لوگو دکتر تفت

ماندگاری کانتورینگ صورت

بعضی از افراد با وجود عمل های زیبایی مختلف، هنوز از نتایج راضی نیستند. انگار که ایراد دیگری وجود دارد که مشخص نیست دقیقا چیست. صورت یک عضو یک پارچه است اگر هر کدام از اجزای آن به درستی در جای خود قرار نگرفته باشند، زیبایی چندانی ندارد. در بعضی افراد چانه بیش از اندازه عقب است یا قسمت میانی صورت کم حجم است، زیر چشم ها گود است و خط فک آنها نامیزان است. روش های جراحی هم با توجه به مشکلاتی که دارند برای همه افراد امکان پذیر نیستند. در این بین روش های جدیدتر غیر تهاجمی ابداع شده اند که می توانند با تزریق ژل اجزای صورت را میزان کنند. کانتورینگ صورت با تزریق ژل یا زاویه سازی یک روش بسیار عالی برای افرادی است که تمایل ندارند زیر تیغ جراحی بروند. اما سوالی که برای افراد کاندید این روش پیش می آید، بحث ماندگاری کانتورینگ صورت است که در این مقاله با توجه به انواع ژل های مورد استفاده، آن را بررسی می کنیم.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

کانتورینگ صورت با تزریق ژل

روش های مختلفی برای کانتورینگ صورت وجود دارد از جمله استفاده از ایملنت های صورت، تزریق چربی، لیپوساکشن صورت و غیره. یکی از جدید ترین روش های زاویه سازی صورت، کانتورینگ صورت با تزریق ژل است. این روشی ساده و غیرتهاجمی برای اصلاح فرم صورت است. معمولا در این روش از ژل های حاوی اسید هیالورونیک، که به‌طور طبیعی نیز در بدن یافت می‌شود، استفاده می کنند. قبل از هرکاری چهره فرد باید توسط پزشک متخصص بررسی شود. می توان چانه را با تزریق ژل برجسته تر کرد همین طور خطوط فکی منظم تر شوند. تمام این موارد باید توسط پزشک ارزیابی شوند تا روش مناسب، برند ژل مورد استفاده و میزان سی سی مورد نیاز هر فرد تعیین شود.

ماندگاری کانتورینگ صورت

جدول ماندگاری کانتورینگ صورت

عوامل زیادی در ماندگاری کانتورینگ صورت تاثیرگذار هستند، برند ژل یکی از مهم ترین موارد است. فیلر هایی که بر پایه اسید هیالورونیک هستند؛ معمولا بین 6 ماه تا یک سال ماندگاری دارند. طول عمر خاص هر محصول به ترکیبات آن بستگی دارد. ماندگاری ژل های موجود در بازار بین نه ماه تا دو سال  است، گرچه گاهی در بعضی افراد ماندگاری بیشتری نیز دارد. ماندگاری بعضی از بهترین برندهای ژل برای کانتوریگ صورت در جدول زیر آورده شده است.

میزان ماندگاری کانتورینگ صورتبرند ژل
حدود دو سالالانسه
حدود یک سالپرفکتا
حدود یک سالنورامیس
حدود یک سالفیورج

هزینه کانتورینگ صورت چقدر است؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

ماندگاری کانتورینگ صورت با ژل الانسه

بین ژل های موجود در بازار، الانسه بیشترین ماندگاری را دارد. از این مدل ژل می توان برای زاویه سازی فک، برجسته تر کردن گونه ها و صاف کردن قوز بینی استفاده کرد. ویژگی بارز الانسه این است که  علاوه بر حجم دهی کلاژن سازی هم می کند و فراتر از فیلر است و جوانسازی هم می کند.

ماندگاری کانتورینگ صورت با ژل پرفکتا

این ژل فرانسوی که بر پایه اسید هیالورونیک است؛ حدود یک سال ماندگاری دارد و از آن می‌توان برای اصلاح کانتورینگ صورت مانند پر کردن حجم از دست رفته در ناحیه گونه و چانه، افزایش حجم صورت، کانتورینگ لب و از بین بردن چین و چروک استفاده کرد.

ماندگاری کانتورینگ صورت با ژل نورامیس

ژل نورامیس برای کانتورینگ صورت در قسمت چانه، گونه، فک و خط خنده، لیفت ابرو، شقیقه و بینی و فرم دهی لب استفاده می‌شود. این ژل نیز بر پایه اسید هیالورونیک است و حدود 12 ماه ماندگاری دارد.

ماندگاری کانتورینگ صورت با ژل فیورج

برای کانتورینگ چانه، بینی و فک می توان از این ژل ایرانی استفاده کرد. ماده اصلی تشکیل دهنده ی آن اسید هیالورونیک است و حدود یک سال برای فرد ماندگاری دارد.

عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری کانتورینگ صورت

عامل تاثیر گذار دیگر روی ماندگاری کانتورینگ صورت، مقدار ژل تزریق شده است؛ هر چه مقدار ژل تزریق شده به ناحیه خاص از صورت بیشتر باشد؛ ماندگاری کانتورینگ صورت هم طولانی‌تر خواهد بود. مقدار ژل مورد نیاز توسط پزشک مشخص می‌شود و نمی‌شود بیش از اندازه تزریق کرد. ولی اگر کمتر از حد مجاز تزریق شود؛ ماندگاری کمی خواهد داشت. ناحیه تزریق می‌تواند بر ماندگاری نتایج اثر داشته باشد، نواحی از صورت که حرکت و انقباض کمتری دارند؛ ماندگاری بیشتری دارند. تجزیه فیلر زیر چشم بین 6 تا 9 ماه یا حتی یک سال کامل طول می‌کشد. ژل در ناحیه گونه عمر طولانی تری دارد بین 12 ماه تا 24 ماه ممکن است ژل ماندگاری داشته باشد. اصلاح قوز بینی با ژل تا یک سال دوام می آورد. ماندگاری تزریق ژل لب با توجه به فعالیت زیاد لب ها از سایر نواحی صورت کمتر است و حدود 6 ماه است. ژل چانه نیز ماندگاری خوبی دارد و بین 18 تا 24 ماه ماندگاری دارد. از طرفی مهارت پزشک هم بسیار مهم است که بداند در کدام نواحی چه مقدار فیلر تزریق کند که نتایج بهتری به دست آید. در ناحیه چانه و خط فکی ماندگاری ژل خوب است.

عامل بسیار مهم دیگر که روی ماندگاری کانتورینگ صورت نقش دارد؛ سبک زندگی فردی است. متابولیسم بدن روی تجزیه فیلر در بدن بسیار تاثیر دارد؛ در کسانی که متابولیسم بالایی دارند یا فعال هستند و مرتبا ورزش می کنند، ژل زودتر تجزیه می شود و اثرش را از دست می دهد. تغذیه و آب نیز تاثیرگذارند. مقدار کافی آب نوشیدن در ماندگاری ژل مهم است. مصرف غذاهای فرآوری شده، محصولات لبنی، قند، قهوه و الکل را تا حد امکان کاهش دهید. در عوض مصرف میوه ها، سبزیجات، چربی های حاوی امگا 3 و ویتامین ها را افزایش دهید. سعی کنید سیگار نکشید.

همان طور که گفتیم عوامل زیادی روی ماندگاری کانتورینگ صورت تاثیر دارند که به مهم ترین آنها اشاره کردیم. یکی از موارد دیگری که می تواند موجب افزایش ماندگاری کانتورینگ صورت شود؛ رعایت مراقبت های قبل و بعد از کانتورینگ صورت است.

مراقبت های قبل و بعد از کانتورینگ صورت

یک جلسه معاینه و ارزیابی کامل با پزشک را انجام دهید، از اینکه کاندید مناسبی برای کانتورینگ صورت هستید؛ اطمینان حاصل کنید. این موارد را قبل از انجام کانتورینگ صورت رعایت کنید:

 • هیدراته بودن بدن به جذب بهتر ژل کمک می کند؛ پس از چند هفته قبل از عمل، هرروز آب کافی بنوشید تا بدنتان هیدراته بماند.
 • باید مصرف دخانیات و سیگار را برای به دست آوردن نتایج بهتر قطع کنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید؛ حتما قبل از عمل پزشک خود را مطلع سازید.
 • چند هفته قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون، مکمل‌های ویتامین و داروهای گیاهی خودداری کنید.

تزریق ژل دوران نقاهت کوتاهی دارد و محدودیت کمی برای فرد ایجاد می کند؛ اما رعایت نکاتی در به دست آوردن نتایج دلخواه و افزایش ماندگاری کانتورینگ صورت مهم هستند از جمله:

 • اگر پزشک داروی خاصی برایتان تجویز کرد، به طور منظم مصرف کنید.
 • از لوازم وکرم های آرایشی تا تا بهبودی کامل پوست استفاده نکنید.
 • تا چند روز بعد در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.
 • هیدراتع بمانید و آب کافی بنوشید.
 • به طور کلی یک رژیم غذایی سالم و کامل در سلامت پوست بسیار تاثیرگذار است؛ پس یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.
 • از تعرق زیاد و هر فعالیتی که موجب افزایش جریان خون می شود خوددرای کنید.
 • بعد از تزریق ژل، ورزش سنگین انجام ندهید.

برای افزایش ماندگاری کانتورینگ صورت چه کنیم؟

افزایش ماندگاری کانتورینگ صورت

سعی کنید هیدراته بمانید. نوشیدن آب کافی پوست را شاداب نگه می دارند و به اسید هیالورونیک کمک می کند تا تاثیر خود را بجای بگذارد. با ترکیب فیلر و بوتاکس می توانید نواحی که حرکت بیشتری دارند را محدود کنید تا ماندگاری و تاثیر ژل بیشتر شود. مطالعات نشان داده اند که ترکیب پی آر پی و تزریق ژل در اثربخشی و ماندگاری ژل تاثیر گذار هستند. کمتر در معرض تابش مستقیم نور خوشید قرار بگیرید و مدام کرم ضد آفتاب مصرف کنید. روتین مراقبت از پوست خود را دنبال کنید و سعی کنید از استرس دوری کنید.

عوارض کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت دوره نقاهت کوتاهی دارد و بعد از چند روز بهبودی کامل حاصل می شود. بروز قرمزی، کبودی، تورم و درد از عوارض احتمالی هستند در مدت کوتاهی برطرف می شوند. برخی از عوارض نادرکانتورینگ صورت شامل سروما (تجمع مایع زیر پوست)، هماتوم (خونریزی و خون‌مردگی زیر پوستی)، عفونت و زخم، برجا ماندن جای زخم خفیف روی پوست، بی حسی دائمی و عدم تقارن می باشد. این موارد عمدتا به دلیل عدم تبحر کافی متخصص اتفاق می افتند. بنابراین سعی کنید حتما به مراکز معتبر با متخصصین مجرب مراجعه کنید.

پرسش و پاسخ درباره ماندگاری کانتورینگ صورت:

هزینه کانتورینگ صورت چقدر است؟

معمولا کانتورینگ صورت نیاز به مقدار بیشتری ژل دارد بین 3 تا 5 سی سی. بسته به برند ژل، میزان ژل تزریقی، هزینه کانتورینگ صورت متفاوت خواهد بود.

5/5 - (4 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *