لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️

بهترین سن بوتاکس برای تزریق❤️

چین و چروک های صورت ممکن است در هر سنی ظاهر شوند و زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار دهند. یکی از راه حل های عالی برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک صورت، تزریق بوتاکس است. اما سوالی که مطرح می شود این است که بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه سنی است؟ شاید این سوالِ خیلی از شما باشد. در این مقاله قصد داریم پاسخ این پرسش را بدهیم.
با بالا رفتن سن، کلاژن و الاستین که دو ماده ی حیاتی در تامین سلامتی و شادابی پوست هستند، کمتر تولید می شوند. این امر باعث خشک شدن، نازک شدن و کاهش مقاومت پوست در برابر آسیب‌ها می‌شود. از طرفی عوامل ژنتیکی، تغذیه، عوامل محیطی مثل نور آفتاب و گرد و غبار، کم‌آبی و سموم منجر به ایجاد چین و چروک می‌شوند. بنابراین در افراد مختلف با توجه به ویژگی های فردی و شرایط زندگی ایشان، چین و چروک های صورت ممکن در سنین مختلف ایجاد شوند. افرادی هستند که در ۲۰ سالگی چروک های ریزی در صورتشان دارند و افرادی هم هستند که تا سن بالا هم شادابی پوستشان را حفظ کرده اند. مطمئنا یک جنبه ی مهم در حفظ سلامت پوست، مراقبت از آن در سنین پایین تر است. جدا از همه عواملی که در حفظ سلامت و شادابی پوست موثرند؛ یک روش عالی تزریق بوتاکس است.

بهترین سن بوتاکس برای تزریق کدام است؟

بهترین سن بوتاکس

تعیین بهترین سن برای تزریق بوتاکس به عوامل زیادی بستگی دارد. زمانی که شما هنگام حالات خاص صورت، شروع به دیدن خطوط ریز می کنید. در هنگام اخم کردن خطی در وسط ابرو ایجاد می شود، در هنگام خندیدن خطی در دو طرف لب پیدا می شود و یا خطوط ریز اطراف چشم که این امر معمولاً در اواسط دهه ۳۰ سالگی شما رخ می دهد.
با این حال اگر در مورد ظاهرتان بسیار نگران می شوید و قصد دارید تا حد امکان از بروز هرگونه چین و چروک جلوگیری کنید شاید بهترین سن برای تزریق بوتاکس برای شما بالای ۱۸ سال باشد. ترزیق بوتاکس در سن کم که هنوز صورت چین و چروک ندارد؛ بوتاکس پیشگیرانه نامیده می شود که موجب به تاخیر انداختن بروز چین و چروک و کاهش تعداد آن ها در سنین بالاتر از طریق کاهش حرکات برخی از ماهیچه ها می شود.

بوتاکس در دهه ۲۰ سالگی

در دهه ۲۰ سالگی، پوست جوان، نرم و لطیف است و عموما فقط به مراقبت های عمومی نیاز دارد. با این حال در هنگام حرکت دادن ماهیچه های صورت و ایجاد حالات مختلف چهره، ممکن است برخی چین و چروک ها را مشاهده کنید. این چروک ها دینامیک نامیده می شوند، چون هنگام حرکت ماهیچه ها ایجاد می شوند و در هنگام استراحت ماهیچه های صورت باقی نمی مانند. زمانی که لبخند می زنید یا اخم می کنید این چروک ها دیده می شوند. اگر زمانی که ماهیچه های صورت شما بدون حرکت هستند ولی چروک ها همچنان قابل مشاهده هستند؛ می توانید تزریق بوتاکس را در نظر بگیرید.
چین و چروک های ناشی از آسیب نور آفتاب، سیگار کشیدن و غیره را می توانید دلایل دیگری برای تزریق بوتاکس در در دهه ۲۰ سالگی در نظر بگیرید. نگران نباشید اگر یک پزشک ماهر و یک کلینیک معتبر انتخاب کنید؛ تزریق بوتاکس در در دهه ۲۰ سالگی کاملا ایمن است.

بوتاکس در دهه ۳۰ سالگی

با بالا رفتن سن و ورود به دهه ۳۰ زندگی خود متوجه می شوید که شاید دیگر پوست شما علی رغمی که هنوز جوان است اما شادابی و لطافت دهه ۲۰ سالگی را ندارد. در این دوره ی سنی، چروک ها بیشتر قابل مشاهده خواهند بود. به خصوص در این دوره سنی، تاثیر سبک زندگی خود را در پوست خود مشاهده می کنید. اگر سبک زندگی پراسترس دارید و یا بدون ضد آفتاب بیرون می روید اوضاع بدتر شده و چین و چروک ها بیشتر می شوند. بنابراین دهه ۳۰ سالگی بهترین سن برای تزریق بوتاکس است.
یکی از رایج ترین چین و چروک هایی که در دهه ۳۰ سالگی خود را نشان می دهند، خطوط پنجه کلاغی نزدیک چشم ها است. تزریق بوتاکس در این ناحیه، می تواند خطوط پنجه کلاغی را کاملا حذف کند یا کاهش دهد.

بوتاکس در دهه ۴۰ سالگی

در دهه ۴۰ سالگی به دلیل کاهش ترشح کلاژن، پوست قوام و بافت خود را به تدریج از دست می دهد، صورت شل می شود و در جای جای صورت چین و چروک ها شروع به بیرون آمدن می کنند. چروک ها عمیق تر و آشکارتر از قبل خواهند بود. چین و چروک ها حتی بدون حرکت ماهیچه ها هم قابل مشاهده هستند و در حالت استراحت صورت هم باقی می مانند. مراقبت های پوستی مانند استفاده از انواع کرم های پوستی کمک چندانی نخواهد کرد. بنابراین تزریق بوتاکس می تواند از گسترش بیشتر چین و چروک های فعلی جلوگیری کند؛ بوتاکس ماهیچه ها را تضعیف کرده و حرکات آن ها را محدود می کند. هرچه پوست خشک تری با چین و چروک عمیق تری دارید، در این سن به بوتاکس نیاز بیشتری خواهید داشت.

بوتاکس در دهه 50 سالگی

در دهه ۵۰ سالگی بسیاری از چروک ها عمیق و پایدار می شوند. با افزایش سن، حجم ناحیه میانی صورت مخصوصا گونه ها کاهش می یابد که در نتیجه آن خطوط بین بینی و لب به وجود می آیند. در این سن، خطوط پنچه کلاغی اطراف چشم بسیار عمیق تر می شوند. خط اخم در این سنین معمولا پایدار شده است. بوتاکس در این دهه بسیار کمک کننده خواهد بود حتی ممکن است برای به دست آوردن بهترین نتایج در کاهش چروک های عمیق، نیاز باشد تا درمان دیگری مانند فیلر های پوستی با بوتاکس ترکیب شوند. می توان کاهش حجم صورت و در نتیجه آن خطوط خط خنده را به وسیله فیلرهای پوستی درمان کرد.

بوتاکس در دهه 60 سالگی

در این سنین هم تزریق بوتاکس می تواند برای کاهش چین چروک های عمیق استفاده شود. خطوط پنجه کلاغی گوشه خارجی چشم، خط اخم و خط خنده از مهم ترین چین و چروک های صورت هستند که در ظاهر افراد تاثیرگذار هستند. در این سنین هم می توان تزریق بوتاکس را با دیگر روش های درمانی مانند فیلر های پوستی و جوانسازی پوست ترکیب کرد تا نتایج بهتری به دست آید و ظاهری تازه تر به اغلب نواحی صورت ببخشید.
سن به تنهایی نمی تواند کسی را از تزریق بوتاکس بازدارد. ولی ضروری است که فرد بداند که تزریق بوتاکس نمی تواند به تنهایی صورت او را به طور کامل جوانسازی کند. نیاز است تا مجموعه ای از مراقبت های پوستی را انجام دهد و در کنار آن روش های مختلف جوانسازی را انجام دهد تا هر کدام به نوبه ی خود منجر به دستیابی فرد به ظاهری که می خواهد، شود.

چرا سن تزریق بوتاکس مهم است؟

سن تزریق بوتاکس

کلاژن ماده ای ازرشمند برای حفظ سلامتی و شادابی پوست است که به صورت طبیعی در بدن تولید می‌شود. ویتامین سی، تاثیر بسیار زیادی در ساخته شدن این ماده که از خانواده ی پروتئین هاست، دارد. بعد از گذشت سن از دهه ۲۰ سالگی، میزان تولید کلاژن در بدن یک درصد کاهش می یابد. پس هر چه سن فرد بالاتر برود، پوست او کلاژن کمتری تولید می کند و همین موضوع موجب کاهش کیفیت پوست در سنین بالا تر می شود. با کاهش کلاژن، چین و چروک ها در صورت پدیدار می شوند. جدا از همه ی روش هایی که امروزه برای تحریک کلاژن سازی سلول ها طرفدار پیدا کرده اند؛ تزریق بوتاکس یک روش عالی و مطمئن برای جلوگیری از گسترش چین و چروک هاست.

سخن آخر درباره بهترین سن بوتاکس برای تزریق

پوست افراد مختلف بسته به ویژگی های فردی و سبک زندگی شان متفاوت است و ممکن است بهترین سن برای تزریق بوتاکس در افراد مختلف، متفاوت باشد. اما به صورت کلی پیشنهاد ما این است که برای تزریق بوتاکس، عجله نکنید. در جوان زیر ۱۸ سال، پوست بسیار باطراوت و شاداب است. در دهه ۲۰ سالگی هم هنوز کیفیت پوست عالی است که آرزوی هر فردی نگهداشتن این کیفیت در تمام عمر است. پس وسواس بیش از حد را کنار بگذارید. بهتر است تا قبل از۳۰ سالگی هم به سراغ بوتاکس نروید و از پوست طبیعی و زیبای خود لذت ببرید. اگر در مواردی خاص، مشکلی برای پوست شما پیش آمده باشد؛ در این صورت نزد پزشک متخصص مراجعه و با مشورت ایشان اقدام به تزریق بوتاکس کنید.

پرسش و پاسخ درباره بهترین سن بوتاکس:

آیا تزریق بوتاکس در سن پایین عوارض دارد؟

خیر، تزریق بوتاکس در سن پایین خطری ندارند و ایمن است؛ در صورت احساس نیاز می توانید از ۱۸ سالگی بوتاکس تزریق کنید ولی حتما قبل از گرفتن هر تصمیمی با پزشک خود مشورت کنید.

آیا 60 سالگی برای تزریق بوتاکس دیر است؟

خیر، در این سنین هم می توان با ترکیب بوتاکس و سایر روش های درمانی مانند تزریق فیلرهای پوستی، نتایج خوبی بگیرید.

4.3/5 - (14 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *