لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
لیفت مژه چیست

لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه یک روش ساده برای فر و خوش حالت کردن مژه‌ها است که با اکستنشن مژه تفاوت دارد. در روش لیفت، مژه مصنوعی اضافه نمی‌شود و مژه‌های خودتان با استفاده از مواد مخصوص، حالت‌دار می‌شود. هر چند این روش را می‌توان در خانه نیز انجام داد تا ظاهر طبیعی مژه‌های را بهتر کرد اما پیشنهاد می‌کنیم انجام آن را به کلینیک‌ها بسپارید. اگر مژه‌های شما تقریبا صاف است یا حتی به سمت پایین است، بعد از انجام لیفتینگ تفاوت زیادی مشاهده می‌کنید. اکثر خانم‌ها متوجه می‌شوند که چشم‌هایشان بازتر، روشن‌تر، جوان‌تر و بیدارتر به نظر می‌رسند. علاوه بر این، خود مژه‌ها بسیار بلندتر و پرتر به نظر می‌رسند.

مراحل انجام لیفت مژه

انواع کیت‌ها و چسب لیفت در برندهای مختلف در بازار موجود هستند. کلینیک‌های معتبر از بهترین مواد برای لیفت کردن مژه‌ها استفاده می‌کنند و در مدت زمان کوتاهی مژه‌های شما را خوش حالت و خوش فرم می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم از مژه‌هایتان قبل و بعد از لیفت عکس بگیرید تا در نهایت آن‌ها را با هم مقایسه کنید.

مراحل زیر برای لیفت کردن مژه‌ها در کلینیک انجام می‌شود:

مراحل انجام لیفت مژه

1. تمیز کردن مژه‌ها

برای لیفت بهتر، باید مژه‌ها تمیز باشند و هر گونه مواد آرایشی را از آن پاک شوند. برای تمیز کردن مژه‌ها از پاک کننده بدون روغن یا پاک کننده کیت استفاده می‌شود. مژه‌ها را با یک پنبه خیس می‌کنند تا هرگونه آلودگی پاک شود. پلک‌ها را نیز باید پاک شوند و تمام دور چشم شما باید کاملا تمیز و خشک باشد.

توجه: اگر پلک‌ها چرب باشند، چسب به درستی نمی‌چسبد و مژه‌ها خوب فر نمی‌شوند.

2. آماده‌سازی مژه‌ها

ابتدا مژ‌ه‌های پایینی را با یک پد پوشانده می شوند که مواد لیفت به آن‌ها کشیده نشود. پد سیلیکونی لیفت یا بیگودی در 5 سایز (S، M، M1، M2، L) موجود هستند، یکی از آن‌ها با توجه به اندازه پلک شما، انتخاب می‌شود. پشت پد لیفت را چسب می‌زنند و بعد از 30 ثانیه که کمی خشک شد، پد را نزدیک خط مژه روی پلک بالا می‌چسبانند. کمی روی پد فشار آورده و آن را به مدت 30 ثانیه در جای خود محکم نگه داشته تا کاملا بچسبد.

3. چسب زدن به مژه‌ها

مژه‌ها را باید به طور کامل با یک برس یا شانه کوچک به روی پد سیلیکونی لیفت چسباند و مطمئن شد که فاصله آن‌ها به طور مساوی و صاف باشد. حدود 30 ثانیه بعد مواد لیفت را روی مژه‌ها قرار می‌دهند و اجازه می‌دهند خشک شود.  

نکته: برای مژه‌های بسیار بلند، مژه‌های گوشه بیرونی را مستقیماً به سمت بالا یا کمی به سمت بیرون شانه می‌زنند که خوش حالت‌تر شود.

4. استفاده از لوسیون

مقداری لوسیون لیفت مژه را روی پنبه زده و آن را در امتداد نیمه پایینی مژه‌ها (ریشه مژه) می‌کشند. اگر لوسیون روی تمام مژه‌ها زده شود، شل می‌شوند. مژه‌ها را با یک سلفون مخصوص لیفت مژه پوشانده و 12 تا 15 دقیقه بسته به ضخامت مژه صبر می‌کنند. (معمولا به بهترین زمان در کیت لیفت اشاره شده است.)

5. لوسیون فیکس

لوسیون را با یک پنبه تمیز از روی مژه‌ها برمی‌دارند. سپس، لوسیون فیکس را روی مژه‌ها گذاشته و دوباره با سلفون مژ‌ه‌ها را می‌پوشانند و 8 دقیقه دیگر صبر می‌کنند.

6. تمیز کردن مژه‌ها

با استفاده از یک محلول پاک‌کننده و یک گوش پاک کن، مژه‌ها را از هر گونه مواد لیفت پاک می‌کنند. حتما باید این کار به درستی انجام شود و مژه‌ها کاملاً عاری از چسب شوند. در غیر این صورت، یک یا دو روز دیگر حالت مژه‌ها خراب می‌شود. در آخر نیز به آرامی پدها را از روی پلک برمی‌دارند.

7. لوسیون مغذی

معمولا در آخر کار یک لوسیون مغذی روی مژ‌ه‌ها می‌مالند و آن‌ها را به آرامی شانه می‌کنند تا مژه‌ها به خوبی فرم بگیرند

فواید لیفت مژه در کلینیک دکتر تفت

هر چند با وجود کیت‌ها در بازار به نظر می‌رسد لیفت مژه کار ساده‌ای است و می‌توان آن را در خانه نیز انجام داد. اما تمام متخصصان توصیه می‌کنند حتما لیفت را در کلینیک‌های معتبر و تخصصی انجام دهید. متخصصان محصولات مناسب برای مژه‌های شما را بهتر می‌شناسند. علاوه بر این، با روش انجام کار را به صورت حرفه‌ای آشنا هستند. در صورتی که یک متخصص این کار را انجام دهد دقیقا می‌داند چه زمانی باید مواد را روی مژه قرار دهد و چه زمانی آن را پاک کند، این نکته به ظاهر ساده بر ماندگاری و میزان فر مژه‌ها تاثیر زیادی دارد. همچنین، از عوارض ناخواسته و بد حالتی مژه‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

در کلینیک‌های معتبر حتی مواد تست می‌شوند تا ببینند مژه ها و پوست شما چگونه به این مواد و روش واکنش نشان می‌دهند.

نکته مهم در هنگام لیفت کردن مژه‌ها این است که صرف نظر از کیفیت کیت‌های خانگی، همه آن‌ها حاوی مواد شیمیایی بالقوه خطرناک هستند. در زمان انجام لیفت چشم باید کاملا بسته باشد، استفاده نادرست از مواد شیمیایی می‌تواند منجر به انواع مشکلات از جمله سوزاندن مژه‌ها و حتی آسیب به بینایی شود.

نکات مهم مراقبت قبل و بعد از لیفت مژه

اولین قدم یافتن یک متخصص زیبایی معتبر و با تجربه برای انجام لیفت است. از طریق اینترنت به دنبال کلینیکی باشید که تایید شده است و یا از طرف دوستانتان به شما معرفی شده‌اند. چند نکته را قبل از انجام لیفت مژه در نظر داشته باشید:

 • با یک پچ تست آلرژی انجام دهید. این کار معمولا در اکثر کلینیک‌ها انجام می‌شود.
 • در روز لیفت مژه آرایش نکنید.
 • در صورت تمایل، لنزهای تماسی را برای راحتی بردارید.
 • 24 ساعت قبل از فر کردن مژه‌ها خودداری کنید.
 • 48 ساعت قبل از ریمل ضد آب استفاده نکنید.

بعد از لیفت کردن مژه‌ها در کلینیک نیز باید به چند نکته توجه کنید:

 • 48 ساعت اول بعد از لیفت بسیار مهم است. توصیه می‌شود برای ماندگاری بهتر مواد بعد از لیفت، مژه‌های خود را خشک نگه دارید. در 48 ساعت اول از آب، ورزش‌هایی که باعث عرق کردن می‌شودند، حمام یا سونا و مواد آرایشی اجتناب کنید. اما بعد از گذشت این مدت، هیچ کدام از این موارد منعی ندارند.
 • در زمان استراحت، صورت خود را روی بالش قرار ندهید و به پشت بخوابید. توصیه می‌شود بجای روبالشی نخی از روبالشی ابریشمی یا ساتن استفاده کنید.
 • از فر مژه استفاده نکنید.
 • از ماسک چشم یا محصولات چشمی زیاد استفاده نکنید.
 • آرایش چشم خود را به آرامی پاک کنید. و هرگز با آرایش نخوابید. بجای ریمل ضد آب از ریمل معمولی استفاده کنید.
 • چشم‌هایتان را زیاد مالش ندهید، زیرا با مالش بیش از حد چشم، فر مژه تغییر می‌کند. در طول روز با استفاده از یک برس تمیز مژه‌های را شانه بزنید (اما زیاده‌روی نکنید) تا مژه‌های خود را حالت‌دار، جدا، بدون گره نگه دارید.
 • قبل از لیفت بعدی مژه از سرم و نرم‌کننده‌هایی برای مرطوب نگه داشتن مژه‌هایتان استفاده کنید. اما از محصولات آرایشی مژه بیش از حد استفاده نکنید، زیرا این کار اثرات لیفت مژه را کاهش می‌دهد.

ماندگاری لیفت مژه چقدر است؟

لیفت یک راه ساده برای حالت دادن و تقویت نیمه دائم مژه‌ها است. بسته به نوع و کیفیت مواد و مراقبت‌های بعدی، اثر لیفت حدود چهار تا شش هفته دوام دارد. مراقبت خوب از مژه‌ها به حفظ شادابی مژه‌ها تا مدت زمان بیشتری کمک می‌کند. به طور کلی، ماندگاری لیفت مژه به سه عامل بستگی دارد:

ماندگاری لیفت مژه
 • سرعت رشد مژه‌ها

مژه‌های هر فرد با سرعت‌ متفاوتی رشد می‌کنند، ماندگاری لیفت نیز به چرخه رشد مژه‌ها بستگی دارد. اگر چرخه رشد مژه‌ها سریع باشند، دوام لیفت ممکن است طولانی نباشد.

 • کیفیت مواد استفاده شده

هر چه کیفیت مواد لیفت بهتر باشند، مژه‌های شما مدت بیشتری بلند و خوش حالت می‌مانند. به همین دلیل کیفیت محصولات اهمیت زیادی دارد.

 • مهارت تکنسین مژه

مهارت تکنسین نیز در مدت ماندگاری اثرات لیفت نقش مهمی دارد. یک تکنسین خوب مراحل لیفت را با حرفه‌ای و بادقت انجام می‌دهد و بدین ترتیب ماندگاری فر مژه‌‌ها را بیشتر می‌کند.  

لیفت مژه برای چه کسانی مناسب است؟

این روش زیبایی برای اکثر افراد مناسب و بی‌خطر است. اما از نظر پزشکان  به هیچ فردی که باردار است و در سه ماهه اول بارداری است، لیفت مژه توصیه نمی‌شود. در صورت بارداری توصیه می‌شود با پزشک خود مشورت کنید. همچنین، کسانی که دارای بیماری‌های پوستی مانند بلفاریت، اگزما، پسوریازیس و ورم ملتحمه هستند معمولاً باید از لیفت مژه دوری کنند، زیرا محلول پرمینگ پتانسیل تحریک کردن پوست را دارد.
در صورتی که بیماری‌های چشم، مانند آب مروارید، گلوکوم یا سندرم چشم خشک دارید یا اخیراً عمل جراحی چشم انجام داده‌اید، نیز ابتدا باید با یک متخصص چشم پزشک در این مورد مشورت کنید.

عوارض لیفت مژه در خانه

هر چند، لیفت مژه آسان است و می‌توان به راحتی در خانه نیز انجام داد، با این حال، اگر مراحل به درستی انجام نشود و یا مواد خوبی استفاده نشود، این امکان وجود دارد که پس از استفاده از مواد لیفت برای اولین بار، به نتایج دلخواه نرسید. بنابراین، توصیه می‌شود این کار را به متخصصان در کلینیک‌های زیبایی بسپارید.

 • تحریک پوست یکی از خطرات لیفت کردن مژه‌ها است. اگر سابقه خشکی چشم، آلرژی و حساسیت‌های چشمی یا پوستی دارید، ممکن است مواد شیمیایی موجود در محلول پوست را تحریک کنند.
 • تاول، کهیر، قرمزی، خشکی چشم، اشک چشم، التهاب و مژه شکننده از عوارض لیفت اشتباه مژه در خانه هستند. بنابراین، مهم است که لیفت کردن مژه‌ها را در کلینیک‌هایی تخصصی و باتجربه انجام دهید.
 • اگر چسب بیش از حد روی مژه‌ها باقی بماند یا به اشتباه اعمال شود، ممکن است در نهایت مژه‌ها بد حالت و نامرتب شوند.

دلیل فر شدن بیش از حد مژه‌ها این است که چسب در بین مژه‌ها باقی مانده است. با خشک شدن چسب، شکل مژه‌ها تغییر می‌کند. اما این مشکل به راحتی قابل رفع است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مژه‌های خود را با یک محلول پاک کننده، تمیز کنید. برای پاک کردن چسب از روی پلک و مژه‌ها، یک گوش پاک کن مرطوب را چند بار در امتداد پلک خود بکشید تا به شل شدن چسب کمک کند. می‌توانید از لوسیون مغذی نیز استفاده کنید.
اگر مژه‌ها به هم چسبیده‌اند و پیچ خورده‌اند، تنها با لیفت کراتینه حاوی سیستئین، به حالت اول برمی‌گردند.  سیستئین سطح PH مژه شما را بالا می‌برد و آن‌ها به آرامی از هم جدا می‌کند.
درصورتی که مراحل لیفت را با عجله انجام دهید، مژه‌ها به درستی فر نمی‌شوند. زمان قرارگیری چسب و لوسیون بسیار مهم است. اگر هر یک از این مواد را خیلی زود بردارید، مژه‌ها مواد را به خوبی جذب نمی‌کنند. اگر این اتفاق افتاد، یک هفته صبر کنید و سپس دوباره لیفت مژه را در یک کلنیک معتبر امتحان کنید.

هزینه لیفت مژه

هزینه لیفت مژه نیز مانند تمام اعمال زیبایی به عوامل متعددی بستگی دارد. اعتبار کلینیک، تبحر و تخصص اوپراتور، کیفیت مواد استفاده شده در هزینه نهایی برای هر فرد تاثیر دارد. همچنین، اگر تصمیم دارید با لیفت را در جلسات بعدی ترمیم کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد، باید هر چهار تا شش هفته یک بار لیفت مجدد در کلینیک انجام دهید. این موضوع نیز هزینه لیفت و فر ماندن مژه‌ها را کمی افزایش می‌دهد.

پرسش و پاسخ درباره لیفت مژه:

آیا در کلینیک دکتر تفت خدمات لیفت مژه انجام می شود؟

بله

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *