لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
بهترین مارک یا برند بوتاکس

بهترین مارک بوتاکس و برند ایرانی چقدر ماندگاری دارد؟

بهترین مارک بوتاکس کدام است؟

استفاده از انواع مارک بوتاکس در جوانسازی پوست از جمله اقداماتی است که افراد به خصوص بانوان انجام می‌دهند. افراد زیادی به دلیل تصور نامناسبی که در مورد چهره و ظاهر خود دارند، دچار کمبود اعتماد به نفس می‌شوند. بعضی از افراد برای به دست ‌آوردن زیبایی حتی حاضر هستند که سلامت خود را به خطر انداخته و عمل‌های جراحی سخت و سنگین انجام دهند. بنابراین به بوتاکس که تکنیکی آسان‌تر هست روی می‌آورند.

به همین علت اولین موضوعی که نیاز دارند که راجب آن اطلاعات دقیق و کافی داشته باشند این است که بتوانند مارک‌های مختلف بوتاکس که در بازار ایران وجود دارد را به خوبی بشناسند. و با توجه به نوع بوتاکسی که قصد دارند انجام دهند به این نتیجه برسند که بهترین مارک بوتاکس کدام است تا بهترین نتیجه ممکن را بتوانند بگیرند. برای رسیدن به جواب سوال‌های خود مثل بهترین مارک بوتاکس کدام است؟ آیا استفاده از برند‌های بوتاکس معتبر در ماندگار نتایج آن تاثیری دارد؟ این مطلب را دنبال کنید.

انواع برندهای بوتاکس و بهترین مارک بوتاکس

با توجه‌ به نوع پوست هر فرد، یک نوع برند بوتاکس با آن سازگاری دارد. در واقع هنگامی که فردی می‌گوید، بوتاکس کرده است، شاید منظور صرف برند بوتاکس نباشد! بوتاکس برندهای مختلفی دارد که تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، اما شاید بعضی از برندها به پوست هر متقاضی سازگارتر باشد.
به همین علت برخی از افراد ترجیح می‌دهند از برند خاصی برای تزریق استفاده کنند. برخی از مشهورترین برندهای بوتاکس شامل موارد زیر هستند:

انواع برندهای بوتاکس
 • برند بوتاکس
 • برند دیسپورت Dysport
 • برند مسپورت Masport
 • برند زئومین Xeomin
 • برند ژوو
 • برند نورونوکس Neuronox
 • برند کنیتوکس
 • برند درماتوکس
 • برند آزالور
 • برند دیستون

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که این برندها نوعی پرکننده چین ‌و چروک محسوب می‌شوند؛ در صورتی ‌که آن‌ها عوامل فلج‌کننده ماهیچه‌ها می‌باشند. در واقع بعد از تزریق بوتاکس ماهیچه‌ها قادر نیستند به طور طبیعی فعالیت کنند. از این‌ جهت چین‌ و چروکی روی صورت ایجاد نخواهد شد. برای آشنایی با انواع برندهای بوتاکس در زیر شرح کاملی را از هر یک بیان می‌کنیم.

بهترین مارک بوتاکس و انواع بوتاکس چه ویژگی‌هایی دارند؟

بوتاکس‌ها انواع مختلفی دارند و در هر کشور با توجه به نیاز و وجود شرکت‌های دارویی متفاوت و ژنتیک مردم آن کشور، نوع خاصی از بوتاکس محبوب می‌‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد. معروف‌ترین نام تجاری در این حوزه در دنیا بوتاکس است که توسط شرکت آلرگان ساخته شده است و از آن جهت که اولین بار در بازار چنین محصولی ارائه می‌شد، اکنون به طور کلی این اسم مترادف با سم بوتولینوم می‌باشد.

مارک بوتاکس (BOTOX)

بوتاکس، اولین مارک سم بوتولونیم موجود بود، اما بوتاکس یک برند از انواع بوتاکس Botulinum Toxin نیز می‌باشد. امروزه، علاوه بر بوتاکس، سایر مارک‌های BoNT که معمولاً در ایالات متحده، اروپا و بسیاری از مناطق دیگر دنیا (از جمله سنگاپور) موجود هستند. ماندگاری بوتاکس بین 3 الی 4 ماه می‌باشد.
پیش از استفاده از این دارو، در صورت حساسیت به این دارو یا هر مدل حساسیت و آلرژی دیگر مثل تبخال حتما به پزشک خود اطلاع دهید. این محصول امکان دارد حاوی مواد غیرفعال باشد (مانند پروتئین شیر گاو موجود در برخی محصولات)، که می‌تواند موجب واکنش‌های آلرژیک یا مشکلات دیگر شود.

مارک دیسپورت (Dysport)

مارک دیسپورت (Dysport)

دیسپورت (Dysport) یکی از برندهای محبوب بوتاکس در ایران و جهان است که ساخت شرکت گالدرما می‌باشد. این برند در کشور سازنده آن یعنی انگلستان بسیار محبوب است. این نوع بوتاکس ظاهر خطوطی مانند گلابلار را در ناحیه بین ابروهای شما تحت تأثیر قرار می دهد.
این خطوط به سمت بالا یا عمودی به سمت پیشانی امتداد دارند. وقتی فرد اخم می‌کند، این خطوط کاملا مشهود می‌باشند. خطوط گابلار با بالا رفتن سن، افزایش می‌یابد با این حال با تغییرات چهره نیز می‌تواند در چهره نمایان شوند.

ظاهر شدن این خطوط به مسائل ژنتیکی نیز بسیار ربط دارد. در بعضی از افراد امکان دارد که این خطوط در سنین جوانی نیز ظاهر شوند. از دست دادن کلاژن‌های پوست علت این مسئله است. کلاژن‌ها پروتئین‌های فیبری هستند که مسئولیت ارتجاعی بودن پوست هستند.
در حالی که دیسپورت می‌تواند به درمان چین و چروک‌های گلابلار کمک بسیاری کند، استفاده از آن فقط برای کسانی که خطوط گابلار متوسط یا شدید دارند، مناسب است. استفاده از این محلول یا ژل برای درمان و از بین بردن خطوط خفیف گلابلا پیشنهاد نمی‌شود.

متخصص پوست و مو می‌تواند به شما در توضیح تفاوت بین چین و چروک‌های خفیف و متوسط از این نوع کمک کند. این برند یکی از انواع بوتاکس می‌باشد که اثربخشی بسیاری دارد. اگر قصد دارید که از این مارک استفاده کنید، تمامی مراحل تزریق آن را می‌توانید به صورت کامل در مطب انجام بدهید. برای تزریق این ماده اصلا نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد بود و بعد از تزریق می‌توانید به راحتی محل مورد نظر را ترک نمایید.

مارک زئومین (Xeomin)

زئومین یک داروی تأیید شده توسط سازمان مدیریت غذا و دارو می‌باشد که به منظور بی حس کردن عضلات صورت و زیبایی پوست تزریق خواهد شد. این دارو یکی از انواع بوتاکس است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و ساخت یک شرکت آلمانی است. از آن جهت که آلمان قطب تولید دارو در اروپا است، بدون شک این محصول یکی از بهترین برندهای بوتاکس در سراسر جهان محسوب می‌شود.

زئومین به طور موقت خطوط اخم متوسط ​​تا شدید بین ابرو و خطوط گلابلار را صاف خواهد کرد. Xeomin حاوی نوروتوکسین است. تزریق زئومین همچنین برای معالجه بزرگسالان مبتلا به دیستونی گردن رحم و بلفارواسپاسم، اسپاسم پلک تأیید شده است. اخم و در هم رفتن چهره موجب این می‌شود که عضلات صورت بین ابروهای شما منقبض شود.
با گذشت زمان، این انقباضات موجب شکل گیری خطوط اخم می‌شوند. زئومین به طور موقت با فلج کردن این عضلات صورت، این فعالیت عضلات را کم می‌کند و به صاف کردن خطوط اخم کمک می‌کند.

زئومین نیز مثل تولیدات انواع بوتاکس یک سم بوتولینوم نوع A قابل تزریق است. فرمول زئومین در واقع بسیار شبیه به بوتاکس است با این تفاوت که در ساخت این محصول، چند پروتئین مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. افرادی که از این دارو استفاده کرده‌اند اغلب نتوانسته‌اند تفاوت آن را با بوتاکس بیان کنند.
علت این مسئله شباهت بسیار بالای این دو دارو است. با این حال، زئومین به اندازه Botox شناخته شده نبوده و همینطور معمولاً قیمت آن کمی ارزان‌تر است.

مارک بوتاکس کره‌ای

مارک بوتاکس نورونوکس (Neuronox)، یکی دیگر از برندهای معتبری است که شما می‌توانید از این برند با کیفیت نیز استفاده کنید. استفاده از برند نورونوکس برای تزریق به نقاط مختلف صورت و بدن می‌توان بین 3 الی 6 ماه برای شما ماندگاری داشته باشد. که البته شرایط پوست، سن و عوامل دیگری هم در این میزان ماندگاری می‌توانند تاثیر گذار باشند.

مارک بوتاکس کانادایی

برند کنیتوکس یکی از برندهای کانادایی است، که این برند نیز به عنوان یکی از مارک‌های معتبر بوتاکس شناخته می‌شود. امکان دارد شما هنگامی که به کلینیک تخصصی پوست مراجعه می‌کنید از برند کنیتوکس بنا به تایید پزشک شما استفاده شود. البته میزان هزینه‌ای که شما برای تزریق کردن ماده بوتاکس به نقاط مختلف صورت و بدن نیز در نظر گرفته‌اید نیز می‌تواند در انتخاب بهترین مارک بوتاکس تاثیرگذار باشد. برند کنیتوکس می‌تواند برای بوتاکس پیشانی که برای رفع چین و چروک‌های پیشانی انجام می‌شود مناسب باشد.

مارک بوتاکس فرانسوی

مارک درماتوکس (DermaTox) یکی از برندهای ساخت کشور فرانسه است که در بسیاری از کلینیک‌های معتبر و تخصصی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته همانطور که در قسمت‌های قبلی گفته شد، امکان دارد که برخی از برندهای خارجی به دلیل شرایط تحریم در بازار پیدا نشود. ولی در این مورد اصلا جای نگرانی نیست، زیرا خوشبختانه امروزه استفاده از برندهای با کیفیت ایرانی مثل برند مصپورت هم بسیار رضایت بخش بوده است.

ماندگاری مارک دیصپورت چقدر است؟

تزریق بوتاکس دیصپورت فقط چند دقیقه زمان می‌برد. باید در طی دو روز اثرات تزریق را شروع کنید. پزشک شما پیش از تزریق، از مواد بی حسی ملایم یا کمپرس یخ استفاده می‌کند. این کار کمک بسیاری می‌کند تا هرگونه درد در طول عمل احساس نشود. برای درمان خطوط اخم، پزشکان به طور معمول ۰.۰۵ میلی لیتر را در هر زمان و حداکثر پنج قسمت در اطراف ابرو و پیشانی شما تزریق می‌کنند. مدت ماندگاری این بوتاکس متغیر است. در بعضی مواردی که این ماده به خوبی عمل می‌کند، می‌تواند تا سه الی چهار ماه دوام و ماندگاری داشته باشد.

میزان ماندگاری بهترین مارک بوتاکس

ماندگاری بهترین مارک بوتاکس

میزان ماندگاری انواع مختلفی از برندهای بوتاکس در درجه اول به شرایط بدنی افراد بستگی زیادی دارد. به طور معمول میزان ماندگاری تعدادی از برندها بین سه الی چهار ماه و در افراد دیگر بین چهار الی شش ماه است. برای آنکه بدانید از کدام نوع برند باید استفاده کنید می‌توانید از پزشک متخصص و معتمد خود بخواهید که شما را راهنمایی کند تا از این موضوع مناسب‌ترین نتیجه را بدست آورید.

تزریق بوتاکس برای چه افرادی توصیه نمی‌شود و مضر است؟

پیشنهاد می‌شود که افرادی که در هر یک از گروه‌های زیر حضور دارند از انجام بوتاکس صورت صرف نظر کنند:

 • مبتلایان به اختلالات سیستم عضلانی یا سیستم عصبی
 • کسانی که که عفونت فعال در ناحیه تزریق دارند یا دچار تبخال در ناحیه هستند.
 • بانوانی باردار و شیرده همچنین افرادی که سیستم دفاعی بدنشان ضعیف می‌باشد.
 • کسانی که به دلایلی از دوزهای بالای داروی ضد انعقاد استفاده میکنند، اما افرادی که از دوز کمتری استفاده می‌کنند، مشکلی برای تزریق بوتاکس صورت ندارند.
 • افرادی که افتادگی پلک (پتوز) دارند یا عضلات صورت ضعیفی دارند.

پرسش و پاسخ در مورد بهترین مارک بوتاکس

پیش از انجام فرایند چه اقداماتی را باید انجام داد؟

پیش از انجام فرایند، بهتر است که پزشک یک ارزیابی کامل از وضعیت سلامت بیمار انجام داده و سوالاتی را درباره تاریخچه پزشکی او به بپرسد. در این ارزیابی، تعداد فرایندهای گذشته، افراد ارائه دهنده خدمات، هزینه و نتایج مورد انتظار از بیمار پرسیده می‌شوند.

چطور بوتاکس اصلی و تقلبی را از هم تشخیص دهیم؟

یک تکنیک ساده برای تشخیص بوتاکس اصل از تقلبی این است که بوتاکس‌های اصل در ایران از طریق مجاری قانونی و مشخص و مورد تایید وزارت بهداشت وارد می شود . بنابراین فروش آن در داروخانه ها بلا مانع است. ولی بوتاکس های تقلبی قاچاق بوده و مورد تایید هیچ ارگانی نیستند.

3.6/5 - (16 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت