لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
عوارض فیشیال صورت چیست

عوارض فیشیال صورت

در اکثر مواقع این ذهنیت به ما القا شده است که فیشیال صورت قطعا فواید زیادی برای پوست ما خواهد داشت، اما این موضوع همیشه صدق نمی‌کند. انجام فشیال در مراکز معتبر که از متریال مرغوب و مناسب پوست شما استفاده می کنند، می تواند پوست صورت را برای مدت زمان قابل قبولی شاداب و مرطوب نگه دارد. اما در بدترین حالت، پاکسازی عمیق پوست در مراکز نامعتبر ممکن است پوست را تحریک کند، منافذ را مسدود کند، پوستی که از قبل چرب یا مختلط است را بیش از حد چرب کند و یا باعث بیرون ریختن جوش ها شود. در این مطلب قصد داریم که عوارض فیشیال صورت در مراکز نامعتبر و ارزان قیمت را بررسی کنیم.

بهترین مرکز فیشیال پوست تهران کجاست؟ کلیک کنید.

عوارض فیشیال

عوارض فیشیال صورت در مراکز نامعتبر

این موضوع که عوارض فیشیال صورت حاد یا سبک باشد کاملا وابسته به نوع خدمات فیشیالی که انتخاب می کنید، ممکن است عوارض مختلفی داشته باشد. برای مثال روش ومپایر صورت یا همان خون آشام صورت، نوعی میکرونیدلینگ می باشد که برای پاکسازی عمیق پوست نیاز به کشیدن خون دارد، بنابراین بسیار حائز اهمیت است که فیشیالیست شما، تمام دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کند تا شما را در معرض بیماری قرار ندهد.

قرمزی و تحریک شدن پوست

یکی از شایع ترین عوارض فیشیال صورت، قرمزی و لکه دار شدن پوست بر اثر فشار درمان می باشد. طی 24 الی 48 ساعت روز پس از فیشال، از آرایش کردن یا استفاده از هرگونه محصولات پوستی روی پوست خود خودداری نمایید.

بیرون زدن جوش های صورت

دلیل بوجود آمدن جوش پس از فیشیال، اغلب وجود باکتری هایی هستند که در طول پاکسازی، راه خود را به پوست شما باز کرده اند. دستگاه های بخور و ابزارهایی که به طور صحیح استریل نشده باشند، می توانند به خوبی زمینه را برای پرورش چنین باکتری هایی فراهم کنند.

برای پیشگیری از بروز چنین عوارضی، از فیشیالیست خود بخواهید از ابزارهای غیراستریل برای درمان پوستی شما استفاده نکند و یا اینکه قبل از شروع درمان، اطمینان حاصل کنید که ابزارها مستقیماً ضدعفونی شده باشند.

ایجاد اسکار روی پوست

هنگامی که فیشیالیست برای از بین بردن ناخالصی ها از منافذ پوست شما، از انگشتان خود یا ابزار تیز استفاده می کند، احتمال آسیب زدن به لایه ی خارجی پوست شما وجود دارد زیرا لایه برداری‌های خشن می توانند سبب بریدگی و خونریزی پوست شما شوند.

اگر که تکنسین فیشیال به میزان قابل توجهی مهارت نداشته باشد یا به خوبی آموزش ندیده باشد، می تواند به حدی به پوست شما آسیب برساند که آن را در معرض عفونت قرار دهد و یا حتی موجب به جا ماندن لک های ابدی در صورت شما شود. به منظور حفاظت بیشتر از پوست خود و کاهش احتمال عفونت، از دستکش پوشیدن تکنسین فیشیال، اطمینان حاصل کنید.

خشکی و خارش پوست

طبق اصول الویه درمان، تکنسین فیشیال موظف است در طول روند درمان، پوست مرده‌ی شما را لایه برداری می کند تا به تازه ترین لایه ی پوست شما دست یابد. اما لایه برداری غیر اصولی و محکم، ممکن است پوست شما را خشک کرده و در نتیجه آن را دچار خارش کند. برای مقابله با خشکی پوست خود بد از جلسه فیشیال، از یک مرطوب کننده ملایم استفاده نمایید.

مراقبت‌های بعد از فیشیال پوست

مراقبت‌های بعد از فیشیال پوست

برای پیشگیری و یا کاهش عوارض فیشیال (facial skin) صورت بهتر است رعایت مراقبت های بعد از فیشیال  پوست را جدی بگیرید.

1- بعد از جلسه درمان فیشیال به هیچ عنوان پوست خود را دست‌کاری نکنید. بخصوص از کندن جوش‌ها به شدت پرهیز کنید.

2- انجام آرایش سنگین بلافاصله بعد از فیشیال ممنوع است.

3- حداقل تا 24 ساعت از ورزش و دویدن خودداری کنید؛ تعریق هنگام ورزش برای درمان با فیشیال انجام شده، حساس و مضر می‌باشد.

4- بعد از جلسه درمان فیشیال لایه بردار و اسکراب را تا 3 روز استفاده نکنید.

5- بعد از جلسه درمان فیشیال از مصرف داروهایی که ضدآکنه هستند خودداری کنید.

6- نور خورشید بعد از جلسه درمان فیشیال برای پوست صورت مضر است. بهتر است تا چند روز بعد از درمان بدون استفاده از ضد آفتاب قوی در معرض مستقیم نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

7- بعد از جلسه درمان فیشیال، از لیزر، وکس و شمع صورت نباید استفاده شود. توصیه می‌شود حداقل تا 7 روز از لیزر، شمع و وکس استفاده نکنید؛ در صورت استفاده، احتمال پوسته پوسته شدن صورتتان وجود دارد.

8- بعد از جلسه درمان فیشیال لازم است که پوست را با احتیاط ولطافت شست وشو دهید؛ زیرا پوست پس از فیشیال بسیار حساس‌ می شود.

9- بعد از جلسه درمان فیشیال از قرارگرفتن در محیط‌های خیلی گرم خودداری نمایید.

10- بلافاصله بعد از جلسه درمان فیشیال به هیچ وجه نباید از تونرها استفاده شود.

11- بعد از جلسه درمان فیشیال، پوست خود را ماساژ ندهید.

فشیال صورت چیست؟

نگهداری شادابی و مراقبت اصولی از پوست همواره اهمیت زیادی دارد؛ در عصر نوین امروز متدهای زیادی در جهت جوانسازی و حفظ زیبایی پوست استفاده می‌شوند.
فیشیال صورت یکی از روش‌های نوین جوانسازی پوست است که به صورت ترکیبی و با ابزارهای متفاوت انجام می‌شود. در فرایند فیشیال تراپی، پوست صورت پاکسازی عمیق، لایه برداری، تغذیه و آبرسانى می‌شود و انجام چنین کارهایی منجر به ایجاد چهره‌ای شفاف‌تر و جوان‌تر در فرد خواهد شد. در مجموع طى این فرایند، با شناخت نوع پوست شما، مناسب ترین روش برای مراقبت از آن، مشاوره داده می‌شود تا به طور مداوم بتوانید از پوست خود به طور اصولی مراقبت نمایید.

فواید فیشیال پوست

فواید فیشیال پوست

از فواید فشیال که پس از انجام چند جلسه‌ای فشیال صورت متوجه نمایان شدن آن‌ها می‌شوید، می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • تنها با 1 جلسه به چند هدف درمانی و مراقبتی پوست دست خواهید یافت.
 • پاکسازی پوست از آلودگی های شهری و رادیکال های آزاد.
 • ماساژ تراپی حین فیشیال سبب ایجاد حس آرامش و رهایی از استرس می شود.
 • جوانسازی، کاهش چین و چروک‌ها و درخشان شدن پوست می شود.
 • فیشیال سبب رفع آسیب های پوستی و بهبود گردش خون می شود.
 • فیشیال سبب رفع جوش های سرسیاه، سرسفید و منافذ باز پوست می شود.
 • فیشیال سبب لیفت و سفت شدن پوست می شود.
 • فیشیال سبب درمان گودی، سیاهی و پف زیرچشم می شود.
 • فیشیال سبب صاف و یکدست شدن رنگ پوست صورت می شود.

پرسش و پاسخ درباره عوارض فیشیال صورت:

آیا فیشیال می تواند چین وچروک‌های پوست را برطرف کند؟

اگر پوست شما هنوز دچار چین و چروک نشده قادراید با انجام فیشیال صورت از پیری پوستتان پیشگیری کنید. اما اگر پوست شما در حال حاضر چین و چروک دارد بهتر است از روش هایی همانند میکرونیدلینگ و مزوتراپی استفاده نمایید.

آیا فیشیال صورت ضرر دارد

بله، فیشیال با مواد نامعتبر و روش های نادرست میتواند عوارضی مانند خشکی، بیرون زدن جوش، تحریک پوست و ... داشته باشد

عوارض فیشیال چیست

از مهمترین عوارض فیشیال که در مراکز نا معتبر و یا با استفاده از مواد و روش های غیر استاندارد رخ می دهد، میتوان به قرمزی و تحریک پوست، بیرون زدن جای جوش، اسکراپ پوستی و خشکی اشاره کرد.

3.8/5 - (42 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

7 پاسخ

  1. اگه میخوای التهابش از بین بره باید قبل خواب خیار_ یا ماسک کیوی و حلزون بیوکوا استفاده کنی ب عرض ی روز قرمزیش از بین میره

  2. سلام من فیشیال انجام دادم بعد یک هفته کل صورتم جوش التهابی و زیر پوستی بزرگ میزنه الان صورتم خیلی داغونه نمی‌دونم چیکار کنم . لطفاً راهنمایی کنید 🙏

   1. سلام وقت بخیر شاید به ماسکی که گذاشتن واستون آلرژی دادین
    ، بهتره ویزیت بشین

   2. سلام.فیشیلاتونو مرتب برید.جوش زیرپوستی بعدازفیشال نرمال وطبیعی است که ریشه ایی درمان بشه.قطعا مرتب فیشیالتونو انجاموبدید درمان میشه

 1. سلام.فیشیلاتونو مرتب برید.جوش زیرپوستی بعدازفیشال نرمال وطبیعی است که ریشه ایی درمان بشه.قطعا مرتب فیشیالتونو انجاموبدید درمان میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *