لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
دستگاه هایفو دابلو گلد (Doublo gold)

دستگاه هایفو دابلو گلد (Doublo gold)

با افزایش سن و کاهش کلاژن و سایر مواد مغذی و آبرسان پوست، به تدریچ بافت و الیاف پوست استحکام و یکپارچگی خود را از دست می دهند و پوست دچار شل شدن و افتادگی می شود. با پیشرفت تکنولوژی روش های جوانسازی متعددی ابداع شده است. در این بین هایفوتراپی روشی است که به تازگی برای انجام جوانسازی و لیفت صورت استفاده می شود. یکی از بهترین دستگاه هایفو که در بازار موجود است، دستگاه هایفو دابلو گلد است که برای انجام هایفوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله سعی خواهیم کرد شما را به طور کامل با این دستگاه آشنا کنیم.  

دستگاه هایفو دابلو گلد چیست؟

دستگاه هایفو دابلو گلد چیست؟

مارک های مختلفی از دستگاه هایفو در بازار موجود است که مارک دابلو (Doublo) یکی از با کیفیت ترین نمونه های مشابه است. این مارک توسط شرکت هایرونیک که واقع در کشور کره جنوبی است، ساخته شده است. انواع مختلفی از دستگاه هایفو دابلو از جمله دستگاه هایفو دابلو اس و دستگاه هایفو دابلو گلد تولید شده اند. یکی از بهترین و با کیفیت ترین ساخته های این کمپانی دستگاه هایفو دابلو گلد می باشد که ویژگی مهم این برند در تمرکز امواج اولتراسوند به یک ناحیه انتخابی خاص می باشد. با این عملکرد، تنها آن ناحیه تحت تاثیر قرار می گیرد و به نواحی اطراف هیچ آسیبی وارد نمی شود. به تازگی شرکت، دستگاه هایفو دابلو گلد پریمیوم که جدیدترین و به روز ترین ساخته ی این شرکت است را وارد بازار کرده است.

هایفوتراپی

کاربرد دستگاه هایفو دابلو گلد در انجام هایفوتراپی است. هایفو چیست؟ (HIFU) مخفف حروف اول عبارت انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound  می باشد که به معنای متمرکز ساختن امواج فراصوت با شدت بالا است. هایفو یک روش نسبتا جدید برای جوانسازی و لیفت پوست است. در این روش، دستگاه هایفو دابلو گلد با متمرکز کردن امواج فراصوت (اولتراسوند) موجب ایجاد حرارت در لایه های پوست می شود که این حرارت به سلول های پوستی موجود در آن ناحیه آسیب می زند، با وارد شدن شوک و آسیب، سلول ها در جهت ترمیم خود، پروتنین هایی مانند کلاژن را تولید می کنند. پس در واقع این دستگاه در نهایت موجب تحریک کلاژن سازی در سلول های پوست می شود. با افزایش تولید کلاژن در لایه های میانی پوست، بدون تزریق هیچ گونه ماده ی غیر طبیعی به بدن، بافت پوست استحکام و قوام خود را باز می یابد و سفت تر می گردد.

فواید دستگاه هایفو دابلو گلد

کارتریج دستگاه هایفو دابلو گلد دارای عمق های متفاوت است که هر کدام برای استفاده در نواحی متخلف کابرد دارند. از طرفی این کارتریج ها دچار افت توان نمی شوند. همان طور که گفتیم هیچ گونه هم پوشانی در نقاط تحت درمان اتفاق نمی افتد و نقاط به صورت کاملا متمرکز تحت درمان قرار می گیرند. این امر موجب می شود که به پوست و بافت های محیطی، آسیبی وارد نشود. این امکانات دستگاه هایفو دابلو گلد، موجب می شود که بتوان از بالاترین انرژی در هر نقطه استفاده کرد و اطمینان داشت آسیبی به ناحیه مورد نظر و اطراف آن وارد نخواهد شد. کارایی این دستگاه به صورتی است که امکان همزمان لیفتینگ و جوانسازی پوست در یک جلسه را فراهم می آورد. این محصول برای تمام انواع پوست ها از روشن تا تیره قابلیت استفاده دارد و محدودیتی برای استفاده در فصول مختلف برای آن وجود ندارد. در هنگام استفاده از آن نیاز به رعایت مراقبت هایی خاصی نیست و محدویتی برای فرد ایجاد نمی کند. دوره نقاهت بعد از هایفوتراپی بسیار کوتاه است و نهایتا تنها 3 روز استراحت نیاز دارد. بدون درد و خونریزی است. بعد از انجام این روش جوانسازی، نتایج در مدت کوتاهی روی پوست شما قابل مشاهده خواهند بود و از ماندگاری بالایی برخوردار هستند. کار کردن با این دستگاه بسیار آسان است و به راحتی توسط اپراتور مربوطه قابل تنظیم است.

کابرد دستگاه هایفو دابلو گلد

کاربرد اصلی این دستگاه در جوان سازی و لیفتینگ پوست می باشد که این کار با افزایش قوام پوست و کاهش چین و چروک های صورت انجام می گیرد. این دستگاه برای از بین بردن چروک های ظریف مانند چروک های اطراف چشم ها و زیر چانه ها بسیار مناسب است. اولین کاربرد این دستگاه در لیفت ابروها بوده است که با مشاهده اثربخشی فوق العاده آن در این امر، در سایر نواحی صورت، گردن و سینه نیز مورد استفاده قرار گرفت. به طور کلی این دستگاه قدرت لیفتینگ بسیار عالی دارد پس می توان برای لیفت گونه ها، لیفت پلک ها، لیفت گردن و لیفت ناحیه تحتانی صورت و غبغب از آن بهره برد. از این دستگاه می توان برای کاهش چربی در مناطق مختلف، لاغری موضعی و لیفت پوست در نواحی که در اثر لاغری دچار افتادگی شده اند، استفاده کرد.

سن مناسب استفاده از دستگاه هایفو دابلو گلد

زنان و مردان همه می توانند از مزیت های این دستگاه بهره ببرند. افراد بالای 30 کاندید مناسبی برای استفاده از این دستگاه هستند. برای افراد مسنی که دچار چین و چروک های عمیق تر و افتادگی های شدید تر هستند، بهتر است از روش های جایگزین استفاده کنند.

چه کسانی نباید از دستگاه هایفو دابلو گلد استفاده کنند؟

خانم های باردار یا شیرده، افرادی که دارای بیماری های خاص مثل دیابت هستند، دارای عفونت یا زخم فعال در ناحیه تحت درمان هستند و همین طور به دلیل کاربرد امواج فراصوت در این دستگاه، افرادی که ایمپلنت و پروتز فلزی در ناحیه درمان دارند، بهتر است از این دستگاه و این روش استفاده نکنند.

تعداد جلسات لازم در استفاده از دستگاه هایفو دابلو گلد

تعداد جلسات مورد نیاز کاملا بستگی به نوع پوست، سن فرد و میزان چین و چروک ها و افتادگی پوست دارد. به طور معمول تعداد جلسات هایفوتراپی بین 1 تا 3 جلسه است. قدرت لیفتینگ این روش در مقایسه با سایر روش ها بسیار بالا است به طوری که با تنها یک جلسه اثر آن قابل مشاهده است. مدتی پس از اولین جلسه، چیزی در حدود 3 ماه بعد، تاثیرات این روش روی صورت به طور کامل مشخص می شود. پس از جلسه اول سالیانه می توان جلسات هایفو را تمدید کرد.

ماندگاری نتایج دستگاه هایفو دابلو گلد

این روش در مقایسه با سایر روش های جوانسازی پوست مانند ژل از بالاترین ماندگاری نتایج برخوردار است. بین یک سال تا سه سال ماندگاری نتایج در پوست افراد دیده می شود. ماندگاری نتایج بسیار به نحوه ی مراقبت از پوست نیز بستگی دارد. در صورت شارژ سالیانه، نتایج، ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

مراقبت قبل و بعد از استفاده از دستگاه هایفو دابلو گلد

مراقبت قبل و بعد از استفاده از دستگاه هایفو دابلو گلد

بین 2 تا 4 هفته قبل از انجام هایفوتراپی از تزریق بوتاکس یا ژل، لایه برداری پوست، میکرودرم ابریژن، لیزر در ناحیه مورد نظر خودداری کنید. قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنید. مصرف بعضی از محصولات مراقبت از پوست که حاوی ویتامین A و ویتامین B هستند را از 3 تا 5 روز قبل محدود کنید. بدون آرایش برای جلسه درمانی مراجعه کنید. بعد از انجام نیز تا چند روز اپیلاسیون، لیزردرمانی و لایه برداری پوست انجام ندهید. تا یک روز بعد از حمام، سونا، ماساژ و انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.

عوارض دستگاه هایفو دابلو گلد

در سال 2008 برای اولین بار از روش هایفوتراپی برای کاربردهای زیبایی استفاده شد و در سال 2014 برای کاهش خطوط و چین و چروک صورت و گردن مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفت و ایمنی آن تایید شد. با وجودی که در حال حاضر مطالعات بالینی در حال انجام روی این روش هستند، تاکنون شواهدی بر مضر بودن و یا امکان ایجاد خطرات و عوارض جدی توسط این روش یافت نشده است.
دستگاه هایفو دابلو گلد با تمرکز بر نقطه ای خاص، به نواحی دیگر آسیب وارد نمی کند و هیچ گونه سوختگی و لکی ایجاد نمی کند. استفاده از این دستگاه نیز مانند سایر دستگاه های زیبایی نیازمند مهارت و تخصص است بنابراین توصیه می شود که به پزشکانی ماهر و متخصص در این زمینه و کلینیک های زیبایی که بیشترین امکانات و به روز ترین تجهیزات و دستگاه ها را دارند، مراجعه شود.

قیمت هایفوتراپی با دستگاه هایفو دابلو گلد

قیمت هر جلسه هایفوتراپی با دستگاه هایفو دابلو گلد را قبل از مراجعه از کلینیک جویا شوید. قیمت دستگاه هایفو دابلو گلد نیز با توجه به نوسانات قیمت در حال حاضر حدود 4.200.000 میلیون تومان است (سال 1402).

پرسش و پاسخ درباره دستگاه هایفو دابلو گلد:

تفاوت دستگاه هایفو اولترا و دابلو چیست؟

دو تا از بهترین دستگاه هایفو موجود در بازار، برند اولترا و برند دابلو می باشند. برند اولترا ساخت آمریکا و برند دابلو ساخت کره جنوبی است. هر دو این مدل دارای دو نوع ۶۰۰ واتی و ۸۰۰ واتی هستند، هر دو آنها دارای 5 کارتریج متفاوت هستند که اندازه و عمق نفوذ متفاوتی دارند و برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. قیمت دستگاه هایفو دابلو با قیمت دستگاه هایفو اولترا متفاوت است.

بهترین دستگاه هایفو کدام است؟

هر کدام از دستگاه های هایفو موجود در بازار دارای مزایا و ویژگی های منحصر به فردی هستند. با پیشرفت تکنولوژی نمونه های جدیدتر کارایی بیشتر و امکانات بالاتری دارند. یکی از بهترین دستگاه هایفو موجود در بازار ایران در حال حاضر از برند دابلو به خصوص دستگاه هایفو دابلو گلد می باشد.

4.9/5 - (7 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت