لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
فیبروز ابرو

فیبروز ابرو چیست؟ انواع مدل و عکس

فهرست محتوا نمایش

فیبروز ابرو چیست؟

یکی از انواع روش‌های جدید برای اصلاح فرم ابروها و برطرف کردن عیب‌های موجود در ابروها، فیبروز ابرو می‌باشد. اصطلاح فیبروز برگرفته از نام شرکتی در صربستان می‌باشد که فیبروز ابرو را برای زیبایی بیشتر ابروها بنیان گذاری کرده است. در کلمه فیبروز فی نشان دهنده نام شرکت است و بروز به معنی خط ابرو یا ابروها می‌باشد. در شرکت فیبروز شاگردان ایرانی زیادی مشغول هستند و در حال حاضر در ایران از فیبروز ابرو برای فرم و حالت دادن به ابروها استفاده می‌شود. فیبروز ابرو از انواع روش‌های نیمه دائمی برای آرایش ابرو‌ها می‌باشد که در فیبروز ابرو برای هاشور و سایه زدن ابرو از سوزن‌های یکبار مصرف و به صورت دستی استفاده خواهد شد و بعد از تمام شدن مراحل فیبروز شما ابروهایی با فرم زیبا و طبیعی بدست خواهید آورد. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم که راجع به فیبروز ابرو و چگونگی انجام آن در کلینیک دکتر تفت توضیحات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم و تفاوت بین فیبروز با میکروبلیدینگ ابرو را برای شما بیان کنیم.

عکس قبل و بعد میکروبلیدینگ ابرو
❤️عکس قبل و بعد فیبروز ابرو در کلینیک دکتر تفت❤️

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

فیبروز ابرو چگونه انجام می‌شود؟

فیبروز ابرو یکی از تکنیک‌های جدید و نیمه دائمی آرایش و زیبایی ابرو می‌باشد که به صورت دستی و با استفاده از سوزن‌های یکبار مصرف در بین ابرو هاشور و یا سایه ایجاد می‌کنند. هدف اصلی این متد ارائه راه حل و برطرف کردن نواقص ابرو با طرح و رنگی خاص می‌باشد. فیبروز ابرو، روشی دائمی نمی‌باشد و با گذشت مدتی معین از بین خواهد رفت بنابراین برای داشتن ابروهای طبیعی با زیبایی خاص می‌توانید به طور دائم از فیبروز ابرو استفاده کنید.

مراحل فیبروز ابرو

ابتدا در بخش تاج ابرو خطوط ابرو اجرا می‌شود، هر خط اجرا شده ۲ باز تمدید می‌شود، سپس نوبت وارد کردن شوک به رنگ می‌رسد، پس از ۳ الی ۴ دقیقه ابروها رنگ گرفته و نوبت به بی حس کردن می‌رسد، توجه داشته باشید 10 روز قبل از اجرای فیبروز ابرو نباید ابروها را رنگ کرد، رنگ انتخاب شده نباید روشن باشد، در مرحله بعدی آرک ابرو و دم ابرو ترسیم خواهد شد، برای کم رنگ نبودن تاتو باید ضخامت استروک‌ها را دو برابر کرد، با توجه به نوع پوست افراد اجرای فیبروز ابرو در چند مرحله انجام خواهد شد و برای اجرای بهتر فیبروز ابرو پوست خشک و نرمال مناسب‌تر است.

قبل و بعد فیبروز ابرو
قبل و بعد فیبروز ابرو طبیعی در کلینیک دکتر تفت😍✅

انواع مدل های فیبروز ابرو

هاشور ابرو بر اساس روش فیبروز ابرو در مدل‌های مختلفی انجام می‌شود که افراد با توجه به خواست و سلیقه خود می‌توانند مدل فیبروز ابرو را انتخاب کنند که انواع این مدل‌ها شامل:

انواع مدل فیبروز ابرو

 spine-3

این مدل به هاشور ابرو به مدل تیغ ماهی معروف است. در این مدل نقطه کانونی هاشور در انتهای ابرو قرار داده خواهد شد.

spine-5

این مدل فیبروز ابرو نیز به ابروی آسیایی معروف می‌باشد و نقطه کانونی هاشور در پایین ابرو و بین ابتدا و قوس ابرو واقع شده است.

spine-6

به این مدل هاشور ابروی کلاسیک هم گفته می‌شود در این روش نقطه کانونی هاشور در قسمت قوس پایینی قرار دارد و تمام هاشور‌ها در این جهت قرار می‌گیرند.

upper spine

در این روش نیز تمام هاشور‌ها در بالای ابروها قرار گرفته می‌شود زیرا نقطه کانونی در قسمت بالای ابرو‌ها می‌باشد.

دستگاه مورد استفاده در روش فیبروز ابرو

قلم میکروبلیدینگ، دستگاه مخصوص برای انجام هاشور و سایه ابرو در روش فیبروز می‌باشد. این دستگاه مثل یک قلم دستی خطوط و نقاط بسیار ظریفی را روی پوست ایجاد خواهد کرد.

تفاوت میکروبلیدینگ و فیبروز

کمپانی فی علاوه بر میکروبلیدینگ و فیبروز روش‌های بی نظیر دیگری مثل فیکانتور، بولد بروز، نانو بروز، بریزی یا ابروی هالیوودی، پادر بروز، فی شیدینگ ابرو، جدیدترین تکنیک‌های پاک کردن ابرو مانند فی ریمووال و نانو ریمووال که جدیدترین روش پاک کردن تاتو که بی خطرترین روش محسوب می‌شود را به جهان معرفی کرده است. میکروبلیدینگی فیبروز نامیده می‌شود که توسط یک شخص آموزش دیده با رنگ فیبروز و سوزن فیبروز صورت گیرد. فیبروز ابرو (phibrows) روشی جدید برای هاشور ابرو با استفاده از قلم میکروبلیدینگ می‌باشد. این متد بسیار ظریف توسط آکادمی فی«phi» و آقای برانکو بابیک (بنیان گذار آکادمی فی) ایجاد شده است. الگوی اصلی فیبروز بر پایه الگوی طبیعی ابرو می‌باشد. یعنی جهت خط‌ها دقیقا هم جهت با جهت موهای ابرو است. این هماهنگی الگوی فیبروز با موهای طبیعی ابرو باعث هماهنگی و زیبایی بیشتر انتهای کار می‌شود و ظاهری کاملا طبیعی به ابرو می‌بخشد.

فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ چیست؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو

استفاده از تاتو برای زیباسازی ابرو روشی بسیار قدیمی می‌باشد و همچنین در فیبروز ابرو به صورت غیر طبیعی و به هم پیوسته بر روی ابرو تزریق می‌شد؛ و پاک کردن تاتو از صورت بسیار سخت و دشوار می‌بود و همیشه مقداری از جوهر زیر پوست باقی می‌ماند زیرا جوهر تزریق شده به عمق پوست نفوذ می‌کرد؛ اما با ابداع روش فیبروز ابرو دیگر جای هیچ اثری باقی نخواهد ماند که این امر از جمله بارز‌ترین تفاوت بین فیبروز ابرو و تاتو می‌باشد. در روش فیبروز ابرو جوهر تزریق شده بر عمق پوست نفوذ نمی‌کند و از این رو پاک کردن جوهر کار آسانی خواهد بود و همچنین در فیبروز ابرو می‌توانید مدل ابرو اجرا شده خود را تغییر دهید و بدون ترس از به جای ماندن جوهر آن را پهن یا باریک کنید. هم چنین در فیبروز ابرو فرد می‌تواند ابرو‌ی شما را مثل تار مو طراحی کند به طوری که به هیچ وجه تاتو بودن آن قابل تشخیص نباشد و ابروهای شما کاملا طبیعی به نظر برسد.

ماندگاری فیبروز ابرو

ماندگاری فیبروز ابرو

می‌توان گفت ماندگاری هاشور ابرو‌ها به روش فیبروز به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد؛ اما در کل می‌توان گفت ماندگاری فیبروز ابرو بین 6 ماه الی 1 سال خواهد بود زیرا هاشورهای انجام شده با روش میکروبلیدینگ نسبت به روش‌های دیگر عمق کمتری داشته و در نتیجه ماندگاری کمتری هم دارد. البته در نظر بگیرید اگر هاشورها در فیبروز ابرو عمیق تر انجام شوند و از رنگ‌های به روز فیبروز تهیه و استفاده شود در نهایت ماندگاری هاشور فیبروز نیز افزایش خواهد یافت. جوهر تاتو در فیبروز ابرو به دلیل این که کمتر در پوست نفوذ می‌کند ماندگاری کمتری را نیز دار می‌باشد. اما در روش تاتو، ماندگاری طراحی ابرو بیش‌تر از فیبروز می‌باشد.

عوامل موثر در ماندگاری هاشور به روش فیبروز ابرو

نوع پوست

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در ماندگاری فیبروز ابرو، نوع پوست است. پوست هر چقدر چرب‌تر باشد ماندگاری هاشور کمتر است. قبل از انجام میکرو فیبروز بهتر است برای افزایش ماندگاری هاشور اسکراپت صورت انجام داد.

تغییر هورمون های بدن

دوران قاعدگی، بارداری و شیردهی دورانی هستند که هورمون‌های بدن تغییر خواهد کرد و این تغییرات تاثیر زیادی بر ماندگاری هاشور ابرو خواهد گذاشت. بنابراین انجام فیبروز بهتر است به زمانی بعد از این دوران موکول شود.

عمق هاشور ابرو

افزایش عمق هاشور توسط تاتوکار ماندگاری آن را بیشتر خواهد کرد هر مقدار هاشور به وسیله قلم دستی میکروبلیدینگ کم عمق باشد، ماندگاری نیز کاهش پیدا می‌کند.

هدف از انجام فیبروز

هدف از انجام فیبروز ابرو برطرف کردن و ارائه راه حلی برای پوشاندن نواقص ابرو می‌باشد که با پر کردن مناطق خالی، فرم دهی به ابرو و قرینه سازی ابرو صورت میگیرید. با فیبروز ابرو شما خواهید توانست صاحب ابروهایی با طرح خاص و با رنگ مختصی باشید. در نظر بگیرید که فیبروز ابرو آرایش ابرو دائمی نیست و پس از گذشت مدتی معین از بین خواهد رفت برای همین برای داشتن ابروهایی طبیعی با زیبایی خاص می‌توانید به صورت دائم از فیبروز ابرو استفاده کنید. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک های زیبایی از این متد بهره مند شوید همچنین می‌توانید با تهیه دستگاه فیبروز ابرو و آشنایی با فیبروز ابرو و مراحل های آن را در منزل خود انجام دهید.

مزایای فیبروز ابرو

مزایای فیبروز ابرو

 • به وجود آمدن التهاب کمتر در مقایسه با سایر روش‌ها
 • دقت بالا و در نهایت بوجود آمدن ابرو‌هایی با ظاهری طبیعی
 • ایجاد تراکم بالا در قسمت ابرو
 • تغییر راحت مدل ابرو
 • وجود انواع مدل‌های مختلف برای اجرای فیبروز ابرو
 • مناسب بودن هزینه فیبروز ابرو
 • بهترین گزینه برای قرینه کردن ابرو‌ها
 • فرم و شکل دادن به تاج ابرو‌ها
 • سوزش و درد بسیار کمتر
 • دقت بیشتر به دلیل دستی بودن روش

فیبروز ابرو برای چه کسانی مناسب می‌باشد؟

فیبروز ابرو مناسب افرادی است که تا به حال روش تاتو بر صورت آن‌ها انجام نشده باشد. در صورتی که افراد از تاتو استفاده کرده باشند اجرای این متد امکان پذیر نخواهد بود زیرا فیبروز ابرو به قدری ظریف است که در ابروهای تاتو شده نمی‌توان این طرح را مشاهده کرد. هم چنین برای اجرای این متد باید پوست فرد عاری از هر گونه زخم و آسیب دیدگی باشد با توجه به این موضوع می‌توان نتیجه گرفت افرادی که در این قسمت از صورت خود دچار آسیب هستند تا بهبود آن باید انجام فیبروز را به تاخیر بیندازند. با استفاده از این تکنیک بدون تردید رضایت کافی را کسب خواهید کرد و زیبایی بی نظیری را به ابروهای خود هدیه خواهید داد.

عوارض فیبروز ابرو

عوارض فیبروز ابرو

 عوارض فیبروز ابرو می تواند موارد زیر باشد، البته این ها ممکن است گاهی پیش بیاید.

 • افرادی که قبلا از تاتو استفاده کرده باشند به هیچ وجه نباید از فیبروز ابرو برای زیباتر کردن ابروهای خود استفاده کنند و این موضوع برای افرادی که نمی‌توانند از فیبروز ابرو بهره مند شوند ناراحت کننده خواهد بود.
 • با توجه به این موضوع که کاربر با اعمال فشار بر روی دستگاه میکروبلیدینگ مراحل فیبروز را انجام خواهد داد و با گذشت زمان مچ کاربر خسته می‌شود و در آخرهای کار از میزان فشار آن کاسته می‌شود و می‌تواند بر کیفیت کار انجام شده تاثیر بگذارد.
 • با توجه به اینکه تیغ دستگاه مربوط به فیبروز با دست کاربر انجام می‌شود، امکان آسیب رسیدن به دست بسیار بیشتر می‌باشد و افرادی که این کار را انجام می‌دهند باید خیلی مراقب باشند.
 • در بعضی از مراکز رنگ‌های بسیار نامرغوبی مورد استفاده قرار می‌گیرند که همین امر باعث می‌شود ماندگاری آن کمتر باشد و پس از گذشت زمان کوتاهی شاهد کم رنگ شدن رنگ ابرو باشیم که به همین دلیل توصیه می‌شود به مراکزی مراجعه کنید که قابل اطمینان و اعتماد باشند تا کمترین آسیب به ابرو وارد شود و هزینه‌تان هدر نرود.
 • به علت دستی بودن قلم، دقت و مهارت بیشتری نیاز می‌باشد به همین علت برای کسب نتیجه دلخواه بهتر است به افراد متخصص و حرفه‌ای برای انجام فیبروز مراجعه شود.

رنگ‌های مورد استفاده در فیبروز ابرو

فیبروز ابرو در انواع رنگ های مختلفی اجرا می شود. رنگ‌هایی که برای فیبروز استفاده می‌شود از انواع مواد معدنی ساخته شده که این رنگ‌ها فاقد فلزات سنگین می‌باشند و به راحتی جذب پوست می‌شوند و ظاهر و رنگی طبیعی را به ابرو‌های فرد می‌بخشند این رنگ‌ها همچنین بعد از پاک شدن ته رنگ قرمز از خود به جای نخواهند گذاشت و به صورت کامل از روی پوست پاک می‌شوند. ناگفته نماند روش دیگری به نام نانوفیبروز نیز وجود دارد، که نانو فیبروز جدیدترین تکنیک زیباتر کردن ابرو بعد از آن است که توسط دستگاه و سوزن‌های نانو صورت می‌گیرد.

مراقبت‌های قبل از فیبروز ابرو

فیبروز ابرو

قبل از انجام فیبروز ابرو پوست اطراف ابروها باید کاملا سالم و بدون آسیب دیدگی، زخم، جراحت، عفونت، اگزما و سوختگی باشد و در صورتی که این مشکلات وجود داشت، باید تمام مراحل بهبودی و ترمیم پوست به پایان رسیده باشد. حداقل ۲۰ روز قبل از انجام فیبروز ابرو این کارها را انجام ندهید:

 • بوتاکس و فیلر، لایه برداری از پوست با مواد و ترکیبات اسیدی، لیزر درمانی، لایه برداری شیمیایی، قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید

مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو

تا 3 روز پس از میکروبلیدینگ ابرو باید از پماد A استریل چشمی استفاده کنید و ابرو را در این مدت چرب نگه دارید. بعد از سه روز می‌توانید استحمام کنید. باید مراقب باشید تا سه روز اول هیچ آبی با صورت خود تماس نداشته باشد.

ماندگاری فیبروز ابرو

این که ماندگاری فیبروز ابرو چقدر است یکی از مسائل مهم زیبا جویان است.به طور کلی می توان گفت ماندگاری فیبروز ابرو به عوامل مختلف بسیاری بستگی دارد.
اما در حالت عادی می‌توان گفت ۶ ماه تا یکسال ماندگاری دارد زیرا خطوط ایجاد شده با روش فیبروز ابرو نسبت به روش‌های دیگر عمق کمتری خواهد داشت و در نتیجه ماندگاری آن نیز کمتر می‌شود.

فیبروز ابرو در بارداری

انجام فیبروز ابرو در دوران بارداری مثل سایر تکنیک‌های آرایش دائم صورت ممنوع است. رنگ‌های میکروبلیدینگ حاوی مقدار کمی فلز می‌باشد که بعد از نشست رنگ در لایه درم پوست، وارد خون مادر شده و از طریق مادر به جنین منتقل خواهد شد و ممکن است علاوه بر ایجاد واکنش‌های شدید آلرژیک در بدن جنین باعث سقط جنین نیز بشود. هیچ منبع علمی تایید شده‌ای در خصوص مجاز بودن میکروبلیدینگ نیز در دوران بارداری وجود ندارد.

ریزش ابرو بعد از فیبروز ابرو

اگر شما به یک پیگمنتر متخصص نه لزوما معروف مراجعه کنید هیچ مسئله‌ای برای موهای ابروی شما بوجود نخواهد آمد. در دوره‌های آکادمی فی اروپا به ما آموزش داده شده است که در قمستی از پوست کاشت رنگ داشته باشیم که هیچ برخوردی با ریشه یا فولیکول مو نداشته باشیم و هیچ آسیبی به پوست مشتری وارد نکنیم.

اثربخشی فیبروز ابرو به عوامل زیر بستگی دارد

 • کیفیت پوست
 • مراقبت‌های بعد از فیبروز ابرو
 • قرار گرفتن در معرض عوامل مختلف خارجی

بنابراین توصیه می‌شود قبل از انجام فیبروز ابرو حتما با متخصص فیبروز ابرو مشورت کنید و مواردی مانند مشکلات پوستی، مشکلات سلامتی، مصرف داروی خاص و داشتن تاتو قدیمی روی ابرو را به او اطلاع دهید تا با توجه به این موارد، بهترین و مناسب ترین خدمات به شما ارائه شود.

می توانید برای اطلاع بیشتر مقاله دلیل رنگ نگرفتن در فیبروز ابرو را مطالعه کنید.

فیبروز ابرو

قیمت فیبروز ابرو

قیمت فیبروز ابرو در هر کلینیکی متفاوت می‌باشد. ممکن است یک پیگمنتر مبتدی باشد و به همان نسبت قیمت فیبروز ابرو او پایین باشد تا به اندازه کافی تجربه بدست بیاورد. اما یک پیگمنتر مستر فیبروز ابرو باشد. طبیعتا هرچه مهارت یک پیگمنتر در فیبروز ابرو بالاتر باشد قیمت خدمات او نیز بالاتر است. عوامل موثر در قیمت و هزینه فیبروز ابرو شامل:

 • تخصص و مهارت تکنسین
 • میزان،‌ نوع و برند رنگ
 • تعداد سوزن‌ها
 • موقعیت جغرافیای مرکزی که به آن مراجعه نموده‌اید

قیمت دستگاه فیبروز ابرو

قیمت قلم دستی میکروبلیدینگ فیبروز ابرو از ۲۰ هزار تومان تا حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان می‌باشد. مسلم است قلم‌های گرانتر به لحاظ ارگونومی، ویژگی‌ها و کیفیت ساخت نسبت به سایر قلم‌ها مزایایی دارند. اما این به این معنی نیست که با قلم ۲۰ هزار تومانی نتوان کاری را که با قلم یک میلیون و پانصدی انجام می‌شود انجام داد. اینکه یک قلم گران باشد مهم نیست. مهم این است که شما با در دست داشتن آن احساس راحتی کنید.

مراکز فیبروز ابرو در تهران

مراکز فیبروز ابرو در تهران باید دارای مجوز باشند. نکات بهداشتی مثل ماسک، دستکش و سوزن یک بار مصرف را رعایت کنند. در صورتی که موارد بالا توسط مرکز رعایت نشود، بهتر است مرکز دیگری را انتخاب کنید. محیط آرام و برنامه‌ریزی دقیق نیز بر آرامش و تمرکز تاتو کار تاثیر می‌گذارد. در صورتی که مرکز شلوغ باشد و تعداد زیادی مراجعه کننده همزمان مراجعه نمایند، طبیعی است که تاتو کار تمرکز خود را از دست خواهد داد. درباره تاتوکار خود تحقیق لازم را انجام دهید و رزومه کاری او را بررسی نمایید تا بتوانید از فیبروز ابرو خود نتیجه خوبی بگیرید.

برای گرفتن مشاوره در کلینیک زیبایی دکتر تفت با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول فیبروز ابرو:

آیا فیبروز ابرو درد زیادی دارد ؟

برای انجام فیبروز ابرو معمولا از بی حس کننده موضعی استفاده میکنند و این موضوع تاثیر خیلی زیادی در کاهش احساس درد و ناراحتی در حین انجام فیبروز ابرو خواهد داشت و چیزی که شما احساس خواهید کرد شبیه به احساس برداشتن ابرو میباشد با این حال احساس درد و ناراحتی در طول انجام فیبروز ابرو به آستانه تحمل افراد و استرسی که دارند بستگی دارد. هرچه آرام تر باشید ، درد و ناراحتی کمتری را تجربه خواهید کرد.

زمان ترمیم فیبروز چه موقعی می باشد؟

زمان ترمیم میکروبلیدینگ ابرو بین ۵ الی ۶ هفته پس از جلسه اول است. ممکن است یک پوست از ترمیم بی نیاز باشد اما این در مورد ۹۵ درصد از خانم ها صدق نمی کند. برای اکثر خانم ها یک جلسه ترمیم تا دو ماه بعد از جلسه اول ضروری می باشد. برای پوست های چرب گاهی به دو جلسه ترمیم اولیه نیاز می شود. پیشنهاد ما برای پوست های چرب استفاده از تکنیک نانو بروز یا پادر بروز است.

4.1/5 - (76 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *