لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
مدت ماندگاری فیبروز ابرو

ماندگاری فیبروز ابرو | ایا فیبروز ابرو پاک میشود؟

امروزه یکی از راه‌های زیباتر شدن و تغییر یافتن فیبروز ابرو می‌باشد. فیبروز ابرو تکنیکی نیمه دائمی و موقت برای زیبایی ابروهاست. در این متد هاشورهایی میان تارهای ابرو زده می‌شود که ابرو را پرو پهن و زیبا نشان می‌دهد.
دوام و ماندگاری فیبروز ابرو ،برای افرادی که می‌خواهند اقدام به فیبروز ابرو کنند بسیار مهم است. نکته‌ای که حائز اهمیت است زمانی است که کار فیبروز ابرو را انجام دادید، تا جایی که ممکن است باید آن‌ها را حفظ کنید.

ماندگاری فیبروز ابرو

ایا فیبروز ابرو پاک میشود؟ در بیشتر افراد فیبروز ابرو بین یک الی سه سال ماندگاری دارد، پیش از انجام فیبروز ابرو باید بدانید عوامل زیادی برای تعیین مدت زمان ماندگاری آن‌ نقش دارد.
مواردی مثل نوع جوهر و رنگ استفاده شده، شدت رنگدانه، نوع روشی که انتخاب کرده‌اید و انجام مراقبت‌های بعدی، همگی بر ماندگاری فیبروز ابرو شما تأثیر خواهند گذاشت. برای حفظ ماندگاری فیبروز ابروی خود این مقاله را از دست ندهید.

عوامل موثر بر ماندگاری فیبروز ابرو

ماندگاری فیبروز ابرو
ماندگاری فیبروز ابرو

عمق هاشور ابرو

این نوع هاشور به وسیله قلم دستی فیبروز ابرو انجام می‌شود؛ به این معنی است که هر چه تاتوکار هاشور را در عمق بیشتری از پوست زده شود، ماندگاری آن افرایش می‌یابد و هر چه عمق آن کم باشد، ماندگاری نیز کاهش خواهد یافت.
بنابراین این فاکتور کاملا بستگی به عملکرد فیبروز کار دارد.

نوع پوست

یکی از عوامل موثر در ماندگاری فیبروز ابرو، نوع پوست مشتری می‌باشد. هر چه پوست چرب‌تر باشد، ماندگاری ابرو کمتر خواهد بود. بهتر است پیش از انجام میکرو فیبروز، اسکراپت صورت انجام دهید تا ماندگاری آن افزایش پیدا کند.

تغییر هورمون‌های بدن

دوران پریودی، بارداری و شیردهی از جمله دورانی می‌باشد که هورمون‌های بدن تغییر یافته و بر ماندگاری هاشور ابرو تاثیر بسیاری می‌گذارند. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که تا زمان تمام شدن دوره‌های فوق صبر کرده و سپس نسبت به انجام فیبروز اقدام کنید.
علاوه بر این برای انجام فیبروز در دوران بارداری باید به این نکته توجه داشته باشید که انجام فیبروز در چهارماهه اول بارداری امکان پذیر نیست و در ادامه آن نیز تنها با تایید پزشک متخصص اجازه انجام فیبروز وجود خواهد داشت.

رنگ‌های فیبروز

رنگ‌های فیبروز دارای دو سری متفاوت می‌باشند. سری که دارای قوطی‌های قهوه‌ای رنگ است و سری که بسته‌بندی آن‌ها سفید رنگ است.
رنگ‌های سری که جدیدتر هستند، ماندگاری خیلی بیشتری نسبت به سری دیگر دارند. برای ماندگاری بیشتر فیبروز ابرو از تاتو کار خود بخواهید از رنگ‌های سری SUPE برای فیبروز ابرو استفاده کند.

نکته دیگر در مورد رنگ‌های فیبروز این است که قیمت آن بسیار زیاد می‌باشد، بنابراین به مراکزی که فیبروز را با قیمت‌های پایین انجام می‌دهند مراجعه نکنید زیرا از رنگ‌های اروجینال و اصل استفاده نخواهند کرد.
نکته مهم دیگر، ارگانیک بودن رنگ‌های فیبروز می‌باشد. این رنگ‌ها ارگانیک بوده و هیچ‌گونه حساسیتی به وجود نخواهند آورد.

رنگ انتخابی برای هاشور ابرو

در کل هر چقدر رنگ هاشور ابرو تیره‌تر باشد ماندگاری آن نیز بیشتر است و هر چقدر روشن‌تر باشد ماندگاری کمتری دارد. بهترین رنگ برای هاشور ابرو رنگی متناسب با موهای طبیعی‌تان می‌باشد.
با توجه به موارد گفته شده برای ماندگاری بیشتر فیبروز باید تلاش کنید یک مرکز معتبر همراه با یک فیبروزکار مجرب را برای انجام فیبروز بر روی ابروهای خود انتخاب کنید.

فیبروز ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری فیبروز ابرو یکی از دغدغه‌های متقاضیان می‌باشد. در کل ماندگاری فیبروز ابرو به عوامل مختلف بسیاری بستگی دارد.
اما در حالت عادی می‌توان گفت ۶ ماه تا یکسال ماندگاری دارد زیرا خطوط ایجاد شده با روش فیبروز ابرو نسبت به روش‌های دیگر عمق کمتری خواهد داشت و در نتیجه ماندگاری آن نیز کمتر می‌شود.

انجام هاشورهای عمیق و استفاده از رنگ‌های جدید در روش فیبروز ابرو، باعث افزایش ماندگاری آن خواهد شد.
جوهر تاتو که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد کمتر به پوست نفوذ کرده و ماندگاری آن نیز کمتر است اما در روش تاتو، ماندگاری طراحی ابرو بیش‌تر از فیبروز می‌باشد.

مزیت‌های فیبروز ابرو

بیشتر افرادی که از مدل ابروهای خود ناراضی هستند یا این که دارای ابروهای قرینه نیستند، فیبروز را انجام می‌دهند. از جمله مزایای که این روش دارد عبارتند از:

 • بالا بردن تراکم ابروها
 • فرم دادن آسان به آرک ابروها
 • در صورت پشیمانی به راحتی می‌توان به راحتی فیبروز ابرو را پاک کرد.
 • با استفاده از فیبروز قرینه سازی ابروها انجام می‌شود.
 • با توجه به اینکه به صورت دستی انجام می‌شود؛ دقت بالایی در این روش وجود دارد.
 • تاج ابروها قابل فرم دهی می‌باشد.
 • در صورت تمایل امکان تغییر حالت ابروها وجود دارد.
 • ابروها بعد از انجام فیبروز حالت ظریف و طبیعی پیدا خواهند کرد.
 • در فیبروز ابرو التهاب بسیار کمی را به همراه دارد.
 • درد و سوزش کمتری به نسبت سایر روش‌ها دارد.
 • بر اساس نوع پوست و متدی که انجام می‌شود از یک ماه الس 3 سال ماندگاری خواهد داشت.

مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو

مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو
ماندگاری فیبروز ابرو

استفاده از پماد تجویزی توسط پزشک

امکان دارد تکنسین پیشنهاد کند پماد آ چشمی مصرف کنید. که باید به آرامی دو الی سه بار در روز به مقداری که فقط کمی چربی روی دست شما بیاید، طبق دستورالعمل، با استفاده از دست‌های تمیز بر روی ابروهای خود استفاده کنید.
پس از آن یک دستمال تمیز را به آرامی روی ابرو خود بگذارید تا چربی اضافه از بین برود زیرا پوست شما برای التیام به هوا نیاز دارد.

پوست خود را نخارانید

کمی خارش طبیعی است که  نشان‌دهند این است که پوست شما شروع به بهبودی خود می‌کند. ناحیه تحت درمان را نخراشید یا نخارانید زیرا امکان دارد باعث زخم، عفونت و در نتیجه تضعیف رنگ شود.
پس از چند روز  ابروی شما شروع به پوسته ریزی کرده که کاملا طبیعی است و باید به حال خود رها شود تا به طور طبیعی بهبود پیدا کند.

از مصرف محصولات آرایشی خودداری کنید

در منطقه‌ای که تاتو ابروی خود را انجام داده اید، نباید چیزی غیر از پماد پیشنهاد شده استفاده کنید. استفاده از هر گونه مرطوب کننده، آرایش، روغن یا لوسیون می‌تواند باعث عفونت یا واکنش در پوست شما شود که برای نتیجه نهایی ضرر خواهد داشت.

صورت خود را شست و شو ندهید

امکان دارد کمی زشت به نظر برسد، اما قرار گرفتن آب در ناحیه تحت درمان می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلاتی در ماندگاری آرایش نیمه دائمی شود.
به جای پاشیدن آب به تمام صورت خود، از یک پاک کننده برای تمیز کردن صورت به جز  تاتو استفاده کنید. اگر تاتو ابروی خود را خیس کردید، آن را به آرامی با یک دستمال تمیز خشک کنید.

جلوگیری از برخورد مو با ابروها

اگر مثلا دارای موهای چتری روی صورت خود هستید هفته اول مراقب باشید که موهایتان را از روی پیشانی بردارید قرار گرفتن مو روی ابروها می تواند باعث عفونت شود که باعث ایجاد اختلال در رنگ خواهد شد.

از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب خودداری کنید

عینک‌های آفتابی بزرگ یا کلاه لبه‌دار می‌توانند از آرایش دائم ابروی شما در برابر نور خورشید محافظت کنند. در فعالیت‌هایی که می‌تواند باعث تعرق بیش از حد شود مثل ورزش یا سونا شرکت نکنید.
مراقبت از فیبروز ابرو در  مرحله اولیه می‌تواند به معنای فیبروز ابرو ماندگار باشد. توجه داشته باشید، رنگ ابروی شما اوایل تیره‌تر از نتیجه نهایی خواهد بود، به آن زمان دهید تا به سمت سایه روشن برود.

ترمیم فیبروز ابرو

ترمیم فیبروز ابرو از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توان برای افزایش ماندگاری فیبروز ابرو از آن استفاده کرد. در این جلسه نتیجه کار کامل می‌شود. در ترمیم فیبروز می‌توان خطوط بیشتری را ایجاد کرد و ابروها را پرپشت‌تر نشان داد.
بعد از انجام فیبروز ابرو در مرکز فیبروز ابرو، با توجه به پیشنهاد و تشخیص تاتوکار برای ترمیم ابرو در جلسه‌ای دیگر نیز باید به مرکز مراجعه کنید.

ترمیم فیبروز ابرو مثل جلسه اول انجام کار، حتی بیشتر از آن، از مراحل بسیار مهم فرآیند زیباسازی ابرو می‌باشد. بهترین زمان برای ترمیم فیبروز ابرو معمولا یک ماه می‌باشد.
زیرا پوست باید شرایط مناسب را برای انجام کار داشته باشد و التهابات ناشی از جلسه اول رفع شده باشد. بهتر است دقیقا سر موقع برای ترمیم فیبروز ابروهایتان اقدام کنید.
زمان زودتر و یا دیرتر از موعد، نتیجه خوبی را به شما نخواهد داد. بهتر است برای رضایت بیشتر از کارتان طبق زمان تعریف شده به سالن مراجعه کنید.

نکات مهم در انجام فیبروز ابرو

اگر فیبروز ابرو به درستی انجام نشود بعد از مدت کوتاهی رنگ تمامی خطوط پخش شده و به سایه تبدیل خواهد شد یا ماندگاری کمی در حد یکی دو ماه پیدا خواهد کرد.
برای پیشگیری از سایه شدن فیبروز بخصوص در پوست‌های چرب خطوط باید کمی با فاصله از هم زده شوند. در پوست‌های خشک بهتر است خطوط را نزدیک به هم زد.
توصیه ما برای پوست‌‌های چرب روش فیبروز نمی‌باشد. اگر پوست شما چرب است می‌توانید با مشاوره گرفتن از پیگمنترها روش مناسب را برای زیباسازی ابروهای

ود پیدا کنید. معمولا  بعد از سه الی چهار بار تاتو به مشتری توصیه می‌شود تاتوی خود را پاک کند زیرا پوست نیز مثل بادکنکی است که ظرفیت مشخصی برای پذیرش رنگ دارد.
پیشرفت در دنیای آرایش دائم صورت به حدی زیاد بوده است که این روزها با استفاده از جدیدترین روش‌های پاک کردن تاتو می‌توان تاتوها را بدون اینکه اثری از آن به جای ماند پاک کرد.
تمامی این روش‌ها بدون آسیب به پوست بوده و دوره نقاهت کوتاه و مراقبت آسانی دارد.

پرسش و پاسخ در مورد ماندگاری فیبروز ابرو:

آیا فیبروز ابرو دردناک است ؟

فیبروز ابرو تا حدی ناراحت کننده است و علاوه بر استفاده از بی حسی موضعی می تواند دردناک باشد . علاوه بر این بعد از انجام فیبروز ابرو ممکن است بریدگی هایی در پوست اطراف ابرو ایجاد شود که اگر این بریدگی ها خشک و تمیز نگه داشته نشود ممکن است به زخم عفونی تبدیل شوند.

چه کسانی نباید از فیبروز ابرو استفاده کنند؟

در صورتی که شما قبلا ابروهای خود را تتو کرده اید و یا از دیگر متدهای زیبایی ابرو استفاده کرده باشید، احتمالا نمی توانید از این روش زیبایی استفاده کنید و یا نتیجه کار برای شما چندان رضایت بخش نخواهد بود. بنابراین حتما پیش از انجام کار با چند شخص حرفه ای در این زمینه مشورت کنید.

آیا فیبروز نیاز به ترمیم دارد؟

بله. بعد از جلسه اول فیبروز ابرو، معمولا ۴ الی ۶ هفته بعد شما باید برای ترمیم مجدد ابرو به کلینیک زیبایی بروید. در این مرحله همچنین شما می توانید ایرادهای احتمالی ابرو و چیزهایی که مورد نظرتان است را عنوان کرده تا آرایشگرتان آن را برای شما اجرا کند.

4.3/5 - (77 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

7 پاسخ

 1. با سلام ابروهامو فیبروز کردم ولی درست کمتر از یه هفته کل خطوط محو شد (آب هم به پوستم طی اون مدت 3 روز نزدم ، چرب هم کرده بودم)
  ایا تو ترمیم درست میشه ؟و موندگاری ممیونه ؟ و بن مژه هم همینطور روز دوم قبل اینکه آب بزنم پاک شد ایا موندگاری ندارن ؟

  1. سلام دوست عزیز ممکنه مشکل از رنگ استفاده شده و یا متد غلط بوده باشه. بهرحال بهتره جای معتبرتری مراجعه کنید برای دفعات بعد.

 2. من پوستم چربه آیا فیبروز اصلا جواب نمی ده برام و چه روش دیگه ای رو پیشنهاد می کنید؟

 3. بنده فیبروز کردم ولی اصلا از مدلش راضی نیستم به نظرتون اون مراقبت هارو انجام ندم یعنی پماد نزنم میتونه کاملا محوبشه چون واقعا راضی نیستم

  1. سلام دوست عزیز نه اینجوری محو نمیشه، بهتره ریمووش کنید. میتونید تو کلینیک دکتر تفت انجام بدین.

  2. سلام دوست عزیز، فیبروزتون پاک شد؟ چیکار کردین؟ منم مشکل شمارو دارم خواستم بدونم شما چیکار کردین ؟

   1. سلام عزیزم شما تونستین کاری بکنین ؟پاک کردین فیبروزتونو؟چون منم اصلا مدلشو دوس ندارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *