لوگو دکتر تفت
هزینه آر اف صورت

هزینه آر اف صورت در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه آر اف صورت:

آر اف فرکشنال یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های جوانسازی پوست می‌باشد و روشی ایمن و کم تهاجمی است که می‌تواند نتیجه مناسبی برای افراد به همراه داشته باشد و امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است.
علاوه بر زیباسازی و رفع خط‌های عمیق صورت و چین و چروک‌های ناشی از بالا رفتن سن و صاف کردن و کشیدن و سفت کردن پوست، در ترمیم بافت‌های پوستی مثل اسکار و رفع ترک‌های عمیق و آفتاب سوختگی نیز کاربرد دارد.

جوانسازی پوست صورت با دستگاه آر اف با وارد شدن سوزن‌های بسیار ظریف به لایه‌های زیرین پوست امواج رادیو فرکوئنسی به داخل لایه‌های پوستی انتشار پیدا می‌کند و موجب ساخت کلاژن در لایه‌های عمیق پوست می‌شود. این امواج موجب بهبود یافتن و شاداب شدن پوست فرد می‌شود.
برای بسیاری از افراد که تمایل دارند آر اف فرکشنال انجام دهند هزینه آن حائز اهمیت است و در عین حال آشنایی کامل با آر اف فرکشنال می‌تواند به انتخاب درست شما کمک شایانی کند. برای اطلاع از هزینه آر اف فرکشنال صورت در کلینیک دکتر تفت با ما همراه باشید.

هزینه آر اف صورت با دستگاه ونوس ویوا در کلینیک دکتر تفت

هزینه هر جلسه آر اف فرکشنال صورت در کلینیک‌ها متفاوت می‌باشد و به مقدار زیادی به قدرت دستگاه و به روز بودن آن بستگی دارد.
قیمت هر جلسه آر اف فرکشنال نسبت به سایر روش‌های زیبایی مانند جراحی‌های پر هزینه بسیار مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که برای دستیابی به نتیجه دلخواه معمولا ۳ الی ۵ جلسه نیاز است.

هزینه آر اف صورت
هزینه آر اف صورت 

تعداد جلسات لازم برای رسیدن به بهترین نتیجه در حین انجام کار مشخص می‌شود، RF فرکشنال اگر به صورت مرحله به مرحله و با فاصله‌های زمانی ‍۱ ماهه و حداقل در ۳ جلسه انجام گیرد، نتیجه بهتری خواهد داشت.

هزینه آر اف صورت با دستگاه ونوس ویوا (بهترین دستگاه آر اف) در کلینیک دکتر تفت در جلسه اول 3.200.000 و در بقیه جلسات 2.200.000 تومان می‌باشد. 😍❤️

عکس قبل و بعد آر اف فرکشنال صورت
عکس قبل و بعد آر اف فرکشنال صورت کلینیک دکتر تفت

هزینه آر اف صورت در سایر کلینیک‌ها

هزینه آر اف فرکشنال صورت به عوامل متعددی مثل مدت زمان درمان، موقعیت جغرافیایی، تخصص پزشک بستگی دارد. مدت زمان درمان ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد و طبق شرایط افراد تعیین خواهد شد که در هزینه آر اف فرکشنال صورت تاثیرگذار است.
موقعیت جغرافیایی نیز یکی دیگر از مواردی است که در هزینه آر اف فرکشنال صورت تاثیر دارد برای مثال هزینه درمان در تهران نسبت به هزینه درمان در شهرستان بیشتر می‌باشد.

این تکنیک یک روش حساس است و برای انجام آن باید در انتخاب پزشک دقت زیادی داشته باشید و یک پزشک متخصص و کاربلد را انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی از این متد دریافت کنید.

عوامل موثر بر هزینه آر اف صورت

 • کلینیک یا مرکز درمانی انتخابی برای انجام این روش
 • پزشک متخصص مربوطه و میزان دستمزد دریافتی که به عوامل مختلف بستگی دارد.
 • تعداد جلسات درمانی که با توجه به نوع مشکلات پوستی مشخص می‌شود در افزایش و کم شدن هزینه موثر است.
 • قیمت درمان با در نظر گرفتن انتظاری که بعد از انجام این روش وجود دارد و تعداد نواحی که قرار است درمان شود متغیر خواهد بود.
 • قسمتی از بدن که قرار است درمان شود و مدت زمانی که پزشک باید برای درمان و از بین بردن مشکلات پوستی در این ناحیه صرف کند موجب متغیر شدن هزینه می‌شود.
 • قدرت دستگاه برای درمان نیز حائز اهمیت است و از عوامل تعیین کننده در هزینه آر اف محسوب می‌شود.
هزینه آر اف فرکشنال صورت
هزینه آر اف صورت

مراحل انجام آر اف فرکشنال صورت

در روز درمان باید پوست تمیز و بدون آرایش باشد و همنیطور آقایان باید با در صورت اصلاح شده مراجعه کنند. قسمت تحت درمان با استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی، بی حس خواهند شد. پس از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پوست محل درمان تمیز و ضد عفونی می‌شود. همینطور در جلسه درمانی به محل درمان بستگی دارد که ۱۵ الی ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

پیش از شروع درمان هر فرد باید یک سری مخصوص خریداری کند. این سری‌های مخصوص برای پیشگیری از انتقال بیماری‌ها بوده و استفاده از آن برای شخص دیگر کاملا ممنوع می‌باشد. پس از درمان می‌توان با استفاده از کیسه یخ و خنک پوست را آرام کرد. استفاده از کرم ترمیم پس از گذاشتن کیسه یخ به کم شدن سریع التهاب پوست کمک بسیاری می‌کند.

مزایای آر اف فرکشنال صورت

مزایای آر اف فرکشنال صورت عبارتند از:

 • در ناحیه حساس پوست مانند دور لب، دور پیشانی، دور چشم و ناحیه استخوانی باید میزان نفوذ سوزن و قدرت کم شود.
 • آر اف در تمام نواحی صورت و گردن انجام می‌گیرد.
 • اگر میزان قدرت بیش از حد باشد پوست دچار سوختگی خواهد شد.
 • اگر میزان قدرت کم باشد پوست لیفت نشده و درمان به درستی صورت نمی‌گیرد.
 • در ناحیه‌ای که مشکلات پوست بیشتر باشد قدرت بیشتری نیاز است.
 • میزان حرارت و عمق نفوذ سوزن‌های دستگاه باید مدام کنترل شود.

مراقبت‌های قبل از آر اف فرکشنال صورت

روز درمان پوست بیمار باید عاری از هر گونه آرایش به خصوص لوسیون‌های حاوی چربی باشد زیرا امکان دارد عملکرد آر اف فرکشنال را تحت تاثیر خود قرار دهند.
پس از آماده‌ شدن بیمار، پزشک پوست بیمار را با کرم بی‌حس‌کننده موضعی می‌پوشاند تا بیمار در حین درمان هیچ‌گونه دردی احساس نکند. پس از تاثیر کرم و بی‌حسی پوست، پزشک برای افزایش دقت آراف فرکشنال در درمان پوست از انتقال شبکه استفاده خواهد کرد.

 • شست و شو، نظافت و اصلاح ناحیه تحت درمان
 • از انجام روش‌های مشابه زیبایی که برای جوان‌سازی پوست مثل میکرونیدلینگ، هایفوتراپی و سایر موارد انجام داده‌اید باید حداقل سه ماه گذشته باشد.
 • حداقل ۳ هفته از زمان استفاده شما از دستگاه سولاریوم یا تکنیک‌های طبیعی برای تیره کردن پوست شما باید گذشته باشد.
 • عدم وجود هر نوع پد فلزی یا طلا در بدن و در ناحیه تحت درمان

مراقبت‌های بعد از آر اف فرکشنال صورت

 • از آن جهت که آر اف روشی غیر تحاجمی و بدون جراحی می‌باشد نیاز به مراقبت و یا انجام اعمال خاصی برای دوره نقاهت نمی‌باشد همینطور بهترین پیشنهادها را پزشک بعد از انجام آر اف به شما خواهد گفت. بطور عمومی رعایت نکات زیر نیز بسیار موثر خواهد بود.
 • در روزهای اول از انجام هر عملی که موجب تحریک پوست شود و یا دارای تماس مستقیم با پوست باشد خودداری فرمائید. این کارها عبارتند از شنا، قرار گرفتن زیاد در معرض مواد شیمیایی و در معرض نور مستقیم خورشید.
 • اگر پوست شما پوسته پوسته شد جای هیچ نگرانی نیست زیرا لایه جدید در حال شکل گیری بوده و لایه قدیمی به شکل پوسته در حال ریزش می‌باشد. در این حالت فقط از کرم‌های مربوطوب کننده که پزشک به شما معرفی کرده است می‌توانید استفاده کنید.
 • بهتر است حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از آراف از آرایش غلیظ بر روی صورت خود و استفاده از مواد آرایشی خودداری کنید.

کاربردهای آر‌اف فرکشنال

کاربردهای آر‌اف فرکشنال
 • لیفت و سفت‌تر شدن پوست
 • لایه‌ برداری و جوان‌سازی پوست صورت
 • رفع زائده‌های پوستی، آفتاب سوختگی و لک‌های پوست
 • قابل استفاده برای تمامی سطوح بدن
 • بهبود رنگ، بافت و شفاف شدن پوست
 • مسدود شدن منافذ باز پوست
 • کمک به درمان آکنه فعال
 • درمان و رفع چین و چروک صورت، چین چروک دور چشم و افتادگی پوست
 • از بین رفتن تمام ناهمواری‌ها و زوائد پوستی
 • بهبود و درمان ترک‌های پوست
 • بهبود روزاسه و رگ‌هایی که در زیر پوست صورت ظاهر شده‌اند.

پرسش و پاسخ در مورد هزینه آر اف صورت

عوامل موثر در قیمت آر اف فرکشنال چه هستند؟

هزینه هر جلسه آر اف فرکشنال بستگی زیادی به قدرت دستگاه و به روز بودن آن دارد. البته نقش پزشک متخصص و محل مورد درمان (سینه، بازو، صورت و…) و مدت زمانی که پزشک باید برای درمان مصرف کند هم در این مورد موثر است.

مدت زمان تاثیرگذای آر اف فرکشنال چقدر است؟

معمولا اولین اثرات را پس از دو ماه از اولین جلسه درمان مشاهده می کنیم و تا حدود ۶ ماه بعد ریتم این مشاهدات ادامه پیدا خواهد کرد. و این درمان معمولا تا دو سال ماندگاری دارد البته این دوام به مراقبت‌های فرد از پوست خود بستگی بسیار زیادی دارد

آر اف فرکشنال چگونه موجب لاغری می‌شود؟

لاغری موضعی با دستگاه آر اف یکی از راه‌های درمانی برای از بین بردن چربی اضافی در نواحی مختلف بدن می‌باشد که تجمع چربی یا سلولیت در آن قسمت‌ها وجود دارد. برای لاغری در ناحیه فک و زیر چانه یا غبغب از آر اف استفاده می‌شود. امواجی که به نواحی مختلف بدن می‌رسد با نفوذ در پوست و اثرگذاری بر ناحیه درم و زیر پوست موجب می‌شود ساختار پوست بهبود یافته و سفت شود.

برای جوانسازی آر اف فرکشنال بهتر است یا دستگاه هایفو یا ترماژ ؟

هایفوتراپی و ترماژ برای لیفت صورت، رفع چین و چروک‌های پوستی و درمان افتادگی‌های پوست تاثیر زیادی دارد اما هزینه آن‌ها زیاد است. هزینه آر اف فرکشنال از هایفوتراپی و ترماژ کمتر بوده و برای سفت کردن پوست، کم شدن چین و چروک، از بین بردن جای زخم و اسکار، ترک‌های پوستی، کم شدن منافذ باز پوست و یکدست شدن رنگ پوست گزینه مناسبی است. می توانید هر کدام از این تکنیک ها برای زیبایی پوست استفاده نمایید.

4.3/5 - (35 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

2 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر ..سوزنی که آراف فرکشنال انجام میشه باش میتوان چند بار استفاده کرد؟این سوزن اگر چهار سال توی فریزر گذاشته باشه میشه استفاده کرد ازش؟

  1. سلام دوست عزیز سوزن چندبار مصرفه و احتمالا بشه استفاده کرد. اما در نهایت پزشکتون باید تصمیم بگیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *