لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده + عکس قبل و بعد تزریق ژل خط خنده

با گذشت زمان و با دلایلی مثل بالا رفتن سن و ژنتیک در کناره‌های لب چین و چروک پدید می‌آید. به وجود آمدن این خطوط در چهره اجناب‌ناپذیر می‌باشد، اما می‌توان با راهکار مناسب آنها را از بین برد. در حال حاضر از تکنیک‌های جدید مانند تزریق چربی، تزریق بوتاکس، عمل جراحی، هایفوتراپی و غیره استفاده می‌شود.
یکی از متدهای غیرتهاجمی برای رفع خط خنده، تزریق ژل خط خنده است.

فیلم تزریق ژل خط خنده

این کار با کمک به ترمیم بافت‌های پوستی به ‌صورت موقت یا دائم چین‌ و چروک‌های صورت را رفع کرده و به شما احساس خوب جوانی را هدیه می‌دهد. تزریق ژل خط خنده باعث وارد شدن آسیب به پوست شما نخواهد شد. در این مقاله هر آنچه که درباره تزریق ژل خط خنده باید بدانید را به شما خواهیم گفت.

عکس قبل و بعد تزریق ژل خط خنده
عکس قبل و بعد تزریق ژل خط خنده در کلینیک دکتر تفت

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

تزریق ژل به خط خنده چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که گفتیم یکی از کاربردهای ژل‌های پرکننده صورت، تزریق ژل خط خنده می‌باشد که با بالا رفتن سن عمیق‌تر شده و چهره را پیر‌تر نشان می‌دهد و شادابی را از چهره می‌گیرد. تزریق ژل خط خنده امکان دارد با برندهای متفاوتی انجام شود که معمولا با توجه به صلاح دید پزشک متخصص انتخاب می‌شود. یکی از متداول‌ترین ژل‌هایی به این جهت توسط پزشک انتخاب می‌شود فیلرهای دارای هیالورونیک اسید است. به منظور تزریق این فیلرها مراحل زیر طی خواهد شد:

بعد از یافتن یک پزشک با تجربه و آموزش دیده در منطقه‌ای که در انجام تزریق ژل خط خنده مجرب است، باید یک جلسه مشاوره قبل از تزریق انجام دهید. به دلیل حداقل میزان تهاجمی بودن، زمان کوتاه تزریق و عدم نیاز به بستری و بیهوشی کامل، می‌توان ژل را در همان روز مشاوره تزریق نمود.

در مرحله اول پزشک اقدام به ضد عفونی کردن ناحیه خط خنده برای پیشگیری از ورود میکروب می‌کند و بعد از آن یک داروی بی‌حس کننده موضعی مانند لیدوکائین تزریق می‌کند تا آرامش زیباجو حین تزریق حفظ شود.

در مرحله بعد با استفاده از یک سرنگ با نیدل کوچک و نازک مقدار مشخصی از ژل به آرامی در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود و این پروسه تا زمانی که فرورفتگی خط لبخند با بافت‌های کناری‌اش هم سطح شود ادامه پیدا خواهد کرد.

به منظور پیشگیری از تزریق بیش از حد و غیر طبیعی شدن نتیجه، پزشک در حین تزریق ژل پوست زیباجو را به آرامی ماساژ می‌دهد تا از کافی بودن یا نبودن حجم فیلر مطمئن شود.

مراقبت بعد از فیلر خط خنده

مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده:

 • بیمار برای کم شدن کبودی و ورم پس از تزریق ژل خط خنده از کمپرس یخ استفاده کند.
 • پس از تزریق ژل خط خنده داروهایی را که پزشک برای شما تجویز کرده است را راس ساعت استفاده نمایید.
 • پس از تزریق ژل خط خنده از ماساژ دادن ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • به مدت ۲۴ ساعت از آرایش کردن صورت پرهیز نمایید.
 • تا مدتی که پزشک متخصص تعیین کرده از رفتن به سونا، استخر و استحمام طولانی پرهیز کنید.

هزینه تزریق ژل خط خنده

از آنجایی که تزریق ژل جزء روش‌های زیبایی به حساب می‌آید، هزینه آن تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. به طور کلی قیمت فیلر خط خنده به چندین عامل بستگی دارد. عوامل تاثیرگذار در هزینه ژل شامل میزان ژلی که تزریق خواهید کرد، برند ژل، کشور سازنده، میزان تخصص پزشک و تکنیک تزریق می‌شود. بنابراین هزینه‌ها متفاوت‌ هستند.

انواع تزریق ژل خط خنده

انواع تزریق ژل خط خنده
انواع تزریق ژل خط خنده

ژل‌های دائمی

ژل‌های دائمی از آن دسته موادی هستند که در بدن هرگز تجزیه نخواهند شد. این نوع فیلر تا سال‌ها بدون اینکه عوارضی به همراه داشته باشد، در بدن فرد خواهد ماند. این سری از فیلرها از خانواده پلی‌اکریل‌آمید هستند. ژل پاژ با ماندگاری ۸ الی ۱۲ سال در این دسته جای می‌گیرد. هر چند که چند سالی است که از آن دیگر استفاده نمی‌شود، زیرا تنها مزیت آن ماندگاری زیاد این فیلر بود. عوارض این ژل مانند جابجایی در صورت باعث شد که به مرور محبوبیت آن کم‌تر شود.

ژل‌های نیمه دائمی

نوع دوم ژل‌های نیمه دائمی هستند. کلسیم هیدروکسیل آپاتیت یکی از انواع این ژل‌ها محسوب می‌شود. ژل‌های نیمه دائمی همانطور که از نامشان پیدا است، ماندگاری خوبی دارند. این ماندگاری در شرایط مناسب حتی می‌تواند تا ۴ سال هم ادامه داشته باشند.

ژل‌های موقتی

وقتی صحبت از تزریق ژل لب یا پر کردن خطوط صورت و مواردی از این دست می‌شود، پای ژل‌های موقت به میان می‌آید. اسید هیالورونیک ماده‌ای است که فیلرهای موقت بر پایه آن تهیه می‌شوند و البته نسبت به انواع تکنیک‌های پرکردن صورت بهتر و کم ‌عارضه‌تر است. از این فیلرها نه تنها می‌توان برای پر کردن خطوط لبخند استفاده نمود، بلکه از آن‌ها می‌توان برای کانتور و زاویه‌ سازی صورت، پر کردن نواحی مختلف بدن و از بین بردن گودی زیر چشم نیز استفاده کرد.

کاربرد تزریق ژل خط خنده

 • امن‌ترین و غیرتهاجمی‌ترین تکنیک برای رفع خط خنده، تزریق ژل می‌باشد. البته روش‌های دیگری هم برای محو کردن خط خنده وجود دارند، از جمله این راه‌ها تزریق پروفایلو، هایفوتراپی و لیفت صورت با نخ می‌باشد.
 • ژل خط خنده به‌ طور کاملاً طبیعی و نامحسوس خط خنده را رفع می‌کند. تزریق ژل با تکنیک‌های مختلفی و با استفاده از سوزن یا کانولا انجام می‌شود. روش تزریق ژل خط خنده به تکنیک انتخابی پزشک بستگی دارد. او باید تشخیص دهد که با چه روشی می‌توان بهترین نتیجه را برای چهره شما به ارمغان آورد.
 • ژل خط خنده ماده‌ای اسفنجی و نرم می‌باشد که زیر پوست شما در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. این ماده به ‌صورت شما شکل خواهد داد و خط‌ها و چین و چروک‌ها را پر می‌کند. در بین انواع مختلف ژل‌ها، آن‌هایی که حاوی هیالورونیک اسید هستند نسبت به بقیه معروف‌تر می‌باشند.
  • ژل‌هایی که برای رفع خط خنده استفاده می‌شوند شامل برندهای ژوویدرم (Joviderm)، رستلین، اسکالپترا و بلوترو بالانس هستند.

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل خط خنده

 • یکی از حائز اهمیت‌ترین مراقبت‌های قبل از تزریق ژل خط خنده یا خط اندوه انتخاب یک پزشک با تجربه می‌باشد.
 • برای انتخاب پزشک مورد نظر می‌توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کرده و یا در گوگل جستجو کنید.
 • حتما بعد از انتخاب پزشک مورد نظر برای مشاوره به مطب او رفته و مشاوره نمایید.
 • نمونه کارهای پزشک مورد نظر را برای اطمینان از انتخاب خود مشاهده کنید.
 • به مدت 1 هفته پیش از تزریق ژل از مصرف داروهای رقیق کننده خون، الکل و استعمال دخانیات خودداری کنید.

عوارض تزریق ژل خط خنده

اکثر افراد به علت نگرانی‌هایی که درباره عوارض تزریق ژل خط خنده دارند، تزریق آن را به تعویق می‌اندازند. این افراد باید بدانند که در صورت مراجعه به کلینیک معتبر برای تزریق ژل خط خنده و استفاده از ژل‌های مناسب، عوارضی به‌ جز عوارض معمول ایجاد نخواهد شد. منظور از عوارض معمول بروز قرمزی و التهاب بعد از تزریق می‌باشد که معمولا در صورت مراقبت صحیح و استفاده از کمپرس سرد خیلی زود رفع می‌شوند.

خوشبختانه پزشکان فیروزه تجربه کافی برای تزریق را داشته و شناخت مناسبی از برندهای مختلف دارند. به همین علت تزریق ژل خط خنده در این مرکز عوارض غیرقابل پیش بینی و خاصی را به دنبال نخواهد داشت. اما اگر برای تزریق ژل به مراکز نامعتبر و آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی مراجعه کردید، باید نگران بروز برخی عوارض باشید.
عوارضی که اثرات آن در بعضی موارد تا مدت‌ها با شما باقی خواهد ماند. بعضی از شایع‌ترین عوارض بعد از تزریق ژل برای خط خنده به‌ صورت زیر می‌باشد.

سوزش، التهاب، خارش، کبودی و تورم طولانی ‌مدت در ناحیه تزریقایجاد زخم یا عفونت در محل تزریق
بروز حساسیتتغییر حالت چهره و نامتقارن بودن صورت شما
فلج اعصاب صورتگلوله و سفت شدن ژل در زیر پوست صورت

 • سوزش، التهاب، خارش، کبودی و تورم طولانی ‌مدت در ناحیه تزریق
 • بروز حساسیت
 • ایجاد زخم یا عفونت در محل تزریق
 • فلج اعصاب صورت
 • گلوله و سفت شدن ژل در زیر پوست صورت
 • تغییر حالت چهره و نامتقارن بودن صورت شما

درمان و کاهش تورم تزريق ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده آنقدر پرطرفدار است كه افراد بدون توجه به هیچ موردی و تنها با شنیدن مزایای آن، خواهان انجام این عمل هستند. شما با رعایت مواردی ساده می‌توانید اثرات پس از عمل را به حداقل‌ میزان خود برسانید. برای پیشگیری و كاهش تورم تزریق ژل خط خنده تنها كافی است مواردی را رعایت كنید كه در زندگی عادی نیر موجب حفظ سلامتی، شادابی، سرزندگی و جوان‌تر كردن شما خواهد شد:

 • خوردن سبزیجات و میوه‌های تازه
 • نوشیدن آب کافی در طول
 • بالا نگه داشتن سر
 • بالاتر بودن سر نسبت به بدن در هنگام خواب تا مدتی مشخص
 • استفاده از قرص‌های آنتی هیستامین
 • پرهیز از فعالیت‌های سنگین تا مدتی مشخص
 • لمس نکردن محل تزریق و فشار نیاوردن به آن

آیا تزریق ژل خط خنده دردناک است؟

شاید شما از جمله افرادی باشید که دوست دارید خط خنده عمیق صورت را با تزریق فیلر محو کنید اما از این می‌ترسید که این تکنیک، با درد زیادی همراه باشد. همانگونه که گفته شد، متخصص از ماده بی حسی برای شما استفاده خواهد کرد. بنابراین جایی برای نگرانی نخواهد بود. شاید در حین کار، درد بسیار خفیفی احساس کنید ولی قطعا قابل تحمل است.

پرسش و پاسخ در مورد تزریق ژل خط خنده:

آیا تزریق ژل خط خنده خوب است؟

این کار با کمک به ترمیم بافت ‌های پوستی به‌ صورت موقت یا دائم چین‌ و چروک‌های صورت را رفع کرده و به شما احساس خوب جوانی را هدیه خواهد داد.

آیا تزریق ژل خط خنده عوارض دارد؟

ورم به تنهایی، یکی از عوارض شایع در نتیجه تزریق ژل به هر نقطه از صورت یا بدن و همچنین خط خنده است.

آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد؟

خوشبختانه تزریق ژل برای برطرف کردن خطوط لبخند درد چندانی ندارد. همچنین پزشکان برای کم شدن درد از مواد بی حس کننده یا کرم های بی حس کننده موضعی استفاده می کنند.

4.1/5 - (15 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت