لوگو دکتر تفت
لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟ 😊 + فیلم لیزر بدن

فهرست محتوا نمایش

امروزه روش‌ های گوناگونی وجود دارند که می‌توانند به ما کمک کنند از شر موهای زائد بدن مان خلاص شویم. یکی از این راه‌ ها استفاده از لیزر است. ما در این مطلب قصد داریم به ‌صورت کامل در رابطه با آن برای شما صحبت کنیم. پس اگر شما هم می خواهید بیشتر در رابطه با کاربردهای لیزر و اطلاعات کلی در رابطه با آن و همچنین عوارض لیزر موهای زائد بدن بدانید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

فیلم لیزر موهای زائد بدن

روش انجام لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد کل بدن

انجام لیزر موهای زائد روش‌ های متفاوتی وجود ندارد و تنها یک دستورالعمل برای انجام این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ تنها نکته ای که باید بدانید این است که لیزر با استفاده از دستگاه های گوناگونی انجام می‌شود که هر کدام از این دستگاه ‌ها ویژگی‌ های منحصر به ‌فرد خودشان را دارند می‌توانند روی پوست‌ های گوناگون با جنس مو های متفاوت تاثیر گذار باشند.
لیزر ها دارای اشعه ای می‌باشند که این اشعه با طول ‌موج گوناگونی به سطح پوست شما انتقال داده می‌شود. ریشه مو های شما این انرژی را جذب می‌کنند و آن را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند.
انرژی گرمایی در دمای حدود هفتاد درجه و داغ شدن پیاز مو باعث از بین رفتن همیشگی فولیکول‌های مو می‌شود که همین موضوع می‌تواند به‌ صورت دائمی شما را از شر مو های زائد خلاص کند.

برای انجام لیزر (laser hair) باید نکات زیر رعایت شود:
• شما از قبل باید تمامی موهای بدن خود را شیو کنید.
• در حین انجام لیزر نیز اپراتوری که قصد به خدمات رساندن به شما را دارد، با استفاده از یک ژل روی سطح پوست شما را می‌پوشاند و بعد با استفاده از دستگاه به سوزاندن ریشه‌ های موی شما می‌پردازد تا میزان خطای اپراتور پایین بیاید.
• برای جلوگیری از آسیب رسیدن به چشم‌ها از عینک‌های مخصوصی در جلسات استفاده می‌شود.
• همچنین با توجه به میزان حجم مو، تعداد جلسات مورد نیاز لیزر متفاوت می‌باشند.

درحال حاضر لیزر موهای زائد در کلینیک دکتر تفت فقط برای بانوان انجام می شود.

نواحی انجام لیزر موهای زائد

لیزر روشی است که می‌تواند در تمام نواحی بدن مورد استفاده قرار بگیرد و روی تمام سطح بدن تاثیر گذار ‌باشد. به ‌همین دلیل شما می‌توانید با توجه سلیقه خودتان بخشی از بدن خود را و یا تمام بدن خود را لیزر کنید.

به ‌طور کلی شما می‌توانید از خدمات لیزر موهای زائد در شکم، ناحیه بیکینی، پشت بدن، سینه، صورت، باسن، زیر بغل، و پا های خودتان استفاده کنید تا بتوانید موهای رشد کرده در این بخش‌ها را به ‌طور کامل از بین ببرید.

ناحیه های ممکن و مناسب برای لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها متفاوت است. این ناحیه ها به طور معمول به شکل زیر است.

ناحیه های لیزر مو در بانوان :

صورت، چانه، گردن، بازوها، زیر بغل، دست ها، بیکینی، پاها

ناحیه های لیزر مو در آقایان :

صورت، جلوی گردن، پشت گردن، بالای سینه، پشت کمر، روی شکم، دست ها، باسن، پاها

البته برای بخش‌ های متفاوت بدن ممکن است که با توجه به جنس متفاوت مو ها از دستگاه‌ های گوناگونی برای لیزر کردن استفاده شود. برخی از بخش‌ های بدن شما ممکن است که مدت ‌زمان بیشتری نیاز داشته باشند تا به ‌طور کامل از فولیکول ‌های مو پاک شوند و این‌موضوع فرایندی کاملاً طبیعی می‌باشد. به ‌همین دلیل شما نباید هیچ ‌گونه نگرانی در رابطه با از بین رفتن بخشی از مو های بدن خودتان و از بین نرفتن بخش دیگر داشته باشید.

لیزر موهای زائد زیر بغل

عکس قبل و بعد لیزر زیر بغل
عکس قبل و بعد لیزر زیر بغل

زیر بغل یکی از نواحی بسیار حساس در بدن خانم ‌ها می‌باشد. لیزر موهای زیر بغل بسیار پر طرفدار است. رشد دائمی مو های زمخت و ضخیم در این ناحیه می‌تواند تاثیرات مخربی روی زیبایی خانم‌ ها داشته باشد و می‌تواند در موارد بسیار گوناگونی برای مثال هنگام پوشیدن تاپ احساس ناخوشایندی به آنها بدهد. علاوه ‌بر این موارد رشد بی‌رویه این مو ها در ناحیه زیر بغل می‌تواند تعریق را افزایش دهد و باعث ایجاد بوی بد بیش ‌از حد شود. خوشبختانه ناحیه زیربغل یکی از نواحی در بدن می‌باشد که به ‌خوبی به فعالیت لیزر پاسخ می‌دهد. تصور این ‌که دیگر هیچ موی زائدی با لیزر موهای زائد زیر بغل در این ناحیه رشد نکند می‌تواند احساس بسیار خوب و شگفت‌انگیزی را به شما انتقال دهد.

لیزر موهای زائد پا

قبل و بعد از لیزر موهای زائد پا

یکی دیگر از نواحی ‌ای که رشد مو‌ های زائد در آن می‌تواند زیبایی ما را تحت تاثیر خود قرار دهد پا ها می‌باشند. پا بخش بسیار بزرگ و گسترده‌ای از بدن ما می‌باشند که رشد مو های زائد در آن ‌ها می‌تواند تاثیرات مخربی روی زیبای ما داشته باشد. علاوه‌ بر این موارد، برای شیو کردن و از بین بردن مو های زائد پا، مدت ‌زمان بسیار زیادی نیاز است، به همین دلیل یک بانو می‌توانند با استفاده از خدمات لیزر موهای زائد پا به ‌راحتی و در سریع‌ترین زمان از شر مو های زائد پای خودش خلاص شود و دیگر نیازی به شیو کردن این ناحیه نداشته باشد. توجه نمایید که لیزر مو های پا بسیار سریع و راحت می‌باشد و در کوتاه‌ترین زمان شما می‌توانید از لیزر کردن این بخش از بدن خودتان لذت ببرید و تمام مو های موجود در این بخش را به‌ طور کامل از روی بدن خود محو کنید.

تاثیر نوع پوست بر لیزر موهای زائد

تاثیر نوع و رنگ پوست در لیزر بدن

شاید برای شما نیز این سوال پیش ‌آمده باشد که آیا جنس پوست بر روی لیزر موهای زائد تأثیرگذار می‌باشد یا خیر؟ در این رابطه باید بگوییم که بله تاثیر نوع پوست بر لیزر موهای زائد ثابت شده است و در برخی شرایط بر روی برخی از پوست‌ ها لیزر سریع ‌تر و به ‌صورت عمیق‌ تری تاثیر خودش را نشان می‌دهد.
افرادی که معمولاً پوست‌هایی با تناژ رنگ روشن و موهایی با تناژ رنگ تیره دارند می‌توانند بیشتر از تاثیر لیزر موهای زائد بهره ببرند، و افرادی که دارای پوست‌های تیره می‌باشند نمی‌توانند به ‌خوبی افرادی که دارای پوست روشن هستند از لیزر موهای زائد بدن خودشان بهره ببرند اما به‌ هر حال دستگاه‌ های گوناگون و متفاوتی وجود دارند که می‌توانند به این افراد کمک کنند تا سریع ‌تر از شر مو های زائد بدن خودشان خلاص شوند.
کامل ترین دسته بندی پوست، دسته بندی دكتر نوئل فيتز پاتريك است كه براساس رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم و واكنش پوست به نور خورشيد، انواع مختلف پوست رابه شش گروه تقسيم كرده است.

انواع تیپ پوستی برای لیزر بدن

 1. پوستهای بسيار سفيد و داراى كك ومك، موهاى قرمز، مردمك چشم آبى، که پوست خیلی سریع در مقابل آفتاب مى‌سوزد و به هیچ عنوان برنزه نمى‌شود.
 2. شامل پوستهای سفيد و موهاى بلوند و مردمك چشم روشن، که پوست در مقابل آفتاب مى‌سوزد و احتمال خیلی کمی دارد که برنزه شود.
 3. شامل پوستهای گندمى و موهاى قهوه اى، که پوست در مقابل آفتاب گاهى مى‌سوزد و خیلی خوب برنزه نمى‌شود.
 4. شامل پوستهای سبزه و موها و مردمک هاى تيره، که پوست در مقابل آفتاب خيلى خوب برنزه مى‌شود و بندرت مى‌سوزد.
 5. شامل پوستهای قهوه اى تيره، که در اثر آفتاب اصلا نمى‌سوزد و به شدت برنزه مى‌شود.
 6. شامل پوستهای كاملاً تيره كه اصلا در مقابل آفتاب نمى‌سوزد. (مثل سياهپوستان)

علاوه ‌بر این موارد، اگر شما دارای مو های ضخیمی ‌باشید می‌توانید بهتر از خدمات لیزر مو بهره خواهید برد و مطمئن باشید که مو های شما سریع ‌تر و به ‌صورت عمیق‌تری از روی پوست شما پاک خواهند شد.

نتیجه لیزر بدن بر روی انواع رنگ مو

تاثیر لیزر بر انواع رنگ موهای زائد بدن

علاوه ‌بر رنگ پوست، رنگ مو نیز می‌تواند تاثیر زیادی روی نتیجه لیزر داشته باشد. پیشتر ما به شما گفتیم که مو هایی که تیره‌ تر هستند می‌توانند سریع ‌تر با دستگاه لیزر از بین بروند. این ‌موضوع به این دلیل است که رنگ تیره راحت‌ تر طیف امواج لیزر را جذب می‌کند و سریع‌ تر آن ‌ها را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که همین موضوع می‌تواند باعث شود که مو های زائد سریع ‌تر از بین بروند.
در کنار از بین رفتن سریع مو های زائد به رنگ تیره، رنگ مو هایی مانند خاکستری، بلوند، سفید، و بور به ‌خوبی نور و انرژی لیزر را دریافت نمی‌کنند که همین موضوع می‌تواند باعث شود که افرادی که دارای مو های زائد با این رنگ هستند به جلسات بیشتری برای از بین بردن مو های زائد خودشان نیاز داشته باشند. البته دستگاه ‌های پیشرفته ای امروز تولید شده‌اند که می‌توانند به این‌ گونه افراد کمک کنند تا راحت ‌تر مو های زائد روی پوست بدن خودشان را از بین ببرند. مو های نازک نیز دیر تر از مو های ضخیم در برابر لیزر از خود واکنش نشان می‌دهد. پس بهترین مو برای لیزر شدن مو های ضخیم با رنگ تیره و بدترین مو برای لیزر شدن مو های نازک با رنگ روشن می‌باشد. اما امروزه دستگاه‌های جدیدتری تولید شده اند که عملکرد بهتری دارند.

کسانی که می توانند لیزر بدن انجام دهند

افراد مناسب برای انجام لیزر بدن

هر فردی که به سن بلوغ رسیده باشد و موهای زائد او به‌ طور کامل خودشان را روی پوست او نشان دهند، صلاحیت و قابلیت این را دارد که از خدمات لیزر موهای زائد بهره ببرد.
اگر شما از رشد کردن موهای زائد روی بدن خودتان بیزار هستید و می‌خواهید که در اسرع وقت آن ‌ها را از روی بدن خودتان پاک کنید، می‌توانید با استفاده از خدمات لیزر موهای زائد به ‌راحتی و بدون هیچ ‌گونه مشکلی از شر مو های زائد بدن خود خلاص شوید.
عوارض لیزر موهای زائد بدن بسیار کم و خفیف می‌باشد اما اگر شما دارای شرایط خاصی باشید ممکن است که لیزر باعث تحریک پوست شما شود و همین موضوع می‌تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. به‌ همین دلیل بهتر است که قبل‌ از استفاده از هر گونه محرکی مانند لیزر، شما با یک دکتر پوست و متخصص در این زمینه مشورت نمایید و یا اگر بیماری خاصی دارید و یا داروی خاصی مصرف می‌کنید حتماً با پزشک متخصص خودتان در این زمینه نیز صحبت نمایید تا مطمئن شوید که لیزر برای سلامت بدن شما مخرب نمی‌باشد و باعث بیشتر شدن مو های زائد شما نخواهد شد.

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند

حال که شما در رابطه با افرادی که صلاحیت استفاده از خدمات لیزر دارند اطلاعات کسب کردید بهتر است از رابطه با افرادی که مطلقاً و به ‌هیچ ‌عنوان نباید از خدمات لیزر موهای زائد بهره ببرند نیز بدانید.

منع مطلق فقط برای بارداری است و در بقیه موارد تحت نظر پزشک و با مشورت او می توان لیز را انجام داد مانند :

 • افرادی که دارای بیماری ‌های خاص از جمله بیماری‌های پوستی هستند.
 • افرادی که دچار پوست ‌های حساسی هستند که این پوست ‌ها توانایی مقاومت در برابر لیزر را ندارند.
 • افرادی که دچار اختلالات هورمونی هستند.
 • افرادی که از داروهای خاصی استفاده می‌کنند نباید از خدمات لیزر موهای زائد استفاده کنند.
 • افرادی که از داروهایی مانند آکوتان، دارو های کنترل هورمونی تیروئید، ماینوکسیدیل، و داروهایی که حاوی ترکیبات طلا هستند استفاده می‌کنند.
 • افرادی دارای بیماری‌ های خاصی مانند کم‌ کار بودن و یا پرکار بودن تیروئید، لوپوس، لنتیگو، لیکن پلانوس، و کلوئید هستند.
 • اختلالات هورمونی می‌تواند تاثیرات مخربی روی بدن داشته باشد و استفاده از لیزر در این وضعیت می‌تواند شرایط را وخیم ‌تر کند. به‌ همین دلیل اگر شما دارای اختلالات هورمونی هستید باید در مراحل اولیه اولین اختلالات را به‌ طور کامل از بین ببرید و بعد برای استفاده از خدمات لیزر موهای زائد اقدام کنید.
 • همچنین اگر شما در روی پوست خودتان دچار زخم‌ های عفونی،سوختگی، آکنه، و یا ضایعه دیگری هستید، باید تا زمان خوب شدن کامل ضایعه صبر کنید زیرا خطر زخم شدن پوست وجود دارد.

مزایای لیزر موهای زائد

استفاده از خدمات لیزر موهای زائد می‌تواند مزایای بسیار زیاد و بی ‌شماری را برای شما به ‌همراه داشته باشد.

 • شما با استفاده از این خدمات در زمان مورد نیاز برای از بین بردن مو های زائد به‌ صورت هر هفته و یا هر ماه صرفه ‌جویی می‌کنید و می‌توانید تا آخر عمر خودتان دیگر نیازی برای صرف زمان در رابطه با شیو کردن مو های خودتان نداشته باشید.
 • مورد دیگری که در دسته مزایای استفاده از خدمات لیزر موهای زائد قرار می‌گیرد این است که استفاده از این روش در مقابل سایر روش‌ های دیگر مانند استفاده از موم و یا اپیلاسیون کاملاً بدون درد می‌باشد و شما بدون حس هیچ ‌گونه دردی و یا حداقل، با کمترین میزان درد می‌توانید از شر مو های زائد خودتان خلاص شوید. ممکن است بعضی از افراد به این نکته اذعان داشته باشند که استفاده از خدمات لیزر روی بدن آن ‌ها کمی درد آور بوده اما حدود نود درصد افرادی که از این خدمات بهره می‌برند عقیده دارند که لیزر یا کاملاً بدون درد می‌باشد و یا حس درد کمی را به آن ‌ها انتقال داده است.
 • همچنین با استفاده از دستگاه لیزر شما از شر مو‌های زیر پوستی خودتان نیز خلاص خواهید شد. مو‌های زیر پوستی یکی از عارضه‌ های بسیار آزار دهنده‌ای می‌باشند که شما می‌توانید با استفاده از خدمات لیزر به ‌طور کامل از شر آن‌ ها خلاص شوید.
 • استفاده از این روش اثرگذاری و ماندگاری بسیار زیادی دارد و شما حتی می‌توانید تا آخر عمر خودتان از شر مو های زائد خلاص شوید.
 • همچنین دستگاه لیزر قابلیت استفاده در تمامی نواحی بدن شما را دارد و می‌تواند روی بخش ‌های مختلفی از بدن شما تاثیر گذار باشد.
 • شما می‌توانید با استفاده از خدمات لیزر صاحب پوستی روشن ‌تر، نرم ‌تر، و شفاف ‌تری شوید.
 • به ‌طور کلی استفاده از خدمات لیزر فواید بسیار شگفت‌انگیز و باورنکردنی برای شما خواهد داشت و می‌تواند زندگی را برای شما بسیار راحت‌ تر کند. از بین رفتن مو های زائد می‌تواند زمان استحمام شما را تا حد بسیار زیادی پایین ‌تر بیاورد و همچنین می‌تواند آسایش و آرامش شما را نیز تضمین کند؛ زیرا ممکن است بسیاری از ما هنگامی‌که دارای مو های زائد هستیم اعتماد به‌ نفس کمتری داشته باشید و یا ترس از دیده شدن آن ‌ها همواره با ما باشند اما شما می‌توانید با استفاده از خدمات لیزر به ‌راحتی از این ترس و این نوع زندگی خلاص شوید.

عوارض لیزر موهای زائد

این ‌موضوع ثابت شده می‌باشد که خدمات لیزر خدماتی بسیار کم عارضه هستند، اما به ‌هر حال شما در حال استفاده از یک روش غیر طبیعی برای از بین بردن مو های زائد خودتان هستید و ممکن است در بسیاری از موارد استفاده از این روش با واکنش ‌هایی از طرف بدن شما همراه باشد.

توجه نمایید که این واکنش ‌ها می‌توانند به ‌سرعت از بین بروند و یا می‌توانند برای مدت ‌های طولانی ‌تری باعث اذیت شما شوند اما به‌ هر حال استفاده از هر روشی برای از بین بردن مو های زائد عوارضی را با خود به‌ همراه خواهد داشت پس بهتر است که اگر ما قرار است در هر حالتی از این عوارض رنج ببریم، از روشی استفاده کنیم که برای مدت طولانی ما را از شر مو های زائد خلاص کند و باعث کاهش دائمی موهای زائد شود. عوارض شایعی که در دسته عوارض لیزر موهای زائد قرار می‌گیرند شامل درد، قرمزی، تورم، و یا التهاب می‌باشند که این عوارض می‌تواند به‌ سرعت بعد از حدود یک هفته از روی پوست شما پاک شوند. عوارض دیگری مانند پوسته ‌پوسته شدن و یا تغییر در رنگ پوست نیز جزء عوارض دیگر استفاده از لیزر می‌باشند. البته در زمینه تغییر رنگ پوست ممکن است که پوست شما روشن‌تر شود که این‌ موضوع می‌تواند در بسیاری از موارد به‌ عنوان یک فایده دسته‌ بندی شود. این عوارض عوارضی می‌باشند که به‌ طور طبیعی در مدت ‌زمان کوتاهی از بین می‌روند اما اگر شما متوجه شدید که این عوارض خطرناک برای مدت ‌زمان طولانی روی پوست شما باقی مانده، حتما در اسرع وقت به یک دکتر پوست مراجعه فرمایید.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

یکی از شایعاتی که ممکن است همه ما را در رابطه با عوارض لیزر موهای زائد شنیده باشیم این است که آیا لیزر موهای زائد سرطان‌ زا می‌باشد؟ بسیاری از افراد تصور می‌کنند که استفاده از خدمات لیزر و اشعه لیزر می‌تواند سرطان پوست ایجاد کند اما این ‌موضوع از بیخ‌ و پایه کاملاً اشتباه است. تشعشعات و پرتوی نوری که از دستگاه لیزر خارج می‌شوند تنها تا حدی قدرت و توانایی دارند که بتواند فولیکول مو را از بین ببرند و به‌ هیچ ‌عنوان به سایر بخش ‌های پوست آسیب وارد نمی‌کند و تنها به تخریب فولیکول ‌های مو می‌پردازند. پس هیچ گونه نگرانی در رابطه با سرطان ‌زا بودن لیزر ریشه و اساس علمی ندارد و شما می‌توانید بدون هیچ ‌گونه دغدغه‌ای از خدمات لیزر بهره ببرید.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

در رابطه با پاسخ به این سوال که آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟ همان ‌طور که ما پیش‌تر نیز گفتیم در افراد گوناگون با آستانه تحمل درد متفاوت پاسخ‌ ها به این سوال ممکن است تفاوت داشته باشند. افرادی که داراس آستانه درد پایینی هستند معمولاً به این نکته اذعان دارند که استفاده از خدمات لیزر برای آن‌ ها کمی احساس درد ایجاد کرده اما همان‌ طور که پیش‌تر نیز به شما گفتیم حدود نود درصد افراد گفته‌اند که استفاده از این خدمات هیچ ‌گونه دردی برای آن‌ ها نداشته‌است. البته به این‌ موضوع توجه داشته باشید که حتی افرادی که به ‌نظر آن ‌ها لیزر درد آور بوده نیز، به این نکته اشاره کرده‌اند که درد لیزر به ‌هیچ ‌عنوان با درد حاصل از اپیلاسیون و استفاده از موم یکی نبوده. این شما هستید که می‌توانید با دقت و شناخت روی آستانه‌ی درد خودتان متوجه شوید که آیا استفاده از خدمات لیزر برای شما درد آور خواهد بود یا خیر. پس این مورد در دسته عوارض لیزر موهای زائد قرار نمیگیرد.

آمادگی برای لیزر موهای زائد

درست مانند هر فعالیت زیبایی دیگری، برای استفاده از خدمات لیزر موهای زائد شما باید به موارد گوناگونی دقت و توجه داشته باشید تا هنگام استفاده از این خدمات مشکل خاصی برای شما پیش نیاید.
برای مثال شما به ‌هیچ ‌عنوان نباید قبل ‌از جلسه‌ی لیزر خودتان آفتاب بگیرید و یا هر اقدام دیگری برای برنزه کردن داشته باشید.
حدوداً یک ماه و نیم قبل از جلسه لیزر خودتان به ‌هیچ ‌عنوان پوست خود را در برابر آفتاب قرار ندهید.
قبل ‌از مراجعه برای لیزر حتما پوست خودتان را شیو کنید. برای شیو کردن به‌ هیچ‌ عنوان از وکس و اپیلاسیون استفاده نکنید و سعی کنید که از ژیلت های مناسب برای از بین بردن مو های زائد خودتان استفاده کنید.
سعی کنید که به ‌هیچ‌ عنوان قبل ‌از انجام لیزر از انواع مختلف لوازم آرایشی و دئودورانت ها استفاده نکنید و همچنین دوش آب داغ نیز نگیرید.
همچنین توجه به این نکته مهم می‌باشد که شما نباید در دوران عادت ماهیانه خودتان لیزر انجام دهید و قبل ‌از جلسه‌ی لیزر خودتان به ‌هیچ‌ عنوان از مواد کافئین‌دار استفاده نکنید.
علاوه ‌بر توجه به این نکات، حتما در رابطه با مسائل مهمی که دقت و توجه به آن ‌ها قبل‌ از انجام لیزر حیاتی می‌باشد از اپراتور خود نیز سوال بپرسید تا نکته‌ای جا نماند و شما بتوانید بدون هیچ‌ گونه مشکلی از این خدمات بهره ببرید.
توجه به این نکات ساده و ریز می‌تواند به شما کمک کند تا در سریع‌ترین زمان از شر مو های زائد خودتان خلاص شوید و پوستی شفاف و بدون مو داشته باشید. توجه نمایید که بی‌توجهی و دقت نکردن به هر کدام از این موارد می‌تواند تاثیرات مخربی برای سلامتی پوست شما داشته باشد. پس این موارد را جدی بگیرید تا بتوانید بدون هیچ ‌گونه مشکل جلسه لیزر خودتان را پشت سر بگذارید.

پس از لیزر موهای زائد

مراقبت بعد از لیزر موهای زائد چگونه است؟
علاوه ‌بر توجه به نکاتی که قبل ‌از انجام لیزر موهای زائد شما باید به آن توجه نمایید نکاتی نیز وجود دارند که پس‌ از انجام لیزر توجه به آن ‌ها بسیار مهم و حیاتی می‌باشد و می‌تواند روی نتیجه لیزر شما تأثیر گذار باشد.
مورد اولی که در این دسته قرار می‌گیرد این است که شما به ‌هیچ‌ عنوان نباید اجازه دهید که پوست شما بعد از جلسه لیزر بیش ‌از حد گرم شود. توجه نمایید که حین جلسات برای جلوگیری از احساس گرما از خنک ‌کننده استفاده می‌شود تا بدن شما بیش‌ از حد گرم نشود اما اگر بعد از پایان لیزر بدن شما گرم شود این ‌موضوع می‌تواند تاثیر مخربی روی نتیجه لیزر داشته باشد.
مورد دیگر که شما باید به آن دقت و توجه داشته باشید این است که به‌ هیچ ‌عنوان در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و به دوری از آفتاب مستقیم توجه کنید زیرا نور مستقیم خورشید تاثیرات مخربی روی پوست شما دارد.
سعی کنیم که به ‌هیچ ‌عنوان از مواد آرایشی استفاده نکنید زیرا این مواد آرایشی می‌توانند تاثیرات مخربی روی پوست شما داشته باشند و می‌توانند باعث آسیب به پوست شما شوند.
سعی کنید که تا جایی ‌که می‌توانید آب بنوشید تا بدن و پوست شما دچار کم ‌آبی نشود. خشکی پوست می‌تواند تأثیرات مخرب و دردناکی داشته باشد.
همچنین سعی کنید که بعد از جلسه لیزر خودتان از لوسیون و یا ژل‌ هایی که در این زمینه برای کاهش التهاب پوست شما تهیه شده‌اند بهره ببرید.

معرفی انواع دستگاه لیزر موهای زائد

پیشتر ما به این‌ موضوع اشاره کردیم که لیزر ها دارای انواع طول موج مختلف و متفاوتی هستند. به‌ طور کلی فناوری لیزر در چهار نوع متفاوت وجود دارد که هر کدام از این فناوری‌ها می‌توانند به ‌نحوی روی از بین رفتن مو های زائد تاثیر گذار باشند.
فناوری اول با طول موج به نام آی‌ پی ال شناخته می‌شود و شامل پرتو نوری می‌شود که این پرتو نور می‌تواند باعث از بین رفتن مو های زائد شود. توجه نمایید که این فناوری جزء دستگاه‌ های مرتبط با لیزر دسته‌ بندی نمی‌شود اما می‌تواند باعث از بین رفتن موهای زائد شود.
دستگاه دوم با طول موج به نام لیزر الکساندریت کندلا ( Nd:YAG ) ساخته و شناخته می‌شود که یکی از معروف ‌ترین طول موج‌ها در این زمینه است. توجه نمایید که فناوری‌های الکساندریت برای سفیدپوستان و افرادی که دارای پوست ‌های سفید هستند مناسب‌تر است.
دستگاه بعدی با نام طول موج لیزر دایود شناخته می‌شود که برای پوست‌ های کمی تیره مناسب است اما به‌ هیچ‌ عنوان برای پوست‌ های خیلی تیره توصیه نمی‌شود.
دستگاه دیگر با طول موج ان دی یاگ شناخته می‌شود که برای پوست ‌های برنزه و کاملاً تیره طراحی ‌شده و می‌تواند برای افرادی که دارای پوست ‌های تیره هستند به‌ خوبی کمک کند تا از شر مو های زائد خود خلاص شوند.

اما بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

دستگاه های لیزر در کلینیک دکتر تفت

دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم 2022

دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم 2022 هم با داشتن لیزر الکساندرایت با طول موج ۷۵۵ نانومتر مناسب برای تیپ های پوستی 1 و 2 (بسیار روشن و روشن) است. هم با داشتن لیزر دایود برای پوست های تیره مناسب است، این دستگاه می تواند برای همه تیپ های پوستی مناسب باشد.
هندپیس این دستگاه ساخت کمپانی آمریکا از معتبرترین برند های بین المللی است و دارای تأیدیه FDA (سـازمان غذا و دارو آمریکا) می باشند.
با توجه به دارا بودن سیستم کولینگ (خنک کننده و متعاقبا بی حس کننده) بسیار قوی، این سیستم کاملا بدون درد بوده و احســــــاس رضـایت مطلــــق را برای شما به ارمغان می آورد. این لیزر علاوه بر از بین بردن دائمی موهــای زائد دارای کاربرد های متنوع دیگر از جملـه جوان سازی نیز هست.

آیا آقایان هم می توانند لیزر مو انجام دهند؟

در کنار پر طرف ‌دار بودن استفاده از خدمات لیزر موهای زائد در بانوان، ممکن است برخی از آقایان نیز در زمینه استفاده از خدمات لیزر علاقه‌ مند باشند تا با استفاده از این خدمت بتوانند از شر مو های زائد خودشان خلاص شوند. توجه نمایید که هیچ‌ گونه منعی برای آقایان برای استفاده از خدمات لیزر موهای زائد وجود ندارد و آنها می‌توانند بدون هیچ ‌گونه مشکلی برای استفاده از این خدمات به کلینیک ‌های گوناگونی مراجعه فرمایند. توجه نمایید که آقایان می‌توانند به دلایل گوناگونی مانند شکل دادن به ریش، راحتی در هوای گرم، و از بین رفتن جوش ‌های ناشی از شیو های بیش ‌از حد برای استفاده از خدمات لیزر اقدام کنند تا بتوانند با استفاده از این خدمات شرایط بدن خودشان را بهبود ببخشد.

نواحی لیزر مو در آقایان

شاید برای شما نیز این سوال پیش ‌آمده باشد که نواحی لیزر مو در آقایان کدام نواحی می‌باشد و پرطرف‌ دارترین بخش‌ هایی که یک آقا برای لیزر کردن آن به کلینیک مراجعه می‌کند کدام بخش ‌ها می‌باشند. به ‌طور کلی آقایان از لیزر موهای صورت ، پشت گردن و همچنین شانه، ناحیه‌ی تناسلی، لیزر خط ریش، موهای کمرو قفسه‌ی سینه جزء بخش ‌هایی می‌باشد که اکثر مردان برای از بین بردن مو های زائد خودشان در این نواحی به کلینیک ‌ها مراجعه می‌فرمایند.

شاید امروز استفاده آقایان از کلینیک ‌ها و خدمات لیزر آن ‌قدر باب نشده باشد اما همان ‌طور که پیش‌تر نیز به شما گفتم هیچ ‌گونه ممنوعیتی برای آقایان در این زمینه وجود ندارد و آن ‌ها می‌توانند بدون هیچ‌گونه مشکلی برای خلاص شدن از شر مو های زائد خودشان به‌ صورت همیشگی از خدمات لیزر بهره ببرند. به دلیل این ‌که مو های بدن آقایان کلفت‌تر می‌باشد، لیزر راحت ‌تر روی بدن آن ‌ها پاسخ ‌گو می‌باشد پس هیچ‌ گونه نگرانی در این زمینه برای آن ‌ها وجود ندارد.

قیمت لیزر موهای زائد

پس ‌از صحبت در رابطه با نکاتی که مربوط به لیزر موهای زائد می‌باشد، نوبتی هم باشد نوبت به این موضوع می‌رسد که قیمت لیزر چقدر است؟
توجه کنید که به‌ طور کلی عوامل گوناگونی در این زمینه تاثیر گذار هستند، که در مقاله مربوط به قیمت لیزر کل بدن این عوامل بررسی شده است.
اما می توان گفت به‌ طور‌کلی استفاده از خدمات لیزر به نسبت مزایایی که این روش دارد، بسیار کم‌ هزینه و مناسب است زیرا شما تا آخر عمر خودتان دیگر نیازی ندارید که از سایر روش ‌های از بین‌ برنده مو های زائد مانند خرید ژیلت، خرید کرم‌ های موبر، و استفاده از خدمات اپیلاسیون داشته باشید.
هر طور که حساب کنید استفاده از این خدمات و لیزر کردن بدن بسیار اقتصادی می‌باشد. هم چنین کلینیک‌هایی بسیار زیادی در بخش ‌های متفاوتی از سال برای مشتریان خاص خودشان تخفیف ‌هایی را قائل می‌شوند که شما می‌توانید با استفاده از این تخفیف ‌ها هزینه‌ های خودتان را پایین‌تر بیاورید.

سوالات متداول درباره لیزر بدن:

آیا لیزر مو درد دارد؟

با پیشرفت دستگاه های لیزر، کولینگ (خنک کننده) هایی بسیار قوی که گرمای لیزر را به بیشترین حد کاهش می‌دهند روی دستگاه ها به کار رفته و درد ناشی از لیزر را ناچیز کرده اند.

تاثیر لیزر مو های زائد چقدر می باشد؟

تاثیر لیزر مو های زائد بسته به متابولیسم بدن افراد بین ۸۰ الی ۱۰۰ درصد می باشد.

کدام نواحی از بدن قابلیت لیزر مو را دارند؟

پیشانی- شقیقه ها – گونه ها – پشت لب – چانه – روی فک ها- غبغب- گردن- گوش ها – خط ریش – سینه – وسط سینه – شکم- خط ناف – کمر – شانه ها – کل دست ها- انگشتان- ران ها – ساق ها – رو و اطراف زانو- روی باسن- خط مایو

تعداد جلسات لیزر مو چقدر می باشد؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد با لیزر کاملا بسته به نوع دستگاه و نوع پوست و مو افراد متغیر بین ۴ الی ۸ جلسه می باشد.

فاصله بین جلسات لیزر چقدر می باشد؟

فاصله جلسات بین لیزر بسته به نوع دستگاه متغیر بین ۳۰ الی ۵۰ روز می باشد.

قیمت لیزر مو چقدر می باشد؟

قیمت لیزر موهای زائد بسته به ناحیه مورد نظر و نوع دستگاه متفاوت می باشد.

4.7/5 - (6 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت