لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
جالو بوتاکس چیست

جالوبوتاکس چیست؟

یکی از روش‌هایی که در زمینه زیبایی برای رفع چین و چروک‌ها شناخته شده و پرطرفدار است تزریق بوتاکس می‌باشد. امروزه متخصصان با تلفیق بعضی از مواد، همچون ترکیب جالپرو با ماده بوتاکس به تکنیک‌های خاصی دست پیدا کرده اند تا بتوانند مشکلات پوستی افراد را برطرف کنند. بهتر است در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را بیشتر با جالوبوتاکس آشنا کنیم.

همه چیز درباره جالوبوتاکس

یکی از درمان‌های اثر بخش برای تقویت کنندگی و آبرسانی پوست جالوبوتاکس است. بهتر است به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که از تلفیق بوتاکس و مزوژل جالپرو به دست آمده و به عبارت دیگر ترکیبی از هیالورونیک اسید و سم بوتولیسم می‌باشد. از این روش نوین برای درخشندگی و جوانسازی پوست، رفع چین و چروک‌های سطحی پوست همچون دور چشم، ناحیه بین ابرو، پیشانی، اطراف دهان، دست و گردن استفاده می‌شود. همچنین می‌توان درمان جالوبوتاکس را به صورت محدود در نواحی مختلف بدن از جمله زانو، بازو، ران و شکم هم مورد استفاده قرار داد.
به طور کلی عملکرد و تاثیر اصلی جالو‌بوتاکس برای جوانسازی و رفع چین ‌و ‌چروک پوست صورت می‌باشد و تفاوت اصلی جالو بوتاکس و بوتاکس در این است که شما می‌توانید بعد از تزریق عضلات صورت خود را حرکت دهید. در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس چون عضلات صورت فلج می‌گردد دیگر نمی‌توان عضلات را حرکت داد.
در واقع تفاوت این اثر گذاری به این دلیل می‌باشد که در تزریق جالوبوتاکس ۱ سی سی از جالو پرو کلاسیک آماده می‌شود و به همراه ۲۰ واحد بوتاکس ۵۰۰ واحدی در یک سرنگ ریخته می‌شود. در بعضی موارد هم هر ۳ سی سی جالو پرو کلاسیک را با ۶۰ واحد بوتاکس ترکیب می‌کنند و سپس به صورت بیمار تزریق می‌نمایند.
این میزان از ترکیب دو ماده برای کسانی که میزان چین و چروک پوست آن‌ها بسیار زیاد است و همچنین مسن هستند، تزریق می‌شود. اما نکته مهم این می‌باشد که ممکن است این روش کمی ریسک داشته باشد. به همین دلیل شما باید حتما این کار را توسط پزشک متخصص انجام دهید.

نحوه عملکرد جالوبوتاکس

جالوبوتاکس بر عکس بوتاکس باعث فلج عضلات صورت نمی‌شود، بنابراین می‌توان از آن به منظور ترمیم و جوان سازی کل پوست صورت استفاده کرد. جالپرو موجود در این ترکیب با استفاده از ترکیبی از اسید‌های آمینه و از طریق تغذیه بافت‌های همبند زیر پوست به تولید تغذیه و کلاژن سازی پوست کمک می‌کند. بافت‌های همبند که با اسم فیبروبلاست هم شناخته می‌شوند، با افزایش سن، توانایی بازسازی خود را از دست می‌دهند و باعث ایجاد چین و چروک‌ها و عیوب پوستی می‌شوند و به مرور زمان افزایش می‌یابند. آمینو اسیدهای سرشار از مواد مغذی موجود در این محصولات به بهبود کارکرد فیبروبلاست‌های در حال تخریب کمک می‌نمایند. این محصول می‌تواند خیلی سریع بافت همبند پوست را بازسازی کرده و چهره ای سالم و جوان را برای شما به ارمغان آورد.

کاربردهای جالوبوتاکس

کاربردهای جالوبوتاکس

جالوبوتوکس کاربرد‌های بسیار زیادی دارد که از مهم‌ترین آ‌ن‌ها می‌توان به درمان پوست شل و افتاده، رفع خطوط و چین‌های ریز، رفع آسیب‌های ناشی از آفتاب سوختگی، درمان خشکی پوست، جوانسازی گردن و دکلته، بهبود حجم از دست رفته صورت و جوانسازی دست‌ها اشاره کرد.

جالوبوتاکس عوارضی دارد؟

جالوبوتاکس یک روش غیر تهاجمی و بدون درد می‌باشد که اگر توسط متخصصین زیبایی و پوست، انجام شود عوارض کمتری را ایجاد می‌کند. با این حال، در بعضی از افراد، ممکن است به دلیل حساسیت، علائمی همچون قرمزی، درد، تورم، کبودی و التهاب در محل تزریق به وجود آید. معمولا این علائم در طی یک روز کاملا بهبود می‌یابند. اما اگر مشکل برطرف نشد بهتر است حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

موارد منع جالوبوتاکس

 پزشکان توصیه می‌کنند که بعضی افراد از تزریق جالوبوتاکس خودداری نمایند که از جمله این افراد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • زنان باردار:

به دلیل عدم اطلاعات کافی درباره اثرات جالوبوتاکس بر روی جنین، در زمان بارداری انجام این کار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 • مادران شیرده:

استفاده از جالوبوتاکس در دوران شیردهی هم توصیه نمی‌شود، چون ممکن است جالوبوتوکس از طریق شیر مادر بر روی ایمنی نوزاد تاثیرات خطرناکی بگذارد.

 • افراد مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی:

 کسانی که مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی هستند، می‌بایست از تزریق جالوبوتاکس خودداری نمایند، چون ممکن است باعث تشدید علائم بیماری در آن‌ها شود.

 • افراد حساس به پروتئین گاوی:

 جالوبوتاکس حاوی پروتئین‌هایی می‌باشد که ممکن است در افراد حساس به پروتئین گاوی علائم حساسیتی همچون واکنش‌های آلرژیک را به وجود آورد.

 • افراد دارای التهاب یا عفونت:

در صورت وجود عفونت یا التهاب در هر ناحیه از صورت، توصیه می‌شود از تزریق جالوبوتاکس خودداری نمایید تا از بروز عوارض و تشدید عفونت جلوگیری شود.
در هر صورت، بهتر است قبل از تزریق جالوبوتاکس، با پزشک خود مشورت نمایید و او را در جریان هر گونه حساسیت، بیماری یا شرایط خاصی که دارید قرار دهید.

میزان درد در تزریق جالوبوتاکس

 ممکن است هر فرآیند تزریقی باعث ناخوشایندی و احساس ناراحتی شود، اما اجرای روش‌های مناسب می‌تواند این تأثیرات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. پیش از انجام تزریق، معمولا استفاده از بی حسی موضعی روی نواحی تزریقی برای کاهش درد به کار می‌رود. همچنین استفاده از تکنیک‌های ویژه و انتخاب سوزن‌های نازک توسط پزشک نقش مهمی در کاهش احساس درد دارد.

مراقبت‌های بعد از تزریق جالوبوتاکس

بعد از تزریق جالوبوتاکس نیاز است که یک سری مراقبت را رعایت نمایید این مراقبت‌ها عبارتند از:

 • اجتناب از ماساژ و دستکاری:

بعد از تزریق جالوبوتاکس، بهتر است از دستکاری یا ماساژ دادن ناحیه تحت درمان خودداری کنید تا اثرات مواد درست و بهینه بمانند.

 • خودداری از انجام فعالیت‌های فیزیکی سنگین:

در ایام اولیه پس از تزریق جالوبوتاکس بهتر است انجام فعالیت‌های فیزیکی سنگین همچون ورزش و بلند کردن اجسام سنگین را متوقف نمایید تا احتمال ایجاد فشار زیاد بر ناحیه تزریق کاهش پیدا کند.

 • حفاظت از نور مستقیم خورشید:

شما باید بعد از تزریق از قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید تا پوست محافظت شده و احتمال ایجاد التهاب یا تحریک کاهش پیدا کند.

 • کنترل مصرف نمک و ادویه:

شما باید در رژیم غذایی خود، مصرف نمک و ادویه را کاهش دهید تا بتوانید از ایجاد گلوکزیل در ناحیه تزریق جلوگیری کنید.

 • محدودیت مصرف الکل و مشروبات الکی:

شما باید پس از تزریق جالوبوتاکس از مصرف الکل و مشروبات الکی خودداری کنید تا عوارض ناشی از ترکیب آن‌ها را با جالوبوتاکس به حداقل برسانید.

 • اجتناب از دخانیات:

افراد باید پس از تزریق جالوبوتاکس از مصرف دخانیات خودداری نمایند، چون این مواد می‌توانند به میزان قابل توجهی تأثیرات درمانی را کاهش دهند.

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس:

 • تزریق جالوبوتاکس باعث فلج شدن عضله نمی‌گردد و بعد از تزریق شما می‌توانید تمام عضلات صورت خود را به راحتی حرکت دهید، در حالیکه تزریق بوتاکس می‌تواند سیگنال‌های حرکتی را قطع نموده و باعث فلج شدن عضله شود.
 • برای کسانی که به بوتاکس حساسیت دارند، این جوانساز ترکیبی یک جایگزین بسیار مناسب می‌باشد. همچنین می‌توان جالوبوتاکس را برای تمام نواحی صورت استفاده کرد، اما بوتاکس تنها در عضلاتی تزریق می‌شود که حرکت آنها سبب ایجاد چین و چروک شده است.
 • بوتاکس باعث تحریک کلاژن سازی نمی‌شود، اما جالوبوتاکس با آبرسانی، تحریک کلاژن سازی و رساندن مواد مغذی به پوست همراه است. بهتر است به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که نتایج بوتاکس زودتر قابل مشاهده بوده و نسبت به جالوبوتاکس هزینه بوتاکس نیز دارد. ناگفته نماند که تزریق بوتاکس می‌تواند عوارض بیشتری را ایجاد نماید.

هزینه جالوبوتاکس

همانطور که می‌دانید قیمت جالوبوتاکس به عوامل گوناگونی بستگی دارد که عبارتند:

 • نوع جالپرو انتخابی:

یکی از موارد مهم در تعیین قیمت جالوبوتاکس، نوع جالپرویی می‌باشد که برای تزریق استفاده می‌‌گردد. جالپرو با توجه به خاصیت‌هایی که دارد می‌تواند قیمت‌های متفاوتی هم داشته‌ باشد.

 • نوع بوتاکس انتخابی:

بوتاکسی که پزشک متخصص برای ترکیب با جاپرو و ساخت جالوبوتاکس انتخاب می‌نماید در قیمت نهایی تاثیرگذار است.

 • میزان و مقدار مورد نیاز:

یکی دیگر از مواردی که در قیمت جالوبوتاکس تاثیر دارد، میزان جالوبوتاکس مورد نیاز می‌باشد. ممکن است این مقدار در هر فرد نسبت به فرد دیگر متغیر باشد. تعیین میزان دقیق جالوبوتاکس به میزان چین و چروک و خطوط عمیق فرد، نظر و تخصص پزشک شما بستگی دارد.

 • دستمزد پزشک و کلینیک انتخابی:

یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت جالوبوتاکس دستمزد پزشک و کلینیک انتخابی است. چون اعتبار، خدمات‌رسانی درست و تخصص پزشک در تعیین قیمت جالوبوتاکس نقش بسزایی دارد.

اما بهتر است بدانید که هزینه‌ی بوتاکس نسبت به جالوبوتاکس کمتر می‌باشد.

سوالات درمورد جالوبوتاکس:

ماندگاری جالوبوتاکس چقدر است؟

به طور کلی ماندگاری اثرات تزریق جالوبوتاکس تا ۶ ماه می‌باشد. اما عواملی همچون میزان جالوبوتاکس تزریق شده، کیفیت جالوبوتاکس استفاده شده و رعایت نکات بعد از تزریق در ماندگاری آن نقش دارند.

کدام نواحی را می‌توان با جالوبوتاکس درمان کرد؟

جالوبوتاکس معمولا برای درمان خطوط اخم بین ابروها، خطوط پیشانی و پنجه کلاغی اطراف چشم استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند برای قسمت‌های دیگر که توسط یک ارائه دهنده واجد شرایط تعیین شده است مورد استفاده قرار بگیرد.

5/5 - (1 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *