لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
مزوتراپی غبغب و هزینه مزوتراپی غبغب

مزوتراپی غبغب و هزینه مزوتراپی غبغب در اردیبهشت ۱۴۰۳

مزوتراپی غبغب یکی از روش های جدید و موثر برای از بین بردن غبغب می باشد. در این مطلب قصد داریم اطلاعات کاملی درباره ی این درمان ارائه دهیم.
و هم چنین درباره قیمت مزوتراپی غبغب صحبت کنیم.

مزوتراپی غبغب چیست و چگونه انجام می شود؟

مزوتراپی غبغب راهی برای از بین بردن غبغب

علل پیدایش غبغب

غبغب قسمتی پایینی چانه است. در صورتی که چربی زیاد در این ناحیه ذخیره شود فرد غبغب پیدا خواهد کرد. به اصطلاح عامیانه پف زیر چانه را غبغب می نامند. این مورد ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. وزن و رژیم غذایی یکی از مهم ترین فاکتورها در ایجاد غبغب می باشد. در صورتی که لایه چربی زیر چانه ایجاد شود و فرد وزن زیادی داشته باشد پفی زیر چانه به وجود خواهد آمد. البته سن و گذر زمان نیز می تواند باعث ایجاد غبغب شود. در صورت پیر شدن پوست افتادگی پیدا کرده و غبغب به وجود خواهد آمد. از ترکیبات مزوتراپی می توان برای ذوب کردن و مایع نمودن چربی ها استفاده کرد. ساختار مولکولی چربی ها به گونه ای است که می توان با این روش آن ها را از بین برد.

مزوتراپی غبغب چیست؟

مزوتراپی غبغب عبارت است از روشی که در آن ماده ی ذوب کننده چربی به ناحیه غبغب تزریق می شود. این درمان، درمانی بسیار مفید برای از بین بردن چربی های نقاطی از بدن است که با روش های ورزش و رژیم غذایی از بین نمی رود. این کار به صورت سرپایی انجام شده و کاملا بی عارضه می باشد. 

روش انجام مزوتراپی غبغب

در این روش پزشک از دستگاهی استفاده می کند که دارای سوزن های بسیار ظریف و وکتل های آماده است. تزریق به غدد لنفاوی و سلول های فعال بیولوژیکی انجام می شود. به وسیله ی همین دستگاه ماده ی ذوب کننده چربی به ناحیه زیر چانه تزریق می گردد. به این کار لیپولیز چربی ها نیز گفته می شود.
برای نتیجه گرفتن از این روش توصیه می شود حتما از ورزش و رژیم غذایی صحیح نیز استفاده شود. اگر به دنبال خلاص شدن از چربی های زیر چانه خود هستید می‌توانید از این روش استفاده نمایید. در مواردی از داروهای هومیوپاتی نیز در این روش استفاده می شود. 

هزینه مزوتراپی غبغب

هزینه مزوتراپی غبغب بستگی به میزان و گستردگی ناحیه درمان دارد. در صورتی که ناحیه مورد نظر وسیع باشد هزینه مزوتراپی غبغب بیشتر خواهد شد.
بنابراین در مرحله اول نمی توان قیمت مشخصی را برای مزوتراپی غبغب اعلام نمود. هر چه میزان و تعداد تزریق های لازم زیاد باشد هزینه مزوتراپی غبغب هم بالاتر می‌رود. حتما قبل از انجام مزوتراپی لاغری غبغب تحقیقات لازم را انجام دهید و اطلاعی از قیمت ها به دست آورید.

متاسفانه برخی از پزشکان اقدام به دریافت هزینه های بسیار زیاد و غیر منطقی می کنند. این کار برای مراجعه کننده به صرفه نیست و شما باید هزینه ای را پرداخت کنید که برای این کار لازم می باشد. البته مراقب افراد غیر متخصص نیز باشید که با دریافت پول کم خدمات بی کیفیتی را ارائه می دهند.
مزوتراپی غبغب نیازمند دستگاه خاصی است که حتما باید استانداردهای لازم را دارا باشد و در صورت نبود این استانداردها قطعا مشکلاتی برای سلامتی جسمی فرد به وجود خواهد آمد. بنابراین گرانی بیش از حد و یا ارزانی غیر منطقی حتما باید مورد بررسی قرار بگیرد.انجام این کار توسط یک پزشک متخصص و حرفه ای از موارد بسیار مهم است.
برخی از افراد غیر حرفه ای با ارائه مجوز و مدرکی قلابی اقدام به انجام مزوتراپی غبغب در سالن های زیبایی می کنند. نوع تزریق و میزان آن حتما باید استاندارد باشد. ماده ی استفاده شده باید کیفیت خوبی را داشته باشد. در صورت توجه نکردن به این موارد و انجام این کار در یک مرکز غیر تخصصی ممکن است مشکلات جدی و جبران ناپذیری برای شما پیش آید.

حتما قبل از مراجعه برای انجام مزوتراپی غبغب تحقیقات لازم را درباره ی مرکز و پزشک انجام دهید.

هزینه مزوتراپی غبغب در کلینیک دکتر تفت سال ۱۴۰۲

ما در کلینیک زیبایی غرب تهران مفتخریم خدمات مزوتراپی غبغب را با مواد مزوتراپی فیوژن با قیمت زیر ارائه دهیم:

برندهزینه مزوتراپی غبغب حجم
رویتا کر1,800,0002.5 سی سی
رویتا کر2,800,0005 سی سی
قیمت مزو تراپی غبغب ۱۴۰۲

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

کاربردهای مزوتراپی غبغب

انجام مزوتراپی غبغب به طور عمده در ناحیه زیر چانه انجام می شود. دفع چربی از این ناحیه کار راحتی نیست اما به وسیله ی مزوتراپی می توان این کار را انجام داد. ناحیه دیگری که می توان از این روش برای آن استفاده کرد، بازوها هستند. برخی از افراد به طور ژنتیکی دارای بازوهای تپل و درشتی می باشند. معمولا این افراد با انجام ورزش و گرفتن رژیم غذایی نمی توانند از شر چربی های بازوی خود خلاص شوند. اما با این روش می توان چربی سوزی را در این ناحیه انجام داد. پهلو و شکم نیز از جمله نواحی هستند که می توان از این روش برای لاغری آن ها استفاده نمود. البته استفاده از ورزش مرتب و داشتن رژیم غذایی کم کالری در گرفتن نتیجه از این روش درمانی بسیار موثر می باشد. 

فواید مزوتراپی

فواید مزوتراپی غبغب

  • جوانسازی پوست
  • از بین رفتن چین و چروک پوست
  • از بین بردن سلولیت و چربی موضعی
  • افزایش قابلیت ارتجاعی پوست
  • روشن شدن پوست
  • جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه لک

مقایسه مزوتراپی چربی سوز و جراحی

مزوتراپی غبغب قبل از هر چیزی یک روش غیر تهاجمی است. قطعا روش های دیگر مانند جراحی بسیار تهاجمی می باشد و نیاز به بیهوشی کامل دارند. این روش غیر جراحی می تواند به همراه داشتن نتیجه مطلوب عوارض بسیار کمتری را برای شما ایجاد نماید. دوره نقاهت در جراحی بسیار بیشتر است و اصلا قابل مقایسه با روش مزوتراپی غبغب نمی باشد. 

نکته دوم و مهم درباره ی فواید مزوتراپی موضوع برگشت و وزن گیری دوباره است. اگر مطالعه کرده باشید، می دانید که در روش هایی مانند لیپوساکشن و جراحی های دیگر اگر فرد دوباره وزن گیری کرده و چاق شود، این بار چربی ها در نواحی غیر معقول و عجیب دیگری ذخیره می شوند. به طور مثال کسی که در ناحیه شکم عمل کرده باشد در صورت چاق شدن چربی در مناطق دست و بازوها به طور غیر عادی ذخیره می گردد. در صورتی که از روش مزوتراپی استفاده کنید این مورد وجود نخواهد داشت.

موارد منع انجام مزوتراپی غبغب

چند گروه از افراد هستند که نباید از مزوتراپی غبغب استفاده نمایند. در درجه اول خانم های باردار و شیرده نباید از این روش استفاده نمایند. ماده موجود در مزوتراپی می تواند باعث ایجاد صدمه به جنین و یا خود مادر شود. در دوران شیردهی نیز ممکن است، شیر مادر آلوده شده و کودک دچار بیماری گردد. اگر دچار بیماری دیابت هستید نباید از این روش استفاده کنید. در بیماران دیابتی بهبود جای زخم به سختی انجام می شود و همین موضوع سبب می شود تا بعد از مزوتراپی غبغب محل تزریق ها بهبود پیدا نکنند. وجود هرگونه بیماری مزمن مانند انواع نارسایی های کلیوی و کبدی مانعی برای انجام مزوتراپی می باشند. در بیماران لوپوس و خود ایمن نیز انجام این درمان می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی شود. بهتر است قبل از انجام هر اقدامی بیماری خاص خود را به پزشک اطلاع دهید.

عوارض جانبی مزوتراپی غبغب

عوارض مزوتراپی غبغب چیست؟

این روش درمانی معمولا دارای کمترین میزان عوارض می باشد. چند ساعت بعد از انجام مزوتراپی خارش و قرمزی وجود خواهد داشت. تورم و درد به میزان کم و خفیفی وجود دارد اما به طوری نیست که فرد را دچار مشکل سازد. اگر کبودی و حساسیت شما بیشتر باشد حتما باید به پزشک مراجعه نمایید. در موارد بسیار نادری ممکن است زخم دچار عفونت شده و فرد را دچار مشکل سازد. در صورت وجود عفونت حالت تهوع و سرگیجه وجود خواهد داشت. اگر شما قبل از انجام مزوتراپی غبغب دارای راش پوستی باشید بهتر است اول نسبت به درمان آن اقدام کنید و سپس برای درمان اقدام نمایید. انتخاب یک پزشک متخصص و مطمئن می تواند عوارض جانبی احتمالی از این درمان را به حداقل برساند. در صورتی که پزشک از دستگاه غیر استاندارد و نا مناسب استفاده نماید ممکن است آثار جبران ناپذیری به وجود آید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی غبغب

مراقبت های بعد از مزوتراپی غبغب

معمولا پزشک توصیه می کند چند روز بعد از انجام مزوتراپی از فعالیت های شدید خودداری نمایید. بهتر است برای رفع کبودی و تورم ناحیه از کمپرس آب یخ استفاده نمایید. معمولا پزشک کرم آرنیکا نیز تجویز می کند که به چربی سوزی کمک کرده و نتیجه انجام مزوتراپی غبغب را بهتر می نماید. تعداد دفعات و مقدار استفاده از کرم حتما باید طبق تجویز پزشک انجام شود. در صورتی که قصد استحمام دارید بهتر است به آرامی و بدون تماس مواد شوینده با ناحیه مورد نظر این کار را انجام دهید. از عصاره گیاهان می توانید برای تسکین درد استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که داشتن رژیم غذایی مناسب تاثیر بسیار زیادی در گرفتن نتیجه مطلوب از مزوتراپی غبغب دارد. وجود پروتئین فراوان و کافی در رژیم غذایی می تواند تاثیر زیادی را در چربی های شکسته شده داشته باشد. حتما باید مقدار آب مناسب و کافی را در طول روز مصرف نمایید. مصرف آب کافی برای رفع ماده زائد بدن لازم و ضروری می باشد. بهتر است فعالیت و ورزش را نیز در برنامه روزانه خود قرار دهید. تمام این موارد برای چربی سوزی مفید می باشد. در صورتی که موارد مهم را در نظر گرفته و به آن ها عمل کنید، می توانید نتیجه بسیار بهتری را از مزوتراپی غبغب بگیرید.

ماندگاری مزوتراپی غبغب

ماندگاری مزوتراپی به عواملی مانند رعایت رژیم غذایی و ورزش دارد. در صورتی که به ورزش و رژیم خود توجه کافی را نداشته باشید ممکن است غبغب شما دوباره برگردد. البته معمولا در فاصله های زیاد جلسات ترمیمی قرار می دهند با انجام این جلسات احتمال بازگشت غبغب بسیار کمتر می باشد. در حالت کلی ماندگاری مزوتراپی غبغب زیاد است و اکثر افراد تا سالیان سال از شر غبغب خود خلاص می شوند اما در صورتی که فرد موارد ذکر شده را به طور کامل رعایت کند احتمال بازگشت آن بسیار کمتر می باشد. 

سوالات متداول مزوتراپی غبغب

یک دوره درمان مزوتراپی چه مدت طول می‌کشد؟

یک جلسه به طور معمول بسته به اندازه ناحیه تحت درمان از پنج تا سی دقیقه طول می‌کشد.

نتایج چه مدت ماندگاری دارد؟

نتایج ماندگار زیادی دارند. اگر وزن خود را حفظ کنید، نتایج می‌توانند تقریباً دائمی باشند! اگر اتفاقی مقداری وزن اضافه کنید، جلسات نگهداری می‌تواند یک یا دو بار در سال انجام شود و نتایج را طولانی می‌کند

درمان چه حسی دارد؟

سوزن‌ها کوچک هستند، تقریباً به اندازه یک مژه هستند. از کوچکترین تزریق میکرو استفاده می‌شود که باعث حداقل ناراحتی می‌شود. درمان چند نیدلی برای سلولیت استفاده می‌شود حتی کمتر قابل توجه است و به سختی قابل احساس است. قبل از تزریق یک کرم بی حس کننده موضعی روی ناحیه زده می‌شود تا ناراحتی به حداقل برسد.

آیا مزوتراپی بی خطر است؟

مزوتراپی هیچ عارضه جانبی جدی ندارد. ما در کلینیک خود، از فرمولی استفاده می‌کنیم که متشکل از موادی است که به طور معمول در بدن یافت می‌شود مانند دی اکسی کولات (نمک صفراوی) و یا فسفاتیدیل کولین (لسیتین). این‌ها مواد شناخته شده یا مورد تأیید FDA هستند، اگرچه به طور خاص برای مزوتراپی تأیید نشده اند.

هزینه مزوتراپی غبغب چقدر است؟

هزینه مزوتراپی غبغب به تعداد جلسات و تعداد تزریقاتی که فرد برای رفع غبغب احتیاج دارد وابسته است.

3.8/5 - (33 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *