لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
درمان سلولیت با دستگاه اگزیمیا

درمان سلولیت با دستگاه اگزیمیا (دستگاه رفع سلولیت)

فهرست محتوا نمایش

زیبایی یک ضرورت است، یک حالت خوب و اندامی زیبا نه تنها سلیقه زیبایی شناسی ما را برآورده می کند بلکه اعتماد به نفس نیز به ما می بخشد.
روشهای متعددی برای رفع و درمان سلولیت ارائه شده است از ورزش و ماساژ گرفته تا درمان های کلینیکی.
در این جا می خواهیم درباره رفع سلولیت با دستگاه اگزیمیا و مزایای آن صحبت کنیم و در ادامه به روشهای دیگر رفع سلولیت بپردازیم.

سلولیت چیست؟

سلولیت چیست؟

سلولیت به معنای تجمع چربی در لایه های مختلف و در زیر پوست است . انباشت چربی غیر متابولیزه، آب و مواد زائد به دام افتاده در زیر پوست، به خصوص در زمان افزایش وزن و در مواقعی که پوست فشرده می شود به سمت بافت همبند فیبری فشار می آورد و باعث گودی یا برجستگی پوست می شود.
این وضعیت به عنوان سلولیت و گاهی اوقات به عنوان بافت پنیر کوک یا پوست پرتقالی توصیف می‌شود. سلولیت خفیف می تواند ظاهر ناخوشایندی نداشته باشد اما در وضعیت های شدیدتر سلولیت باعث می شود پوست بسیار ناهموار شود.

عمدتا سلولیت بیشتر در نواحی ران و باسن دیده می شود. اما بر روی سینه و شکم و بازوها نیز ممکن است وجود داشته باشد. برآورد شده است که بیش از 85 درصد  زنان بالای 21 سال، صرفنظر از اینکه چاق باشند یا لاغر دچار سلولیت هستند اما سلولیت در مردان چندان شایع نیست.

هر چند وجود سلولیت در نواحی مختلف می‌تواند ناراحت‌کننده باشد، اما از نظر سلامت عمومی هیچ خطری برای فرد مبتلا ندارد. با این حال، سلولیت به قدری ناخوشایند است که افراد مبتلا،خواهان درمان هر چه سریع‌تر آن هستند.

علل بروز سلولیت

علت دقیق تشکیل سلولیت ناشناخته است، اما به نظر می رسد که ناشی از برهم کنش بین بافت همبند در لایه پوست که در زیر سطح پوست قرار دارد و لایه چربی که درست در زیر آن قرار دارد، باشد و زمانی که فرد دچار اضافه وزن و چاقی می شود بیشتر دیده می شود .
سلولیت به دلیل کوچک شدن یا کوتاه شدن طناب های بافت فیبری ایجاد می شود. سلولیت در افراد از هر نژادی که در سراسر جهان زندگی می کنند ایجاد می شود. اگرچه هورمون های زنانه ممکن است در ایجاد این الگوی توزیع چربی نقش داشته باشند.

عوامل ایجاد سلولیت

 • استرس
 • کم تحرکی
 • استفاده از داروهای هورمونی مانند: قرص های ضدبارداری
 • افزایش سن
 • تغییراتی هورمونی
 • افزایش و اضافه وزن
 • ژنتیک

داشتن سابقه خانوادگی سلولیت یکی دیگر از عوامل خطر است. بارداری و سبک زندگی غلط ممکن است خطر ابتلا به سلولیت را افزایش دهد.

انواع سلولیت

انواع سلولیت

سلولیت ها انواع و درجات متفاوت دارند.

 • سلولیت نرم

این نوع سلولیت در قسمت ران، باسن، بازو ها و شکم به وجود می آیند. هنگامی که شما دراز می کشید، نسبت به زمانی که ایستاده اید، بیشتر  نمایان می شوند. این سلولیت ها نرم هستند و دلیل به وجود آمدن آنها کمتر شدن حجم عضلات و اضافه وزن است. شما می توانید برای درمان سلولیت های نرم ورزش های دو، پیاده روی، فیتنس، شنا و غیره را انجام دهید.

 • سلولیت ادماتوس

این نوع سلولیت به دلیل کم تحرکی و ضعیف بودن گردش خون ظاهر شده و دردناک است. و بیشتر در ناحیه ران پا، پایین پا و زانو ها پدید می آید. برای درمان آن، دوباره ما انواع ورزش ها مانند، پیاده روی، شنا، دو و غیره، داشتن رژیم غذایی مناسب و اصولی را پیشنهاد می کنیم. همچنین شما می توانید مواد غذایی اعم از: هویج، تره فرنگی، بامجان، انواع توت های قرمز، کلم، پیاز، آناناس، فلفل، کرفس و چای سبز را در رژیم خود جایگزین کنید.

 • سلولیت سخت

این سلولیت در اطراف باسن، ران پا، پشت و اطراف زانو پدید می آید و مانند دیگر انواع سلولیت به دلیل اضافه وزن و عدم تحرک است. سلولیت سخت، هنگام لمس کردن دردناک است و همانطور که از نام آن پیداست، اگر به سرعت در ابتدا درمان نشود، رفته رفته درمان آن سخت تر خواهد شد. این نوع به عنوان “سلولیت جامد” نیز شناخته می شود. برای درمان سلولیت سخت راه های زیادی مانند: سالم تر غذا خوردن، ماساژ و غیره وجود دارد.

سلولیت در کدام قسمت هایی از بدن بیشتر تجمع می کنند

 • سلولیت در بازوها
 • سلولیت در پاها
 • سلولیت در کشاله ران ها
 • سلولیت در شکم و پهلوها

 اکنون که با سلولیت و علل به وجود آمدن آن آشنا شدید، حتما سوال برایتان پیش می آید که راه درمان سلولیت چیست؟ چطور می توان سلولیت را رفع کرد؟ چگونه سلولیت را از بین ببریم؟
نگران نباشید راه های بسیاری برای درمان سلولیت وجود دارد، درمان سلولیت با دستگاه راحت ترین روش است و ما این جا بهترین و موفق ترین دستگاه رفع سلولیت را به شما معرفی می کنیم و کاربرد و مزایای آن را بررسی می کنیم.

درمان سلولیت با دستگاه لاغری اگزیمیا

می توانید با دستگاه لاغری اگزیمیا که کار آن شکستن سلول های چربی است برای از بین بردن این بافت های فشرده شده چربی اقدام کنید.

البته روش های درمانی پزشکی مانند: روش های درمانی مانند: لیپوساکشن، لیزر و مزوتراپی و .. هست که نتیجه خیلی چشم گیری در درمان سلولیت دیده نشده است . اما درمان سلولیت با دستگاه لاغری اگزیمیا یک روش کاملا بدون عارضه و سریع می باشد . لذا برای درمان سلولیت و چاقی موضعی این روش بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.
روش درمان سلولیت با اگزیمیا ، اختراع متخصصان زیبایی ایتالیاست و امروزه این روش در چهل کشور دنیا برای رفع سلولیت استفاده می‌شود. اگزیمیا برگرفته از یک کلمه‌ی لاتین به معنی “عالی” است.

درمان سلولیت با اگزیمیا روشی منحصر به فرد از ترکیب دو تکنولوژی بی‌نظیر  Endolift و  Laserporationاست که انقلاب بزرگی در زمینه ی رفع سلولیت به وجود آورده است. دستگاه اول در رفع سلولیت، ناحیه ی سلولیت را ماساژ داده و کار لیفت را انجام می‌دهد و دستگاه دوم، کار حل کردن چربی‌ها، کاهش آن و پیکرتراشی را انجام می‌دهد.
تکنولوژی منحصر به فردی که در روش اگزیمیا به کار رفته است هیچ رقیبی ندارد. اخیرا هیچ دستگاهی مانند اگزیمیا که ترکیبی از چند تکنولوژی باشد و عملکردی تا این حد کامل را ارائه دهد به طوری که نتایج درمان سلولیت را بتوان در جلسه ی اول مشاهده کرد، ساخته نشده است.

درمان سلولیت با دستگاه‌های مشابه معمولا با درد و ناراحتی و عوارض جانبی همراه است این در حالی است که رفع سلولیت با اگزیمیا نه تنها دردناک نیست بلکه بر اساس چهار فاز پروسه درمان، بسیار هم لذت بخش است.

دستگاه اگزیمیا چهجوری سلولیت را از بین می برد؟

نحوه از بین بردن سلولیت با اگزیمیا

اگزیمیا شامل چهار مرحله است که شامل مکش ، رهاسازی، مکش، ارتعاش است.
دستگاه Endolift  را میتوان در جهات مختلفی استفاده کرد و از آنجا که هر پالس دستگاه شامل مکش و رهاسازی است، بنابراین دستگاه از ایمنی بالایی برای بافت های بدن برخوردار است.
تکرار این سیکل چهار فازی در مدت زمان درمان سلولیت با اگزیمیا، گردش خون را در بافت افزایش می‌دهد و باعث افزایش سرعت متابولیسم چربی در ناحیه ی تحت درمان می‌شود. پوست صاف و کشیده می‌شود و ظاهر پوست پرتقالی سلولیت از بین میرود.

دستگاه اگزیمیا بیست ونه برنامه دارد که به سه تنظیمات اصلی تقسیم میشود:
لیفت بافت‌های عمقی
اکسیژن رسانی به بافت‌های سطحی پوست
درمان آسان برای قسمت‌های حساس مانند چهره، گردن، بازوها.

تناوب فازهای مکش و آزادسازی، گردش خون و اکسیژن را در تمام لایه های پوست فعال میکند، عملکرد رگ‌ های لنفی، مویرگ ها و رگ های وریدی را بهبود میبخشد. اصطلاح تخصصی این پروسه را hemorreologic  می‌نامند که با افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی به بافت و حذف مواد زائد و سمی حاصل از متابولیسم چربی ها، درمان سلولیت با اگزیمیا را تسهیل میکند. علاوه بر این اگزیمیا، کمک می‌کند مایعات میان بافتی در درم و هیپودرم که باعث ورم و ادم می‌شود، از طریق رگ‌های لنفی تخلیه و به طور طبیعی از بدن دفع شوند و این خود به بهبود ظاهر سلولیت کمک شایانی می‌کند.

تعداد جلسات درمان سلولیت و لاغری موضعی با دستگاه اگزیمیا

تعداد جلسات درمان کاملا وابسته به نوع درمان سلولیت و یا چاقی موضعی، میزان چربی موضعی فرد دارد اما می توان گفت معمولا لاغری موضعی حدود هفت جلسه انجام می گیرد .

لذا برای کسب اطلاع دقیق از تعداد جلسات درمان بهتر است به متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

دیگر روشهای درمان سلولیت

روش های دیگر درمان سلولیت

موج درمانی صوتی

موج درمانی صوتی یا AWT® کاربردهای جدیدی را در زمینه سفت شدن پوست و درمان سلولیت ارائه داده است. این روش به عنوان یک روش غیرتهاجمی، یک روش ابتکاری برای رفع سلولیت ران، پا، بازو و هر نقطه دیگر بدن است.
این روش مدتها بود که در درمان های ارتوپدی استفاده می شد ، به مرور مشاهده شد که امواج شوک منجر به صاف شدن پوست در مناطق تحت درمان می شود.
در سال ۲۰۰۴ اشتورز مدیکال اولین شرکت در سراسر جهان بود که با موفقیت خواص فیزیکی امواج شوک را تغییر داد تا بتواند از آنها به عنوان امواج صوتی ضربان دار در درمان سلولیت و شکل دادن به بدن استفاده کند. این روش همچنین به عنوان شوک درمانی با موج صوت نیز شناخته می شود.

لیزر درمانی

انواع مختلفی از لیزر برای درمان و درمان سلولیت استفاده می شود.
در این روش درمانی لیزر با حداقل تهاجم است، یک فیبر لیزر کوچک زیر پوست شما قرار می گیرد. انرژی لیزر نوارهای سخت زیر پوست را می شکند.
این روش درمانی همچنین می تواند پوست شما را ضخیم کند که این مهم است. پوست اغلب در جایی که سلولیت تشکیل می شود نازک می شود. ضخیم شدن پوست می تواند به کاهش ظاهر سلولیت کمک کند.

درمان سلولیت با Cellfina Led

این روش پزشکی شامل فرو بردن یک سوزن در زیر پوست برای شکستن نوارهای محکم زیر پوست است. آزمایشات نشان داده شده است که Cellfina dim باعث کاهش گودی پوست می شود.

ورزش

داشتن عضله بیشتر باعث می شود پوست صاف و محکم به نظر برسد. جایگزینی چربی با عضله همچنین می تواند باعث کاهش سلولیت شود.

آزاد سازی دقیق بافت به کمک خلاuum

در این روش، متخصص زیبایی از دستگاهی استفاده می کند که دارای تیغه های کوچک برای برش نوارهای محکم است. بعد از برش نوارها، بافت به سمت بالا حرکت می کند تا پوست فرو رفته پر شود و از بین برود. ممکن است یک درمان موثر برای کاهش سلولیت باشد.

کاهش وزن

وزن اضافی می تواند سلولیت را بیشتر نمایان کند. برای برخی از افراد کاهش وزن و ماندن در وزن سالم باعث کاهش میزان سلولیت می شود. اگر در هنگام کاهش وزن پوستی شل پیدا کنید سلولیت بیشتر قابل توجه است.

کربوکسی تراپی

در طی این روش پزشکی گاز دی اکسید کربن (CO2) درست در زیر پوست قرار می گیرد. CO2 با مونوکسیدکربن متفاوت است که می تواند کشنده باشد. عوارض جانبی احتمالی ناشی از کربوکسی تراپی، ناراحتی در طول درمان و کبودی موقتی است.

کرم و لوسیون

محققان دریافته اند که برخی از کرم ها و لوسیون ها ممکن است برای درمان سلولیت تأثیر بگذارند. برخی از افراد واکنش پوستی آلرژیک به این کرم ها دارند، پس حتما قبل از آن روی قسمتی از پوست امتحان کنید.
محصولات حاوی کافئین ممکن است باعث کم آبی بدن سلول ها شوند که باعث می شود سلولیت کمتر مشخص شود. برای حفظ نتایج باید هر روز محصول را استفاده کنید. محصولی که حاوی ۰٫۳٪ رتینول است نیز ممکن است تاثیری در رفع سلولیت داشته باشد. رتینول می تواند به ضخیم شدن پوست کمک کند که ممکن است میزان سلولیت را کاهش دهد.

رفع سلولیت با اندرمولوژی

این روش درمانی از دستگاهی استفاده می کند که به شما ماساژ عمیق می دهد و در عین حال پوست خود را با ابزاری شبیه خلا بلند می کند. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) این مورد را به عنوان یک وسیله پزشکی تأیید کرد که احتمال کمی برای آسیب رساندن دارد. برخی از مطالعات هیچ تفاوتی در سلولیت بین زنانی که اندرمولوژی دریافت کرده اند و آنهایی که دریافت نکرده اند ، نشان نداده است. به نظر می رسد در این روش برای مشاهده نتایج باید به درمان ادامه دهید.

لیپوساکشن با کمک لیزر

لیپوساکشن یک روش پزشکی تهاجمی است که برای از بین بردن مقادیر کمی چربی به خوبی عمل می کند. در حالی که لیپوساکشن می تواند چربی ناخواسته را به طور بسیار موثری از بین ببرد. اما برای از بین بردن سلولیت توصیه نمی شود. این روش می تواند فرورفتگی را واضح تر کند. با این حال افزودن لیزر درمانی به لیپوساکشن ممکن است به خلاص شدن از سلولیت کمک کند. بطور قطعی نمی توانیم بگوییم لیپوساکشن با کمک لیزر موثر است یا خیر.

مزوتراپی

در طی این روش ، شما یک سری تزریقات در منطقه (های) سلولیت دار انجام می دهید. مواد مختلفی از جمله کافئین ، هورمون ها ، آنزیم ها و عصاره های گیاهی به منطقه تزریق می شود. مطالعات کمی نشان می دهد که این کار مفید است. شایعترین عوارض جانبی این روش شامل قرمزی و تورم ، توده های حساس در زیر پوست ، عفونت ، واکنش آلرژیک پوست و تغییرات پوستی است.

آیا می توان از سلولیت جلوگیری کرد؟

همیشه نمی توان از سلولیت جلوگیری کرد، اما حفظ وزن سالم، رژیم غذایی سالم و ورزش منظم ممکن است ظاهر سلولیت را کاهش دهد. حفظ آب بدن (نوشیدن مایعات فراوان) و ترک سیگار نیز ممکن است سلولیت را کمتر به چشم بیاورد.

آیا ورزش باعث کم شدن سلولیت می‌شود؟

با ورزش می توان سلولیت را درمان کرد؟

ورزش و رژیم غذایی ممکن است به کاهش ظاهر سلولیت کمک کند. افرادی که بیش از حد چربی، کربوهیدرات و نمک و فیبر بسیار کمی مصرف می کنند، به احتمال زیاد دارای مقدار بیشتری سلولیت هستند. همچنین ممکن است در افراد سیگاری، کسانی که ورزش نمی کنند و کسانی که به مدت طولانی در یک حالت نشسته یا ایستاده اند شایع تر باشد.

سوالات متداول درمان سلولیت با دستگاه اگزیمیا یا دستگاه رفع سلولیت:

آیا این دستگاه محدودیت سنی دارد؟

به هیچ وجه، این دستگاه هیچگونه محدودیت سنی ندارد. و هیچگونه عوارضی برای افراد زیر ۱۸ سال تا کنون گزارش نشده است.

آیا با اگزیما من کاهش وزن پیدا می‌کنم؟

در واقع این روش به منظور رفع چربی‌های موضوعی و سلولیت است و هدف از این روش تنها کاهش سایز است.

چه تعداد جلسات اگزیمیا نیاز است؟

با توجه به شرایط نوع چربی و بافت در هر فرد متغیر می باشد. اما به طور کلی بین 6-10 جلسه که بصورت 3 جلسه در هر هفته انجام می شود و هر جلسه حدود 40 دقیقه به طول می انجامد.

آیا نتایج اگزیمیا برگشت دارد؟

در صورت عدم رعایت مراقبت های تجویز شده توسط پزشک و نداشتن رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی برگشت پذیر خواهد بود، اما اگر تمامی موارد رعایت گردد بدون شک برگشتی نخواهد داشت.

چه مدت پس از زایمان می توان اگزیمیا انجام داد؟

بدون شک استفاده از هر نوع دستگاه به منظور لاغری در دوران بارداری ممنوع می باشد و معمولا 6 ماه پس از زایمان استفاده از این روش بالامانع می باشد.

اگزیمیا بهتر است یا اسکالپشور؟

اسکالپشور از انرژی لیزر برای نفوذ به زیر پوست کمک می گیرد و تنها سلول های چربی را تحت تاثیر قرار می دهد و آن ها را گرم می کند و معمولا نتایج پس از 6 هفته قابل مشاهده می باشد. اما در اگزیمیا با بهره گیری از امواج رادیو فرکانسی و لیزر و ترکیب چندین مکانیسم از بین بردن سلول های چربی میسر می گیردد که علاوه بر کاهش سایز و لاغری موضعی کاربردهای دیگری نیز دارد.

راهکارهای حفظ نتایج اگزیمیا چیست؟

• رعایت رژیم غذایی توصیه شده توسط پزشک در حفظ نتایج اگزیمیا و ماندگاری آن بسیار اهمیت دارد.
• مصرف میوه و سبزیجات سرشار از ویتامین ث مانندکرفس، گوجه، پرتقال و...
• مصرف مقدار زیادی سبزیجان و فیبر در غذای روزانه مانند کاهو، کلم، سیب زمینی آب پز و...
• جایگزین مواد پروتئینی به جای چربی مانند حبوبات، گوشت و...
• داشتن برنامه ورزشی در طول هفته مانند پیاده روی
• کاهش مصرف نمک، نوشابه، آبمیوه های مصنوعی و الکل دار
• مصرف روزانه حداقل 8 لیوان آب

چه نوع تکنولوژی در این روش مورد استفاده قرار می گیرد؟

لیزر تکنولوژی است که در اگزیمیا به کار رفته و جهت حذف و یا کم شدن چربی در قسمت تحت درمان مورد استفاده قرار می گیرد.

چربی هایی که در این روش از بین می روند، از چه نوعی هستند؟

بافت هایی از چربی که از نوع زیر پوستی می باشند، در این روش مورد هدف قرار می گیرند ولی بافت های نوع احشایی هیچ آسیبی نمی بینند.

نواحی که می توانند با این روش درمان شوند، چه نواحی است؟

مناطقی از بدن از جمله شکم، پهلو، باسن، پاهای سلولیتی و بازو می توانند مورد درمان قرار گیرند.

4.2/5 - (6 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *