لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
هایفوتراپی ابرو

هایفوتراپی ابرو | لیفت ابرو با هایفو

طبق آمار حدود 25 درصد از زیبایی صورت به ابرو ها اختصاص دارد، و این که ابرو­های افتاده می توانند چهره شما را خسته و چشم هایتان را کوچکتر نشان دهند؛ و چون نمی توان دلیل اصلی افتادن ابرو ها که افزایش سن و مسائلی است که با کاهش تولید کلاژن و الاستین در پوست اتفاق می افتد را از بین برد، بنابراین لیفت ابرو می تواند تاثیز زیادی در زیبایی صورت شما داشته باشد.

اما لیفت ابرو دقیقا چیست؟  لیفت ابرو چه تاثیری بر زیبایی شما می گذارد و لیفت ابرو با هایفوتراپی چه مزیت های نسبت به بقیه روش ها دارد؟

ما قصد داریم در این مقاله در مورد هایفو ابرو صحبت کنیم. حال اگر شما نیز قصد لیفت ابرو با هایفوتراپی دارید و می خواهید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو با هایفو

لیفت ابرو در واقع یک درمان برای زیبایی صورت، با هدف بالابردن قسمتی از ابرو به سمت پیشانی و به وجود آوردن یک شکل کمانی برای ابرو و در نهایت زیبایی هرچه بیشتر صورت است.

برای لیفت ابرو یا همان بالا کشیدن قسمتی از ابرو، روش های متعددی از جمله جراحی های مختلف وجود دارد. امروزه با پیشرفت علم، روش های ساده تر و کم خطر تر هم وجود دارد که ضمن تاثیر فوق العاده، هزینه کمتری هم دارند و عوارض و صدمات جراحی را هم ندارند؛ یکی از این روش ها لیفت ابرو با هایفوتراپی است.

لیفت ابرو به چند روش انجام می شود؟

تا قبل از به وجود آمدن تکنولوژی هایفو، لیفت صورت و ابرو به روش های مختلف همراه با جراحی انجام می شد. اما اکنون با به وجود آمدن تکنولوژی جدید و فوق العاده هایفوتراپی دیگر این سوال لیفت ابرو به چند روش انجام می شود معنایی ندارد، در حال حاضر بهترین روش لیفت ابرو با هایفوتراپی می باشد. با این حال انواع روش های لیفت ابرو برای شما آماده شده، که می توانید آن هارا مطالعه نموده و از آن ها آگاه شوید.

برخی از این روش ها، لیفت ابرو با پیوند زدن نوعی نخ به وسیله جراحی به اطراف ابرو و لیفت ابرو با برداشتن پوست و جراحی می باشند که همگی آن ها گاها برای فرد مشکل ساز می شدند. از جمله این مشکل ها، عفونت ، و نرفتن جای بخیه ها است.

البته از جمله روش هایی که خطری ندارند نیز می توان به لیفت ابرو با بوتاکس و لیفت ابرو با هایفوتراپی اشاره کرد.

هایفوتراپی ابرو چیست ؟

هایفوتراپی یک روش نوین و مدرن و البته ایمن است که امروزه برای جوان سازی و زیبایی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.
بعد از استفاده از این روش، برای درمان بیماری هایی مثل تومورهای سرطان؛ از سال 2008  قابلیت دستگاه هایفو برای زیباسازی پوست ثابت شد و تبدیل به یک روش درمانی غیر تهاجمی که بدون برش و درد است، شد. از این روش برای قسمت های مختلف بدن می توان استفاده کرد.
از آنجا که ابرو ها و چشمان ما یکی از موثرترین عوامل در زیبایی چهره مان هستند؛ و با گذشت سن، پایین افتادن ابروها می تواند به افتادگی پلک چشم و بی حالت نشان دادن صورت منجر شود، نیاز به لیفت ابرو پیدا می شود که بالا بردن ابرو و کمانی کردن ابرو، زیبایی صورت و چهره بیشتر شود.
لیفت ابرو در گذشته با روش های دیگری انجام می شد که هم درد داشت و هم دوره نقاهت داشت، اما امروزه برای لیفت ابرو از روش های ساده تر و ایمن تری استفاده می‌کنند که  یکی از آن ها، هایفوتراپی ابرو است.
روش هایفو، روشی کارامد با حداقل تهاجم و و بدون نیاز به عمل جراحی است که هیچ گونه دوره نقاهتی ندارد به بیمار اجازه می‌دهد بعد از جلسه درمان کارهای روزمره خود را از سر گیرد، در این روش با استفاده از امواج اولتراسوند برای تغییر شکل، اندازه، ساختار ها و بافت ها استفاده می شود و می توان شل شدگی و افتادگی پوست صورت را درمان کرد. این مساله سبب شد که امروزه هایفوتراپی یکی از بهترین جایگزین ها برای لیفت ابرو باشد.

مراحل انجام بالا بردن ابرو با هایفوتراپی:

 1. در مرحله اول پزشک میزان افتادگی ابرو و چروک های اطراف چشم و پلک را بررسی می‌کند.
 2. در صورت لزوم پوست را بی حس می‌ کنند .
 3. ژل مخصوص هایفوتراپی بر روی پوست مالیده می شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.
 4. سپس با دستگاه، اشعه های اولتراسوند هایفو به لایه های عمیق پوست می فرستند و با نفوذ این اشعه ها  به لایه ها SMAS پوست، کلاژن سازی و خونرسانی در پوست انجام می شود.

مزایا هایفو ابرو

مزایا هایفوتراپی ابرو

هایفوتراپی ابرو مزایای بسیار زیادی دارد؛ یعنی علاوه بر لیفت ابروها و کمانی کردن آن ها، کاهش چین و چروک پیشانی و رفع افتادگی پوست اطراف پلک و دور چشم با تحریک کردن پوست صورت به تولید کلاژن بیشتر و جوان سازی پوست کمک می کند.
اما مهم ترین مزیت هایفوتراپی این است که  این روش نیازی به برش و جراحی ندارد و در نتیجه  بعد از انجام این روش آثاری از برش و یا بخیه روی پوست نمی ماند و عوارض آن در مقایسه با سایر روش های لیفتینگ بسیار کمتر است، ضمن این که هزینه بسیار مناسب و پایینتر از سایر روش های لیفتینگ دارد.
مزیت دیگر این روش این است که قابلیت تکرارپذیری دارد و شما بعد از یک دوره دوباره لیفتینگ به روش هایفو را می توانید انجام دهید.

ماندگاری هایفو روی ابرو

باید گفت که این مدت زمان و ماندگاری به عوامل مختلفی بستگی دارد، عواملی چون جنسیت و سن و میزان افتادگی پوست و موادرد دیگر. اما می توان گفت که تقریبا میانگین ماندگاری این روش 2 سال است.

چند جلسه درمانی برای هایفوتراپی ابرو مورد نیاز است؟

تعداد جلسات مورد نیاز هایفو ابرو به نوع پوست و نحوه پاسخ دادن بدن به درمان هایفو بستگی دارد.
مشاهده شده که در برخی افراد تنها در یک جلسه درمانی اثرات لیفت ابرو نمایان شده اما در برخی افراد باید ۲ تا ۳ جلسه هایفوتراپی ابرو با فاصله ۳ تا ۴ ماه انجام شود.
برای ترمیم هم چون نتایج هایفوتراپی ابرو بیش از یک سال باقی می ماند؛ انجام جلسات تکمیلی یا ترمیمی را می‌توان سالی یک بار تکرار شود.

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیفت ابرو با هایفو هستند ؟

هایفو ابرو برای افرادی که به دنبال لیفت ابرو و صاف کردن ناحیه پیشانی و خطوط دور چشم خود هستند؛ بسیار مناسب است. به جز افرادی که به بیماری هایی که باعث منع می شود، دچار هستند.
همچنين  افرادی  از این روش بهره می­برند که نمی خواهند برای لیفت ابرو از جراحی استفاده کنند.

مراقبت های قبل از بالا بردن ابرو با هایفو:

مراقبت بعد از هایفو و لیفت ابرو
 • مطلع کردن پزشک  از بیماری خاصی  و یا مصرف دارو.
 • خودداری از مصرف سیگار و مشروبات الکلی چند روز قبل از هایفو
 • خودداری از مصرف آسپرین ویتامین e و a وپروفن یک هفته قبل از هایفو
 • مطلع کردن پزشک از  استفاده روشهای جوانسازی ديگر مانند تزریق ژل و بوتاکس

مراقبت‌های پس از هایفو ابرو:

 • قرار نگرفتن در معرض نور خورشید
 • ماساژ ندادن ناحیه درمان تا چند روز
 • قرار نگرفتن در معرض هوای سرد و گرم
 • داشتن تغذیه مناسب

کاربردهای هایفو ابرو:

 • افتادگی ابرو را درمان می کند.
 • باعث برطرف شدن افتادگی پلک می شود.
 • پف چشم و تیرگی اطراف چشم را رفع میکند.
 • چین و چروک های پیشانی و اطراف چشم را برطرف می کند.
 • فاصله بین چشم و ابرو را افزایش می دهد.
 • خط ابرو را رفع می کند.
 • باعث روشن شدن پوست اطراف چشم می شود.

عوارض جانبی هایفوتراپی ابرو چیست؟

عوارض جانبی هایفوتراپی ابرو

 در این روش هم مانند روش های غیر تهاجمی دیگر جوانسازی پوست، ایجاد قرمزی، التهاب، بی حسی و حساس شدن پوست بعد از هایفو ابرو کاملاً طبیعی است اما این عوارض جانبی موقت خواهند بود و عوارض  طولانی مدتی برای بیمار ایجاد نخواهند کرد.
البته ممکن است هایفوتراپی ابرو منجر به عدم تقارن ابروها شود، اما احتمال دارد در طول روند بهبودی از بین برود و جای نگرانی نیست.

آیا هایفوتراپی ابرو دردناک است؟

فقط طی چند ثانیه زمانی که هر سیکل پالس انرژی التراسوند روی صورت شات زده می‌شود؛ درد و ناراحتی احساس خواهد شد که این داغ شدن پوست، درد و سوزش حین جلسه درمانی کاملاً طبیعی است.
درد هایفوتراپی ابرو کاملاً قابل تحمل است و نشان دهنده شروع فرایند خود ترمیمی بدن و تولید کلاژن است.

آیا هایفوتراپی ابرو ایمن است؟

بر اساس نتایج مطالعات و تحقیقات مختلف، هایفوتراپی ابرو کاملا ایمن است.
اما باید این نکته را در نظر داشت که هایفوتراپی باید توسط فرد متخصصِ با تجربه و با دستگاه های اورجینال هایفو انجام شود؛ تا هیچگونه آسیبی به رشته های عصبی دور چشم نرسد و عوارض جانبی شدید مانند تاول زدن یا سوختگی نیز به وجود نیاید.

هزینه لیفت ابرو با هایفو چقدر است؟

در این روش هزینه ها بر حسب میزان افتادگی ابرو، مدت زمان هايفو، دستمزد پزشک و موقعیت جغرافیایی کلینیک محاسبه می شود.

سوالات متداول هایفو ابرو:

هزینه هایفو ابرو چقدر است؟

در این روش هزینه ها بر حسب میزان افتادگی ابرو، مدت زمان هايفو، دستمزد پزشک و موقعیت جغرافیایی کلینیک محاسبه می شود.

آیا هایفوتراپی ابرو ایمن است؟

بر اساس نتایج مطالعات و تحقیقات مختلف، هایفوتراپی ابرو کاملا ایمن است.

آیا هایفوتراپی ابرو دردناک است؟

فقط طی چند ثانیه زمانی که هر سیکل پالس انرژی التراسوند روی صورت شات زده می‌شود؛ درد و ناراحتی احساس خواهد شد که این داغ شدن پوست، درد و سوزش حین جلسه درمانی کاملاً طبیعی است.

5/5 - (5 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *