لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
مزایای لیفت صورت با نخ چیست

مزایای لیفت صورت با نخ چیست؟

تا چندی پیش، تنها راه برای رفع مشکلات ناشی از شلی پوست صورت ، مانند پارگی و افتادگی گونه ، جراحی لیفت صورت بود. به هر حال، در حالی که درمان‌های لایه‌برداری پوست می‌توانند به بازگرداندن درجه‌ای از سفتی کمک کنند، زمانی که پوست بیش از میزانی معین شل شده باشد، فقط یک تیغ جراحی می‌تواند واقعاً آن را از بین ببرد.

با این حال، در حالی که رویکرد تکیه بر ترکیبات تزریقی و لایه برداری پوست تا زمانی که جراحی لیفت صورت کاملاً ضروری شود، برای بسیاری از بیماران کارآمد است، اما همه مایل یا قادر به انجام جراحی نیستند.

اگر جزو این گروه هستید، خوشحال خواهید شد که بدانید نوع جدیدی از روش برای پر کردن شکاف‌های پوست و جوانسازی غیرتهاجمی صورت و جراحی لیفت صورت ایجاد شده است این روش لیفت با نخ نام دارد و در ادامه راجع به مزایای لیفت صورت با نخ توضیح خواهیم داد.

لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ نوعی روش است که در آن از بخیه های موقت برای ایجاد “لیفت” ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می شود.به جای برداشتن پوست شل شده صورت بیمار با جراحی، جراح زیبایی به سادگی آن را با بخیه زدن قسمت هایی از آن معلق می کند. این کار باعث می شود که پوست کمی به عقب کشیده شود و در نتیجه صورت را لیفت و سفت کند. نخ‌ها علاوه بر ایده‌آل بودن برای لیفت پوست، به روشی دیگر با پیری مبارزه می‌کنند: باعث تحریک «پاسخ درمانی» بدن و وادار کردن بدن به هدایت موج‌های زیادی از کلاژن به مناطق تحت درمان می‌شوند. این موضوع نشاندهنده نقش حیاتی کلاژن در روند پیری است.همچنین باید بدانید در حال حاضر از نخ بخیه های قابل جذب برای این امر استفاده میکنند که نیاز به کشیدن این نخ ها وجد ندارد.

با ضعیف‌تر شدن پوست، دیگر نمی‌تواند بافت‌های زیر خود را به اندازه کافی حمایت کند، به این معنی که جاذبه آن را به سمت پایین می‌کشد و پوست کشیده‌تر می‌شود. تزریق کلاژن تازه به پوست صورت در زمانی که علائم شلی پوست هنوز خفیف است می تواند به کاهش شلی (با ضخیم شدن و آبرسانی پوست) و جلوگیری از بدتر شدن آن (با تقویت پوست) کمک کند.
به عبارت دیگر، این فرآیند باعث جوانسازی مداوم و پیشرونده برای بافت های صورت می شود. بیمارانی که لیفت با نخ را به منظور تحریک کلاژن انجام می دهند، متوجه بهبود تدریجی رنگ و استحکام پوست خود خواهند شد. در حالی که نخ های آنها در جای خود قرار دارند، پاسخ درمانی بدن به طور مداوم فعال می شود زیرا بدن می خواهد نواحی بخیه شده را “درمان” کند و بخیه ها را خارج کند. بدن از نظر بیولوژیکی طوری برنامه ریزی شده است که وقتی جسم خارجی موجود در درم (پوست) را حس می کند، به این شکل واکنش نشان دهد. خوشبختانه از آنجایی که نخ های قرار داده شده در زیر پوست در حین لیفت ، نخ های بسیار کوچک هستند، بیمار هیچ یک از این اتفاقات را احساس نخواهد کرد. اکثر مردم پس از بهبودی پوست خود به هیچ وجه نمی توانند بخیه های خود را احساس کنند.

مزایای لیفت صورت با نخ به جای جراحی لیفت چیست؟

مزایای لیفت صورت با نخ به جای جراحی لیفت
مزایای لیفت صورت با نخ
  • برای بسیاری از بیماران، بزرگترین مزیت لیفت با نخ به جای لیفت صورت، کاهش بسیار زیاد زمان بهبودی مرتبط با لیفت با نخ است. هنگامی که بیمار جراحی لیفت صورت انجام می دهد، باید به میزان معینی آرام بخش مصرف کند. به این ترتیب، بیمار حتی زمانی که میخواهد از بیمارستان به خانه برود باید از کسی کمک بگیرد. اکثر بیماران لیفت صورت حداقل سه روز پس از عمل جراحی نیاز به کمک شبانه روزی از یک مراقب و همراه دارند. علاوه بر این، اگر بیمار بچه کوچک در خانه داشته باشد، ممکن است به کسی برای مراقبت از کودک خود نیز نیاز داشته باشد. بیماران لیفت صورت معمولاً برای بهبودی نیاز به یک تا دو هفته مرخصی از کار نیز دارند.
  • از طرف دیگر، ریکاوری از لیفت با نخ نسبتاً آسان است. لیفت با نخ را می توان تحت بیهوشی موضعی به جای بیهوشی عمومی انجام داد، به این معنی که بیماران لیفت با نخ می توانند بلافاصله پس از انجام عمل خود را به خانه برسانند و از خود مراقبت کنند. اما این نکته قابل بیان است که برخی از بیماران پس از کشیدن نخ کمی درد، قرمزی و تورم را تجربه می کنند و بنابراین مایلند بقیه روز را از محل کار خود مرخصی بگیرند، اما اکثر آنها می توانند فوراً به سر کار بازگردند. پس از لیفت با نخ به ندرت به داروهای ضد درد قوی نیاز است و این امر باعث می شود که بیماران راحت تر به روال عادی زندگی خود بازگردند. بنابراین این روش برای افرادی که در خانه بچه دارند یا کسانی که مشاغل پرمشغله و سختی دارند ایده آل است.
  • با توجه به این که ریکاوری لیفت با نخ از پیچیدگی خاصی برخوردار نیست، بیماران همچنان باید در حین بهبودی اقدامات احتیاطی جزئی را انجام دهند. مهم است که اطمینان حاصل کنید که هنگام تمیز کردن یا استفاده از مرطوب کننده حداقل یک هفته پس از قرار دادن نخ ها، صورت خود را به شدت مالش ندهید. همچنین باید سعی کنید سر خود را کمی بالا نگه دارید تا هنگام خواب مستقیماً روی صورت خود غلت نزنید.
  • لیفت با نخ به دلیل غیرتهاجمی بودن آن نسبت به موارد مشابه کم خطر‌تر است. عملاً هیچ خطری برای زخم، کبودی شدید، خونریزی یا سایر عوارض پس از لیفت با نخ وجود ندارد. در موارد نادر، بیماران ممکن است دچار سوزش، عفونت یا دیده شدن بخیه‌هایشان در زیر پوست شوند. با این حال، اگر این اتفاق بیفتد، بخیه ها را می توان به سادگی برداشت و صورت بیمار به حالت قبلی خود باز خواهد گشت و جای نگرانی وجود ندارد .
  • در نهایت، از آنجایی که انجام لیفت با نخ بسیار آسان تر از جراحی لیفت صورت است، بسیار مقرون به صرفه تر نیز میباشد.
  • اگرچه لیفت با نخ مفید است، اما برای بیماران مهم است که انتظارات واقع بینانه از این روش را بدانند. در حالی که لیفت با نخ مطمئناً تغییرات قابل مشاهده ای ایجاد می کند،اما باید بدانید به طور کلی فقط چند میلی متر پوست صورت را  کشیده تر می کند. به این ترتیب، لیفت صورت با نخ  نتیجه نهایی ظریف تر و طبیعی تر از جراحی لیفت صورت ایجاد می کنند. بنابراین لیفت با نخ برای بیمارانی مناسب است که با علائم شلی پوستی خفیف تا متوسط ​​و نه شدید سروکار دارند.
  • سن ایده آل لیفت با نخ معمولا در اواخر دهه سی تا اوایل پنجاه سالگی است، این در حالی است که اکثر بیماران بالای 55 سال از جراحی لیفت صورت رضایت بیشتری دارند. لیفت با نخ می‌تواند جایگزینی برای لیفت صورت از طریق جراحی برای بیماران مسن‌تری که به دلایل پزشکی قادر به انجام عمل جراحی نیستند، فراهم کند. از آنجایی که لیفت با نخ را می توان تحت بی حسی موضعی انجام داد، بسیاری از افرادی که شرایط مرتبط با سن بالا یا بیماری های خاص  را دارند که آنها را واجد شرایط جراحی نیستند (مانند فشار خون بالا، دیابت نوع دو و بیماری های قلبی عروقی) می توانند با خیال راحت این درمان را انجام دهند. اگر شرایط یا بیماری خاصی دارید، مطمئن شوید که با پزشک خود در مورد اینکه آیا لیفت با نخ برای شما مناسب است یا خیر صحبت کنید.
  • درک این نکته مهم است که در حالی که هیچ تکنیک لیفتینگ نمی تواند نتایج دائمی ایجاد کند، جراحی لیفت صورت معمولاً نتایج طولانی تری نسبت به لیفت با نخ ایجاد می کند. نتایج جراحی لیفت صورت می تواند تا یک دهه دوام داشته باشد، در حالی که ماندگاری لیفت صورت با نخ به طور کلی بین یک تا سه سال طول می کشد. با این حال، از آنجایی که روش لیفت با نخ بسیار کم خطر است، بیمارانی که نتایج لیفت با نخ را دوست دارند، معمولاً می توانند پس از جذب بخیه های قدیمی توسط بدن، مجموعه جدیدی از بخیه های موقت را قرار دهند.
4.8/5 - (9 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *