لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
عوارض هایفوتراپی صورت

عوارض هایفوتراپی صورت

عوارض هایفوتراپی صورت بسیار ناچیز و طبیعی می‌باشند. هایفوتراپی یکی از بهترین شیوه‌های غیرتهاجمی به منظور جوانسازی پوست، لیفت و همچنین رفع چین و چروک‌های پوست صورت، گردن و بدن می‌باشد. این روش کاملا کم عارضه و ایمن است و هرگز اثراتی مشابه عمل جراحی دشوار لیفت را نداشته و هیچکدام از دردسرهای آن عمل را ندارد.
غیرتهاجمی بودن هایفو (HIFU) صورت این معنا را دارد که از مواردی مانند: بخیه، برش، زخم، بی‌هوشی، بی‌حسی موضعی و موارد مشابه خبری نخواهدبود. البته که در کل هر نوع شیوه درمانی ممکن است همواره عوارضی را هرچند ناچیز، به همراه خود داشته باشد. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به عوارض هایفوتراپی صورت بیندازیم.

هایفوتراپی صورت چیست؟

هایفوتراپی صورت

هایفو چیست: یکی از شیوه‌های کاملا نوین است که امروزه بسیاری از زیباجویان خانم و آقا در جهت اینکه پوستی صاف و کشیده داشته باشند، به روش هایفوتراپی صورت روی می‌آورند. البته کع روش هایفوتراپی، شیوه‌ای کاملا موثر و تاثیر گذار است که هر شخصی به منظور از بن بردن چین چروک صورت اقدام به انجام هایفوتراپی صورت کند، اقدام آن بی نتیجه نمی‌ماند و حتما در زمان کوتاهی به نتیجه مطلوب و دلخواه خود خواهد رسید. امواج هایفوتراپی با تحریک سلول‌های لایه‌های مختلف پوست، سبب تولید مجدد پروتئین‌هایی همچون کلاژن و الاستین می‌شوند، نتیجه این کار از بین رفتن چین و چروک‌های صورت می‌باشد و در نهایت از این طریق زیبایی را مجددا به افراد هدیه می‌نماید. هایفوتراپی صورت در دسته درمان‌های زیبایی غیر تهاجمی می‌باشد و زیباجویان قادراند پس از سپری کردن دوره‌ی درمانی و نقاهت خود، به روتین زندگی عادی خویش بازگردند. با این حال، حتی این روش نیز دارای عوارض جانبی متعددی می‌باشد که در ادامه مطلب عوارض هایفوتراپی صورت را به شما معرفی می‌کنیم.

عوارض هایفوتراپی صورت چیست؟

عوارض هایفوتراپی صورت

دقت داشته باشید که شما زیباجویان محترم موظف هستید که در انتخاب پزشک متخصص، توجه زیادی به خرج بدهید. به شرطی که پزشک مطمئن و ماهری را برای هایفوتراپی صورت خودتان انتخاب کنید، باقی مسائلی که در آینده پیش رو خواهید داشت ناچیزاند و خیلی مهم نخواهند بود. در حال حاضر مراکز درمانی و کلینیک‌های بسیاری هایفوتراپی صورت را انجام می‌دهند اما ضروری است که شما در جستجوی کلینیک معتبر و مرکز مطمئن و پزشک ماهر و با تجربه در چنین مکان‌هایی باشید.
عوارض هایفوتراپی صورت کاملا ناچیز و طبیعی هستند. این نوع روش برای لیفت صورت، بسیار سریع‌تر از آنچه فکر کنید انجام می‌شود و نتیجه می‌دهد. از همین جهت از هایفوتراپی صورت به لیفت وقت ناهار تعبیر می‌کنند. معنی این جمله آن است که انجام هایفو صورت به اندازه وقت یک ناهار خوردن زمان می‌برد و شما می‌توانید در زمان کوتاهی هایفو صورت خود را انجام دهید و بعد از انجام آن بدون هیچ‌گونه مشکلی به روتین کار و زندگی خودتان برگردید.
از آن جهت که هایفو صورت به وسیله امواج و دستگاه‌های خاصی انجام می‌شود، عوارض هایفو صورت نیز در مواقع کاملا نادری بروز خواهندکرد. استفاده از چنین دستگاه‌های پزشکی‌ای، یکی از ایمن‌ترین راه‌های انجام این عمل با کمترین عوارض هایفو صورت را به ارمغان می‌آورند.
اما در هر حال بهتر است که عوارض هایفو صورت را کاملا بشناسید و به آنها آگاه باشید. برای آگاهی بیشتر شما در ادامه مطلب به عوارض هایفو صورت اشاره می‌کنیم. برای معرفی از جمله مهم‌ترین عوارض هایفوتراپی صورت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ایجاد درد مزمن در ناحیه صورت
  • قرمزی پوست از عوارض هایفوتراپی صورت
  • شروع التهاب و متورم شدن پوست صورت
  • بی حس شدن پوست صورت جزو موارد شدید عوارض هایفو صورت می‌باشد.
  • هایپر پیگمنتیشن یا افزایش رنگ‌دانه‌های پوست صورت

درد از عوارض هایفوتراپی صورت

خیال‌تان راحت، هایفوتراپی صورت دردی بخصوصی برایتان نخواهد داشت. اما برخی از اشخاص بعد از انجام این روش از تاثیر حرارت روی پوست صورتشان و همچنین سوزن سوزن شدن اندک پوست‌شان کمی آزرده می‌شوند. با اینکه ممکن است این موارد را در حین هایفوتراپی تجربه کنید، اما بهتر است آگاه باشبد که این دردها به اندازه‌ای نیستند که منجر به آزردگی شدید و طولانی مدت شوند. اگر که احساس درد کوتاهی داشتید بدانید که چنین دردهایی کاملا زودگذر هستند و با کمی استراحت رفع خواهندشد. شما زیباجویان محترم اگر نسبت به تحمل درد حساس هستید می‌توانید پزشک خود را از این موضوع مطلع سازید تا یک مسکن و یا بی‌حسی موضعی به شما بدهد.

قرمزی پوست از عوارض هایفو صورت

قرمزی پوست از رایج‌ترین عوارض هایفوتراپی صورت است و در حقیقت واکنش کاملا طبیعی بدن به امواج هایفو است. این عارضه در افرادی که پوست حساس‌تری دارند بیشتر رخ می‌دهد. اما بدانید که جای نگرانی وجود ندارد، زیرا در عرض چند ساعت اولیه بعد از تراپی، این قرمزی‌ها نیز رفع خواهندشد.

تورم از عوارض هایفوتراپی صورت

تورم و التهاب پوست بر اثر هایفوتراپی هم خیلی نادر است و باز به حساسیت پوست افراد برمی گردد. ممکن است در برخی که این حساسیت را دارند این مورد هم دیده شود که ماندگار نیست و در عرض چند روز حذف می شود.

بی حسی از عوارض هایفو صورت

بی‌حسی نیز از عوارض هایفوتراپی صورت است و بدانید که بروز این مورد نیز کاملا طبیعی است. به دلیل استفاده از امواج دستگاه هایفو، پوست زیباجو حساس‌تر می‌شود و سطح پوست وی دچار بی‌حسی خواهدشد. عمق نفوذ این امواج به قدری نیست که آسیب جدی‌ای به لایه‌های درونی پوست زیباجویان وارد کند. بی‌حسی پوست نیز مانند موارد قبلی کاملا موقتی است و در مدت زمان 14 روز نخستین پس از انجام هایفودرمانی، بدون انجام کار خاص و مصرف داروی ویژه‌ای از بین خواهد رفت.

هایپر پیگمنتیشن یا افزایش رنگدانه‌های پوست در اثر هایفو

هایپر پیگمنتیشن یا همان زیاد شدن رنگدانه‌ها پوست یا تیره شدن پوست، یکی دیگر از عوارض هایفوتراپی صورت است. هایپر پیگمنشن در بعضی از موارد امکان دارد که به مشکل دائمی پوست شخص تبدیل شود. علت اصلی این عارضه هنوز به خوبی مشخص نشده است. زیرا این پدیده را در لیزر موهای زائد نیز ممکن است مشاهده کنیم و منحصر به هایفوتراپی صورت نیست. احتمالا دلیل بروز آن این موضوع باشد که دمای لایه‌های سطحی‌تر پوست زیباجو ممکن است تا دمای ۶۰ درجه سانتی گراد نیز افزایش داده شود. البته لازم به ذکر است که مجددا تاکید کنیم که دستگاه‌های هایفودرمانی به هیچ عنوان به بافت‌های داخلی پوست شما آسیبی نخواهند زد و همچنین بروز این عارضه هم بسیار نادر است. پزشک متخصص ممکن است پیش از شروع هایفوتراپی به منظور اطمینان خاطر یافتن شما، تست‌های بخصوصی را بر روی پوستتان انجام دهد. چنین تست‌هایی می‌تواند خیال شما را از بابت بروز این عارضه در هایفوتراپی راحت کنند.

چرا در کلینیک دکتر تفت احتمال بروز عوارض هایفوتراپی صورت کمتر است؟

کلینیک زیبایی دکتر تفت از معتبرترین کلینیک‌های زیبایی در غرب تهران می‌باشد. این کلینیک توانسته است رضایت ۹۸ درصدی از مراجعین خود را در زمینه‌های مختلف مانند هایفوتراپی صورت کسب کند. دلیل این موفقیت را می‌توان تیم پزشکی باتجربه و ماهر کلینیک زیبایی دکتر تفت دانست. از جهت دیگر کلینیک دکتر تفت همواره تلاش می‌کند تا از جدیدترین و نوین‌ترین روش‌های بروز دنیا و همچنین پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها به منظور ارائه خدمات خود به زیباجویان محترم استفاده کند.
شما عزیزان می‌توانید هزینه هایفوتراپی مناسبی را در کلینیک دکتر تفت پرداخت کنید اما در عین حال خدمات ایمنی دریافت کنید.

پرسش و پاسخ درباره عوارض هایفو صورت:

آیا برای جلوگیری از عوارض هایفوتراپی محدودیت سنی برای انجام آن داریم؟

معمولا اشخاص در هر رده سنی قادراند اقدام به جوانسازی پوست صورت با روش هايفوتراپی کنند؛ اما طبق توصیه پزشکان بهترین سن به منظور انجام هايفوتراپی صورت، سنین 30 تا 65 سالگی می‌باشد.

آیا میزان نفوذ امواج هايفوتراپی در نواحی مختلف پوست یکسان می‌باشد؟

خیر، با توجه به نواحی تحت درمان، میزان نفوذ امواج هايفوتراپی متفاوت خواهدبود.

آیا نتیجه هايفوتراپی صورت، بلافاصله پس از انجام قابل رویت می‌باشد؟

معمولا نتیجه هايفوتراپی صورت، پس از گذشت 2 ماه از انجام آن قابل رویت می‌باشد.

آیا افرادی که رنگ پوست آنها تیره می‌باشد هم قادراند جوانسازی پوست به شیوه هايفوتراپی انجام دهند؟

بله، رنگ پوست تاثیری خاصی در انجام هايفوتراپی صورت نخواهد داشت.

5/5 - (7 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *