لوگو دکتر تفت
عوارض لیفت صورت با نخ چیست

عوارض لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ یکی از جراحی های زیبایی متداول در سالهای اخیر در حوزه پزشکی است،ومانند تمامی عمل های جراحی دارای مزایا و معایبی می باشد.حال در ادامه میخواهیم عوارض  لیفت صورت با نخ را برای شما شرح دهیم.

در سال‌های اخیر، روش‌های لیفت با نخ به طور پیوسته در بین پزشکان و بیماران محبوبیت پیدا کرده است. لیفت صورت با نخ به دلیل کم خطر بودن و کم تهاجمی بودن ، به یکی از پرطرفدارترین روش‌های غیرجراحی تبدیل شده است. با این حال، مانند هر عمل زیبایی دیگر  عوارض جانبی خود را داراست ،و البته خطر کم به معنای عدم خطر نیست.

دانش عمومی این است که لیفت با نخ از زمان معرفی به دلیل اثرات لیفتینگ برتر و همچنین توانایی آن در تقویت و تحریک سنتز و تولید کلاژن در حالی که نخ ها به تدریج در زیر پوست در طول زمان حل می شوند، شهرت قابل توجهی در زمینه پزشکی پیدا کرده است. از زمان کوتاه یا بی‌درنگ، نتایج فوری و طبیعی‌تر (در مقایسه با پرکننده‌ها) عوامل زیادی وجود دارد که لیفت با نخ را به گزینه‌ای جذاب برای کسانی که به دنبال روش‌های غیرجراحی هستند تبدیل می‌کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا تعدادی از عوارض جانبی احتمالی لیفت صورت با نخ و همچنین راه های مقابله با آن‌ها را برای شما توضیح دهیم.

عوارض احتمالی لیفت صورت با نخ چیست؟

عوارض لیفت صورت با نخ
عوارض لیفت صورت با نخ

روش های لیفت با نخ بسیار ایمن شناخته شده و ثابت شده است. با وجود این، عوارض و خطرات همیشه وجود دارد. درست مثل هر روش پزشکی دیگر.موارد زیر عوارض لیفت صورت با نخ می باشند که

عارضه های اصلی عبارتند از:

1. ناراحتی و درد:

یکی از شایع ترین شکایات و “عوارض” گزارش شده، ناراحتی و درد است. در حالی که روش های لیفت با نخ کم تهاجمی هستند، کاملاً بدون درد نیستند.

2. کبودی، تورم و درد:

اگرچه امروزه یکی از کم تهاجمی‌ترین روش‌های موجود در بین افراد است، بیماران در برخی مواقع کبودی، تورم و درد بعد از عمل را تجربه می‌کنند. اگر شایع ترین عارضه گزارش شده نباشد، همچنان یکی از عارضه های برتر است. با این وجود، اکثر بررسی ها و مطالعات ترجیح داده اند که ناراحتی، درد، کبودی، تورم و درد را به عنوان عوارض تعریف نکنند.


3.
نارضایتی بیمار:

مشابه طبقه بندی ناراحتی، درد، کبودی، تورم برخی مطالعات نارضایتی بیمار را به عنوان یک عارضه تعریف نمی کنند، زیرا این اغلب به اختلاف بین انتظارات بیماران و نتایج واقعی نسبت داده می شود.

4. هماتوم:

در موارد نادر، زمانی که یک پزشک به طور تصادفی به دیواره رگ خونی آسیب رسانده  و باعث نفوذ خون به ناحیه اطراف در طول عمل شود، بیماران ممکن است دچار هماتوم شوند. در موارد بسیار نادر، اگر عصب عمیق صورت در طول عمل آسیب ببیند، بی حرکتی دائمی می تواند رخ دهد. موارد هماتوم و بی حرکتی دائمی نادر و دور از دسترس است، اما غیرممکن نیست.

5. عفونت:

یکی دیگر از عوارض احتمالی که ممکن است در اثر انجام عمل لیفت با نخ ایجاد شود عفونت است. با وجود غیر معمول بودن، عفونت مرتبط با این روش ممکن است رخ دهد.

6. عدم تقارن صورت:

عدم تقارن صورت یکی دیگر از عوارض احتمالی است که می تواند از انجام لیفت با نخ ایجاد شود. عدم تقارن صورت می تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند استفاده از بی حس کننده، عدم تقارن ذاتی صورت و یا لیفت ناکافی در یک طرف باشد.


7.
بیرون زدگی، اکستروژن و جابه‌جایی نخ ها:

بیرون زدگی، اکستروژن و جا‌به‌جایی نخ ها، در صورت وجود، اغلب به دلیل ضعیف بودن خارهای نخ یا زمانی که یک نخ بخیه شده روی ناحیه ای از  محل لیفت قرار می گیرد، رخ می دهد.

8. فرورفتگی و بی نظمی:

فرورفتگی و بی نظمی ممکن است در بیمار پس از عمل رخ دهد. یکی از شایع ترین نواحی در بافت زیر جلدی “گونه فرورفته” و یا در نواحی زاویه دهان است که ممکن است حرکات و یا حالات صورت بیش از حد وجود داشته باشد.

9. موقتی تر نسبت به موارد مشابه

اثرات لیفت صورت معمولی ممکن است تا ده سال دیده شود، در حالی که می توان انتظار داشت که لیفت صورت با نخ بین شش ماه تا دو سال طول بکشد.

10. در درجه اول برای علائم اولیه پیری موثر است(رده سنی جوان‌تر)

افرادی که بیشتر از لیفت با نخ سود می برند، عموماً در گروه سنی 35 تا 55 سال هستند.

11. به عنوان یک درمان جراحی در نظر گرفته می شود

لیفت با نخ یک عمل جراحی جزئی در نظر گرفته می شود و به این ترتیب، پس از برش پوست، خطر عفونت، کبودی، ناراحتی موقتی، موج دار شدن پوست و بی حسی موقت وجود دارد.

12. جلوه ها ظریف هستند

در حالی که اثرات ظریف ممکن است جنبه منفی لیفت صورت با نخ در پزشکی باشد، اما برای کسانی که تغییر کمتر چشمگیر را ترجیح می دهند، نتایج ظریف لیفت صورت با نخ ممکن است جذاب باشد. این موارد به ترجیحات فردی بستگی دارد.

13.نسبت به موارد مشابه گران است

برخی از کلینیک ها برای هر نخ یا هر برش هزینه دریافت می کنند. در حالی که لیفت صورت با نخ بسیار کم‌هزینه‌تر از لیفت صورت کامل است، بیمار باید این واقعیت را در نظر بگیرد که اثرات آن به اندازه لیفت صورت کامل دوام نمی‌آورد.

مدیریت عوارض احتمالی لیفت صورت با نخ

در هر عمل ممکن است عوارضی رخ دهد. بنابراین، برای یک پزشک مهم است که به تکنیک‌ها، مهارت‌ها، دانش و توانایی مناسب برای مدیریت آن‌ها در صورت وقوع واقف باشد.

1. ناراحتی و درد:

مانند هر روش زیبایی و زیبایی، حداقل ناراحتی و درد قابل انتظار است. در صورت نیاز، می توان با تجویز بی حسی موضعی این امر را به حداقل رساند و مدیریت کرد.

2. کبودی، تورم و درد:

در حالی که اغلب به عنوان یک عارضه تعریف نمی شود، کبودی، تورم و درد ناشی از لیفت با نخ معمولاً طی یک دوره 1 تا 2 هفته ای فروکش می کند زیرا نخ ها در نهایت در زیر پوست جذب می شوند. یک پزشک باید به بیماران توصیه کند که ناحیه آسیب دیده را با یخ سرد کند و از موارد زیر، بعد از عمل اجتناب کنند.

 • حرکات بیش از حد صورت
 • خوابیدن روی صورت و ناحیه عمل
 • اصلاح صورت
 • استفاده از پاک کننده های قوی
 • ورزش شدید
 • و همچنین ماساژ یا مالیدن ناحیه آسیب دیده.

3. نارضایتی بیمار:

نارضایتی بیمار اغلب به عنوان یک عارضه در نظر گرفته نمی شود. با این حال، به همان اندازه مهم است، اگر نه بیشتر، که بیماران راضی از آنجا دور شوند. مدیریت رضایت بیمار بسیار مهم است و از لحظه ورود بیمار شروع می شود. برای یک پزشک ضروری است که انتظارات واقع بینانه از بیمار در طول مشاوره تعیین کند، به او کمک کند تا محدودیت های  لیفت صورت با نخ را درک کند.

4. هماتوم:

در صورت بروز هماتوم در بیماران، توصیه می شود 20 میلی گرم کنالوگ در همان روز تجویز شود.


5.
عفونت:

روش توصیه شده برای رفع عفونت هایی که ممکن است رخ دهد، تجویز کلفکس (یا هر آنتی بیوتیک) در یک دوره 5 روزه است.

6. عدم تقارن صورت:

از آنجایی که عدم تقارن صورت می تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند استفاده از بی حس کننده، عدم تقارن ذاتی صورت و یا لیفت ناکافی در یک طرف باشد، بنابراین، انجام مقدار صحیح قبل از عمل مهم است. اگر بعد از عمل لیفت صورت با نخ اتفاق افتاد، به بیمار اطمینان دهید که اثر آن موقتی است.یک پزشک باید همیشه یک جلسه مشاوره کامل با بیمار داشته باشد تا هرگونه عدم تقارن ذاتی صورت را برای بیمار  توضیح دهد و همچنین انتظارات را قبل از عمل لیفت صورت با نخ مدیریت کند. در نهایت، اگر لیفت صورت با نخ به هر دلیلی کافی نباشد، این وظیفه پزشک است که آن را در اسرع وقت اصلاح کند.

7. بیرون زدگی، و جا‌به‌جایی نخ ها:

بیرون زدگی، اکستروژن و جا‌به‌جایی نخ ها را می توان با تزریق پرکننده هایی مانند هیلورونیک اسید (HA) در لایه سطحی که بخیه شده است برطرف کرد. برداشتن نخ ها به ندرت ضروری است، اما یک گزینه مناسب است.

8. فرورفتگی و بی نظمی ها:

مدیریت فرورفتگی و بی نظمی شاید پیچیده ترین عارضه پس از لیفت صورت با نخ باشد. بنابراین پیشگیری مهمتر از درمان است. برای جلوگیری از فرورفتگی و بی نظمی، اطمینان حاصل کنید که گودی در حین عمل و قبل از برش نخ ها برداشته شده است. قرار دادن نخ ها در یک لایه کمی عمیق تر نیز می تواند در چنین عارضه ای شود. در برخی موارد، پرکننده های HA یا نخ اضافی ممکن است مورد نیاز باشد. برای موارد بسیار نادر و شدید، نخ ها را توسط پزشک برداشته می‌شود.

علیرغم تمام عوارض احتمالی بالا که ممکن است در اثر لیفت صورت با نخ ایجاد شود، توافق عمومی بر این است که روش لیفت صورت با نخ یکی از پیشرفته‌ترین، کم تهاجمی‌ترین و ایمن‌ترین روش‌های غیرجراحی است. با درک علت، اثرات و روش های صحیح برای مدیریت عوارض احتمالی مختلف، یک پزشک می تواند با خیال راحت بهترین نتایج را در بیماران ارائه دهد.

خلاصه عوارض لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ و لیفت صورت با نخ، درمان های برای لیفت صورت هستند که نتایج متفاوتی را به همراه دارند. لیفت صورت با نخ نسبت به لیفت صورت جراحی کمتر تهاجمی و مقرون به صرفه‌تر است، که ممکن است برای جمعیت جوان‌تری که به دنبال بهبودهای زیبایی کوچک یا “رفع سریع” هستند، جذاب باشد. از سوی دیگر، لیفت صورت یک راه حل دائمی برای نگرانی های مربوط به پیری است.لیفت صورت به روش کامل می‌تواند تمام نواحی صورت را هدف قرار دهد و به وضوح سال‌های بیشتری از صورت مشتری قابل مشاهده است تا لیفت صورت با نخ.

اگر فکر می کنید لیفت صورت با نخ ممکن است برای شما مناسب باشد، با کلینیک ما تماس بگیرید و یک زمان مشاوره رزرو کنید.

امیدوارم از مقاله لذت برده باشید! منتظر پست های بعدی ما در مورد تکنیک ها و اطلاعات بیشتر مربوط به دوره های آموزش زیبایی و زیبایی پیشرفته ما باشید!

فرآیند لیفت صورت با نخ شامل چه چیزی است؟


لیفت با نخ نوعی روش است که از نخ های بخیه موقت برای ایجاد “لیفت” ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می کند. می توانید با نخ در مطب تحت بی حسی موضعی لیفت با نخ انجام دهید. مدت زمان واقعی به تعداد کل روش های مورد استفاده بستگی دارد. به طور متوسط، این روش معمولاً یک ساعت طول می کشد.

خارهای ریز روی هر نخ به شکل چتر باز می شوند تا ساختاری را تشکیل دهند که به آرامی بافت های افتاده ابرو، صورت یا گردن را بلند می کند. هنگامی که در موقعیت قرار گرفت، بدن شما بسته‌های کلاژن جدیدی تولید می‌کند که هر نخ را محصور می‌کند تا به حفظ اثر برافراشتگی یا بالابرنده کمک کند. بسته به نیاز فردی شما، قرارگیری دقیق نخ ها در هر بیمار متفاوت است. این نتیجه به عقب کشیدن پوست و در نتیجه لیفت و سفت شدن صورت منجر می شود.

وقتی تحت بی حسی موضعی هستید، بیدار هستید. بنابراین اگر دردی احساس کردید، می توانید به دکتر خود بگوید و او می تواند بی‌حسی بیشتری انجام دهد.بسیاری از بیماران می توانند 1 تا 2 روز پس از عمل به انجام زندگی روزمره بازگردند.

آیا درمان های لیفت صورت با نخ باعث تغییر اجزای صورت می شود؟

عوارض لیفت صورت با نخ
عوارض لیفت صورت با نخ


درمان های لیفت صورت با نخ باعث بهبود فوری و طبیعی ظاهر پوست می شود.

بر خلاف لیفت صورت با جراحی سنتی که تغییرات قابل مشاهده و اسکارهای(زخم‌ها) به خوبی پنهان اما مشهود بر جای می گذارد، لیفت صورت با نخ Aptos جای زخم بر جای نمی گذارد و اجزا های اصلی صورت را تغییر نمی دهد. در عوض، لیفت با نخ Aptos بافت های نرم را به محل اصلی خود باز می گرداند. فرآیند سنتز پروتئین طبیعی پس از حدود 10-14 روز آغاز می شود. در هفته‌های بعدی، نتایج بهبود می‌یابند و در حدود شش ماه به اوج خود می‌رسند و تا ۲ سال باقی می‌مانند زیرا بدن شما کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک تولید می‌کند. بنابراین، این شکل از لیفت صورت(لیفت صورت با نخ) غیر جراحی را به یک درمان طولانی مدت تبدیل می کند.

خود نخ کاملاً زیست تخریب‌پذیر است و داربستی از کلاژن و الاستین جدید در اطراف نخ باقی می‌گذارد تا از  پشتیبانی کند و بافت صاف و لطیف پوست را حفظ کند.

پس از لیفت صورت با  نخ، معمولاً می توانید انتظار داشته باشید که مانند ایام جوانی خود به نظر برسید.

چه کسی می تواند درمان لیفت صورت با نخ انجام دهد؟


کاندیدای ایده آل لیفت صورت با نخ معمولاً در اواخر دهه سی تا اواخر دهه پنجاه زندگی با علائم خفیف تا متوسط ​​شلی پوست است. در حالی که اکثر بیماران با شلی بیش از حد از جراحی لیفت صورت با نخ سود بیشتری می برند، لیفت صورت با نخ می تواند جایگزینی برای لیفت صورت به روش سنتی برای بیمارانی باشد که نمی خواهند جراحی کنند یا به دلایل پزشکی نمی توانند عمل جراحی انجام دهند.

از آنجایی که می‌توانید تحت بی‌حسی موضعی لیفت صورت با نخ انجام دهید، بسیاری از افراد مبتلا به شرایط مرتبط با سن که آنها را واجد شرایط جراحی نمی‌کند (مانند فشار خون بالا، دیابت نوع دو و بیماری‌های قلبی عروقی) می‌توانند با خیال راحتلیت صورت با نخ را انجام دهند.

متخصصین طب زیبایی این روش را برای بیمارانی که خیلی لاغر هستند یا پوست خیلی شل دارند توصیه نمی کند. در این موارد، اگر می‌خواهید جوان‌سازی صورت داشته باشید، همچنان می‌توانید شلی پوست خود را بهبود بخشید.

چه کسانی برای درمان لیفت صورت با نخ منع میشوند؟

عوارض لیفت صورت با نخ
عوارض لیفت صورت با نخ
 • آلرژی شناخته شده به پلاستیک، مواد زیستی، پرکننده های غیر قابل جذب
 • آکنه فعال یا عفونت پوستی
 • استعداد کلوئیدی
 • بیماری های خود ایمنی: اسکلرودرمی، سارکوئیدوز، آمیلوئیدوز و غیره.
 • داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین
 • هموفیلی
 • فشار خون کنترل نشده
 • بیماری های شدید
 • کلاژنوز (بیماری کلاژن- عروقی)
 • اختلالات عصبی و روانی
 • بارداری، شیردهی
 • افراد تحت  شیمی درمانی
 • هپاتیت B و C، HIV
 • پورفیریا

پرسش و پاسخ درباره عوارض لیفت صورت با نخ:

چه مواردی را قبل از انجام لیفت صورت با نخ به پزشک بگوییم؟

بهتر است پزشک زیبایی خود را از هر گونه درمانی که قبلاً دریافت کرده اید و داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید مطلع کنید.

از نخ های APTOS می توان برای کدام نقاط بدن استفاده نمود؟

خطوط صورت
خط فک
گونه ها و ناحیه میانی صورت
ابرو
گردن
سینه
شکم
باسن
داخل رانها
زانو
و...

5/5 - (6 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *