لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
ماندگاری لیفت صورت با نخ

ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است؟

ماندگاری لیفت صورت با نخ (لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟)
زمانی که افراد به علت بالا رفتن سن و یا موارد دیگر که رایج ترین آن بالا تر رفتن سن می باشد دچار افتادگی پوست و پیری آن می شوند روش های مختلفی را برای جوان سازی و رفع مشکل به وجود آمده امتحان می کنند که همه ی این روش ها می تواند نتایج خوب یا در مواردی نتیجه ی منفی برای افراد داشته باشد که هر کدام از این نتایج بسته به مواردی می تواند مختلف باشد.

یکی از روش هایی که برای از بین بردن مشکلاتی از قبیل پیری پوست به کار می رود لیفت با نخ می باشد که برای جوان سازی پوست و توسط پزشک متخصص در زمینه لیفت با نخ مورد استفاده قرار می گیرد. این روش به این صورت است که نخ از سوراخ های بسیار ریزی که در نقاط مختلف صورت توسط پزشک و سوزن مخصوص به وجود آمده است در زیر پوست قرار می گیرد و پس از مدتی جذب پوست می شود

ماندگاری لیفت با نخ به چه مواردی بستگی دارد؟

ماندگاری لیفت صورت با نخ
ماندگاری لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ در حالت عادی ماندگاری بین 12 تا 18 ماه را دارا می باشد؛ که این ماندگاری بنا به شرایطی می تواند کم تر یا بیش تر باشد این شرایط معمولا بستگی به فرد بیمار دارد که در بهترین شرایط رعایت شود و یا اصلا رعایت نشود که در این صورت نتایج خوبی به دست از نظر ماندگاری به دست نخواهد آمد بنابراین برای دریافت نتایج های خوب باید دستوراتی را رعایت کنیم.

 1. انتخاب پزشک متخصص در زمینه لیفت نخ می تواند باعث ماندگاری این عمل شود به طوری که پزشک متخصص با انجام وظایفی که در عمل لیفت با نخ دارد می تواند باعث ماندگاری بیشتر لیفت نخ شود چرا که این عمل نیاز به ظرافت ها و مهارت های خاصی دارد که یک پزشک متخصص در زمینه لیفت با نخ باید از آن برخوردار باشد تا وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.
 2. دستوراتی که پزشک پس از انجام عمل برای افراد ارائه می کند جز نکاتی است که باید به آن اشاره کنیم. مراقبت های قبل و بعد از عمل توسط پزشک متخصص در زمینه ی لیفت نخ ارائه خواهد شد و فرد بیمار باید این دستورات برای گرفتن نتایج مثبت به خوبی انجام دهد زیرا با انجام این دستورات فرد می تواند از نظر ماندگاری نتایج خوبی را برای خود رقم خواهد زد.
 3. مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که فرد در زمان سپری کردن دوره ی نقاهت ود نیز باید هوشیار بوده و بتواند مراقبت هایی را که برای دوره ی نقاهت او توسط پزشک متخصص در زمینه لیفت نخ گوش زد شده است را انجام داده و دوره ی نقاهت خود را به راحتی و با موفقیت طی کند. طی کردن این دوره زمانی که با موفقیت پشت سر گذاشته می شود می تواند نتایج خوبی را برای فرد بیمار داشته باشد.

کاربرد لیفت صورت با نخ

لیفت صورت Aptos در صورت دیده شدن علائم زیر به کار می رودک

 • علائم خفیف تا متوسط پتوز پوست
 • از دست دادن حجم بافت
 • ایجاد خطوط و چین و چروک های ظریف
 • افتادگی ابروها
 • ظاهر آویزان صورت
 • نازک شدن لب ها
 • برجستگی فک
 • برجستگی جزئی زیر چشم یا گردن
 • قسمت هایی از روش قبلی مانند لیفت صورت یا گردن برگشته است
 • عدم تقارن صورت
 • کمبود آب پوست

مزایای استفاده از لیفت APTOS

 • هم تاثیر لیفت و هم تاثیر جوانسازی دارد. 
 • روش حداقل تهاجمی که تحت بی حسی موضعی انجام می شود.
 • حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد.
 • نتایج آشکار فوری
 • حداقل زمان ریکاوری
 • رشد کلاژن جدید و افزایش گردش خون کوچک در ناحیه مورد نظر
 • تاثیر طولانی مدت 

مهم ترین مراقبت های بعد از کشیدن پوست با نخ

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ
 1. برخی از بیماران ممکن است در اثر عوارض جانبی مواد بی حسی، حالت تهوع داشته باشند. در صورت داشتن حالت تهوع، در حد چند جرعه کوچک مایعات استفاده کنید (البته با صلاحدید پزشک)
 2. سر را بالا نگه دارید (از خم شدن سر پایین تر از سطح قلب خودداری کنید) به مدت ۵ – ۷ روز با زاویه ۴۵ درجه سر خود را نگه دارید.
 3. اگر پوست شما متورم یا کبود شده است، به مدت ۳۰ دقیقه ۴ بار در روز برای ۵ روز اول، از کمپرس یخ استفاده کنید.
 4. به مدت ۲ – ۳ هفته از وارد آوردن فشار شدید یا کشیدگی پوست صورت اجتناب کنید.
 5. انجام حرکات مختلف بر روی اجزای صورت را به مدت ۲۴ ساعت محدود کنید.
 6. از مصرف کرم های صورت یا آرایشی صورت برای ۴۸ ساعت خودداری کنید.
 7. از کشیدن صورت یا ماساژ آن به مدت ۳ هفته خودداری کنید.
 8. به مدت ۷ – ۱۰ روز غذاهای نرم و یا مایعات مصرف کنید.
 9. از جویدن آدامس به مدت ۲ هفته اجتناب کنید.
 10. نوشیدنی ها را با نی مصرف نکنید.

آیا می توان ماندگاری لیفت صورت با نخ را دائمی نمود؟

از نکاتی که برای افزایش ماندگاری لیفت صورت با نخ می توان اشاره نمود این است که پس از مدت زمان حدودی بین 12 تا 18 ماه پس از عمل، هر زمان که احساس شد ماندگاری لیفت صورت با نخ در حال کمرنگ شدن است و نتایج آن خنثی می شود، دوباره این عمل را تکرار کنیم. این نکته معمولا جز نخستین نکاتی است که پزشک متخصص برای زیباجویان طی مشاوره توضیح می دهد و فرد زیباجو را از این اتفاق آگاه می سازد تا فرد بیمار دچار استرس و نگرانی نشده و آرامش خود را حفظ نماید.

آیا نخ های لیفت قابل جذب هستند؟

بله. عمل تجزیه و هیدرولیز این نخ ها در پوست، پروسه ای بدون درد است که بسیار ساده انجام می شود (هیدرولیز، تجزیه شیمیایی نخ است که ناشی از واکنش آن با آب پوست می باشد). پس از مرحله تجزیه نخ ها، کلاژن جدید و بافت های فیبری که پیش از این در مناطق تحت درمان شکل گرفته اند، بازسازی و اثر خود را در مناطق تحت درمان با لیفتینگ بروز می دهند و جوانی را به ناحیه مورد نظر باز می گردانند.

پرسش و پاسخ درباره ماندگاری لیفت صورت با نخ:

آیا می توانم بعد از لیفت صورت با نخ آرایش کرد؟

بعد از گذشت ۴۸ ساعت از لیفت نخ، می توانید در صورت لزوم از مواد آرایشی استفاده کنید. آرایش به پوشاندن هرگونه کبودی باقی مانده کمک می کند. (جهت پخش کردن کرم پودر و کانسیلر بر روی پوست خود به آرامی با پوست خود رفتار کنید)

3.9/5 - (10 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *