لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس + علت و درمان!

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس یکی از شایع ترین مواردی می‌باشد که ممکن است بسیاری از افراد با آن مواجه شوند. عدم تقارن در ابروها معمولا بر روی حالت چشم و لب‌ها نیز تاثیر می‌گذارد. شما برای رفع مشکلات احتمالی از روش‌های مختلفی استفاده کنید، اما قبل از آن باید به کلینیک‌های معتبر و متخصصان با تجربه برای انجام بوتاکس مراجعه کنید. عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس یکی از مسائل مهمی است که در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را بیشتر با آن آشنا کنیم پس تا آخر همراه ما باشید.

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس

عدم تقارن ابرو یکی از عوارض جانبی تزریق بوتاکس در ناحیه ابرو می‌باشد. ممکن است این مشکل به دلیل تزریق بوتاکس به صورت نادرست در ناحیه ابرویی که می‌خواهید آن را بلند کنید، به وجود آید. همچنین ممکن است افتادگی ابرو به دلیل تزریق بوتاکس در ناحیه نادرستی که سبب تضعیف عضلات ابرو می‌شود، رخ دهد. اگر بوتاکس به درستی تزریق شود، معمولا عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس معمول در عرض چند هفته بهبود خواهد یافت. با این حال اگر عدم تقارن ابرو پس از گذشت چند هفته همچنان ادامه پیدا کرد، بهتر است در مورد درمان آن با پزشک خود مشورت نمایید.

لازم به ذکر است که بعضی از روش‌های درمانی برای عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به تزریق هیالورونیک اسید اشاره کرد. چون تزریق آن در ناحیه ابرو می‌تواند بهبود قابل توجهی در عدم تقارن ابرو داشته باشد. همچنین استفاده از فیلر در ناحیه ابرو نیز می‌تواند بهبود موقتی در عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس ایجاد کند. با این حال بهتر است برای درمان عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس، با پزشک خود مشورت کنید تا بتواند بهترین روش درمانی را برایتان انتخاب کند. در نهایت برای جلوگیری از عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس، توصیه می‌شود که انجام تزریق بوتاکس را تنها به پزشکان متخصص بسپار ید و از تزریق آن در مراکز غیر معتبر خودداری کنید.

علت عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس چیست؟

همان‌ طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، انجام این عمل در مراکز غیر استاندارد و غیر تخصصی می‌تواند عوارضی را ایجاد می‌کند که ممکن است غیر قابل جبران و بازگشت باشد‌. عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس یکی از این موارد وارد است که دلایل آن می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

علت عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس
 • عدم مهارت پزشک معالج
 • عدم استاندارد بودن مرکز زیبایی موردنظر
 • تزریق اشتباه بوتاکس به اعصاب صورت
 • استفاده از بوتاکس فاقد کیفیت یا تاریخ مصرف گذشته
 • تزریق بوتاکس در مقدار نامناسب و غیراستاندارد
 • رعایت نکردن نکات مراقبتی قبل از تزریق و پس از آن توسط بیماران

راه‌های پیشگیری از عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس

برای اینکه عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس برای شما ایجاد نشود، حتما دستورات مراقبتی و نکات ایمنی را با دقت انجام دهید. این نکات عبارتند از:

پیشگیری از عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس
 • اطلاع‌ دادن تمام سوابق بیماری و داروهای مصرفی به پزشک
 • تحقیق کافی درباره تزریق بوتاکس و پزشک منتخب‌ خود
 • عدم استعمال دخانیات به‌ مدت دو هفته پیش از تزریق
 • عدم مصرف نوشیدنی‌های الکلی از دو هفته قبل از تزریق
 • درصورتی ‌که داروهای ضد التهاب و داروهای مخصوص مصرف می‌کنید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • عدم مصرف مکمل و داروهای رقیق ‌کننده خون مانند آسپرین

درمان عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس

درمان عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس

اگر عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس در شما رخ داده باشد، می‌توانید با استفاده از روش‌های گوناگون درمانی، این مشکل را برطرف نمایید. درمان عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس به دو صورت جراحی و غیر جراحی انجام می‌شود. در روش غیر جراحی از روش‌هایی همچون استفاده از تزریق مواد پر‌کننده ژل‌های پر‌کننده و یا تزریق بوتاکس در نقاط دیگر صورت استفاده می‌شود. در روش جراحی از روش‌هایی همچون برش و جراحی برای برطرف کردن عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس استفاده می‌شود.

 استفاده از ژل‌های پر‌کننده هم می‌توانند به عنوان یک راه درمانی مؤثر برای عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس باشند. این روش با استفاده از ژل‌هایی که شامل مواد پر‌کننده می‌باشند، مشکل عدم تقارن ابرو‌ها را برطرف می‌کنند. معمولا این ژل‌ها از موادی همچون هیدروکسی آپاتیت کلسیم و یا اسید هیالورونیک تشکیل شده‌اند که می‌توانند به عنوان یک ماده پر‌کننده عمل کنند.

 تزریق بوتاکس در نقاط دیگر صورت هم می‌تواند یک روش مؤثر برای درمان عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس باشد. در واقع با تزریق بوتاکس در نقاط دیگر صورت، عضلاتی که سبب عدم تقارن ابرو شده‌ است، مسدود می‌شود و در نهایت عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس برطرف می‌‌گردد. اگر روش‌های غیر جراحی نتیجه مطلوب را نداشته باشند، شما می‌توانید از روش‌های جراحی همچون برش و جراحی استفاده کنید. در این روش با استفاده از جراحی و برش، پوست و بافت‌های زیرین به محل افتادگی برگردانده شده و مشکل عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس برطرف می‌شود.

آیا برای عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس درمان خانگی وجود دارد؟

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس، به دلیل ورود بوتاکس به ناحیه اشتباه در اطراف ابرو و پیشانی اتفاق می ‌افتد و باعث فلج ناخواسته اعصاب و ماهیچه‌های این ناحیه می‌گردد. معمولا این مشکل، با درمان‌های دارویی هم به سرعت بهبود نخواهد یافت و بهتر است تا دوره زمانی برای غیر فعال کردن اثرات بوتاکس طی شود.

 از این رو اگر می‌خواهید بدانید که آیا برای عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس درمان خانگی وجود دارد یا خیر باید گفت که درمان‌های خانگی موثری برای از بین بردن عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس یا کاهش شدت آن وجود ندارد و خوب است در صورت شدید تر شدن این عارضه، با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

لازم به ذکر است که این عارضه، به صورت مستقیم با اعصاب و عروق صورت شما ارتباط داشته و به هیچ وجه نباید برای بهبود آن، از درمان‌های غیر ایمن و تایید نشده استفاده کنید. این درمان‌ها، می توانند به راحتی باعث بروز آسیب‌های جدی تر و ماندگار، عفونت در این ناحیه و حتی ایجاد مشکلات دائمی شوند. بنابراین، بهتر است که درمان این عارضه را از طریق مراجعه به پزشک متخصص پیگیری کنید و از مصرف هر گونه ماده غیر دارویی و دارویی که بدون تجویز پزشک نیز می‌باشد، خودداری کنید.

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند؟

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس می‌تواند مشکلاتی همچون بسته‌ شدن چشم، ناتوانی در پلک‌ زدن، ناهنجار شدن صورت، دوبینی و تاری دید، سردرد شدید، کج‌ شدن صورت، افسردگی، انزوا و کاهش اعتماد به‌ نفس را برایتان ایجاد کند. یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس شود، رعایت نکردن مراقبت‌های بعد از بوتاکس می‌باشد. بنابراین توصیه می‌شود که مراقبت‌های بعد از تزریق را جدی بگیرید. به طور کلی می توان این عدم تقارن ابرو را یکی از عوارض جانبی تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی دانست که هیچ گونه ضرری یا خطری را برای فرد به همراه نخواهد داشت و با انجام روش‌های درمانی می‌توان سریعا این مشکل را برطرف کرد. تزریق بوتاکس یک درمان دائمی نبوده و اثرات آن پس از ۳ تا ۵ ماه از بین می‌رود.

عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس در عرض چند هفته، حتی بدون هیچ درمانی برطرف می‌گردد. از آنجایی که ممکن است بلافاصله پس از درمان عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس ظاهر شود، شما باید تا ۱۴ روز قبل از تزریق بوتاکس اضافی صبر نمایید تا مطمئن شوید که آیا عدم تقارن ابرو را تجربه می‌کنید یا خیر. دلیل آن این می‌باشد که تزریق بوتاکس می‌تواند ۱۴ روز طول بکشد تا شما اثرات آن را کامل مشاهده کنید. بنابراین، بهتر است پیش از تصمیم گیری در مورد نیاز به تزریق بوتاکس اضافی، دو هفته بعد از درمان صبر کنید.

در چه شرایطی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

معمولا عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس عارضه چندان شدیدی نبوده و پس از کاهش اثر بوتاکس، خود به خود رفع می‌شود. اما در مواردی، این عدم تقارن به حدی شدید می‌باشد که می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی همچون بسته شدن چشم در سمتی که تزریق انجام شده است، کج شدن صورت، هرگونه تغییر غیر عادی در بینایی مانند دوبینی، تاری دید، سردردهای شدید و غیر معمول شود. در چنین شرایطی لازم است تا در اسرع وقت، به پزشک خود مراجعه کرده تا قبل از بروز آسیب‌های جدی، درمان‌های مورد نیاز برای رفع این مشکل را دریافت کنید.

سوالات در مورد عدم تقارن ابرو بعد از بوتاکس:

دلیل افتادگی ابرو بعد از بوتاکس چیست؟

معمولا تزریق بوتاکس پیشانی عضله فرونتالیس را که مسئول بالا بردن ابروها است درگیر می‌کند. در نتیجه افتادگی ابرو می‌تواند در نتیجه شل شدن بیش از حد عضله فرونتالیس رخ دهد.

زمان تاثیر بوتاکس چقدر است؟

معمولا نتایج اولیه بوتاکس در عرض یک تا چهار روز قابل مشاهده می‌باشد و نتایج نهایی ۱۰ تا ۱۴ روز طول می‌کشد تا نمایان شوند.

آیا بوتاکس باعث بالا رفتن ابرو می‌شود؟

زمانی که بوتاکس به قسمت‌های اطراف ابرو تزریق می‌شود می‌تواند عضلات را شل کرده و پوست را صاف تر کند. در نتیجه ماهیچه‌های اطراف ابرو به سمت بالا کشیده می‌شوند و ابروها را بالا می‌برند.

5/5 - (1 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *