لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
عوارض فیلر بینی

معایب و عوارض فیلر بینی

معایب و عوارض فیلر بینی: هر شخصی که تصمیم به انجام یک عمل زیبایی دارد، خوب است از مزایا و معایب آن عمل زیبایی آگاهی پیدا کند. پس بهتر است هم از معایب فیلر بینی و هم مزایای فیلر بینی اطلاع داشته باشید تا با آگاهی کامل اقدام به انجام تزریق فیلر بینی کنید.
همان طور که می دانید فیلر به ترکیبات مختلفی گفته می شود که از خاصیت حجم دهندگی و پر کنندگی دارند. تزریق فیلر بینی هم یک نوع جراحی بدون بیهوشی محسوب می شود که در زیبایی بینی نقش بسزایی خواهد داشت.
فیلر در قسمت هایی که نامنظمی و فرورفتگی دارد، تزریق می شود و باعث پر شدن شان می گردد. بیشترین کاربرد فیلر بینی در پشت و کناره های آن است و بعد از اینکه تزریق فیلر انجام شد، توسط بدن مقداری بافت به وجود می آید که پر کردن نامنظمی ها را به دنبال دارد.

معایب فیلر بینی و عوارض فیلر بینی چیست؟

عوارض فیلر بینی
معایب فیلر بینی و عوارض فیلر بینی

همان طور که می دانید تزریق هر نوع ژلی به صورت می تواند با عوارض و معایبی همراه باشد و زمان تزریق فیلر بینی، می توان شاهد معایب فیلر بینی هم بود.
از آنجایی که فیلرها توسط بشر ساخته شده اند و مواد مصنوعی در ساخت آن ها به کار برده شده است، ممکن است واکنش های حساسیتی و دفاعی را در پی داشته باشد.
 بدن یک فرد ممکن است نسبت به تزریق فیلر، واکنش دفاعی را به همراه داشته باشد و در نتیجه علائم مختلفی نظیر تورم، کبودی و عفونت بروز کند.

عوارض جانبی تزریق فیلر به بینی

عوارض تزریق ژل در ناحیه بینی بسیار کم است و از این نظر اصلا با عمل جراحی بینی قابل مقایسه نیست. بعد از تزریق ممکن است یک تورم بسیار خفیف در این ناحیه ایجاد شده و یا مقدار بسیار کمی کبودی و قرمزی در آن ناحیه به وجود آید، که این عوارض کاملا موقتی هستند و ظرف یک یا دو روز از بین خواهند رفت.
علاوه بر این دردی که در اثر تزریق ژل در ناحیه بینی ایجاد می‌شود؛ بسیار اندک است و احساس ناراحتی زیادی را به وجود نخواهد آورد. این درد با استفاده از داروها یا کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی به طور کامل برطرف می‌شود.

احساس سفتی یا برآمدگی بر روی بینی تا ۲ هفته بعد از تزریق فیلر عادی است؛ اما در صورتی که احساس کردید ژل‌ها در یک ناحیه جمع شده‌اند، از ماساژ دادن آن یا فشار دادن بر روی این قسمت پرهیز کنید. برای برطرف کردن این مشکل باید نزد پزشک خود بروید تا با ماساژ، به صورت تدریجی و آهسته این مشکل را برطرف کند.

البته باید دقت کنید که خفیف بودن این عوارض و شدت آن‌ها در گرو مراجعه به یک کلینیک معتبر است؛ زیرا مهارت پزشک هم در نتیجه کار و هم در عوارض ایجادشده در اثر آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
ما در کلینیک دکتر تفت در تلاش هستیم تا با استفاده از نیروهای متخصص و آموزش‌دیده و مواد باکیفیت، به شما در کسب نتایج دلخواه کمک کنیم.

اما ممکن است عوارض شدید تری هم رخ دهد که در ادامه بررسی می کنیم.

1. قرمزی پوست بینی یکی از معایب فیلر بینی

 قرمزی بینی یکی از مهمترین معایب فیلر بینی هست که باید بدانید. این قرمزی بعد از چند روز به طور کلی از بین می رود. در واقع این قرمزی در برابر عمل های جراحی که روی بینی افراد به وجود می‌آید بسیار ناچیز است، بنابراین نیازی نیست نگران قرمزی بینی خود باشید.

2. خون مردگی در بینی

خون مردگی در بینی از دیگر معایب فیلر بینی به شمار می‌رود که بعد از مدتی به طور کلی از بین خواهد رفت. در نتیجه نیازی نیست نگران خون مردگی روی صورت خود باشید.

3. به وجود آمدن حالت نامتقارن در بینی

گاهی اوقات ممکن است ، در بینی شما حالت نامتقارنی به وجود بیاید و باعث نارضایتی شما شود، اما نباید نگران شوید، چرا که شما میتوانید با پزشک خود این مسئله را در میان بگذارید تا سریعا این نامتقارن بودن بینی شما را اصلاح کند.
به این نکته توجه کنید که این عوارض فیلر بینی زمانی به وجود می آید که تزریق توسط پزشکانی که در این زمینه تخصص ندارند و به خوبی نمی‌توانند تزریق فیلر را انجام دهند. در نتیجه در انتخاب پزشک خود دقت کنید و به متخصصین مراجعه کنید.

4. عفونت در بینی

امکان عفونت در بینی از دیگر عوارض تزریق فیلر بینی به شمار می‌رود، در واقع این عفونت در درون بینی به وجود می‌آید، اگر شما در بینی خود عفونتی مشاهده کردید باید با پزشک در مورد درمان صحبت کنید.

5. آسیب دیدن پوست بینی

به دلیل این که سوزن تزریق با پوست بینی شما در تماس است، امکان دارد که پوست بینی در اثر تزریق فیلر دچار آسیب شود. نوشیدن آب بیشتر در طول روز می‌تواند تا حدی ا از آسیب دیدگی پوست بینی و معایب فیلر بینی جلوگیری کند.

6. نابلد بودن پزشک

 یکی از معایب فیلر بینی که شما باید دقت بسیار بیشتری را به خرج بدهید، این است که پزشک خود را به خوبی بشناسید، چرا که پزشک شما مهمترین انتخابی هست که برای انجام این روش باید از آن آگاهی داشته باشید.
برخی از پزشکان و مراکز غیر مجاز ممکن است از مواد تقلبی استفاده کنند، عوارض و معایب زیادی را به بینی شما واردکند، در نتیجه باید در مورد پزشک خود تحقیقات زیادی را انجام دهید تا اطمینان کافی پیدا کنید.
یکی از عوارض بسیار نادری که در اثر تزریق ژل به بینی به وجود می‌آید؛ انسداد شریان‌های خونی و توقف جریان خون در آن‌ها است. این عارضه زمانی ایجاد می‌شود که پزشک از مهارت کافی برای تزریق برخوردار نباشد؛ در نتیجه پر کننده به طور مستقیم وارد شریان خواهد شد و یا بر روی آن فشار وارد خواهد کرد.

جلوگیری از به وجود آمدن عوارض فیلر بینی

عوارض فیلر بینی
جلوگیری از عوارض فیلر بینی

برای جلوگیری از عوارض و معایب فیلر بینی ، می توانید چند نکته را در نظر بگیرید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • یکی از موارد جلوگیری از عوارض فیلر بینی بررسی بیماری زمینه ای فرد متقاضی است.
 • به کار بردن فیلرهای مرغوب و با کیفیت در جلوگیری از عوارض فیلر بینی تاثیر گذار است.
 • فیلر باید به مقدار معقول و مناسبی به بینی تزریق شود.
 • میزان حساسیتی که فرد متقاضی نسبت به فیلر بینی ممکن است از خود نشان دهد، باید بررسی شود.
 • دقت کنید که ژل از جنس اسید هیالورونیک استفاده شود که باعث می شود پس از تزریق واکنشی در بدن اتفاق نیفتد.
 • تکنیک تزریق و تجربه پزشک نیز بسیار تاثیرگذار است. در صورتی که پزشک باتجربه و مرکز زیبایی معتبر انتخاب کنید عوارض فیلر بینی را تجربه نخواهید کرد و بر عکس پزشکی که آگاهی کاملی نسبت به تزریق نداشته باشد و فاقد مجوز باشد، آثار جبران ناپذیری را به جا خواهد گذاشت.
 • استفاده از کیسه یخ روی ناحیه درمان شده تورم و کبودی را کاهش می دهد.
 • تورم به طور معمول در یک تا ۳ روز و کبودی در ۷ تا ۱۰ روز برطرف می شود.
 • عدم استفاده از عینک برای مدت کوتاهی می باشد.

نگاهی اجمالی به مبحث فیلر بینی

 • فیلر بینی یک روش غیرجراحی به منظور کوچک تر و زیبا کردن بینی است.
 • این روش شامل تزریق یک ماده پرکننده (فیلر) مانند اسید هیالورونیک در زیر پوست به منظور ایجاد تغییرات موقت در ساختار بینی است.

ایمنی:

 • جراحان پلاستیک این روش زیبایی را کارآمد و بی خطر می دانند، اگرچه احتمال بروز عوارض احتمالی وجود دارد.
 • یک عارضه جانبی شایع در تزریق ژل بینی، قرمزی است.

سهولت:

 • تزریق فیلر به بینی یک عمل سرپایی است، که بسیار راحت تر از گزینه های جراحی است.
 • یک فرد آموزش دیده می تواند این روش را ظرف مدت زمان کمتر از 15 دقیقه انجام دهد.
 • در بعضی موارد، می توانید همان روز به محل کار خود برگردید.

هزینه:

 • هزینه فیلر بینی بسیار کمتر از جراحی زیبایی بینی سنتی است.
 • به دلیل اینکه این روش یک پروسیجر زیبایی محسوب می شود، تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد.

اثربخشی

 • بیماران و پزشکان از نتایج این روش غیر جراحی بسیار راضی هستند.
 • با این حال، باید توجه داشت که در بیشتر موارد، این نتایج کمتر از 6 ماه طول می کشد.

سوالات درباره عوارض فیلر بینی:

هزینه تزریق فیلر به بینی در سال 1402 چقدر است؟

هزینه تزریق فیلر بینی یکی از متداول ترین سوالاتی است که در این باره پرسیده می شود. نمی توانیم به طور کلی هزینه ای واحد را برای تزریق فیلر به بینی مشخص کنیم چرا که بر اساس میزان فیلر مورد نیاز برای اصلاح بینی و شدت مشکلات ظاهری آن، هزینه تزریق ژل به دماغ متفاوت خواهد بود.

اصلاح فرم بینی با فیلر چه عوارضی دارد؟

برای اکثر افراد، تنها عارضه جانبی رینوپلاستی (اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر)، قرمزی و حساسیت در ناحیه تزریق در روز یا دو روز بعد از انجام این متد می‌ باشد. کبودی در محل تزریق اصلاح فرم بینی، تورم و حالت تهوع از عوارض شایع این اقدام هستند.

آیا ممکن است فیلر بینی جا به جا شود؟

تغییر پوزیشن و یا مکان فیلر تزریقی، به این معنی که ماده تزریقی به مناطق دیگر بینی یا ناحیه زیر چشم شما مهاجرت می‌ کند و ظاهری “موج دار” یا “پر از آب” ایجاد می‌ کند، یکی از عوارض نادر تزریق فیلر بینی است.

تزریق فیلر بینی برای بینی های استخوانی بهتر است یا گوشتی؟

نمی توان گفت که تزریق فیلر بینی برای کدام یک از انواع بینی گوشتی بهتر است یا استخوانی، چرا که باید بینی شما مورد معاینه و بررسی قرار بگیرد تا بتوان گفت که این اقدام برایتان مناسب است یا خیر. به طور کلی تزریق فیلر هم برای بینی های استخوانی و هم بینی های گوشتی دارای نتایج مورد قبولی است.

4.9/5 - (113 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

16 پاسخ

 1. خوبه ولی اگه متخصصان کاری کنند ماندگاریش بیشتربشه بهتره با همین قیمت پایین

 2. من امروز فیلر بینی انجام دادم بعد از انجام فهمیدم یه سری عوارض مثل نابینایی داره، از ترس داره سکتم میزنه لطفا کمکم کنید و بگید که اگه عوارضی داشته باشه چند روز بعد روی بینایی خودش را نشون میده؟؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز. اگر از مارک فیلر خوبی استفاده کردین جای نگرانی نداره. این عارضه بسیار نارده

 3. سلام من شنیدم بعد از رفع اثر فیلر بینی حالت افتادگی پیدامیکنه حقیقت داره؟

  1. سلام دوست عزیز خطرناک نیست. شاید الرژی باشه بهتره دکتر معاینه تون کنه

  2. سلام وقتتون بخیر
   من هم همین مشکل رو دارم .ایا رفع شد قرمزی ؟الان برای من ۴۰روزه که نوک بینیم از همون اول قرمزه و ی روز کمرنگ میشه یک روز پررنگ .
   شما چیکار کردید ؟

 4. سلام وقت بخیر
  من بینی ام قبلا جراحی شده بود و در اثر شکستگی مجدد یکم دفرمه شده حدود ۲۰ روزه که رفتم فیلر تزریق کردم اول کبود بود دارم آنتی بیوتیک مصرف میکنم بهتر شده جای نگرانی داره خطرناکه ؟

 5. سلام من یه روزه فیلر زدم و بینیم خیلی درد میکنه طبیعی هست این درد یا نه ؟!

 6. سلام عزیزم من فیلر بینی زدم هنوز ۲۴ ساعت ازش نگذشته و یک درد خیلی کم و خفیف دارم و خیلی کم هم هر از گاهی یه قسمت های از بینی نبض میزنه طبیعیه ؟

  1. سلام وقتتون بخیر باشه
   بله در صورت تزریق فیلر بینی ممکن هست که پیش بیاد
   بینی تیره میشه در حد سیاهی خیلی زیاد در گوگل سرچ کنید عکس های مشابه رو میتونید بینید 🙏🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *