لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
عوارض لیزر موهای زائد بدن در مراکز نامعتبر

عوارض لیزر موهای زائد بدن در مراکز نامعتبر

عوارض لیزر موهای زائد بدن باتوجه به شرایط بدنی هر مراجعه‌کننده و میزان کیفیت هر کلینیک متفاوت خواهد بود. کلینیک دکتر تفت در این مطلب قصد دارد تا هر آنچه که مربوط به عوارض لیزر موهای زائد است را به خوبی بررسی کند، تا کمی از ابهامات مربوط به مضرات لیزر بدن را برای شما رفع کند.
لیزر موهای زائد در چند دهه اخیر، بهترین جایگزین به جای تراشیدن مو، موم اندازی و کندن موهای زائد بین مردم بوده است. از لیزر درمانی می‌توان هم در نواحی کوچک همانند زیر بغل هم در نواحی بزرگ مانند تمام کمر استفاده نمود. امروزه لیزر بدن بدون توجه به رنگ پوست و رنگ مو، انتخاب نخست و محبوب میان زنان و مردان است. اما آیا لیزر موهای زائد بدون عوارض است؟

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد (شایعات)

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد مانند ناباروری، سرطان، سقط جنین و … که احتمالا شما نیز شنیده‌ باشید، شایعه می‌باشند. بروز عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد حین و پس از درمان، بسیار نادر است. به ندرت پیش می‌آید که لیزر موهای زائد سبب بروز چنین عوارض جانبی شدیدی برای زیباجویان شود. چنین عوارض وحشتناکی تنها زمانی ممکن است بروز ‌دهند که متقاضیان به مراکز غیر معتبر و مکان‌هایی همانند آرایشگاه‌ها و اپراتورهای بی تجربه مراجعه نمایند. در این صورت عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد احتمال دارد در کمین آن‌ها باشد تا رخ دهد.

احتمال بروز عوارض و مضرات لیزر بدن چقدر است!

احتمال بروز عوارض و مضرات لیزر بدن

این موضوع که احتمال بروز مضرات لیزر بدن برای شما چقدر است، به ویژگی‌هایی همچون نوع دستگاه مورد استفاده کلینیک لیزر، مهارت تکنسین لیزر درمانی و طیف رنگی پوست شما بستگی دارد. افرادی که پوست تیره‌تری دارند، احتمال بروز مضرات لیزر بدن بر پوست آنها بیشتر می‌باشد؛ زیرا افراد سبزه، ملانین بیشتری در پوست خود دارند و اگر اپراتور ماهر نباشد، این موضوع احتمال سوختگی را بیشتر می‌کند.
موارد دیگری که ممکن است سبب افزایش احتمال بروز عوارض لیزر موهای زائد شوند، شامل: قیمت لیزر کل بدن فوق ارزان، طول موج لیزر، مدت زمان تابش، اندازه‌ی نقطه‌ی تابش و استفاده‌ی نامناسب از تکنیک‌های خنک‌سازی پوست می‌باشند که کاملا وابسته به میزان تجربه و مهارت تکنسین لیزر درمانی است.

عوارض لیزر موهای زائد بدن چیست؟

ممکن است برخی از شما نگران بروز عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد باشید، اما به شرطی که لیزر موهای بدن خود را در کلینیک معتبری انجام دهید، هیچگونه عوارض وحشتناکی شما را تهدید نخواهد کرد. دلیل بروز اغلب عوارض جانبی این است که افراد زمان کافی برای انتخاب کلینیک زیبایی معتبر و متخصصی که لیزر درمانی را به خوبی انجام می‌دهد، نمی‌گزارند. در این بخش بطور کامل درباره عوارض لیزر مو توضیح داده ایم:

 • تحریک و قرمزی پوست

در صورت ماهر نبودن تکنسین لیزر ممکن است کمی علائم تحریک پوست در مدت زمان کوتاهی بعد از پایان لیزر بروز دهد، معمولا چند ساعت بعد از لیزر درمانی این علائم کاهش پیدا کرده و یا کاملا رفع می‌شوند.

 • پوسته پوسته شدن

ممکن است پوسته پوسته شدن پوست بدن یک مسئله جزئی بنظر آید اما ممکن است برای متقاضی ناخوشایند باشد. اپراتور دستگاه لیزر باید آگاه باشد و  پیش از شروع به انجام کار، حساس بودن پوست فرد را بررسی نماید و درجه تابش  دستگاه را با میزان مناسبی برای فرد تنظیم نماید.

 • زخم اسکار

در موارد کمی پس از انجام لیزر درمانی برای مو، زخم‌هایی به وجود می‌آیند که ممکن است به زخم اسکار تبدیل شوند. دلیل بروز این عارضه، استفاده نامناسب از دستگاه لیزر توسط اپراتور کلینیک می‌باشد.

 • جوش و آکنه

ممکن است خطر ایجاد آکنه به ویژه در پوست نواحی پشت، زیر بازو، و ناحیه تناسلی در کمین متقاضی باشد. بع منظور پیشگیری از چنین عارضه‌ای احتمال دارد که متخصص زیبایی، استفاده از کرم‌های ویژه‌ای را برای مراقبت‌ بهتر بعد از لیزر پیشنهاد نماید.

 • هایپرتریکوز یا پرموئی

دلیل عمده تحریک رشد موها و پرموئی بعد از لیزر، استفاده نادرست از دستگاه لیزر توسط تکنسین است. به همین علت لیزر موهای نازک و ظریف اصلا پیشنهاد نمی‌شود و به پیدا کردن یک کلینیک زیبایی معتبر در این زمینه بسیار تاکید می‌شود.

 • تغییر رنگ پوست

در برخی از افراد ممکن است در نواحی متعددی از بدن‌شان، پوست آنها کمی تغییر رنگ بدهد و اگر پوست تیره‌ای دارند لک‌های سفید و اگر پوست روشنی دارند، لک‌های تیره بر پوست آنان ایجاد شود. گاهی اوقات، رفع شدن کامل این تغییر رنگ پوست حدود ۳ ماه و حتی در موارد نادری ۶ الی ۸ ماه طول می‌کشد.

 • آسیب دیدگی چشم

برای جلوگیری از این عارضه و مراقبت از چشم‌ها، اغلب کلینیک‌های معتبر از عینک مخصوص برای مراجعه کننده استفاده می‌کنند. اشعه لیزر برای چشم‌ها مضر است و در بلند مدت احتمال دارد تاثیرات مخربی داشته باشد.

 • خطر عفونت جلدی

بعد از اتمام حلسات لیزر ممکن است نواحی مختلف پوست در وضعیت حساسی از نظر احتمال بروز عفونت‌های میکروبی پوست به ویژه عفونت‌های باکتریایی، ویروسی و قارچی قرار بگیرند.
برای جلوگیری از این عارضه سعی کنید که کلینیک معتبری را برای انجام لیزر درمانی انتخاب کنید، مرکز منتخب باید از لحاظ بهداشت محیط، اعتبار متخصصین و … بهترین باشد.

 • سوختگی و تاول زدن پوست

سوختگی ناشی از لیزر بدن ممکن است به 3 حالت مختلف ایجاد شوند که شامل: 1.سوختگی خفیف که خیلی حائز اهمیت نخواهد بود و به مرور رفع می‌شود.
2. و 3. که علت آن اغلب انتخاب غلط دستگاه لیزر و نابلدی اپراتور رخ است، این دو نوع سوختگی شدیدتر هستند و احتمال دارد به تاول زدن پوست، دلمه زدن و حتی زخم‌های اسکار وحشتناک منجر شوند. گاهی اوقات آثار چنین زخم‌های اسکاری بر روی پوست تا اخر عمر فرد باقی می‌ماند.
به یاد داشته باشید، هنگامی که در پوست خود احساس گرما و حرارت بیش از حد دارید که همراه با درد شدیدی است، لازم است که فوری به تکنسین زیبایی خود اطلاع دهید.

 • خطر سرطان در لیزر موهای زائد

عوارض لیزر درمانی در بروز سرطان پوست، به هیچ وجه اثبات شده نیست. حتی در برخی موارد از این روش به منطور درمان برخی از ضایعات اولیه سرطان پوست، توسط پزشکان استفاده می‌شود.
Laser Cause Cancer

با استفاده از کدام دستگاه عوارض لیزر موهای زائد کاهش می‌یابد؟

با استفاده از کدام دستگاه عوارض لیزر موهای زائد کاهش می‌یابد

پزشک متخصص زیبایی کلینیک منتخب شما یا تکنسین دستگاه لیزر موظف هستند که بهترین تشخیص برای انتخاب دستگاه و طول موج را در حین عمل لیزر بدن مراجع کننده خود داشته باشند.
به طور کلی دستگاه لیزر الکساندریت برای پوست‌های سفید، دستگاه لیزر دایود برای پوست‌های برنزه و دستگاه لیزر ان‌دی‌یاگ برای پوست های تیره و سبزه مناسب‌تر می‌باشد. بنابراین ممکن است بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای یک نوع پوست، برای نوع دیگر پوست همان نتیجه را نداشته باشد.

عوارض لیزر موهای زائد در دوران بارداری

کلینیک دکتر تفت به شما توصیه می‌کند در دوران حاملگی خود، لیزر موهای زائد را انجام ندهید و تا پایان این دوران صبور بمانید. دلیل چنین توصیه‌ای این است که همچنان درباره عوارض لیزر موهای زائد در دوران بارداری گزارش دقیق و مستقیم بر روی بانوان باردار انجام نشده و بی خطر بودن انجام لیزر در دوران بارداری برای جنین هنوز به اثبات نرسیده است.

عوارض لیزر مو برای دختر چیست؟

یکی از نگرانی‌هایی که همواره برای بانوان وجود دارد، مشکلات ایجاد شده پس از لیزر مانند ناباروری بانوان و دختران مجرد می‌باشد. افراد تصور می‌کنند امواج لیزر به اندام‌های داخلی آن‌ها نفوذ می‌کند و ممکن است عوارضی را برای آنان به وجود ‌آورد. هیچ گونه عوارض لیزر مو برای دختران گزارش و اثبات نشده است.
به دخترانی که قصد دارند لیزر بدن انجام دهند، توصیه می‌کنیم این عمل را حتما تحت نظر پزشک متخصص پوست و مو انجام دهند، همچنین از کیفیت دستگاه لیزر مطمئن شوند تا با هیچگونه عوارض لیزر مو برای ذختران مجرد رو برو نشوند.

عوارض لیزر موهای زائد صورت

عوارض لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد صورت این مزیت را دارد که پوستی بدون مو و بسیار صافی را برای شما به ارمغان می‌آورد. عوارض لیزر موهای زائد به شرط مرغوب نبود دستگاه لیزر و عدم مهارت تکنسین لیزر ممکن است موارد زیر باشد که عبارت اند از:

 1. درد خفیف
 2. قرمزی صورت
 3. تغییر رنگدانه
 4. تاول در ناحیه درمانی
 5. خراش

توجه داشته باشید که بروز عوارض لیزر موهای زائد صورت نیز بسیار نادر است و در همه افراد رخ نخواهد داد.

خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک معتبر دکتر تفت

به یاد داشته باشید، زمانی عوارض لیزر موهای زائد بر پوست بدن شما بروز می‌کنند که توسط تکنسین نابلد و کم‌تجربه انجام شده باشد.
پزشکان مجرب و ماهر کلینیک دکتر تفت واقع در غرب تهران در انتخاب دستگاه لیزر مناسب و انجام اصولی لیزر موهای زائد تخصص کافی دارند و از اپراتورهای کاملا ماهری در مجموعه خود استفاده می‌نمایند، هزینه لیزر موهای زائد در این کلینیک مقرون به صرفه است و همچنین تمامی خدمات خود را با تضمین کیفیت خدمت شما ارائه می‌دهند.
برای رزرو وقت به منظور انجام لیزر موهای زائد کلینیک دکتر تفت با شماره‌‌های ۰۲۱۲۶۷۶۲۲۶۰ و ۰۹۹۱۶۳۶۲۱۱۶ تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ درباره عوارض لیزر موهای زائد:

آیا ممکن است لیزر منجر به تحریک توده سینه و سرطانی شدن آن شود؟

خیر، هیچ تحقیقی مبنی بر اثبات تاثیر مثبت و یا منفی بر روی توده منتشر نشده است.

عوارض لیزر موهای زائد زیربغل چیست؟

فولیکول‌های مو در زیر پوست و در عمق چند میلی متری سطح پوست وجود دارند. غدد لنفاوی و غدد عرقی نواحی زیر بغل انسان در عمق بیشتری از سطح پوست هستند و به دلیل اینکه عمق نفوذ لیزر بسیار کوتاه است، به آنها آسیب نخواهد رسید.

آیا لیزر موهای زائد پشت لب موثر است؟

بله به شرطی که موهای پشت لب زخیم باشند، کاملا موثر خواهد بود.

5/5 - (2 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *