لوگو دکتر تفت
ژل الانسه (ELLANSE)

ژل الانسه (ELLANSE) + معرفی کامل

امروزه انواع ژل ها و فیلرها در بازار موجود هستند و انتخاب بین آن ها واقعا برای افراد مشکل شده است. یکی از فیلرهایی که از نسل جدید می باشد و تفاوت هایی اساسی در ترکیبات با نمونه های مشابه دارد، ژل الانسه است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با ویژگی های خاص این ژل و مدت ماندگاری آن آشنا شوید.

ژل الانسه ELLANSÉ

ژل الانسه ELLANSÉ

ژل الانسه در کشور هلند و توسط شرکت Sinclair ساخته شده است. مهم ترین تفاوت آن با سایر نمونه های مشابه در این است که ژل الانسه فاقد هیالورونیک اسید می باشد؛ بنابراین اصلا جذب آب ندارد و میزان حجم دهی آن بلافاصله بعد از تزریق کاملا مشخص است و به مرور زمان تغییر نمی کند. وقتی که فیلر با جذب آب، دچار تغییر حجم نشود؛ می توان تمام تغییراتی که لازم است را با خیال راحت در همان جلسه اول ایجاد کرد. دو ماده اصلی تشکیل دهنده ی ژل الانسه به شرح زیر است:

 • 30 درصد ازماده اصلی تشکیل دهنده این فیلر میکروسفرهای پُلی کاپرولاکتون (PCL- Poly Capro Lacton) می باشد. PCL مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکاست و یک نوع پلیمر پزشکی نرم و قابل جذب می باشد که در بخیه های قابل جذب و ایمپلنت های ارتوپدی هم از این ماده استفاده شده است.
 • 70 درصد دیگر از مواد تشکیل دهنده ی ژل الانسه، کربوکسی متیل سلولز  (CMC- carboxy methyl cellulose) است. CMC در صنایع پزشکی، آرایشی و دارویی و همچنین برای جراحی های فک و دهان استفاده می شود.

 در واقع تکه هایی از PCL در زمینه CMC معلق هستند. این مواد به طور طبیعی توسط بدن به دی اکسید کربن و آب تجزیه می شوند و در نهایت هیچ اثری از این مواد در بدن باقی نمی ماند.

بالافاصله بعد از تزریق ژل الانسه، با تحت تاثیر قرار دادن نواحی که حجم آنها کم شده است، یک بازیابی فوری حجم را مشاهده خواهید کرد. در مدت چند ماه بعد از تزریق ژل الانسه، میکروسفرها که ذرات معلق موجود در ترکیبات ژل هستند؛ موجب تحریک تولید کلاژن طبیعی در بدن می شوند. پس از تجزیه میکروسفرها توسط بدن، کلاژن هایی که توسط خود بدن به صورت کاملا طبیعی ساخته شده اند، موجب پر شدن و حجم دهی به نواحی تزریق شده می شوند. در واقع به جای جایگزینی مواد که به صورت مصنوعی به بدن تزریق می شوند، ژل الانسه تولید کلاژن توسط بدن را تحریک می کند و یک حجم دهی کاملا طبیعی به نواحی تزریق می بخشد.

فواید ژل الانسه چیست؟

ژل الانسه دارای تاییدیه ی FDA می باشد، بنابراین کاملا ایمن و مطابقت با بالاترین استانداردها می باشد. از خاصیت ارتجاعی بسیار خوبی برخوردار است. قدرت جوانسازی خوبی برای پوست دارد. ماندگاری بالا و امکان انتخاب سطح ماندگاری از مهم ترین ویژگی های ژل الانسه است. قابلیت جذب دارد و در واقع به طور کامل توسط بدن جذب می شود که همین امر موجب به دست آوردن نتیجه کاملاً طبیعی خواهد بود. بالافاصله بعد از تزریق، حجم دهی آن قابل مشاهده خواهد بود و سرعت اثربخشی بالایی دارد. نسبت به فیلرهای بر پایه هیالورونیک اسید، به 17 درصد مقدار کمتر از ژل نیاز است. ژل الانسه نسبت به ژل های حاوی هیالورونیک اسید، حجم دهی بیشتری دارد و به مراتب ماندگار تر است.

کاربردهای ژل الانسه

کاربردهای ژل الانسه
 • ژل الانسه برای رفع چین و چروک های سطحی، متوسط​​، عمیق؛ حجم دادن به گونه، کاهش افتادگی پوست، فرم دهی صورت، برطرف کردن جای زخم و اسکار، تنظیم فرم بینی، گوش و برطرف کردن عدم تقارن در اجزای صورت مورد استفاده قرار می گیرد. ژل الانسه غلظت بالایی دارد و بنابراین در هنگام تزریق جا به جا نمی شود و در ناحیه تزریق باقی می ماند.
 • با تزریق ژل الانسه در ناحیه شقیقه ها، علاوه بر پر کردن این ناحیه، موجب لیفت دم ابرو نیز می شود. جوانسازی پشت دست نیز یکی دیگر از کاربردهای ژل الانسه است.
 • ژل الانسه برای نواحی مانند زیر چشم و لب ها مناسب نیست. زیرا این فیلر قدرت نفوذ به لایه های پوست را ندارد. برای این نواحی، فیلرهای دیگری در بازار موجود است که می توانید با مشورت پزشک خود، از آن ها استفاده کنید.
 • ژل الانسه مانند ژل های بر پایه هیالورونیک اسید، پوست را آبرسانی نمی‌کند، بنابراین درخشش و شادابی که سایر فیلرهای هیالورونیک اسید به پوست می دهند را به پوست نمی بخشد.

نقاط تزریق فیلر الانسه در کلینیک دکتر تفت:

چه کسانی می توانند ژل الانسه را تزریق کنند؟

قدرت پرکنندگی و حجم دهی ژل الانسه نسبت به نمونه های مشابه بسیار خوب است و بالافاصله بعد از تزریق، ثاثیرات خود را نشان می دهد. بنابراین برای افراد که چین و چروک روی نقاط مختلف صورت دارند، چروک های اطراف دهان و بینی دارند، قصد کانتوریگ صورت و به خصوص بینی را دارند و افتادگی صورت خود را با یک حجم مناسب پر کنند، ژل الانسه یکی از بهترین گزینه هاست. این ژل از معدود انتخاب هایی است که برای پر کردن جای زخم و اسکار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. مدت ماندگاری فوق العاده ژل الانسه، آن را به یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی تبدیل می کند که از نتایج کوتاه مدت سایر فیلرهای مشابه خسته شده اند و به دنبال یک ژل بهتر با ماندگاری بالاتر هستند.

چه کسانی نمی توانند ژل الانسه را تزریق کنند؟

همیشه قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی با پزشک خود مشورت کنید. بعضی از افراد به دلیل بیماری های خاصی که دارند مثلا نقص سیستم ایمنی یا به دلیل داروهایی که حتما باید مصرف کنند مانند داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین، قادر به انجام عمل هایی زیبایی مانند تزریق ژل نیستند. از طرفی مادران باردار و شیرده نیز بهتر است از تزریق ژل الانسه خودداری کنند.

سن مناسب تزریق ژل الانسه

ژل الانسه بیشتر برای لیفت و پر کردن قسمت های افتاده صورت، لیفت شقیقه ها و چروک های عمقی مناسب است. بنابراین برای افرادی که سن بالاتری دارند که با عوارض ناشی از افزایش سن رو به رو شده اند؛ مناسب تر است و توصیه می شود افراد بالای 30 سال، ژل الانسه را برای جوانسازی انتخاب نمایند.

ماندگاری نتایج ژل الانسه

یکی از دیگر ویژگی های متفاوت ژل الانسه در مقایسه با نمونه های مشابه، تقسیم بندی انواع آن براساس مدت ماندگاری است. در واقع این 4 دسته ژل الانسه از نظر ترکیبات با یکدیگر تفاوتی ندارند و فقط از نظر میزان ماندگاری متفاوت هستند. این ۴ دسته عبارتند از:

ماندگاری نتایج ژل الانسه
 • مدلEllanse S مدت زمان ماندگاری – 1 سال
 • مدلEllanse M مدت زمان ماندگاری – 2 سال
 • مدل Ellanse L مدت زمان ماندگاری – 3 سال
 • مدلEllanse E مدت زمان ماندگاری – 4 سال

قیمت هر سی سی ژل الانسه در کلینیک دکتر تفت

ژل الانسه نسبت به نمونه های مشابه که بر پایه هیالورونیک اسید هستند، ماندگاری به مراتب بالاتری دارد. همین امر منجر می شود که نتایج حاصل از تزریق ژل داوم بیشتری داشته باشد و فرد نیاز به ترمیم و شارژ مجدد ژل نداشته باشد. بنابراین عملا در طول زمان تزریق ژل الانسه مقرون به صرفه تر از سایر فیلرهایی است که دائما نیاز به ترمیم دارند. قیمت هر سی سی ژل الانسه نسبت به نوع آن و ماندگاری اش متفاوت خواهد بود که می توانید از اطلاع از قیمت ژل الانسه با کلینیک تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

تعداد جلسات لازم برای تزریق ژل الانسه

با وجودی که تعداد نواحی مورد نیاز به درمان و مقدار سی سی مورد استفاده، در زمان مورد نیاز برای تزریق، تاثیر دارند؛ در بیشتر موارد تنها حدود 10 تا 15 دقیقه برای تزریق ژل الانسه زمان نیاز است. معمولا کل جلسات درمانی مورد نیاز فقط یک جلسه خواهد بود.

مراقبت قبل و بعد از تزریق ژل الانسه

قبل از تزریق ژل الانسه:

 • بعضی از داورهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و بعضی از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی باید قبل از تزریق ژل قطع شوند. البته حتما قبل از قطع مصرف دارو، با پزشک خود مشورت کنید.
 • صورت خود را کاملا بشویید تا از هرگونه آلودگی پاک شود و بدون آرایش برای تزریق ژل مراجعه کنید.
 • می توانید در صورت تمایل از نیم ساعت قبل از تزریق از کرم موضعی لیدوکائین برای بی حسی استفاده کنید.

بعد از تزریق ژل الانسه:

 • بعد از تزریق ژل تا چند ساعت به صورت خود آب نزنید.
 • تا یک روز بعد، استحمام نکنید و استخر و سونا نروید.
 • تا یک روز بعد، از مواد آرایشی در ناحیه تزریق استفاده نکنید.
 • از انجام فعالیت و ورش های سنگین اجتناب کنید.
 • تا چند روز بعد در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و حتما از کرم های ضدآفتاب مناسب استفاده کنید.
 • از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید چرا که موجب افزایش التهاب در ناحیه تزریق می شوند.
 • پس از تزریق ناراحتی کمی احساس می شود و نیازی به استراحت و طی دوران نقاهت نیست. بالافاصله بعد از تزریق، افراد می توانند فعالیت های عادی خود را ادامه دهند.

عوارض ژل الانسه چیست؟

تاکنون عوارض جدی ای ناشی از تزریق ژل الانسه گزارش نشده است؛ موارد محدودی مانند التهاب و ورم، قرمزی و کبودی در محل تزریق کاملا عادی است و تا چند روز بعد از بین می رود. در صورت بروز هرگونه حساسیت یا علایم غیرعادی بعد از تزریق ژل الانسه حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

جمع بندی درباره فیلر الانسه

ژل الانسه (ELLANSE) مناسب برای حجم دهی و پر کنندگی نواحی مختلف صورت و دست می باشد. این ژل قدرت آبرسانی را ندارد. اما از طرفی چون آب جذب نمی کند، تا پایان مدت ماندگاری، حجم خود را حفظ می کند و تغییر نمی کند. مهم ترین ویژگی ژل الانسه، مدت طولانی ماندگاری آن است که مدل E آن تا 4 سال هم ماندگاری دارد.

پرسش و پاسخ درباره فیلر الانسه:

آیا تزریق ژل الانسه برگشت پذیر است؟

خیر، ژل هایی که بر پایه هیالورونیک اسید هستند، بعد از تزریق در صورت عدم رضایت مشتری به هر دلیلی، به راحتی با تزریق آنزیم هیالاز قابل تجزیه و برگشت پذیر هستند. اما در صورت تزریق ژل الانسه، امکان بازگشت به قبل از تزریق ژل امکان پذیر نمی باشد. بنابراین در این شرایط تاثیر مهارت پزشک دو چندان احساس می شود که با یک تزریق مناسب، رضایت مراجعه کننده را جلب کند که نیازی به برگشت به حالت قبل از تزریق ژل را احساس نکند.

آیا ژل الانسه برای تزریق جای جوش مناسب است؟

بله، ژل الانسه می تواند برای تزریق در جای جوش و اسکار انتخاب مناسبی باشد.

5/5 - (5 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *