لوگو دکتر تفت
رفع غبغب در یک جلسه ممکنه؟

رفع غبغب در یک جلسه

از بین بردن غبغب یا رفع غبغب در یک جلسه یکی از راه‌های زیباتر و جوان‌تر شدن می‌باشد. رفع غبغب در یک جلسه دغدغه‌ افرادی است که به‌صورت ارثی، ژنتیکی یا به دلیل اضافه‌وزن و بالا رفتن سن غبغب دارند. غبغب می‌تواند بر اثر چاق و لاغر شدن بیش‌ازاندازه پوست، تجمع چربی در زیر گلو و چاقی زیاد به وجود آید. در نتیجه این عوامل می‌توانند باعث آویزان شدن پوست گردن شوند. اما امروزه از بین بردن غبغب کار چندان سخت و دشواری نیست. افرادی که به فکر رفع غبغب در یک جلسه می‌افتند علاوه بر زیبایی قصد دارند تا جوانی خود را دوباره به دست بیاورند. چون غبغب در همه اشخاص چه خانم‌ها و چه آقایان باعث بالاتر نشان دادن سن می‌شود. پس توصیه می‌کنیم در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شما را بیشتر با رفع غبغب در یک جلسه آشنا کنیم.

رفع غبغب در یک جلسه

آشنایی با روش‌های رفع غبغب در یک جلسه

همانطور که میدان با پیشرفت علم و تکنولوژی راه‌های بسیار زیادی برای رفع غبغب در یک جلسه وجود دارد که شامل موارد زیر می‌باشند:

رفع غبغب در یک جلسه
 • لیزر کردن غبغب

لیزر کردن روشی برای لاغری موضعی می‌باشد که برای رفع غبغب در جلسه نیز به کار می‌رود. در روش لیزر غبعب، پزشک متخصص پس از بی‌حسی موضعی، با کمک لیزر سوراخ‌هایی با اندازه ی یک تا دو میلیمتر روی پوست ایجاد می‌‌کند و با انجام این کار چربی‌ها با وارد شدن یک فیبر نوری به زیر پوست از بین می‌روند. این فیبر نوری به جای لوله‌ی باریک مکنده یا همان کانولا است. لیزر یکی از راه‌کار‌های بسیار جدید در رفع غبغب در یک جلسه به شمار می‌رود.

 • مزوتراپی غبغب
رفع غبغب با مزوتراپی

مزوتراپی برای رفع غبغب در یک جلسه روشی می‌باشد که در آن ماده ای به ناحیه ی غبغب تزریق می‌شود. این ماده باعث می‌شود تا چربی‌های آن قسمت ذوب شوند. مزوتراپی غبغب یک تکنیک درمانی بسیار مفید برای رفع چربی‌ قسمت‌هایی از بدن است که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌رود. این کار به صورت سرپایی انجام می‌شود و هیچ گونه عوارضی ندارد. شما می‌توانید با استفاده از روش مزوتراپی غبغب خود را به راحتی در یک جلسه از بین ببرید و به نتیجه‌ی مطلوب خود دست یابید.

 • هایفوتراپی غبغب
رفع غبغب با هایفو

هایفوتراپی برای رفع غبغب در یک جلسه تقریبا روشی جدید می‌باشد که برای جوانسازی پوست صورت انجام می‌شود. پزشک متخصص قبل از شروع هایفوتراپی غبغب و قسمت‌های اطراف آن در گردن را کاملا تمیز کرده و ژل مخصوص را بر روی پوست غبغب می‌ریزد. این ژل همانند ژلی می‌باشد که در سونوگرافی استفاده می‌کنند. بعد‌ از ریختن ژل، دستگاه هایفو بر روی غبغب و گردن فرد قرار گرفته و متناسب با ضخامت چربی جمع شده در زیر پوست و شدت افتادگی مقدار امواج فراصوت تنظیم می‌شوند. این امواج مستقیما به قسمت‌های هدف برخورد می‌کنند و هیچ آسیبی به قسمت‌های اطراف وارد نمی‌کنند. انجام هایفوتراپی غبغب به انجام بی حسی و یا بیهوشی نیازی ندارد. چون کاملا بدون درد انجام می‌شود.

 • آر اف غبغب
رفع غبغب با آر اف
 • جراحی لیپوساکشن غبغب

جراحی لیپوساکشن غبغب یکی از بهترین روش‌ها برای رفع چربی‌ها در این قسمت و فرم دادن به آن است. به طور معمول جراحی لیپوساکشن غبغب کمتر از یک ساعت طول کشیده و حدودا به ۳ روز استراحت نیاز دارد تا تورم و کبودی کاهش پیدا کند. پزشک متخصص در جراحی لیپوساکشن برای رفع غبغب در یک جلسه، درست زیر چانه شما دو نقطه بسیار کوچک ایجاد می‌کند. سپس از طریق این نقاط کوچک به وجود آمده، لوله فلزی نازک را وارد می‌‌کند تا چربی‌های اضافی ذوب شوند. در نتیجه آن‌ها را با مکش از بدن خارج می‌کند.

 • لیفت غبغب

لیفت غبغب می‌تواند افتادگی پوست در قسمت غبغب را برطرف کرده، ماهیچه‌های زیر چانه را کشیده و سفت کند. همچنین می‌تواند برای چهره خطوطی طبیعی ایجاد کند. لیفت غبغب چهره را زیباتر کرده و حتی باعث می‌شود که صورت‌تان لاغرتر به نظر برسد. لیفت غبغب برای رفع غبغب در یک جلسه، روشی مطمئن برای افرادی می‌باشد که به افتادگی پوست در قسمت زیر گردن دچار شده اند. در روش لیفت غبغب خط فک به صورت مشخص نمایان شده و فرمی جدید به خود می‌گیرد. در عمل لیفت غبغب دوران نقاهتی وجود نداشته و فقط در صورت تشخیص پزشک متخصص چند روز استفاده از گردنبند طبی ضرورت دارد. شما می‌توانید با لیفت غبغب به سرعت و در یک جلسه از شر غبغب خود خلاص شوید.

غبغب چیست؟

غبغب برجستگی یا آویزانی زیر چانه می‌باشد که در اثر افتادگی عضلات پوست گردن و صورت ایجاد می‌شود. ممکن است در برخی از افراد غبغب به‌صورت مادرزادی، چاقی یا تجمع چربی در زیر چانه ایجاد شود‌. با این حال بیماری هم می‌تواند موجب تجمع چربی در این قسمت شده و خود را به شکل غبغب نشان‌دهد. از آنجایی که غبغب بخش بسیار برجسته‌ای از ظاهر زیبایی و فیزیکی شما است، قطعا داشتن آن می‌تواند بر روی عزت نفس شما نیز اثرات منفی بگذارد. همچنین غبغب می‌تواند شما را فردی چاق و ناسالم نشان دهد. از این رو بیشتر افرادی که به هر دلیلی دچار غبغب هستند، به دنبال یک راه سریع و مطمئن برای رفع آن میگردند.

چرا غبغب ایجاد می‌شود؟

عوامل مختلفی در ایجاد غبغب نقش دارند که از از جمله‌ آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

چرا غبغب ایجاد می‌شود
 • عوامل ارثی و ژنتیکی

در بیشتر افراد به دلایل ژنتیکی و ارثی غبغب ایجاد می‌شود که این امر نتیجه تجمع لایه ای از چربی در قسمت تحتانی صورت است که مادرزادی می‌باشد. بیشتر افرادی که برای درمان غبغب مراجعه می‌کنند به دلایل ارثی با این مشکل مواجه هستند. لازم به ذکر است که این عوامل وراثتی می‌توانند بر نحوه ذخیره چربی در بدن تاثیر بگذارند.

گاهی هم به لحاظ استخوان بندی و آناتومی فرد، ساختار استخوان فک به گونه ای می‌باشد که باعث ایجاد جلوه غبغب می‌شود. کسانی که به دلایل ژنتیکی با مشکل غبغب روبرو هستند حتی بعد از رژیم‌های لاغری و تمرینات مربوط به لاغری غبغب و به کار بردن تکنیک‌هایی که به عنوان رفع غبغب در خانه شناخته می‌شوند، این مشکل از بین نمی‌رود و رفع آن با روش‌های خانگی در اکثر موارد بی نتیجه خواهد بود.

 • افزایش سن

با بالا رفتن سن، سوخت و ساز بدن کاهش می‌یابد. کاهش سوخت و ساز بدن سبب کم حجم شدن عضلات بدن می‌گردد در نتیجه استخوان‌ها ضعیف شده و پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و در نتیجه این امر باعث به وجود آمدن غبغب می‌شود. با تحلیل رفتن کلاژن پوست و بافت چربی زیر پوست، غبغب آویزان شده و سن فرد را بیشتر از واقعیت نشان می‌دهد. این موضوع یکی از شایع ترین شکایات بیشتر افرادی است که دارای غبغب هستند.

 • ضعیف شدن عضلات بدن

گاهی عضلات بدن از جمله عضلات گردن و صورت دچار ضعف می‌شوند که این امر فارغ از وزن یا سن افراد اتفاق می‌افتد. به همین دلیل است که گاهی افراد لاغر هم با مشکل غبغب روبرو هستند. وجود برخی بیماری‌ها همچون کم کاری تیروئید، ضعف غدد فوق کلیوی، نداشتن فعالیت و عدم تحرک و از همه مهم تر تغذیه نامناسب از دلایل ضعیف شدن عضلات هستند.

 • کم کاری تیروئید

یکی دیگر از عوامل مهم بروز چاقی و همچنین بروز غبغب در فرد کم کاری تیروئید است.

 • کمبود ویتامین و پروتئین در بدن

 پروتئین‌ها و ویتامین‌ها در حفظ حالت ارتجاعی پوست و الاستیسیته نقش مهی دارند. ویتامین‌های گروه ب و پروتئین کلاژن از مهم ترین عوامل زیبایی پوست و حفظ حالت کشسانی پوست هستند. کمبود هر یک از این ویتامین‌ها باعث ایجاد غبغب می‌شود.

 • چاقی

عادت‌های غذایی نادرست در رژیم غذایی پرچرب و زندگی باعث تجمع چربی در بافت‌های مختلف بدن از جمله در قسمت غبغب می‌شود. رژیم غذایی مناسب و دوری از عادت‌های غذایی نادرست در کاهش تجمع چربی نقش مهمی دارند.

 • عادت‌های نادرست در سبک زندگی

یکی از علل مهم ایجاد غبغب عادت به پایین گرفتن سر و چانه به سمت پایین است. با ایجاد فشار مداوم به قسمت زیر چانه، غبغب ایجاد می‌شود.

سوالات در مورد رفع غبغب در یک جلسه

هزینه‌ی لیپوساکشن غبغب به چه عواملی بستگی دارد؟

باید گفت که هرچه مهارت پزشک، چربی‌های جمع شده در قسمت غبغب و افتادگی آن بیشتر باشد، به طبع هزینه ی لیپوساکشن نیز افزایش خواهد یافت.

رایج ترین و مطمئن ترین روش برای لیفت غبغب چه روشی می‌باشد؟

برای لیفت غبغب روش‌های سریع و جدیدی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به لیفت یا نخ، کرایولیپولیز، مزولیپولیتیک، اولتراسوند کویتیشن و روش‌های رایج دیگر اشاره کرد. شما با مراجعه به پزشک متخصص می‌توانید بهترین روش درمانی را برای رفع غبغب در یک جلسه انتخاب کنید.

آیا هزینه‌ی رفع غبغب در همه ی شهرها یکسان است؟

هزینه ی رفع غبغب در یک جلسه به معتبر بودن کلینیک، مهارت و تجربه ی پزشک متخصص و محدوده ی جغرافیایی آن بستگی دارد.

آیا استفاده از روش‌های خانگی در رفع غبغب موثر است؟

اگر غبغب به حدی بزرگ نیست که الزاما نیازمند به روش‌های ذکر شده در این مقاله باشد، کمک گرفتن از تکنیک‌های ساده خانگی هم می‌توانند برای بهبود پوست و برآمدگی غبغب کارآمد باشند. اما این امر در طولانی مدت انجام شده و نتیجه دیدن از آن قطعی نیست. اگر به دنبال نتیجه ی سریع و قطعی هستید، پیشنهاد ما روش‌هایی می‌باشد که در این مقاله ذکر شد.

5/5 - (2 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *