لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
دفعات انجام هایفوتراپی

چند بار میتوان هایفو انجام داد؟

چند بار میتوان هایفو انجام داد؟ این سوال اکثر افرادی است که قصد انجام هایفو را دارند ولی از آن به حد کافی شناخت ندارند. بر خلاف بیشتر درمان‌های زیبایی هایفو یک درمان تک جلسه‌ای می‌باشد و به صورت کلی تمدید این درمان هر سال یک بار انجام می‌شود. اما عوامل دیگری هم در آن تاثیرگذار هستند که در ادامه در رابطه با این عوامل بیشتر توضیح خواهیم داد. اگر شما نیز می‌خواهید بدانید که چند بار میتوان هایفو انجام داد تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی چیست

هایفوتراپی روشی مؤثر برای زیبایی پوست و رفع چین و چروک‌های آن است. افراد زیادی از این روش برای جوانسازی پوست صورت یا پوست گردن و بدن خود استفاده می‌کنند. در این روش به کمک امواج اولتراسوند که توسط دستگاه اولترافورمر بر روی پوست می‌تابانند، تحریک کلاژن و الاستین سازی در آن منطقه، سبب جوانسازی پوست می‌شود.
در این روش درمانی حرارت امواجی که به پوست تابانده می‌شود، حدود ۶۵ الی ۷۰ درجه است و همین گرما در زیر پوست سبب تخریب جزئی سلول‌های پوستی می‌شود. البته این تخریب جزئی سلولی نگران کننده نیست و در حقیقت این تخریب سبب رفع چین و چروک‌ها و روشن شدن پوست می‌شود.
از هایفو کسانی که بیشتر از ۳۰ سال سن داشته و افتادگی‌های پوستی خفیف تا متوسطی دارند و از طرف دیگر تیرگی‌های پوست، جای جوش، جای بخیه، جای اسکار و … بر روی پوست صورت و بدن خود هم دارند می‌توانند استفاده نمایند.
لازم به ذکر است که افراد با سنین بیشتر یا افتادگی های شدید‌تر به تعداد جلسات بیشتری برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز دارند. به همین علت، این روش فقط برای انجام زیبایی پوست صورت نبوده و از آن می‌توان برای پوست بدن، گردن و سینه هم به کار برد.

چند بار میتوان هایفو انجام داد؟

چند بار میتوان هایفو انجام داد

به صورت معمول هایفو 1 جلسه در سال انجام می‌شود. اما بعضی اوقات متخصصین پوست و مو طبق اندازه افتادگی‌های پوستی جلسات بیشتری را تجویز می‌نمایند. در افتادگی‌های شدید پوست امکان دارد متخصص ۲ جلسه هایفو به فاصله ۶ ماه را پیشنهاد نماید. نکته‌ای که حتما باید مطرح کنیم این است که برای تکرار هایفو قبل از 1 سال، باید حتما با مشورت پزشک متخصص پوست و مو مشورت نمایید.

از کجا متوجه زمان دقیق تکرار هایفوتراپی شویم؟

زمان تکرار هایفو در رابطه با کاهش چین و چروک پوست با وضعیت پوست ارتباط مستقیمی دارد. به این صورت که چین و چروک پوست و افتادگی آن زمان تکرار هایفوتراپی را تعیین می‌نماید.
نتایج نشان می‌دهند که به صورت میانگین اثر بخشی هایفو و ماندگاری آن حداقل یک سال است و در پیک بالا تا یک و نیم سال نیز نتایج خوبی دارد و به تکرار نیازی نخواهد داشت. در صورتی که برای فردی افتادگی پوست و چین و چروک آن در کمتر از یک سال بیشتر شد و اثرگذاری هایفو رفع شد، زمان آن است که به متخصص مراجعه نموده و هایفوتراپی را تکرار کنید.
لازم به ذکر است که جنس پوست، برنامه غذایی، سن و … در زمان تکرار هایفو مؤثر هستند.

عوارض تکرار هایفوتراپی

عوارض تکرار هایفوتراپی

هایفوتراپی یک درمان غیر تهاجمی می‌باشد که توسط آن امواج اولتراسوند بر لایه‌هایی از پوست متمرکز شده و تمرکز امواج اولتراسوند سبب افزایش دمای لایه‌ی مورد نظر می‌شود. احتمالا گمان ‌کنید که این موضوع برای پوست مضر خواهد بود ولی این طور نیست. رسیدن دما به سلول‌های این لایه موجب تحریک پروتئین‌هایی به نام کلاژن شده و به این ترتیب کلاژن‌سازی و جوان‌سازی پوست انجام می‌گردد.
برای انجام مراحل ذکر شده به سه ماه زمان نیاز است تا نتایج قابل مشاهده باشد. اگر بخواهید زود‌تر از موعد به انجام تکرار هایفو بپردازید و با پاسخ سوال چند بار میتوان هایفو انجام داد آشنایی نداشته باشید، باید بدانید که انجام هایفو به صورت مجدد قادر است مشکل‌ساز باشد و سبب تخریب سلول‌های زیرپوستی شود.

ماندگاری هایفوتراپی

ماندگاری هایفو به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد. ولی به طور معمول باید بگوییم که مدت زمان ماندگاری آن حداقل ۶ ماه و حداکثر ۲ سال است. برخی از عوامل تأثیرگذار در ماندگاری هایفو عبارتند از:

  • نوع و میزان افتادگی پوست

 نوع و میزان افتادگی پوست افراد در زمان ماندگاری هایفو نقش زیادی دارد. در صورتی که پوست شما افتادگی کمی داشته باشد، تاثیر هایفو بیشتر و طولانی‌تر خواهد بود، ولی در صورتی که دارای پوستی با افتادگی‌های فراوان باشید امکان دارد برای تاثیر و ماندگاری بیشتر به استفاده از درمان‌های ترکیبی در کنار هایفو نیاز داشته باشید.

  • سن

میزان سن متقاضیان با ماندگاری و اثر بخشی هایفو به صورت مستقیم ارتباط دارد. چراکه در این روش پوست صورت برای ساخت کلاژن تحریک می‌گردد و هر چه‌قدر که سن شما کمتر باشد این روش بهتر پاسخ خواهد داد.

  • پاسخ طبیعی بدن شما

 از عوامل موثر دیگر در ماندگاری هایفو واکنش بدن هر فرد می‌باشد. اینکه سوخت و ساز و پاسخ‌دهی بدن شما به چه شکل باشد نیز در مدت زمان ماندگاری هایفو تاثیرگذار است.

  • سبک زندگی

 شاید برای شما نیز جای تعجب باشد ولی باید بدانید که داشتن تغذیه‌ی مناسب و پیروی از رژیم غذایی مناسب در ماندگاری و اثر این روش درمانی تأثیر زیادی دارند.

  • نوع دستگاه هایفو و پزشک مناسب

علاوه بر موارد ذکر شده نوع دستگاه هایفو و میزان تسلط پزشک هم در ماندگاری هایفو نقش زیادی دارند. پزشکی که انتخاب می‌کنید باید به درستی قدرت دستگاه و تعداد شات لازم صورت شما را به کار ببرد. پس قبل از مراجعه به مرکز هایفو تحقیقات لازم را انجام دهید و از میزان اعتبار مرکز مطمئن شوید.

درمان‌های ترکیبی با هایفو

در علم روز دنیا، استفاده ترکیبی از روش‌های درمانی یکی از مواردی می‌باشد که سبب ایجاد نتایج خوب و موفق در زمینه درمان می‌گردد. این عملکرد مربوط به بیشتر درمان‌ها ازجمله هایفوتراپی نیز است. وقتی که فردی برای معاینه و درمان به پزشک مراجعه می‌نماید، پزشک پس از چک‌ کردن وضعیت پوست و میزان مشکلات آن روش‌های ترکیبی را به صورت همزمان با هایفو تجویز می‌کند. در این زمینه درمان های مختلفی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از فیلرهای پوست اشاره نمود. همچنین ممکن است متخصص از مزوژل‌ها نیز استفاده کند.
در مورد این روش‌های ترکیبی اول از همه هایفو انجام شده و پس‌از آن از روش‌های تکمیلی زیر نظر متخصص استفاده می‌شود.

جمع بندی

در حالت کلی در پاسخ به سوال اینکه چند بار میتوان هایفو انجام داد؟ باید بگوییم که انجام هایفو سالیانه یک بار تجویز می‌شود و در شرایط خاص و زیر نظر متخصص امکان تکرار آن وجود دارد ولی حداقل حدود 6 ماه باید از زمان هایفو قبلی سپری شده باشد.
علت آن هم به خاطر شرایط پوستی می‌باشد که تحت تاثیر هایفوی قبلی همچنان در حال تغییر است و نتایج حاصل از هایفو پس از سه ماه تقریبا به صورت کامل قابل مشاهده خواهد بود.
بنابراین در رابطه با این روش درمانی نباید عجله کرد و اینکه در کنار انتظار برای زمان تمدید باید با رژیم غذایی صحیح و اصولی، ورزش و مراقبت‌های کامل از پوست به تاثیرگذاری درمان بیشتر کمک نماییم.

سوالات درمورد چند بار میتوان هایفو انجام داد:

زمان لازم برای هر جلسه هایفوتراپی چقدر است؟

هر جلسه هایفوتراپی به ۳۰ الی ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

هایفوتراپی چند جلسه است؟

معمولا هایفوتراپی یک جلسه در سال انجام می‌شود و به صورت کلی هم از نظر پزشکان متخصص تعداد جلسات هایفوتراپی حدود ۳ الی ۴ سال مجاز است.

5/5 - (4 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *