لوگو دکتر تفت
کانتور صورت و یا زاویه سازی صورت چیست؟

کانتور صورت چیست؟ 0 تا 100 زاویه سازی صورت

فهرست محتوا نمایش

کانتور صورت یک روش زیبایی برای رفع نواقص صورت و البته زاویه سازی و فرم دهی به صورت است. در این روش از تزریق فیلر (ژل) و گاهی چربی استفاده می شود. پر کننده ها توسط پزشک در نواحی مد نظر تزریق می شوند. کانتور به شما کمک می کند صورتی زیباتر و جوانتر داشته باشید. به این روش مادلینگ صورت هم گفته می شود.

کانتور یک روش غیر جراحی و بدون بیهوشی برای بهبود ظاهر صورت و تقویت زوایای طبیعی و خطوط صورت است است. وجود ماده جوانساز هیالورونیک اسید در فیلر های تزریقی می توان علاوه بر زیبایی موجب جوانسازی صورت شما بشود. گاهی از زاویه سازی صورت برای بهبود وضعیت افراد دچار نقص ناشی از یک عارضه هم استفاده می شود. در ادامه قراره باهمدیگه صفر تا صد کانتورینگ صورت را بررسی کنیم

اهداف زاویه سازی صورت چیست

تزریق فیلر در این روش در وهله اول به رفع نواقص صورت شما کمک میکند. همچنین این کار باعث زاویه سازی و فرم دهی صورت می شود . البته همونطور که قبلا گفتیم ممکنه این کار باعث جوانسازی و یا رفع نواقص صورت نیز بشود.

هزینه های کانتور صورت

مناسب ترین قیمت کانتور صورت

هزینه کانتور به عوامل مختلفی بستگی دارد. وسعت ناحیه تزریق و میزان ژل یا فیلر تزریقی مهمترین عامل است. چون به ازای هر سی سی تزریق ژل هزینه زاویه سازی صورت تغییر می کند. برند ژل تزریقی عامل مهم دیگر در هزینه است. از برند های ژل ایرانی و چینی گرفته تا برند های کره ای و اروپایی و آمریکایی قیمت متفاوتی دارند و در هزینه نهایی این کار بسیار مهم هستند.

نکته مهم این است که در کلینیک دکتر تفت تنها از برند های ژل و فیلر دارای مجوز وزارت بهداشت استفاده می شود. استفاده از برند های بدون مجوز در ظاهر شاید باعث کاهش هزینه شود ولی در نهایت ضرر غیر قابل جبرانی به شما وارد می کند. عامل مهم دیگر در تعیین هزینه کانتور میزان تخصص پزشک شما در تزریق است.

برند فیلرناحیه تزریققیمت (تومان)
آلکاریسا (ایرانی)صورت3/000/000
رووفیل (کره ای)صورت5/000/000
الانسه (هلند)صورت7/500/000
ریوانس (کانادا)صورت7/500/000
آلکاریسا (ایرانی)لب3/000/000
نورامیس (کره ای)لب5/000/000
ریوانس (کانادا)لب7/500/000
آلکاریسا (ایرانی)زیرچشم3/000/000
نورامیس لیدو (کره ای)زیرچشم5/000/000
استایلج (فرانسه)زیرچشم7/500/000
قیمت فیلر برای کانتور صورت زیر نظر بهترین پزشک تزریق فیلر تهران

بهترین دکتر کانتور صورت در تهران کیست؟

نکته مهم در تعیین پزشک مناسب تزریق صورت انجام تحقیق کامل در این مورد است. پزشک شما باید داری مجوز بوده و سابقه کاری و تجربه کافی را داشته باشد. دکتر زکیه تفت یکی از بهترین پزشکان زیبایی در غرب تهران و منطقه سعادت آباد با بیش از ۱۰ سال سابقه یکی از بهترین پزشکان کانتور صورت و زاویه سازی صورت در تهران است.

فاکتور های موثر در تعیین متد تزریق فیلر(ژل)

مدل های مختلف صورت مثل بیضی و گرد و مثلثی در تعیین متد کانتور صورت بسیار موثر هستند. سلیقه مراجعه کننده و بودجه او هم از عوامل دیگر هستند. توجه به سلامت بیمار و نظر پزشک عامل مهم دیگر در این زمینه است. نوع پوست بیمار هم عامل موثر دیگر در این کار می باشد.

مراحل زاویه سازی صورت

مراحل زاویه سازی صورت

مراحل تزریق فیلر (ژل) به صورت کلی به 4 مرحله تقسیم می شود :

 1. در مرحله اول محل تزریق با استفاده از پماد بی حسی و یا تزریق لیدوکائین بی حس می شود تا شما درد حاصل از تزریق را متوجه نشوید.
 2. خط کشی نواحی تزریق توسط پزشک انجام می شود.
 3. فیلر در ناحیه مورد نظر با استفاده از کانولا تزریق می شود تا خطر پارگی عروق و آسیب به اعصاب از بین برود.
 4. ماساژ بعد تزریق با نظر پزشک و در صورت نیاز انجام می شود.

توجه کنید رعایت اصول استریل و استفاده از پک های یکبار مصرف، دستکش های استریل جراحی، استریل موضع تزریق در هنگام انجام کانتور صورت بسیار اهمیت دارد.

زاویه سازی صورت چقدر طول می کشد؟

این موضوع بستگی به میزان تزریق فیلر، مهارت پزشک زیبایی و موارد دیگر دارد. ولی به طور میانگین می توان گفت حدود ۲ تا ۳۰ دقیقه برای تزریق فیلر در نظر بگیرید.

میزان فیلر مورد نیاز نواحی مختلف صورت

به طور کلی این مورد با توجه به نظر پزشک باید انجام شود. اما اگر یک تزریق طبیعی مد نظر شما هست کتفیه از جدول زیر استفاده کنید.

 محل تزریقحداکثر مقدار تزریق
زاویه فک هر طرف1 تا 2 سی سی
چانه    1 تا 2 سی سی
فیلر لب0.5 تا 1 سی سی
شقیقه     1 سی سی
خط خنده و اندوه1 تا 2 سی سی
بینی0.5 تا 1 سی سی
مقدار تزریق ژل در کانتور صورت و یا زاویه سازی صورت

چند سی سی فیلر برای زاویه سازی صورت مناسب است؟

بستگی به میزان نواقص صورت دارد ولی معمولا حداقل ۳ سی سی فیلر برای این کار مورد نیاز است و این میزان می تواند بیشتر هم باشد.

میزان ماندگاری فیلر(ژل) چقدر است؟

این مورد هم بستگی به عوامل مختلف دارد. اما میزان ماندگاری فیلر ها به طور معمول از حدود ۸ ماه تا ۱ سال متغیر است.

چه افرادی میتوانند زاویه سازی صورت انجام دهند

افرادی که میتوانند زاویه سازی صورت کنند

اصولا بیشتر افراد جامعه میتوانند کار کانتورینگ را انجام دهند اما بهتر است شما برای انجام این کار شامل یکی از دسته های زیر باشید:

 • افرادی که داری صورت گرد و چاق هستند.
 • افرادی که زاویه فک و چانه بدون انحنا دارند.
 • افرادی که گونه برجسته ندارند.
 • افرادی که خط خنده و اندوه دارند.
 • افرادی که شقیقه فرو رفته دارند.
 • افرادی که زیر چشم گود دارند.

چه کسانی نباید تزریق فیلر(ژل) انجام دهند؟

در موارد زیر بهتر است که افراد تزریق ژل و یا فیلر نداشته باشند:

 • افرادی باردار و شیرده
 • کسانی که داری بیماری های خود ایمنی هستند
 • افراد دارای حساسیت نیز منع تزریق ژل دارند

در مجموع وظیفه شما اطلاع رسانی تمامی این موارد به پزشک و وظیفه پزشک تصمیم گیری در این مورد است.

عوارض زاویه سازی صورت و تزریق ژل چیست؟

اگر کانتور توسط پزشک انجام نگیرد و اصول حرفه ای در آن رعایت نشود ممکن است منجر به عوارضی جبران ناپذیری شود. از جمله این عوارض می توان به کبودی، التهاب، تورم، درد، سوزش، خارش، کبودی و حساسیت در محل تزریق و حتی در موارد شدیدتر آسیب پوستی و نکروز بافت اشاره کرد. انتخاب پزشک مجرب و همچنین استفاده از فیلر های دارای مجوز وزارت بهداشت عاملی مهم در سلامت بیماران به هنگام در زاویه سازی صورت است.

تبخال پس از تزریق فیلر چگونه درمان می شود؟

تبخال زدن بعد از تزریق فیلر

با مصرف قرص آسیکلوویر می توان از ایجاد تبخال پس از تزریق فیلر جلوگیری کرد. با این حال در مصرف دارو هرگز به صورت خودسر عمل نکنید و حتما با تجویز پزشک اقدام به مصرف دارو پس از تزریق فیلر نمایید.

فیلر هیالورونیک اسید چیست؟

یکی از انواع فیلر هاست که به نسبت سایر فیلر ها ماندگاری کمتری دارد. اما این ماندگاری کمتر می تواند از مزایای آن هم محسوب شود چون در صورت عارضه دادن و یا نارضایتی بیمار می توان با تزریق آنزیم آن را از بین برد.

مراقبت های قبل و بعد از کانتورینگ صورت

مراقب های بعد از زاویه سازی صورت

با توجه به اینکه تزریق فیلر و یا ژل باید زیر نظر پزشک انجام شود شما نیازمند این هستید که قبل و بعد از کانتورینگ صورت مراقبت های ویژه ای را داشته باشین

مراقبت های قبل از تزریق ژل(فیلر) چیست؟

 • داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین را با نظر پزشک خود قطع کنید.
 • مصرف سیگار و الکل را قطع کنید.
 • از عدم بارداری خود اطمینان حاصل کنید.
 • بدن خود را آب رسانی کنید.
 • بیماری های زمینه ای و داروهای خود را به پزشک اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر(ژل) کدامند؟

 • از دستکاری و ایجاد فشار به محل تزریق خود داری کنید.
 • تا یک هفته ورزش و فعالیت سنگین نداشته باشد.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید.
 • از رفتن به استخر و سونا و جکوزی خودداری کنید.
 • ۲۴ ساعت اول آرایش نکنید.
 • برای کاهش کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید ولی به محل تزریق فشار وارد نکنید.
 • از مصرف سیگار و الکل و نوشیدنی های داغ خودداری کنید.
 • در صورت داشتن علائم سریعا پزشک خود را مطلع کنید.

چه فیلرهایی در کلینیک دکتر تفت مورد استفاده قرار میگیرند؟

در کلینیک دکتر تفت از طیف وسیعی از فیلر ها برای کانتور صورت و زاویه سازی و تزریق ژل استفاده می شود. از برندهای ایرانی مثل فیلر آلکاریسا گرفته تا رووفیل و نورامیس و الانسه و استایلج و ریوانس. همه این برند ها دارای تاییده وزارت بهداشت و سازمان غذا داروی آمریکا اف دی ای و اتحادیه اروپا سی ای می باشند.

انواع روش های کانتور صورت

علاوه بر روش تزریق فیلر می توان به روش هایفوتراپی، تزریق بوتاکس و گذاشتن نخ هم برای این کار اشاره کرد که تمامی این موارد در کلینیک دکتر تفت موجود است و پس از مشاوره توسط پزشک و بر اساس نیاز شما تجویز خواهد شد. با وجود این می توان گفت تزریق فیلر مناسبترین روش برای زاویه سازی صورت صورت و زاویه سازی می باشد.

زاویه سازی با تزریق چربی بهتر است یا تزریق فیلر؟

تزریق ژل بهتره یا تزریق فیلر؟

هر دو روش تزریق چربی و تزریق فیلر یا ژل می توانند در مواقعی انتخاب بهتری باشند. اما به طور کلی روش تزریق چربی کم هزینه تر ولی روش تزریق فیلر با نتیجه بهتری خواهد بود. شکل دهی مد نظر به سلول های چربی دشوارتر از مواد ژل خواهد بود و در نتیجه تزرق فیلر نتیجه بهتری را در زاویه سازی صورت به همراه خواهد داشت.

از چه فیلرهایی (ژل) استفاده کنیم

نکته مهمی که شما باید در تزریق فیلر مد نظر داشته باشد تاییده وزارت بهداشت برای ژل تزریقی شما می باشد. متاسفانه عده ای سودجو ژل های چینی موجود در بازار و فاقد مجوز را با قیمت های نجومی در مراکز غیر معتبر به جای ژل اصلی به فروش می رسانند. استفاده از فیلر های چینی بدون مجوز می تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. در کلینیک دکتر تفت تمامی مواد مصرفی دارای مجوز بوده و سلامت شما خط قرمز ماست.

نمونه کار کانتور صورت و زاویه سازی

نمونه کار زاویه سازی صورت

دکتر زکیه تفت پزشک زیبایی غرب تهران منطقه سعادت آباد داری نمونه کارهای فراوان و رضایت بسیار بالای بیماران مراجعه کننده به کلینیک دکتر تفت هستند. برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر پیچ اینستاگرام دکتر زکیه تفت را فالو کنید.

در پایان کانتور صورت یا همان زاویه سازی صورت با تزریق ژل و فیلر یک روش غیر جراحی برای رفع نواقص صورت و زیبایی بیشتر است. مهمترین نکته در تزریق فیلر صورت و فک انتخاب پزشک مناسب و مجرب و اعتماد به تخصص و دانش پزشک شما می باشد. دکتر زکیه تفت بهترین پزشک کانتور صورت با سال ها تجربه و رضایت حداکثری در خدمت شماست. برای مشاوره رایگان حضوری با دکتر تفت با مطب ایشان تماس بگیرید.

4.7/5 - (4 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *