لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
مراقبت های بعد از فیلر چانه

مراقبت های بعد از تزریق ژل چانه + نکات مهم

افراد زیادی وجود دارند که برای از بین بردن نواقص مختلف صورت از اقدامات و عمل های زیبایی استفاده می کنند، که یکی از آن ها تزریق ژل چانه است. همه افراد برای زیبایی دو چندان چهره خود اهمیت زیادی قائل هستند و حتی کوچکترین چین و چروک و یا مشکل می‌تواند این افراد را آزار دهد. تزریق ژل به چانه هم از جمله روش های زیبایی بسیار محبوب در بین مردم می‌باشد که طرفداران زیادی دارد و هر روز بر تعداد آن ها اضافه می‌شود. این روش زیبایی برای قسمت‌های گوناگون صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد، که می‌توان به تزریق ژل چانه اشاره کرد. از موضوعات بسیار مهم که افراد برای انجام تزریق ژل باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند مراقبت‌ های بعد از تزریق فیلر چانه می‌باشد. چون که در دوران نقاهت بعد از تزریق، عملکرد فرد، بر نتایج نهایی تزریق تاثیر گذار خواهد بود.

نکات مراقبت بعد از تزریق ژل چانه

مراقبت بعد از تزریق ژل چانه
 • به مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق امکان دارد قسمت تزریق کمی کبود، قرمز و متورم شود. این حالت به مدت دو روز رفع می شود، ولی برای بهبودی سریع و نیز جلوگیری از کبودی استفاده از کمپرس سرد در قسمت تحت درمان بسیار تاثیرگذار است.
 • بلافاصله پس از تزریق می توانید مراقبت های پوستی خود را همچون مرطوب کردن پوست و شست و شو انجام دهید. توصیه می شود به مدت ۲۴ پس از تزریق از محصولاتی که دارای مواد فعال مانند اسید گلیکولیک، اسید آلفا هیدروکسی، رتینوئید، اسید بتا هیدروکسی هستند استفاده نکنید.
 • گیاه آرنیکا خاصیت این را دارد که از کبودی جلوگیری کند و باعث بهبود هر چه زودتر قسمت تزریق می شود. استفاده از محصولاتی که دارای این ماده هستند سبب بهبودی سریع می شود. این محصول را می توانید از دارو خانه به راحتی و بدون نسخه تهیه کنید.
 • پوست صورت پس از تزریق بسیار حساس می شود و نیز این مواد فعال باعث تحریک پوست می شوند. اگر از محصولاتی که استفاده می کنید اطمینان ندارید خوب است آن ها را به همراه داشته و به پزشک متخصص نشان دهید.
 • آرایش ملایم و کم پس از تزریق اشکالی ندارد و توصیه می شود به مدت ۲۴ ساعت پس از تزریق در قسمت تحت درمان از لوازم آرایشی استفاده نکنید تا پوست شما فرصت بهبودی کامل را داشته باشد. هم چنین دست های خود را پیش از آرایش کردن شستشو دهید تا از انتقال آلودگی ها به پوست صورت جلوگیری شود.
 • سعی کنید از گذاشتن دست در زیر چانه و یا قرار دادن چانه روی سطح های مختلف به شدت خودداری کنید چون این کار باعث می شود تا فشار و وزن سر به قسمت تزریق وارد شود.
 • استفاده از الکل باعث گردش خون می شود و نیز باعث می شود تا تورم و کبودی بیشتر شود. توصیه می گردد بعد از بهبودی قسمت تزریق مصرف الکل را تا حد زیادی کنترل کنید چون استفاده از آن باعث کاهش آب بدن می شود.
 • فعالیت های سنگین و شدید باعث تعریق یا افزایش دمای بدن می شود که در قسمت چانه باعث حساس شدن پوست و همچنین کاهش بهبودی می شود. و شما می توانید بعد از بهبودی کامل ورزش و فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.
 • به اندازه کافی پس از تزریق آب مصرف کنید تا باعث بالا رفتن سرعت بهبودی و هم همچنین باعث حفظ نتیجه های ژل شود.
 • استفاده از داروهایی که خون را رقیق می کنند خودداری کنید، که این دارو ها عبارتند از آسپرین و ایبوپروفن که می توانند باعث کاهش روند بهبودی نیز شوند. استفاده از این دارو ها قبل از جلسات باعث کبودی در قسمت تزریق و حتی باعث خونریزی در قسمت ورود سوزن می شوند.
 • اگر احساس برآمدگی در قسمت از چانه کردید با انگشت تمیز به آرامی آن قسمت را ماساژ دهید. احتمال جمع شدن ژل اسید هیالورونیک در زیر پوست بسیار کم است.
 • از دیگر تزریق های پوست در قسمت چانه مانند، لایه برداری، وکس کردن مو و یا جلسات لیزر به مدت یک تا دو هفته بعد از تزریق خودداری کنید، چون باعث وارد شدن فشار به قسمت تزریق می شود.
 • پس از تزریق به پشت بخوابید و سرتان را بالا نگه دارید چون خوابیدن بر روی شکم باعث وارد شدن فشار و وزن به قسمت چانه می شود.

نحوه تزریق فیلر چانه

مراحل تزریق فیلر چانه به  شکل زیر است:

 1. پس از تایید کردن پزشک متخصص، پوست صورت استریل گردیده و پس‌از آن چانه بی حس می گردد. لازم به ذکر است در فیلر، به مقداری ماده بی حسی وجود دارد ولی به هر حال پزشک باز نیز از بی حسی برای پایین آوردن میزان درد استفاده می نماید.
 2. تزریق کردن با استفاده از سرنگ های بسیار ریز انجام می گردد. این کار بسیار حساس بوده و پزشک می بایست با دقت عمل زیادی این کار را انجام ده  تا از یک طرف پس از تزریق فیلر، تقارن فک حفظ گردیده و از طرف دیگر باعث پارگی عروق خونی نشود.
 3. سرانجام از کمپرس یخ برای رفع التهاب و کبودی پس از تزریق فیلر چانه استفاده می شود.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

آیا بعد از تزریق ژل چانه نیاز به مراقبت های پس از آن خواهد بود؟

 بسیاری از اقدامات و عمل هایی که برای زیبایی و یا درمان انجام می‌شود نیاز به مراقبت‌های بعد از تزریق دارند و فرد باید پس از تزریق ژل چانه، آن‌ها را دنبال کند. تزریق ژل چانه، یکی از اقدامات مهم برای زیبایی می‌باشد که نیاز به مراقبت‌های زیادی بعد از انجام این روش دارد. پس از تزریق ژل چانه، پزشک برای شما نکته های مهم را توصیه می کند و انجام آن‌ها را ضروری و الزامی می داند. یکی از مهم ترین اهمیت، مراقبت‌ های بعد از تزریق ژل چانه، تاثیرات مستقیم آن بر روی نتایج نهایی این روش است. پس از اتمام تزریق، فرد برای این که نتیجه بهتر را از تزریق ژل چانه به دست بیاورد، باید توصیه های مراقبتی بعد از انجام این کار را جدی بگیرد. از دلایل دیگر که مراقبت ‌های بعد از تزریق فیل، را برای فرد الزامی می کند، تاثیرگذاری مستقیم آن برای جلوگیری از به وجود آمدن عوارض احتمالی است. اگر از خود بعد از تزریق چانه به درستی مراقبت نکنید امکان دارد مشکلاتی مانند عفونت برای شما پیش آید.
نکته دیگر این می باشد که مراقبت های درست پس از تزریق در نتایج ماندگاری ژل لب و دوام آن تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

مراقبت های قبل از تزریق فیلر چانه:

بخش زیادی از موفقیت در تزریق ژل چانه، به مهارت پزشک متخصص بستگی دارد. فرد مراجعه کننده می بایست مراقبت های قبل و بعد از تزریق را نیز را رعایت کند تا نتیجه بهتر از تزریق حاصل گردد این مراقبت ها عبارتند از:

 • باید قبل از تزریق ژل چانه استفاده از هر گونه مشروبات الکلی و دخانیات شدیدا خودداری کنند.
 • اگر به دارو های خاص حساسیت داشته باشید و یا مبتلا به بیماری خاصی می باشید، حتما قبل از تزریق ژل چانه در جلسات مشاوره به پزشک متخصص خود اطلاع دهید.
 •  از مصرف داروهای خوراکی و رقیق کننده خون به مدت دو هفته قبل از تزریق خودداری شود.
 • اگر صبر و تحمل بسیار پایینی دارید، چند ساعت قبل از تزریق ژل چانه حتما مسکن مصرف کنید.
 • قبل از تزریق ژل چانه استفاده از هر گونه آرایش روی صورت ممنوع است.
 •  قبل از تزریق ژل چانه حمام کنید، چون شستشوی اعضای بدن آلودگی های پوستی را برطرف می کند و نیز خطر مبتلا به عفونت را کاهش می دهد.

چه قدر باید مراقبت های بعد از تزریق ژل چانه ادامه یابد؟

رعایت مراقبت ‌های بعد از تزریق ژل چانه برای افراد در تمام دوران نقاهت، ضروری و لازم است. اما تزریق ژل چانه و همچنین کار ها و اقداماتی که برای زیبایی فرد استفاده می‌شود، مدت زمان نقاهت و مراقبت آن بسیار کوتاه می‌باشد. و نیاز به مراقبت های طولانی مدت نیست. به عنوان مثال کسانی که از تزریق چربی برای زیباسازی چهره و حجم‌دهی از آن استفاده می‌کنند، باید شاهد بهبودی هر چه سریع تر طی چند هفته باشند. حداکثر تا ۳ روز برای مراقبت‌ های بعد از تزریق ژل چانه مناسب می‌باشد و پس از گذشت این مدت زمان کوتاه افراد می‌توانند به راحتی تمام فعالیت‌ها و کار‌های روزانه خود را انجام دهند. ممکن است زمان بهبودی با شرایط بدنی هر فرد و نوع ژل مورد استفاده در تزریق صورت، متفاوت باشد. تزریق ژل چانه در مقایسه با سایر روش های زیبایی برای جوانسازی پوست صورت، مدت زمان بهبودی آن بسیار کوتاه مدت می باشد. پس از تزریق ژل چانه به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت توصیه می‌شود، از انجام هر گونه فعالیت‌ بدنی شدید، که سبب افزایش دمای بدن می‌شوند، خودداری کنید. همچنین انجام دادن مراقبت‌هایی که گفته می‌تواند دوره بهبودی تزریق ژل چانه را کوتاه‌ کند.
برای مشاهده نتایج نهایی تزریق ژل چانه امکان دارد در صورت نیاز تا دو هفته نیز صبر نمایید، چون بعضی از نشانه‌ها همچون تورم و کبودی و در بعضی از افراد، نیاز به زمان بیشتری می‌باشد. نمی‌توان به طور قطعی ۳ روز را مناسب برای همه افرادی که تزریق ژل چانه انجام می‌دهند دانست. در بعضی از افراد این زمان به علت های مختلف همچون مصرف سیگار و مشروبات الکلی کمی بیشتر از زمان مشخص شده به طول بیانجامد.

عوارض تزریق ژل چانه

بعضی از متقاضیان نگران این مسئله می باشند که تزریق فیلر چانه ممکن‌ است عارضه هایی را برای سلامتی بدن و زیبایی چهره در پی داشته باشد. عوارض تزریق ژل چانه عبارتند از:

عوارض تزریق ژل چانه
 • از جمله این عوارض پس از تزریق فیلر التهاب و کبودی پوست می باشد که این عوارض موقتی می باشند. موقتی یعنی اینکه به صورت سریع برطرف شده و مسئله ای طبیعی می باشند.
 • توصیه می شود برای تزریق فیلر به پیش بهترین پزشک و کلینیک مراجعه کنید تا مطمئن گردید از فیلر اصل استفاده می نمایند. در بازار فیلر های تقلبی زیادی وجود دارد و در صورتی که متخصص از آن استفاده نماید، عارضه های خیلی خطرناکی را به دنبال خواهد داشت به صورتی که حتی زیبایی چهره را نابود می کنند.
 • در صورتی که محیط و تجهیز های مصرفی به خوبی استریل نشوند و هم چنین متقاضی، مراقبت های پس از تزریق فیلر چانه را جدی نگیرد، خطر عفونت افزايش خواهد یافت.
 • متخصص می بایست به اندازه ای با تجربه و با مهارت باشد که عمق سوزن را به صورت دقیق تشخیص دهد. با مقداری خطا عروق پاره می شوند.
 • دقت کنید که تعیین دوز مصرفی برای تزریق فیلر، از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورتی که مقدار مصرفی، بیش از اندازه نیاز تزریق شود، سلول های پوست آسیب دیده و تولید کلاژن دچار اختلال می گردد. در نهایت پوست خشک و زخمی می‌ شود.

سوالات درمورد مراقبت های بعد از فیلر چانه:

آیا تزریق فیلر چانه درد دارد؟

تزریق ژل چانه بسیار دردناک است، اما پزشک متخصص برای کاهش ین درد از بی‌حس کننده های موضعی استفاده می کند.

آیا هزینه فیلر چانه زیاد است؟

هزینه فیلر چانه به مهارت پزشک متخصص، کلینیک معتبر و میزان ژلی که در تزریق استفاده می شود بستگی دارد.

آیا مراقبت های بعد از تزریق فیلر چانه اهمیت دارد؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل چانه از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا با مراقبت این نکات عوارض احتمالی آن کاهش می یابد.

5/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *