لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
فواید فیشیال صورت چیست

فواید فیشیال صورت چیست؟

در این جا می خواهیم درباره فواید فیشیال پوست صحبت کنیم چون که یکی از مهمترین اصل ها در بحث زیبایی، مراقبت و رسیدگی پوستی است. فشیال یکی از روش های جدید برای مراقبت از پوست است که انجام آن فوایدی برای پوست شما دارد.

در این ویدئو نتایج و فواید فیشیال صورت را روی یکی از مراجعین مشاهده می کنید

برای رسیدگی پوستی راه های مختلفی وجود دارد. راهکار های خانگی مثل استفاده از کرم ضد آفتاب درمواقعی که پوست ما در معرض نور خورشید قرار دارد، استفاده کردن از ماسک های خانگی با توجه به نوع پوست خود و… که به راحتی می‌توانید از آن ها استفاده کنید ولی برای افرادی که می‌خواهند با خدمات بهتر و حرفه‌ای تری روتین مراقبت پوستی خود را انجام دهند روش های متنوعی ایجاد شده است.

فواید فیشیال

فواید و مزایا فیشیال پوست

فواید فیشیال برای صورت یا پوست عبارتند از:

 • پاکسازی و لایه برداری پوست
 • جوانسازی و پیشگیری از پیری پوست
 • کاهش استرس
 • افزایش گردش خون
 • درمان آکنه و جوش صورت (بازشدن منافذ پوست)
 • کمک به سم زدایی پوست
 • سفت کردن پوست صورت
 • رفع تیرگی دور چشم
 • روشن شدن پوست
 • لطافت و درخشندگی پوست

. فایده اول از فواید فیشیال: پاکسازی و لایه برداری پوست

انواع پاکسازی پوست فوایدی برای ما دارند یکی از آن ها پاکسازی فشیال است که در ابتدا درمانگر شما نوع پوستتان را تشخیص می‌دهد و می‌داند چه باید انجام دهد تا پوست شما در بهترین حالت ممکن قرار بگیرد. او با استفاده از بخار برای باز کردن منافذ پوست و پاکسازی کامل آن استفاده می‌کند.

پاکسازی و فشیال پوست در شش مرحله انجام می‌شود.

مراحل پاکسازی در فیشیال
 • پاکسازی
 • بخاردهی
 • لایه برداری
 • استخراج
 • ماساژ صورت
 • ماسک صورت و کرم

پاکسازی

در این مرحله از پاکسازی پنبه یا اسفنج های مخصوص دستگاه ها شست و شوی صورت انجام می‌شود. و همینطور مشکلات پوستی مثل جوش های زیر پوستی، آفتاب سوختگی یا چروک هایی که روی صورت ایجاد شده است مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بخاردهی

مرحله دوم ریلکسیشن خوبی برای پوست شماست. پوست برای پاکسازی عمقی و لایه برداری سطحی آماده می‌شود. با بخاردهی منافذ پوست باز شده و جوش های زیر پوستی تخلیه می‌شوند.

لایه برداری

بعد آماده شدن پوست شما با بخاردهی پوست شما توسط دستگاه های مخصوص لایه برداری می‌شود. در این مرحله سلول های شاخی سطح پوست از بین می‌روند که به لطیف شدن پوست کمک می‌کند و به آن حالت مخملی می‌دهد.

استخراج

در این قسمت پاکسازی عمقی ایجاد می‌شود و جوش های صورت آماده تخلیه شدن هستند.

ماساژ صورت

بعد از پاکسازی، پوست مجددا باید ریلکس و آرام شود. این کار ها با روغن و کرم های مخصوص انجام می‌شود و این کار خون رسانی به پوست صورت را افزایش می‌دهد و همینطور چین و چروک های ناشی از افزایش سن را کاهش می‌دهد.

ماسک صورت

در این مرحله با تشخیص نوع پوست از ماسک صورت، تونر، کرم ضد آفتاب و آبرسان استفاده می‌شود.

. فایده دوم از فواید فیشیال: جوانسازی و پیشگیری از پیری پوست

امروزه آلودگی و… در زندگی ما باعث می‌شود تا در سن بالا پوست ما به سختی بتواند خودش را بازسازی کند و همینطور با گذشت عمر پوست ما شادابی و طراوت قبلی خود را از دست می‌دهد ولی فیشیال(Facial) و ماساژ پوست صورت باعث می‌شود صورت سلول های جدید را افزایش دهد که سبب کلاژن سازی بیشتر می‌شود در نتیجه ظاهری زیبا و جوان تری را به عمل می‌آورد.

. فایده سوم از فواید فیشیال: کاهش استرس

روی صورت نقاطی وجود دارد که به برخی سیستم های بدن ما مرتبط هستند. با ماساژ دادن این نقاط روی صورت بدن ما واکنش هایی نشان می‌دهد یک فیشیال حرفه‌ای صورت علاوه بر روشن تر کردن پوست شما به عملکرد سایر نقاط بدنتان کمک می‌کند.
بنابراین بهتر است برای این کار به یک درمانگر حرفه‌ای مراجعه کنید.

یکی از فواید فیشیال، کاهش استرس

. فایده چهارم از فواید فیشیال: افزایش گردش خون

تحقیقات نشان می‌دهد ماساژ دادن هر نقطه از بدن باعث می‌شود سلول های آن قسمت اکسیژن و مواد مغذی بیشتری که خون آن ها را انتقال می‌دهد دریافت کند. در نتیجه پوست ما دارای سلول های سالمتر و مفید تر با جریان خون بیشتر می‌شود.

. فایده پنچم از فواید فیشیال: کمک به سم زدایی پوست

پوست صورت هرروز  به سم زدایی و پاکسازی  نیاز دارد تا از ضایعات و سمومی که روی آن جمع شده پاکسازی شود اگر این کار به خوبی انجام نشود باعث ایجاد جوش های پوستی می‌شود. برای این کار درمانگر و کارشناس از موادی مانند کرم های آنتی اکسیدان، نمک دریا، عصاره های گیاهی و روغن های مختلف برای تمیز کردن و شفاف کردن پوست استفاده می‌کند.

. فایده ششم از فواید فشیال: درمان آکنه و جوش صورت

مهمترین بخش فیشیال پوست، تخلیه جوش های صورت است که درمانگر می‌تواند با استفاده از ابزار تخلیه جوش تمام جوش های سر سیاه و سر سفید را که باعث بسته شدن منافذ پوست می‌شوند و پوست را تیره تر می‌کنند بدون اینکه به پوست آسیبی برساند تخلیه نماید.

همچنین وقتی شما جوشی را تخلیه می‌کنید احتمال به جا ماندن رد آن زیاد است که جای آن ها مقاوم است ولی با این حال فیشال می‌تواند آن را برطرف کند. تحقیقات نشان می‌دهد لایه برداری با سالیسیلسک اسید به کاهش جوش، آکنه و آثار آن کمک می‌کند به همین دلیل اکثر متخصصین زیبایی از سالیسیلیک اسید برای درمان آکنه استفاده می‌کنند.

. فایده هفتم از فواید فیشیال: سفت کردن پوست صورت

با بالا رفتن سن پوست صورت شما به دلیل تولید کمتر کلاژن شل شده و استحکام خود را از دست می‌دهد. اما با فیشیال پوست با استفاده از لایه بردار های شیمیایی، ماسک و انواع روغن ها تولید کلاژن صورت را تحریک می‌کنند که باعث سفت شدن پوست می‌شود.

. فایده هشتم از فواید فشیال: رفع تیرگی دور چشم

دور چشم پوست نازک تر و حساس تری نسبت به بقیه نقاط صورت دارد برای همین باید در مراقبت از آن حساس تر باشیم. گاهی اوقات در زیر چشمان خود شاهد تیرگی و پف هستیم که کارشناس پوست و زیبایی تشخیص می‌دهد که چگونه با پوست رفتار کند و چه نوع کرم هایی به شما پیشنهاد بدهد که دارای عوامل ضد پیری پوست است.

. فایده نهم از فواید فیشیال: لطافت و درخشندگی پوست

فشیال پوست باعث باز شدن منافذ پوست می‌شود و پوست شما را آبرسانی می‌کند که این باعث نرم شدن و روشن شدن پوست شما می‌شود.

عوارض فیشیال صورت

همچنین فیشیال بیش اندازه و با مواد نا معتبر می تواند به صورت شما آسیب بزند و عوارضی به همراه داشته باشد، برای آگاهی درباره عوارض فیشیال صورت به مقاله آن مراجع کنید

هزینه فیشیال

قیمت فیشیال می تواند در کلینیک های مختلف متفاوت باشد، چون موادی که برای انجام پاکسازی استفاده می کنند از نظر نوع و کیفیت متفاوت است و نوع فیشیال و مراحل هم می تواند در هزینه فیشیال تاثیر بگذارد. می توانید برای اطلاع از قیمت فیشیال صورت به صفحه تعرفه خدمات هم مراجعه کنید.

سوالات درباره فواید فشیال صورت:

برای انتخاب بین انجام میکرونیدلینگ و فیشیال، شما کدوم پیشنهاد می‌کنید؟

فیشیال یکی از روش های مراقبت از پوست هست که با توجه به نوع پوست شما انجام می‌شود و بهتره به شکل منظم انجام شود اما میکرونیدلینگ یک روش جوانسازی پوست هست و به تولید کلاژن کمک میکنه، اینکه پوست شما به میکرونیدلینگ نیاز داره یا خیر تشخیصش با پزشک هست.

میکرونیدلینگ و فیشیال رو می‌توان در کنار هم انجام داد؟

بله هر دو رو می‌شود در کنار هم ولی با فاصله زمانی چند روز انجام داد.

آیا فیشیال پوست خوب است

بله فیشیال پوست به زیبایی و جوانی و همچنین از بین بردن جای جوش و آکنه بسیار کمک می کند

4.4/5 - (25 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *