لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
میکرودرم ابریژن چیست

میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست

فهرست محتوا نمایش

علم پزشکی در زمینه روش های درمانی جوانسازی پوست رشد و پیشرفت بسیاری داشته است.
یکی دیگر از این روش‌ها که قدمتی دیرینه دارد، روش میکرودرم ابریژن صورت است، که امروزه تکنیک‌های بسیاری به این روش اضافه شده است.
با کمک این روش به جوانسازی و لایه‌برداری پوست صورت، کمک بسیاری می‌شود. در این مقاله می خواهیم درباره میکرودرم صورت و مزایا و عوارض آن صحبت کنیم.

میکرودرم ابریژن چیست ؟

میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن روشی غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست است. در این روش با استفاده از تکنیک‌های مختلف، لایه‌ی سطحی پوست شما به‌صورتی ملایم تراشیده شده و تولید کلاژن انگیخته می‌شود. بعد از التیام کامل، لایه‌ی سطحی جدید زیباتر، یکدست‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد.

میکرودرم ابریژن (Microdermabrasion) به معنای برداشتن قسمتی از پوست (درم) به وسیله ی تکه های بسیار ریز (میکرو) تراش دهنده (ابریژن) می باشد. این روش همانند پرداخت کردن یک چوب بوسیله یک کاغذ سمباده ظریف می باشد تا سطح آن صاف و صیقلی شود.
پوست دارای لایه سطحی به نام اپیدرم لایه زیر آن به نام درم می باشد. لایه اپیدرم به چند طبقه تقسیم می شود که سطحی ترین طبقه، طبقه‌ی شاخی است که حاوی سلول های مرده کراتینه شده است، سلول های پوست نیز از پائین ترین طبقه اپیدرم شروع به اضافه شدن کرده و با افزایش عمرشان به طبقه های بالاتر آمده و در نهایت در طبقه شاخی به صورت سلول های مرده از پوست جدا شده و می ریزند.

میکرودرم روشی بدون درد، با میزان ریسک پایین است که از آن می‌توان جهت برطرف کردن برخی از مشکلات پوستی استفاده کرد.
میکرودرم ابریژن (Microdermabrasion) که معمولاً به‌اختصار میکرودرم نامیده می‌شود اولین بار در ایتالیا در سال 1985 مورداستفاده قرار گرفت. بعد از موفقیت میکرودرم در زیبایی و طراوت پوست به‌تدریج انجام آن در اروپا و بعد آمریکا رواج یافت و امروزه به‌عنوان روشی بی‌خطر و بسیار مؤثر در جوان‌سازی پیشنهاد می‌شود.

میکرودرم ملایم می‌تواند به‌سرعت روی پوست شما اثر کرده و موجب روشن تر شدن و کشیده شدن پوست شود. به‌طوری‌که تأثیر آن از سال‌ها استفاده کردن از ماسک‌های مختلف نیز بیشتر است. بیشترین تأثیری که معمولاً میکرودرم روی پوست می‌گذارد شاداب‌تر کردن آن است به‌طوری‌که بعد از انجام میکرودرم معمولاً اثرات جوان‌کننده آن به‌صورت کاملاً محسوس قابل‌مشاهده است.

انواع روش های میکرودرم آبریژن

میکرودرم آبریژن تکنیک‌های مختلفی دارد که با استفاده از آن می‌توان به جوانسازی پوست صورت کمک کرد. این تکنیک‌ها عبارتنداز:

تکنیک های میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن با نوک الماسی (Dimond-tip Handpiece)

این نوع میکرودرم ابریژن را با استفاده از وسیله‌ی دستی نوک الماسی انجام می‌دهند که به‌آرامی سلول‌های مرده‌ی پوست را جدا می‌کند. در این پروسه سلول‌های مرده مکیده شده، سطح پوست تمیز می‌شود. عمق لایه برداری در این روش به فشاری که روی دستی گذاشته می‌شود و همچنین به میزان ماندن ساکشن (مکنده) بر روی پوست بستگی دارد.
 میکرودرم ابریژن نوک الماسی جهت عمل در نواحی حساس تر صورت همچون اطراف چشم‌ها و همچنین پوست‌های حساس مناسب‌تر است.

کریستال میکرودرم ابریژن

میکرودرم کریستالی رایج ترین شیوه برای از بین بردن سلول های مرده پوست است.
در این روش از دستی ویژه‌ای استفاده می‌شود که همزمان با حرکت و مالش پوست، کریستال‌های بسیاری ظریفی را روی پوست می‌ریزد. کریستال‌ها باعث جدا شدن سلول‌های مرده می‌شوند و و با دستگاه مکش، جمع می شود.

برای انجام میکرودرم ابریژن کریستالی دستگاه خاص میکرودرم، کریستال ظریفی که معمولاً از جنس اکسید آلومینیوم است با فشار مناسب و از قبل تنظیم‌شده روی پوست اسپری می کندو لایه‌های فوقانی پوست دچار خراش جزئی می‌شوند و لایه‌برداری انجام می‌شود.
بعد از لایه‌برداری پوست ، سلول‌ها و لایه‌های مرده روی پوست آمده و از آن جدا می‌شوند. در این مرحله توسط مکنده‌ای که سر دستگاه قرار دارد این سلول‌ها و کریستال‌های استفاده‌شده در سطح پوست به داخل محفظه داخلی دستگاه هدایت می‌شوند .
کریستال‌های به‌کاررفته در دستگاه هیچ‌گونه آسیبی به پوست وارد نکرده و حتی با افزایش خون‌رسانی به پوست موجب فعال شدن سلول‌های فیبروبلاست و درنتیجه ترمیم و طراوت پوست می‌شوند.

هیدرودرم ابریژن

هیدرودرم ابریژن جدیدترین روش میکرودرم ابریژن است که در آن از کریستال‌ یا الماس استفاده نمی‌شود.
در این روش از تکنیک افیوژن پوستی همزمان استفاده می شود، یعنی به طور همزمان واحد سلول‌های مرده پوست کنده شده و مواد درمانی ویژه و بسیار مفیدی را به پوست وارد می‌شود. هیدرودرم ابریژن باعث تحریک کلاژن سازی و افزایش خونرسانی به پوست می‌شود. یعنی پوست با سرعت بیشتری خوب می‌شود و اثرات جوانسازی به حداکثر ممکن می‌رسند.

کاربردها و فواید میکرودرم ابریژن

کاربرد و فواید میکرودرم ابریژن

هدف از میکرودرم ابریژن، رسیدن به پوستی جوان، نرم، درخشان و یکدست است. میکرودرم ابریژن معمولاً برای رفع مشکلات زیر موثر است:

 • چین و چروک‌های سطحی و ظریف
 • شل شدن پوست
 • ناهماهنگی در رنگ پوست
 • ناهماهنگی در بافت پوست
 • خال‌ها و ضایعات قهوه‌ای رنگ ناشی از افزایش سن
 • لکه‌های تیره‌ای که بعد از درمان آکنه به جا می‌مانند
 • جای زخم یا اسکار
 • ملاسما
 • درمان جوشهای زیر پوستی

و برای موارد زیر کاربرد دارد :

سفت شدن پوست: پوست بدلیل کلاژن سازی ضخیم و سفت تر می کند.

کنترل چربی پوست: چربی پوست در پوستهای چرب ، و تحریک فعالیت غدد در پوستهای خشک  کنترل می کند که به نرمتر شدن و لطافت پوست کمک می کند.

افزایش تاثیر دارو ها: باعث نفوذ عمیق تر و تاثیر بهتر داروها می شود و اثر داروها را تا 10 برابر افزایش میدهد

کاهش حساسیت پوست: میکرودرم حساسیت پوست را در پوست های قرمز و حساس کمتر میکند

تسریع در بازسازی پوست: یکی از اثرات مفید میکرودرم ابریژن، تحریک فعالیت بازسازی طبیعی پوست بدن می باشد. با تحریک افزایش جریان خون به پوست، میکرودرم ابریژن سبب تسریع در تولید سلول های جدید پوست می شود و سرعت حرکت آنها را به سمت پوست افزایش می دهد. بنابراین پوست جوان و باطرات به نظر می رسد.

از بین بردن لک‌های حاملگی: بعد از بارداری و فارغ شدن در صورت برخی افراد کک‌ومک‌های کم‌رنگ و گاها تیره‌رنگی پدید می‌آید این لک‌ها معمولاً سطحی بوده و با چند جلسه میکرودرم قابل محو شدن می‌باشند.

رفع لک‌های پیری و کک‌ومک حاصل از آفتاب: میکرودرم به‌راحتی می‌تواند لک‌های حاصل از پیری و کک‌ومک‌هایی که در اثر مواجهه طولانی‌مدت با آفتاب به وجود آمده‌اند را التیام بخشد. در رابطه با کک‌های عمیق میکرودرم می‌تواند به‌عنوان مکمل مورداستفاده قرارگرفته و ماده‌ای دیگر در کنار آن استفاده شود تا نتایج مناسب‌تری حاصل شود.بررسی‌های اخیری که روی میکرودرم ابریژن انجام‌شده، نشان‌دهنده افزایش ۲۰ برابری نفوذ ویتامین C پس از یک جلسه درمان است. نتیجه این تحقیق نشان می‌دهد که حتی لک‌هایی که نسبت به داروهای لک بر مقاوم بوده‌اند نیز با این روش قابل‌درمان هستند.

کوچک کردن منافذ پوست: معضل بسیاری از خانم‌ها در سنین 27 سالگی به بعد، به وجود آمدن منافذ ریزودرشت بر روی بینی و گونه و سایر نقاط صورت است که زیبایی فرد را به مقدار زیادی تحت تأثیر قرار می‌دهد. انجام میکرودرم به مدت چند جلسه می‌تواند در کوچک کردن و حتی بستن منافذ پوست مؤثر واقع شود.

از بین بردن تاتو، خال‌کوبی، جوش سرسیاه، چروک گردن: یکی دیگر از کاربردهای بسیار مناسب میکرودرم از بین بردن تاتو و خال‌کوبی است. خال‌کوبی‌های سطحی پوست و جای تاتو با میکرودرم می توان از بین بردبب.

جوان سازی و شادابی پوست: بهترین و پرکاربردترین عملکرد میکرودرم در جوان‌سازی ، شادابی پوست است همان‌طور که قبلا نیز توضیح داده شد تولد دوباره سلول‌های پوست موجب ایجاد درخشندگی و جوانی پوست خواهد شد.

روشن تر شدن  پوست: این خاصیت بیشتر در پوست‌های روشن دیده می‌شود به‌طوری‌که بعد از میکرودرم پوست صورت چند درجه روشن‌تر می‌شود.

رفع جای جوش: استفاده از میکرودرم برای رفع جای جوش که به‌صورت حفره درآمده یا از آن‌ها لکی باقی‌مانده است بسیار مفید است.

رفع جای جوش آبله‌مرغان: درصورتی‌که فرد درگذشته مبتلابه آبله‌مرغان شده و در حال حاضر جای زخم به‌صورت گود افتادگی باقی‌مانده باشد استفاده از میکرودرم به‌تنهایی یا به همراه پانچ کردن درمان مناسبی است.

درمان اسکار زخم: باقی ماندن جای بخیه، زخم و حتی جای سوختگی به‌وسیله میکرودرم به‌راحتی قابل انجام است. معمولاً برای از بین بردن کلوئید یا اسکار بخیه به بیش از ۲ جلسه میکرودرم نیاز است.

از بین بردن چین‌وچروک‌های سطحی صورت و گردن: چین‌وچروک‌های ریزی که در گردن و صورت وجود داشته و خیلی عمیق نیستند نسبت به درمان توسط میکرودرم واکنش مناسبی از خود نشان می‌دهند، لذا استفاده از این روش به‌تنهایی یا حتی به‌عنوان مکمل درمان می‌تواند اثرات بسیار مناسبی ایجاد کند.

از بین بردن جوش‌های سرسیاه و پاک‌سازی پوست:
استفاده از این روش در درمان جوش‌های سرسیاه بسیار مناسب بوده و راه درمانی فوق‌العاده‌ای برای این عارضه به شمار می‌آید به‌طوری‌که بعد از انجام میکرودرم علاوه بر از بین رفتن جوش‌های سرسیاه پوست پاک‌سازی نیز می‌شود.

از بین بردن جوش سر سیاه با میکرودرم ابریژن

درمان ترک‌های پوستی (استریا): این ترک‌ها که معمولاً بعد از تغییرات وزن و حاملگی ایجاد می‌شود به‌ندرت قابل‌درمان است اما استفاده از میکرودرم در برخی افراد نتایج رضایت بخشی را به دنبال داشته است.

مزایای میکرودرم ابریژن :

 • اصلی ترین مزیت میکرودرم ابریژن این است که این روش کاملا بدون عارضه است.
 • میکرودرم ابریژن با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است.
 • این روش بدون درد می باشد و نیازی به استفاده از مواد بی حس کننده های موضعی نیست.
 • روش میکرودرم ابریژن سریع و ساده است به همین دلیل به آن” لایه برداری زمان ناهار” نیز می‌گویند.یعنی میتوان در زمان استراحت برای ناهار از این روش استفاده کرد و دوباره سر کار برگشت.
 • این روش نیازی به بیهوشی ندارد.
 • با افزایش سلول‌های فیبروبلاست تولید کلاژن را بالا می‌برند.
 • در مقایسه با روش‌های دیگر جراحی بسیار مقرون به صرفه است.
 • این روش می‌تواند خطوط چین و چروک پوست را از بین ببرد.
 • باعث شادابی و صافی پوست صورت می‌شود.
 • برای انواع رنگ پوست صورت و حتی بسیار تیره و جنس پوست‌های مختلف قابل استفاده است.
 • دوره نقاهت ندارد و بعد از آن به راحتی می‌توانید به زندگی روزمره خود برگردید.
 • به هیچ عنوان باعث ایجاد حساسیت به مواد شیمیایی استفاده شده در آن نمی‌شود.

موارد ممنوع برای استفاده از میکرودرم ابریژن

 • افرادی که دارای زخم های عمیق، کلوئیدهای فعال، اختلال در سیستم ایمنی و یا  دیابت هستند.
 • افرادی که در حین رادیوتراپی گردن هستند.
 • افرادی که روی پوست صورت خود تبخال یا زگیل دارند، به هیچ عنوان تا بهبودی کامل نباید از میکرودرم صورت استفاده کنند.
 • خانم‌های باردار در هر ماهی از بارداری باشند، نباید از میکرودرم صورت استفاده کنند.
 • اگر فردی در دو ماه اخیر جراحی صورت داشته است، باید از انجام میکرودرم صورت چشم‌پوشی کند.
 • افرادی که در یک سال اخیر داروی اکوتان مصرف کرده‌اند، یا بیماری پسوریازیس داشته‌اند از انجام میکرودرم صورت منع می‌شوند.
 • افرادی که در حال درمان با ایزوترتینوئین هستند هم نباید از این روش درمانی استفاده کنند.

فاصله جلسات میکرودرم آبریژن

جلسات میکرودرم ابریژن  عموما به شکل هفتگی، یک هفته در میان یا ماهانه انجام می‌شود. براساس نوع مشکل مراجعه کننده و بنا به تشخیص پزشک، باتوجه به التیام پوست در بسیاری از مراجعین، این فاصله یک هفته زمان می‌برد. در برخی موارد هم التیام کامل پوست ۲-۳ هفته طول می‌کشد که در این صورت جلسات باید به صورت دوهفته یکبار یا ماهانه انجام شود. به طور کلی برای جوانسازی تعداد جلسات از 4 تا 6 جلسه و 10-12 تا جلسه برای رفع لک و روشن شدن پوست می باشد.

مراقبت های قبل از میکرودرم آبریژن

مراقبت های قبل و بعد از میکرودرم آبریژن

 • تا ۱۰ روز قبل از لایه برداری نباید از داروی راکوتان (ضد آکنه) استفاده شده باشد (در لایه برداری متوسط تا عمیق).
 • از یک هفته تا ۱۰ روز قبل از میکرودرم ابریژن نباید از کرم های لایه برد ار استفاده شود.
 • از دو هفته قبل از انجام  نباید از کرم های موبر یا موم استفاده شود.
 • به مدت ۲ هفته قبل از انجام این روش نباید هیچ درمانی با لیزر در محل مورد نظر انجام شود.
 • از 2 هفته قبل از میکرو نباید از داروهای رتین A، تازوارک، رنووا یا دیفرین استفاده شود.
 • از یک ماه قبل از میکرودرم باید از هرگونه برنزه کردن پوست ناحیه درمان خودداری کرد.
 • داروهای رقیق کننده خون باید قطع شوند.
 • از دو هفته قبل از انجام میکرو نباید کلاژن در محل مورد نظر تزریق شده باشد.
 • از یک هفته قبل از میکرودرم ابریژن صورت، نباید توکسین بوتولینوم تزریق شده باشد.
 • بیماران باید از دو روز قبل از درمان از مصرف داروهای ضد لک خودداری کنند.
 • آقایان موظفند 3-4 ساعت قبل از میکرودرم ابریژن اصلاح کنند.

مراقبت های بعد از میکرودرم آبریژن

 • بعد از انجام میکرودرم پوست کمی سوزش داشته و قرمز می‌شود که باید از کرم‌های تشخیصی پزشک که التهابات را کاهش می‌دهند استفاده کرد.
 • درصورتی‌که بعد از 30 دقیقه قرمزی پوست از بین نرفت باید از کرم‌های رفع کننده التهاب که معمولاً اکسید زینک است استفاده شود.
 • پیشنهاد می‌شود برای رفع التهاب و نتیجه‌گیری بهتر بعد از انجام میکرودرم از کرم‌های مرطوب‌کننده، ماسک‌های ویتامینه و تقویت‌کننده‌ها استفاده شود؛ زیرا بعد از میکرودرم اثرپذیری‌ این مواد چندین برابر خواهد شد.
 • حتماً به این نکته توجه داشته باشید که اگر از کرم‌های حاوی AHA و رتینول استفاده می‌کنید، باید تا سه روز قبل و سه روز بعد از انجام میکرودرم مصرف این داروها را قطع کنید.
 • تا چند روز پس از درمان از رفتن به مکان‌هایی که باعث تعریق زیاد می‌شوند جلوگیری کنید.
 • مقدار میوه، سبزیجات و مصرف آب را افزایش دهید.
 • از ملتهب کردن پوست صورت خود جلوگیری کنید. سعی کنید از ماساژ دادن پرهیز کنید.
 • تا بهبودی کامل زخم‌های سطحی پوست صورتتان، از ضربه زدن به آن جلوگیری کنید. از برداشتن و کندن پوسته‌های صورت به شدت خودداری کنید، اجازه دهید به صورت طبیعی و به مرور زمان پوسته‌ها از بین بروند.
 • برای شست و شوی صورت خود از پاک کننده‌های بدون الکل استفاده کنید تا از التهاب پوست جلوگیری کند.
 • تا دو الی سه روز پس از میکرودرم صورت از کمپرس آب سرد و کرم‌های ضدالتهاب استفاده کنید.
 • پس از میکرودرم ابریژن از ضدآفتاب با دقت بیشتر و با فاصله هر 3 ساعت استفاده کنید.
 • استفاده از آب داغ تا 24 ساعت بعد از درمان ممنوع است.
 • اقداماتی همچون دکلره، استفاده از بند، موم و … بعد از 3-4 روز از میکرودرم ابریژن مجاز است .
 • بعد از 12 ساعت از میکرودرم ابریژن اصلاح صورت آقایان بلامانع است.
 • تا ۷ روز پس از میکرودرم نباید محل درمان را در برابر آفتاب مستقیم قرار داد یا حمام آفتاب گرفت.
 • 20 دقیقه قبل از خروج از منزل و در معرض آفتاب قرار گرفتن باید ضد آفتاب ضد UVA و UVB با SPF بیشتر از 30 را بر صورت مالیده و سپس هر 3-2 ساعت یکبار آن را تمدید کنید.
 • از شنا کردن در استخرهای کلردار تا ۲۴ ساعت پس از میکرودرم باید پرهیز کرد.
 • تا ۲۴ ساعت باید از ورزش کردن پرهیز شود. زیرا تمرین، سبب ایجاد سوزش در ناحیه درمان شده و باعث قرمز شدن پوست می شود.
 • تا ۲۴ ساعت پس از انجام باید از شستشو صورت با صابون پرهیز شود.
 • میکاپ تا ۲۴ ساعت انجام نشود.
 • تا ۷ روز  از استفاده از کرم های لایه بردار خودداری شود.
 • به مدت ۷ روز پس از لایه برداری از تراشیدن و اسکراب کردن پوست پرهیز شود.
 • حتماً از مرطوب کننده های مناسب در طول روز استفاده نموده و از خشک شدن پوست جلوگیری شود.
 • بهتر است تا یک هفته پس از لایه برداری با میکرودرم ابریژن برای بیماری که پوست خشک دارد یک جلسه هیدرودرمی پوست انجام شود.
 • از رتین A، تازوراک، رنووا یا دیفیرن (داروی ضد آکنه) تا دو هفته بعد از میکرو استفاده نشود.
 • تا ۷ روز از انجام الکترولیز باید خودداری شود.

ماندگاری میکرودرم ابریژن

میزان ماندگاری میکرودرم ابریژن

باید گفت که هیچ کدام از روش‌های جوانسازی پوست دائمی نیستند. علت این است که در تمامی درمان‌ها، فرآیند پیری پوست متوقف نمی‌شود؛ بلکه تنها ظاهر پوست بهبود می‌یابد.
نتایج میکرودرم ابریژن موقتی هستند و معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه دوام دارند. هرچه بیشتر مراقب پوست خود باشید، نتایج ماندگارتر خواهند بود. همچنین نیاز است که جلسات ترمیمی را ۳ تا ۶ ماه یکبار انجام دهید. حفظ رطوبت، پاکیزه نگه داشتن پوست و همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب باعث افزایش ماندگاری نتایج میکرودرم ابریژن می‌شوند.

میکرودرم ابریژن در خانه و آرایشگاه

میکرودرم ابریژن هم توسط پزشکان و متخصصین پوست انجام می‌شود و هم توسط افرادی مانند آرایشگران و کارشناسان زیبایی پوست. حتی خودتان هم می‌توانید با استفاده از بسته‌های خانگی، این درمان را انجام دهید. منتها بین اثرگذاری روش‌های کلینیکی با غیرکلینیکی فاصله‌ی زیادی هست.

ممکن است میکرودرم ابریژن اصلاً روش جوانسازی مطلوبی برای پوست شما یا راه حل مناسبی برای مشکلات پوستی‌تان نباشد. در حالت اول امکان بروز عوارض جانبی به شدت زیاد می‌شود و در حالت دوم درمان شما بی‌فایده بوده و دچار زیان مالی می‌شوید. به همین علت توصیه می‌کنیم که اگر می‌خواهید این کار را در منزل یا آرایشگاه انجام دهید، حتماً پیش از اقدام با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید. همچنین از پزشک در مورد عوارض جانبی روش‌های خانگی و آرایشگاهی و راه‌های درمان آن‌ها سوال کنید.

هزینه درمان با میکرودرم ابریژن

معمولاً هزینه تکنیک‌های مختلف میکرودرم ابریژن با هم تفاوت دارند.
در کل، هزینه میکرودرم صورت ( پاکسازی پوست) نسبت به سایر روش های زیبایی و جوان سازی پوست به ویژه روش های جراحی مانند لیفت صورت به مراتب ارزان تر و پائین تر است.

میکرودرم جزء عمل های زیبایی در نظر گرفته می شود و نه درمانی. بنابراین بیمه هیچ یک از هزینه های مربوط به آن را به عهده نگرفته و پرداخت تمام هزینه ها به عهده خود فرد است.

هزینه میکرودرم صورت به عوامل مختلفی چون کلینیک مورد نظر، دستمزد پزشک انتخاب شده، تعداد جلسات مورد نیاز، میزان عمق مشکلات پوستی و  میزان نیاز به پاکسازی پوست شخص … بستگی دارد. این عوامل می‌تواند هزینه میکرودرم صورت را تحت تاثیر قرار دهد. فراموش نکنید که قیمت این روش ها  در هر شهر متفاوت خواهد بود.
برای آگاهی از هزینه میکرودرم صورت کافیست در جلسه مشاوره با پزشک این سوال را مطرح کنید. پزشک با توجه به بررسی‌های انجام شده روی پوست شما، میانگین هزینه را مشخص می‌کند.کلیه خدمات زیبایی توسط پزشکان متخصص یا جراحان زیبایی با سابقه در کلینیک زیبایی انجام می گیرد.
برای مطلع شدن از تخفیف های میکرودرم و سایر عملهای زیبایی، به اینستاگرام دکتر تفت مراجعه کنید.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

سوالات درباره میکرودرم ابریژن صورت:

میکرودرم ابریژن در چند جلسه انجام می شود؟

پاسخ این سوال به نتیجه درمان بعد از یک جلسه و نوع آسیب پوستی بستگی دارد. در حالت کلی با توجه به اینکه درمان روی اولین لایه پوست انجام می شود، بهبود هم سریعا حاصل شده و در بدترین حالت، تا دو هفته پوست به حالت قبلی خود بازمیگردد. به همین خاطر معمولا توصیه می شود که میکرودرم هر دو هفته 1 بار و یا ماهیانه انجام شود.

آیا میکرودرم درد دارد؟

بسیاری از مراجعه کنندگان در خصوص درد این روش درمان سوال دارند. همانطور که گفته شد این درمان غیر تهاجمی است و در نتیجه درد ندارد. با این وجود با توجه به اینکه دستگاه روی پوست کشیده شده و فشار وارد می کند، فرد حسی شبیه به خارش را تجربه می کند.

نتیجه میکرودرم ابریژن چقدر ماندگار است؟

به خاطر داشته باشید که هیچ یک از روش هایی که برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند، دائمی نبوده و برای همیشه هم ماندگار نیستند. میکرودرم هم از این ماجرا مستثنی نبوده و ماندگاری نتیجه آن بسته به تعداد جلسات و نوع پوست افراد، بین 3 الی 6 ماه است.

بعد از گذشت سه روز پوستم قرمز و پوسته پوسته شده، آیا این شرایط طبیعی است؟

بله، این عوارض تا چند روز پس از میکرودرم صورت کاملا طبیعی است.

آیا محدودیت سنی برای این روش جوانسازی وجود دارد؟

معمولا درمان‌های مربوط به جوانسازی پوست صورت را از زمان ظهور چین و چروک روی صورت آغاز می‌کنند.

آیا می‌توان برای بهبود پوست از کرم‌های ویتامین سی استفاده کرد؟

بله، برای بهبود جای زخم و عوارض استفاده از کرم ویتامین سی می‌تواند بسیار موثر باشد.

آیا نوع پوست می‌تواند روی نتیجه کار تاثیر داشته باشد؟

خیر، میکرودرم صورت برای هر نوع پوستی انجام می‌شود.

3.4/5 - (7 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *