گذشته افتادگی پلک بیشتر مشاهده می‌شد. این عارضه به دلیل تزریق در عضله اشتباه رخ می‌دهد. اگر تزریق بوتاکس چشم گربه ای را زیر نظر یک پزشک متخصص انجام دهید، قطعا این اتفاق برای شما ایجاد نمی‌شود.

ماندگاری بوتاکس چشم گربه ای چقدر است؟

شرایط بدن افراد یکی از مواردی می‌باشد که بر روی میزان ماندگاری مواد بوتاکس تاثیرگذار است. در بین افراد مختلف ماندگاری بوتاکس چشم گربه ای متفاوت می‌باشد. ماندگاری تزریق بوتاکس چشم گربه ای در موارد دیگر همچون تزریق بوتاکس شقیقه و تزریق بوتاکس پیشانی کمتر و بین ۴ تا ۶ ماه است. همچنین تاثیر تزریق بوتاکس بر روی چین و چروک اطراف چشم نیز پس از گذشت ۴ تا ۶ ماه از بین می‌رود. افرادی که تزریق بوتاکس چشم گربه ای انجام داده اند، باید قبل از اینکه تاثیر تزریق بوتاکس چشم گربه ای به کلی از بین برود، به پزشک مراجعه کنند تا تزریق بوتاکس آن‌ها مجدد تکرار شود. معمولا توصیه میشود تا تزریق بوتاکس چشم گربه ای هر ۳ تا ۴ ماه یکبار انجام شود تا چین و چروک و خطوط اطراف چشم نمایان نشوند. این مسئله از آسیب بیشتر پوست نیز جلوگیری کرده و مانع ایجاد چین و چروک جدید در پوست می‌شود.

مراقبت‌های قبل از تزریق بوتاکس چشم گربه ای

قبل از تزریق بوتاکس چشم گربه ای شما باید نکاتی را جهت دریافت نتایج بهتر رعایت کنید که شامل موارد زیر می‌باشند:

 • چند روز قبل از تزریق از مصرف داروهای رقیق کننده خون پرهیز کنید.
 • قبل از تزریق پوست باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و لوازم آرایشی باشد.
 • اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید باید با پزشک متخصص خود در میان‌ بگذارید.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس چشم گربه ای

برای دریافت نتایج عالی از روش تزریق بوتاکس چشم گربه ای نیاز است تا یکسری نکات و مراقبت‌های زیر را به خوبی رعایت کنید، این موارد عبارتند از:

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس چشم گربه ای
 • به مدت یک هفته از انجام ورزش و یا فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس از رفتن به حمام خودداری کنید.
 • برای فرم دهی بهتر چشم‌ها، ورزش‌هایی را که پزشک برای شما تجویز کرده است به خوبی انجام دهید.
 • به مدت ۴ الی ۵ ساعت بعد از تزریق از خوابیدن پرهیز کنید.
 • به مدت ۱ هفته از خوردن و یا مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • از لمس ناحیه تزریق شده جدا خودداری نمایید.
 • به مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • در صورت احساس درد بعد از تزریق بوتاکس چشم گربه ای شما می‌توانید برای تسکین درد خود از کمپرس سرد یا مسکن‌ها استفاده کنید.

چه کسانی نمی‌توانند بوتاکس چشم گربه ای را انجام دهند؟

تزریق بوتاکس چشم گربه ای برای افراد زیر توصیه نمی‌گردد. این افراد عبارتند از:

 • افراد زیر ۱۸ سال
 • خانم‌های باردار و مادران شیرده
 • افرادی که به بیماری‌های خاصی همچون بیماری‌های خود ایمنی مبتلا هستند.

سن مناسب برای انجام بوتاکس چشم گربه ای

سوالی که برای بیشتر افراد پیش می‌آید این است که، چه سنی برای انجام بوتاکس چشم گربه ای مناسب است؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که نمی‌توان برای این مسئله سن خاصی را تعیین کرد، چون بهترین زمان برای انجام بوتاکس چشم گربه ای زمانی است که چین و چروک‌ها هنوز خیلی عمیق نشده اند. کسانی که در هنگام حرف زدن و یا اخم کردن حرکات صورت آن‌ها بیشتر است، زودتر از افراد دیگر نیازمند انجام بوتاکس چشم گربه ای هستند.

هزینه بوتاکس چشم گربه ای چقدر است؟

هزینه بوتاکس چشم گربه ای به عوامل مختلفی همچون تجربه و مهارت پزشک متخصص، میزان بوتاکس تزریق شده و هزینه‌های درمانگاه بستگی دارد که در هزینه آن نیز بسیار موثر هستند. برای آگاهی بیشتر از هزینه بوتاکس چشم گربه ای بهتر است تا با پزشک متخصص یا مراکز درمانی مشورت کنید.

سوالات در مورد بوتاکس چشم گربه ای:

آیا بوتاکس برای تغییر فرم چشم‌ها کاربرد دارد؟

بله، تزریق بوتاکس می‌تواند برای درشت تر دیده شدن پلک‌ها و کشیدگی چشم‌ها به کار گرفته شود.

آیا نتایج بوتاکس چشم گربه ای دائمی می‌باشد؟

خیر، اثرات بوتاکس به صورت موقت است و آثار آن با گذشت زمان نا پدید می‌شود. فرد باید درمان را بعد از چندین ماه یک بار تمدید کند تا آثار آن از بین نروند.

آیا می‌توان بوتاکس چشم گربه ای را همزمان با روش‌های دیگر انجام داد؟

بله، فرد می‌تواند همزمان با سایر درمان‌ها همچون فیلر و حتی عمل‌های زیبایی تزریق بوتاکس چشم گربه ای را انجام دهد. پزشک، قبل از انجام آن با فرد درباره مزایا و عوارض این روش‌های ترکیبی گفت و گو خواهد کرد.

5/5 - (8 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *