لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
هزینه جالوبوتاکس

قیمت جالوبوتاکس 1403

جالوبوتاکس در واقع تلفیق بوتاکس و مزوژل جالپرو است به و به عبارت دیگر ترکیبی از اسید هیالورونیک و سم بوتولیسم می‌باشد که از آن برای جوانسازی و درخشندگی پوست، رفع چین و چروک‌های سطحی پوست مانند دور چشم، پیشانی، ناحیه بین ابرو، اطراف دهان، دست و گردن استفاده می‌گردد.
ممکن است این سوال ذهن شما را به خود مشغول کند که قیمت جالوبوتاکس چقدر است؟ برای یافتن پاسخ این سوال توصیه می‌کنیم تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

عوامل موثر بر قیمت جالوبوتاکس

قیمت جالوبوتاکس به عامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 قیمت جالوبوتاکس
  • نوع جالپرو انتخابی:

یکی از عوامل موثر در قیمت جالوبوتاکس نوع جالپرویی انتخابی است. چون ممکن است ویژگی‌ها و کیفیت جالپرو باعث تغییر در قیمت نهایی گردد.

  • نوع بوتاکس انتخابی:

نوع بوتاکس مورد استفاده برای ترکیب با جالپرو هم تأثیر مستقیمی بر قیمت جالوبوتاکس دارد. چون ویژگی‌های مختلف بوتاکس‌ می‌تواند باعث تغییر در هزینه نهایی شود.

  • مقدار مورد نیاز جالوبوتوکس:

میزان جالوبوتاکس مورد نیاز برای هر فرد توسط پزشک متخصص تعیین می‌شود و در تعیین این مقدار ویژگی‌های پوست، میزان چین و چروک و نواحی مورد تزریق تأثیرگذار هستند.

  • دستمزد پزشک و کلینیک:

از دیگر عوامل تا تاثیر گذار در قیمت جالوبوتاکس می‌توان به هزینه خدمات کلینیک و پزشک متخصص اشاره کرد. چون میزان تجربه و تخصص پزشک و کیفیت خدمات ارائه شده نقش مهمی در این بخش دارد. با توجه به این که بوتاکس نسبت به جالوبوتاکس هزینه کمتری دارد، ممکن است افراد بر اساس نیازها و توانایی مالی خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنند.

جالوبوتاکس چیست؟

جالوبوتاکس چیست؟

برای اینکه شما بتوانید درمورد قیمت جالوبوتاکس اطلاعات زیادی را کسب کنید می‌بایست در ابتدا در مورد مفهوم جالپرو و بوتاکس بیشتر بدانید. در واقع جالوبوتوکس ترکیبی از اسید هیالورونیک و سم بوتولینوم نوع A می‌باشد که نوعی درمان غیر جراحی بوده و برای بهبود ظاهر چین و چروک و خطوط ریز روی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سم بوتولینوم نوع A می‌تواند با مسدود کردن تکانه‌های عصبی باعث انقباض ماهیچه‌ها شود. در نتیجه این مسئله می‌تواند به کاهش ظاهر چین و چروک‌ها و شل شدن عضلات کمک کند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی می‌باشد که به هیدراته و صاف نگه داشتن پوست کمک بسیار زیادی می‌کند و پوست را صاف تر نشان داده و باعث پرکردن چین و چروک‌ها می‌شود.
جالو بوتاکس با استفاده از یک سوزن بسیار نازک و ظریف به پوست تزریق می‌گردد و نتایج درمان معمولا در عرض چند روز قابل مشاهده خواهد بود و همچنین می‌تواند تا ۶ ماه نیز ماندگاری داشته باشد.
جالوبوتاکس یک درمان موثر و ایمن برای رفع چین و چروک و خطوط ریز است و برای کسانی که می‌خواهند بدون جراحی ظاهر پوست خود را بهبود بخشند گزینه خوبی به حساب می‌آید.
لازم به ذکر است که جالوبوتاکس یک روش ترکیبی استفاده از جالپرو و بوتاکس می‌باشد که در جوانسازی و زیباسازی پوست کاربرد‌ دارد.

بوتاکس چیست؟

 در واقع بوتاکس تزریق سم بوتولینوم به ناحیه تحت درمان می‌باشد. این ماده می‌تواند سبب فلج شدن عضله مورد نظر فرد شده و کارکرد آن را غیر فعال نماید. به عنوان مثال اگر خط اخم دارید؛ دیگر نمی‌توانید با تزریق بوتاکس آن ناحیه را حرکت دهید. به همین دلیل چین و چروک‌های آن ناحیه به خوبی درمان شده و مشکل از بین خواهد رفت. بهتر است بدانید که ماده بوتاکس می‌تواند به کاهش چین و چروک‌ها کمک کند و خطوط مختلف را از بین ببرد. به همین دلیل است که بوتاکس گزینه مناسبی برای افزایش شادابی و جوانسازی پوست بشمار می‌رود. لازم به ذکر است که فلج شدن عضله تحت درمان دائمی نیست و با از بین رفتن اثر ماده تزریق شده، آن قسمت به حالت اولیه خود باز می‌گردد.

جالپرو چیست؟

جالپرو یک درمان زیبایی غیرجراحی می‌باشد که برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درمان شامل تزریق ترکیبی از هیالورونیک اسید و چهار نوع اسید آمینه به لایه میانی پوست می‌باشد. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی بوده که در پوست خود فرد میز وجود دارد و به حجم و حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند. اسید هیالورونیک ماده اصلی فعال در مزوژل جالپرو بوده که به طور طبیعی در پوست پیدا می‌شود و به سفتی پوست کمک می‌کند. با بالا رفتن سن، تولید اسید هیالورونیک در پوست کاهش می‌یابد و این موضوع می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست شود.
تزریق مزوژل جالپرو می‌تواند به افزایش سطح اسید هیالورونیک در پوست کمک نموده و آن را به کلاژن سازی ترغیب کند تا به سفت شدن و کاهش چین و چروک پوست کمک نماید.
اسید آمینه‌های موجود در این ماده بلوک‌های سازنده پروتئین می‌باشند که برای تولید الاستین و کلاژن ضروری بوده و به این فرآیند کمک بسیاری خواهند کرد.
بهتر است به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که اگر به دلیل زیاد بودن قیمت جالوبوتاکس به کلینیک‌های ارزان و نامعتبر مراجعه نمایید قطعا از مزایای این روش نوین بهره مند نخواهید شد.

عملکرد تزریق جالپرو بوتاکس چگونه است؟

در بافت‌ها و عضلات پوست مواد گوناگونی وجود دارد که یکی از ترکیبات اصلی آن فیبروپلاست‌ها هستند. با بالا رفتن سن بافت‌های همبند فیبروپلاست قابلیت‌های خود را از دست داده و افراد برای شادابی و طراوت پوست، از تزریق جالپرو استفاده می‌کنند. جالپرو میزان زیادی اسید آمینه می‌باشد که از تخریب این بافت‌های همبند جلوگیری می‌نماید.
علاوه بر موارد ذکر شده، جالپرو بوتاکس با تقویت فیبروپلاست‌های پوست صورت سبب اتصال بهتر بافت‌های همبند پوست می‌شود و آن را ترمیم می‌نماید. بدین ترتیب بعد از تزریق جالپرو شاهد پوستی شاداب، شفاف، زیبا و جوان خواهید بود. یکی از ویژگی‌های دیگر جالپرو این می‌باشد در دو نوع کلاسیک و HMW وجود دارد.
از نوع کلاسیک برای افراد جوان که چین و چروک کم تری داشته و صورت آن‌ها هنوز شادابی خود را از دست نداده است استفاده می‌شود. از نوع HMW برای افراد مسن که به دلیل افزایش سن پوست آن‌ها آسیب دیده و چین و چروک زیادی دارد، استفاده می‌شود.
نکته مهم این است که اگر می‌خواهید جالپرو بوتاکس عملکرد خوبی داشته باشد بهتر است انجام آن را به یک پزشک حرفه ایی و باتجربه بسپارید. ‌اما بعضی از افراد به دلیل قیمت جالوبوتاکس انجام آن را به یک فرد بی‌تجربه می‌سپارند و این امر ممکن است نتایج خوبی را برای فرد به همراه نداشته باشد.

ماندگاری جالوبوتاکس

به طور کلی مدت زمان ماندگاری اثرات تزریق جالوبوتاکس تا ۶ ماه اعلام شده است، با این حال عواملی همچون کیفیت جالوبوتاکس مورد استفاده، میزان تزریق شده، و رعایت نکات بعد از تزریق نقش مهمی را در مدت ماندگاری اثرات ایفا می‌کنند.

مزایای جالوبوتاکس

مزایای جالوبوتاکس

این ترکیب یکی از روش‌های نوین جوانسازی است که مزایای بسیار زیادی دارد و از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به غیرتهاجمی و بدون عارضه جانبی بودن، بدون داشتن دوره نقاهت، جوانسازی سریع پوست، ایمن و بی‌خطر بودن اشاره کرد.

عوارض جالوبوتاکس

عوارض جالوبوتاکس

تزریق این مزو ژل جوانساز یک روش بدون عارضه می‌باشد و بعضی از عوارض به وجود آمده موقت بوده و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، برطرف می‌شوند. همانطور که قبلا نیز ذکر شد اگر به دلیل افزایش قیمت جالوبوتاکس به کلینیک‌های ارزان و نامعتبر مراجعه نمایید دچار تورم، واکنش آلرژیک، کبودی در محل تزریق و درد خواهید شد.

در چه مواردی نمی‌توان از جالوبوتاکس استفاده کرد؟

بهتر است بدانید که جالوبوتوکس برای همه افراد مناسب نبوده و وجود هر یک از شرایط زیر، قطعا مانع تزریق آن خواهد شد:

در چه مواردی نمی‌توان از جالوبوتاکس استفاده کرد؟
  • شیردهی
  • بارداری
  • التهاب یا عفونت پوستی
  • ابتلا به بیماری خودایمنی
  • حساسیت به پروتئین

بوتاکس و جالوبوتاکس کدام را انتخاب کنم؟

بوتاکس و جالوبوتاکس

یکی از چالش‌های مهمی که بعضی از افراد برای انتخاب روش جوانسازی با آن روبرو می‌باشند، این است که بین جالوبوتاکس و بوتاکس کدام را انتخاب کنم؟ در پاسخ باید گفت که انتخاب روش جوانسازی مناسب به عهده پزشک متخصص است. چون با وجود این که هر دو این روش‌ها باعث جوانسازی پوست صورت و بهبود چین و چروک‌ها می‌شوند؛ اما عملکرد آن‌ها با یک دیگر متفاوت می‌باشد.
به عنوان مثال تزریق بوتاکس تاثیری فوری داشته و در عرض چند می‌توانید شاهد رفع چین و چروک‌های خود باشید. در صورتی که بعد از تزریق جالوبوتاکس خاصیت ارتجاعی پوست تقویت شده و پوست مجدد شروع به کلاژن سازی می‌کند. بهتر در انتخاب یکی از این روش‌ها به قیمت جالوبوتاکس و بوتاکس نیز توجه داشته باشید چون با یکدیگر متفاوت هستند.

سوالات در مورد قیمت جالوبوتاکس:

سن مناسب برای تزریق جالوبوتاکس چه سنی است؟

برای استفاده از این مزو ژل، محدودیت سنی وجود نداشته و برای جلوگیری از بروز چین و چروک در سنین بالا، توصیه می‌‌شود که از ۲۵ سالگی به بعد تزریق آن را انجام دهید.

قیمت جالوبوتاکس و بوتاکس با هم متفاوت است؟

بله. برای استعلام دقیق قیمت جالوبوتاکس و بوتاکس شما باید به صورت حضوری به کلینیک مورد نظر خود مراجعه نمایید.

5/5 - (4 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *