لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی

تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی + ۵ تفاوت اصلی

تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی:

راه‌ها و تکنیک‌های زیاد و متنوعی برای جوانسازی پوست وجود دارند. هایفوتراپی و مزوتراپی دو روش بسیار محبوب برای جوانسازی پوست است که طرفداران زیادی دارند. همین موضوع موجب می‌شود تا افراد در انتخاب یکی از دو روش که هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی، مردد بمانند.

هایفوتراپی صورت یکی از تکنیک‌های به روز برای جوانسازی پوست صورت است. مزوتراپی صورت یک روش غیر تهاجمی است که در این روش، تزریق انواع داروها در پوست صورت موجب جوانسازی پوست می‌شود. ما در این نوشته سعی کرده‌ایم این دو روش را کمی توضیح بدهیم و درباره بهتر بودن هر کدام مواردی را بیان کنیم تا شما راحت‌تر دست به انتخاب بزنید و تفاوت هایفوتراپی و مزوتراپی را بدانید و بهترین روش لیفت صورت را برای خودتان انتخاب کنید.

تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی در چیست؟

تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی
تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی
  1. اولین تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی این است که هایفو در رفع چین و چروک‌های عمیق پوست صورت خیلی موثرتر از مزوتراپی می‌باشد. مزوتراپی در رفع کردن چین و چروک‌های کوچک و کم عمق بهتر عمل خواهد کرد. البته نیاز به چند جلسه دارد و در یک جلسه جواب نمی‌دهد.
  2. دومین تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی این است که هایفو تراپی ایمن‌تر از مزوتراپی است. هایفو تاییدیه FDA را دارد و تحقیقات ایمنی زیادی بر روی این روش انجام شده است. ولی مزوتراپی هنوز تحقیق ثابت شده‌ای ندارد و عارضه‌های قابل بحثی دارد. از طرفی موادی که به پوست هر شخصی تزریق می‌شود متفاوت است و عکس العمل های هر شخص هم متفاوت با دیگری خواهد بود. البته منظور مواد ترکیبی است که توسط پزشک‌های تجربی ساخته و تزریق می شود.
  3. سومین تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی این است که اگر پوست شما به امواج اولتراسوند و عمق نفوذش حساسیتی نداشته باشد، هایفو اولین تکنیک پیشنهادی است. زیرا با هایفو حداکثر با دو جلسه در سال می توان لیفت صورت را انجام داد. در حالی که برای لیفت صورت به تکنیک مزوتراپی نیاز به مراجعه و جلسه های زیادتری است و بیشتر از هایفو زمان می برد.
  4. این مورد را هم به یاد داشته باشید که مواد مزوتراپی را معمولا تا عمق نفوذ 1 الی 4 میلی متر و گاهی تا 6 میلی متر در پوست صورت تزریق می‌کنند. البته بهتر است عمق نفوذ از 4 میلی متر بیشتر نشود. مگر اینکه پوست با این مقدار عمق نفوذ مشکلی نداشته باشد. چون عمق نفوذ زیادتر از 4 میلی‌متر مهارت و دقت زیادتری می خواهد تا صدمه ای به عصب‌ها و عروق خونی پوست صورت وارد نشود.
  5. بهترین سن مزوتراپی کمتر از 35 سال می‌باشد. نه اینکه برای سال‌های بالاتر مناسب نباشد بلکه در سنین پایین تر بهتر جواب خواهد داد. فقط نباید بانوان باردار، کسانی که بیماری دیابتی یا قلبی عروقی دارند، افرادی که با سرطان های پیشرفته دست و پنجه نرم می کنند، کسانی که سابقه حساسیت به داروی خاص دارند، یا کسانی که در حال مصرف داروهای ضد انعقاد هستند و افرادی که بیماری نوروپاتی و بیماری پسوزیاریس شدید و پیشرفته (صدف)‌ دارند از این روش استفاده کنند.
  6. هایفوتراپی هم برای افراد بالای 30 سال بهتر جواب می دهد و افتادگی و شل شدگی پوست خفیف و متوسط آن‌ها را راحت تر درمان می کند. افرادی که افتادگی زیادتری دارند بهتر است از تکنیک‌های ترکیبی مثل تزریق تزریق چربی به همراه آرف فرکشنال و HIFU استفاده کنند تا نتیجه بهتری بگیرند. افرادی که به فکر کم کردن وزن شان هستند و از طرفی نگران اند که پوست صورت و گردن شان دچار افتادگی یا شل شدگی شود می توانند با هایفوتراپی جلوی این عوارض را بگیرند.

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یکی از بهترین تکنیک‌های لیفت صورت بدون جراحی است. این روش با استفاده از یک دستگاه صورت می‌گیرد. این دستگاه امواج اولتراسوند را به سطح پوست وارد خواهدکرد و از این طریق کار لیفت را انجام می دهد. اولتراسوند همان امواجی هستند که در دستگاه سونوگرافی مورد استفاده قرار می گیرند. این امواج با شدت بالا و به طور متمرکز، وارد لایه‌های زیرین پوست می شوند و میزان حرارت آن را افزایش خواهند داد.

امواج اولتراسوند تا عمق 4.5 میلی متری نفوذ پیدا کرده و با تحریک سلول‎ های پوستی، موجب تولید کلاژن بیشتر می شوند. افزایش تولید کلاژن، موجب درمان مشکلات پوستی شده و چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن را نیز کاهش می دهد. از دیگر کاربردهای روش هایفو می توان به رفع غبغب، از بین بردن جای جوش و درمان شل‌شدگی و افتادگی پوست اشاره نمود. هایفوتراپی به صورت سرپایی انجام می شود و جلسات درمانی کوتاهی دارد.

در این تکنیک هیچ برش یا جراحی بر روی پوست انجام نمی شود و نیاز به مراقبت خاصی نیز ندارد. هایفوتراپی یک درمان ایمن محسوب می شود و عارضه ای برای انسان ایجاد نمی کند. تنها عوارضی که ممکن است پس از هایفوتراپی برای انسان ایجاد شود، قرمزی، تورم و بی ‌حسی ناحیه درمان است. این علائم موقتی هستند و پس از چند ساعت برطرف می شوند. هایفوتراپی ماندگاری بیشتری نسبت به روش های تزریق ژل دارد. از این رو، بسیار پرطرفدار بوده و در کشورهای اروپایی مورد استقبال قرار می گیرد.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یکی از تکنیک‌های زیبایی پوست بوده و نه به عنوان دستگاه جوانسازی پوست بلکه در گروه شیوه‌های تزریقی قرار می‌گیرد. در این تکنیک مواد معدنی، ویتامین و مواد مغذی و… به لایه دوم پوست صورت تزریق می‌شوند. به‌ عبارتی برای سفت کردن و جوانی دوباره پوست عصاره گیاهان و ویتامین و هورمون‌ها، به پوست تزریق می‌شوند.
این تکنیک سریع‌ترین راه برای رسیدن مواد مغذی به پوست بوده و باعث تغذیه آن و تولید کلاژن و الاستین است.

۴ مورد مورد دیگر تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی

بهترین پاسخ برای این سوال که هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی، ذکر ۴ مورد تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی است. با وجود این که هر دو تکنیک، تکنیکی برای جوانسازی پوست می باشند، ولی دارای بعضی تفاوت هایی هم هستند. از جمله تفاوت های مزوتراپی با هایفوتراپی به شرح زیر می باشد:

  • هایفوتراپی یک تکنیک سریع می باشد و بیمار بعد از ۱ تا ۳ جلسه به نتیجه ی دلخواه خواهد رسید. ولی در مزوتراپی، تعداد جلسه های مورد نیاز برای درمان و رسیدن به نتیجه ی مورد نظر حدود ۸ الی ۱۲ جلسه خواهد بود.
  • تکنیک هایفوتراپی ایمن تر از روش مزوتراپی است، چون هیچ گونه عارضه و مشکلی را برای مراجعه کننده ایجاد نمی کند. هایفوتراپی دارای تاییدیه اف دی ای می باشد و تحقیقات بسیار گسترده ای بر روی آن انجام شده است. ولی تحقیقات ثابت شده در مورد روش مزوتراپی وجود ندارد.
  • تکنیک هایفوتراپی برای درمان چین و چروک‌های سطحی پوست مناسب است و این تکنیک بیشتر در افرادی بین ۳۰ الی ۴۰ سال که از چروک های سطحی با عمق کم برخوردار هستند، پاسخگو خواهد بود. ولی مزوتراپی بیشتر برای درمان چین و چروک‌های کوچک و کم عمق به کار می رود و بیشتر برای افراد زیر ۳۰ الی ۳۵ سال مورد استفاده قرار می گیرد.
  • بهترین سن برای بدست آوردن نتیجه دلخواه در هایفوتراپی میانگین ۳۰ الی ۴۰ است ولی در روش مزوتراپی، بهترین سن برای گرفتن نتیجه کمتر از ۳۵ سال است.

پرسش و پاسخ در مورد تفاوت هایفوتراپی با مزوتراپی

آیا هایفو برای لیفت صورت موثر است؟

هایفو امن‌ترین و در عین حال موثرترین تکنیک برای لیفت صورت است. این روش سریع و بدون درد بوده و نتایج طبیعی با خود به همراه دارد.

آیا هایفو باعث آسیب می‌شود؟

امواج اولتراسوند با شدت و تمرکز بالا یک درمان کاملا بی‌خطر برای صورت می‌باشد.

3.5/5 - (4 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت