لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
شستن صورت بعد از هایفو

شستن صورت بعد از هایفو + ۳ نکته مهم

یکی از برترین تکنیک‌ها در از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست و همینطور دیگر مشکلات سطحی و عمیق پوست، “هایفوتراپی صورت“ می‌باشد. با توجه به اینکه در این روش از امواج کم خطر و ایمن اولتراسوند بر روی پوست استفاده می‌شود، بنابراین عوارض و خطرات بسیار کمی را برای فرد درمانجو دربر دارد.

یکی از حساسیت‌های ذهنی مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی برای جوانسازی پوست به کمک روش هایفو، در آن است که آیا بعد از انجام این تکنیک می‌توان صورت را شستشو داد و به طور کلی برای شستن صورت بعد از هایفو از چه مواد شوینده‌ای باید استفاده نمود و میزان درجه حرارات آب برای این منظور چگونه باید باشد که در روند ترمیمی پوست خللی ایجاد نکند. اگر شما هم جز افرادی هستید که این نکات برای شما جای سوال است، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

شستن صورت بعد از هایفو

شستن صورت بعد از هایفو
شستن صورت بعد از هایفو

در شستن صورت بعد از هایفو هیچ منعی وجود ندارد. و به سادگی می توانید صورت خود را بشویید. امکان دارد پوست شما بعد از درمان هایفو کمی حساس شود. بهتر است از شوینده‌های قوی و اسکراب ‌های پاکسازی پوست موقتا استفاده ننمایید. زیرا امکان دارد حساسیت پوست شما را بعد از درمان افزایش دهد.

همچنین تا یک هفته پس از هایفو هنگام شستشوی صورت از آب بسیار گرم و لیف‌های لایه بردار ترجیحا استفاده نکنید. شستن صورت بعد از هایفوتراپی به صورت کلی مشکلی ندارد.

سه نکته مهم شستن صورت بعد از هایفو تراپی

 شستن صورت بعد از هایفو تراپی
شستن صورت بعد از هایفو تراپی

از آب داغ برای شستن صورت بعد از هایفو استفاده نکنید

همانطور که میدانید هایفوتراپی یک درمان غیر تهاجمی و ساده است. یکی از مزایای اصلی هایفو این است که نیاز به دوره نقاهت یا نگهداری خاص وجود ندارد. پس در مورد شستن صورت بعد از هایفو نیز نگرانی نداشته باشید. به یاد داشته باشید امکان دارد بعد از درمان هایفو صورت شما کمی قرمز و یا ملتهب شده باشد. پس طبیعتا استفاده از آب داغ برای شستن صورت بعد از هایفو مناسب نخواهد بود.

از شوینده‌های قوی و اسکراب موقتا استفاده نکنید

استفاده از لایه بردارها یا اسکراب‌های پوستی را نیز موقتا به تعویق بیندازید. حرکت هندپیس هایفو بر روی صورت و اصطکاک ناشی از آن امکان دارد پوست صورت شما را حداکثر برای چند روز حساس کند. بهتر است از شوینده‌های قوی پوستی و محلول‌هایی که موجب لایه برداری پوست می‌شوند موقتا خودداری کنید. همینطور برای شستن صورت بعد از هایفو در حمام وسواس به خرج ندهید، تا پوست شما به حالت طبیعی خود بازگردد.

از بخار آب گرم و سونا نیز پرهیز کنید

همانطور که از قبل گفتیم. حتی بدون رعایت این نکات مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. زیرا هایفو یک درمان بدون دوره نقاهت بوده و بلافاصله پس از آن میتوانید فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهید. اگر پوست شما بعد از انجام هایفوتراپی دچار التهاب و قرمزی شده است، سعی کنید موقتا از بخار آب گرم و سونا خودداری کنید. همچنین اگر تاکنون برای انجام این درمان اقدام نکرده‌اید می‌توانید به کلینیک دکتر تفت مراجعه فرمایید.

برای نتیجه گیری از هایفو تراپی صورت صبور باشید

نتیجه نهایی هایفو پس از سه ما تکمیل خواهد شد. همانطور که می‌دانید هایفو بر لایه‌های عمقی پوست تاثیر خواهد گذاشت، در نتیجه برای دریافت نتیجه نهایی باید سه ماه صبر کنید. بلافاصله پس از هایفو و یا در طول سه ماه نیز به صورت نسبی نتایج را حس خواهید کرد. هایفوتراپی با آسیب به بافت‌های عمقی پوست بدن را به تولید کلاژن تحریک خواهد کرد. در نتیجه روند تولید کلاژن و بازسازی بافت‌ها نیاز به گذشت زمان دارد.

نحوه خنک کردن صورت بعد از هایفوبا شستن صورت بعد از هایفو

از آن جهت که امواج اولتراسوند مورد استفاده در تکنیک هایفوتراپی، باعث بالا رفتن دمای پوست درحدود 60 الی 70 درجه می‌شود، بنابراین عملیات خنک سازی بعد از هایفو میتواند بسیار مهم تلقی شود. معمولا متخصصین مربوطه پس از انجام این تکنیک به ارائه کیسه‌های یخ کوچک به مراجعه کنندگان میکنند که با قرار دادن لحظه‌ای بر روی پوست محل درمان و برداشتن آن در طی چند نوبت باعث کاهش دما می‌گردند.

از جهتی دیگر؛ شستن صورت بعد از هایفو نیز بلامانع است و فرد میتواند بلافاصله پس از انجام این تکنیک، از آب ولرم برای خنک سازی و متعادل کردن دمای پوست خود بهره ببرد. توجه داشته باشید که از قرار دادن پک‌های یخ به مدت طولانی بر روی پوست خودداری کنید، زیرا امکان دارد منجر به بروز بعضی التهابات پوستی شود.

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی

 • برای انجام جوانسازی با هایفوتراپی، ژل مخصوصی بر روی پوست مالیده خواهد شد که بعد از اتمام هایفو ابتدا ژل‌های روی صورت را با دستمال تمیز پاک کنید.
 • پس از هایفوتراپی امکان دارد دچار تورم و کبودی شوید که برای کم شدن آن می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • پس از هایفوتراپی فرد بهتر است صورت خود را با آب سر و شوینده بشوید.
 • از شستن صورت بعد از هایفو با آب گرم پرهیز کنید زیرا امکان دارد موجب بیشتر شدن التهاب شود.
 • تا ۲۴ پس از هایفوتراپی از رفتن به حمام و استحمام کردن پرهیز کنید.
 • امکان دارد تا دو هفته پس از جوانسازی با هایفوتراپی دچار التهاب و تورم شوید که امری طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.
 • تا مدتی از قرار گرفتن در معرض آفتاب پرهیز کنید و در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب از کلاه و ضد آفتاب استفاده کنید.
 • کرم‌های مخصوص و داروهایی را که پزشک برای تان تجویز کرده است را به صورت مرتب استفاده کنید.
 • تا یک هفته بعد از هایفوتراپی از لایه بردار استفاده نکنید.
 • پس از هایفو از انجام ورزش‌های سنگین که موجب تعرق می‌شود پرهیز کنید.
 • پس از هایفوتراپی فرد می تواند از مواد آرایشی استفاده کند.

نوشیدنی الکلی مصرف نکنید

مصرف الکل و نوشیدنی‌های الکلی برای مدتی بعد از هایفوتراپی ممنوع است.

نوشیدن الکل، فعالیت اضافه ای برای کبد شما به وجود می آورد. بعد از هایفو، ماموریت اصلی کبد شما، کمک به شکستن چربی های غیرفعال است اما وقتی الکل مصرف می کنید، کار بیشتری برای کبد خود به وجود می آورید و این موضوع امکان دارد اثرات مخربی بر نتایج حاصل از هایفوتراپی داشته باشد.

نوشیدن الکل به کبد شما فشار می‌آورد و همینطور چگالی خون در بدن شما را پایین می‌آورد. در نتیجه احتمال خونریزی شدید برای شما افزایش پیدا خواهد کرد.

اگر بعد از هایفوتراپی به سلامتی خود و نتایج نهایی این فرآیند اهمیت می دهید، بهتر است به هیچ وجه به سراغ مصرف نوشیدنی های الکلی نروید.

پرسش و پاسخ در مورد شستن صورت بعد از هایفو

آیا پوست بعد از هایفو به آب حساس می‌شود؟

خیر. تنها امکان دارد پوست صورت بعد از انجام هایفو به مدت چند ساعت قرمز و یا ملتهب باشد.

نحوه شستن صورت بعد از هایفو چگونه است؟

پس از انجام هایفوتراپی محدودیتی برای شستن صورت نخواهید داشت. و به صورت معمول میتوانید صورت خود را بشویید. بهتر است از آب داغ و یا شوینده‌های قوی استفاده نکنید.

4.2/5 - (17 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *