لوگو دکتر تفت
روش های لاغری موضعی

بهترین روش ها برای لاغری موضعی

فهرست محتوا نمایش

لاغری موضعی یکی از روش های بسیار محبوب برای رسیدن به اندام ایده آل می باشد. بسیاری از خانم ها در یک ناحیه خاصی از بدن خود دارای چربی های اضافه هستند که علاقه مند به از بین بردن آن ها می باشند. اضافه وزن و وجود چربی بیش از اندازه در نقاط مختلف بدن می‌تواند شکل ظاهری بدن و اندام را زشت نماید. به طور مثال برخی از خانم ها در ناحیه شکم و پهلو دارای چربی زیادی می باشند و سایر نقاط بدن آن ها حالت نرمال و ایده آلی را دارد. استفاده از کرم چربی سوز و کرم‌های لاغری موضعی از جمله راه های بی اثر تنها باعث اتلاف هزینه و وقت افراد می شود. در این موارد اگر از روش های موضعی برای لاغری استفاده شود، راحت تر می توان به اندام مورد نظر خود دست پیدا کرد. این روش ها به دو صورت جراحی و غیر جراحی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

لاغری موضعی با جراحی یا بدون جراحی؟

لاغر کردن قسمتی از بدن و از بین بردن چربی ها با استفاده از انواع روش های جراحی ممکن می باشد. البته همان طور که می دانید این روش ها دارای معایب بسیاری بوده و در مواردی انجام آن توصیه نمی شود. روش های غیر جراحی برای لاغری موضعی می تواند انتخابی معقول تر باشد. در این مطلب قصد داریم به بررسی کامل این موضوع بپردازیم و انواع روش ها را توضیح دهیم.

روش های لاغری موضعی

لاغری موضعی

1. کرایولیپولیز (سرمادرمانی):

در این روش از دمای کم برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می شود.

2. دستگاه کویتیشن آر اف (RF Cavitation):

این دستگاه یکی از ابزارهای غیر تهاجمی است که می توان توسط آن چربی های بدن را به طور موضعی از بین برد. از روش ماساژ و وکیوم در این ابزار استفاده می شود.

3. لیپولیز :

این روش یکی از روش های تهاجمی و جراحی برای لاغری موضعی می باشد.

4. دستگاه های ویبرو:

این دستگاه ها با ایجاد لرزش و فشار در نواحی مختلف بدن باعث از بین رفتن سلول های چربی شده و یک روش غیر تهاجمی برای لاغری به حساب می آید.

5. شاک ویو:

این روش به صورت موج های ناگهانی به ناحیه مورد نظر در بدن وارد شده و سبب کاهش بافت چربی می شود.

6. لیپوساکشن :

برای لاغری از لیپوساکشن استفاده می گردد که روشی تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی دارد.

7. لیپوماتیک – لیپوساکشن بدون درد:

در این روش میزان درد به صورت قابل توجهی کاهش می یابد.

8. روش EMS:

این مورد یکی از راه های لاغری است که در آن از الکترودهایی برای تحریک عضلات استفاده می شود.

9. دستگاه اوندا:

روش کار در این دستگاه استفاده از امواج مایکروویو می باشد.

10. لاغری موضعی شکم با ماساژ

11. لاغری موضعی با دستگاه لیزر استرابری:

از اشعه لیزر برای از بین بردن چربی استفاده می شود.

12. مزوتراپی:

با تزریق مواد خاص به زیر پوست باعث لاغری می شود.

13. لاغری موضعی با اگزیمیا:

در این روش از تکنولوژی های نوین روز و ترکیب لیزر و طول موج های مختلف استفاده می شود.

دستگاه اگزیمیا چیست و چگونه عمل می کند؟

این دستگاه ترکیبی از دو نوع تکنولوژی روز دنیا می باشد. اولتراپوریشن و اندولیفت دو تکنولوژی به کار رفته در این دستگاه می باشد. در واقع به واسطه این دو مورد دستگاه اگزیمیا همزمان با از بین بردن چربی ها اقدام به ترمیم بافت و پوست بدن می نماید. این نوع عملکرد در سایر روش ها و دستگاه های لاغری موضعی به چشم نمی خورد و منحصر به اگزیمیا می باشد. مکش، رهاسازی، مکش و ارتعاش چهار مرحله اصلی این دستگاه است. این عملکرد سبب می شود تا خون رسانی در بافت به خوبی انجام شده و متابولیسم بدن افزایش یابد. دسترسی به لاغری موضعی توسط این دستگاه امکان پذیر می باشد.

از روش لاغری با اگزیمیا برای از بین بردن چربی های اضافی در هر نقطه از بدن و لاغری موضعی استفاده می شود. شکم، پهلو، غبغب، بازو و ران از جمله نقاطی از بدن هستند که در آن ها تجمیع چربی انجام می شود. سلولیت و یا پوست پرتقالی به راحتی با استفاده از این دستگاه از بین می رود. بیشتر خانم ها در ناحیه ران و باسن دچار سلولیت می باشند و به دنبال یک راهکار موضعی برای از بین بردن آن می گردند. بنابراین می توان اگزیمیا را یک روش بسیار پیشرفته و مدرن دانست که بدون استفاده از ابزارهای تهاجمی باعث لاغری موضعی در افراد می گردد.

کاربردهای لاغری موضعی با اگزیمیا

از بین بردن درجه ای مختلف سلولیت (پوست پرتقالی) : سلولیت یا همان پوست پرتقالی به نوعی از تجمع چربی گفته می شود که پوست را از حالت صافی درآورده و شکل پوست پرتقالی و ناصاف به آن می بخشد. دستگاه اگزیمیا عملکرد فوق العاده و بسیار عالی را بر روی سلولیت ها و لاغری موضعی دارد. به دلیل روش مکش و ارتعاش در این دستگاه می توان انواع مختلف از سلولیت ها را از بین برد. اغلب خانم ها از وجود این مشکل در قسمت ران پا و باسن رنج می برند البته این موضوع در سایر نقاط نیز دیده می شود. بنابراین در صورتی که از وجود سلولیت در بدن خود رنج می بریدو قصد لاغری موضعی دارید، به راحتی با دستگاه اگزیمیا می توانید از شر آن خلاص شده و به اندام ایده آل خود دست پیدا کنید.

از بین بردن استرچ مارک ها (خطوط بارداری): استرچ مارک به معنی خطوطی است که بعد از افزایش و کاهش سایز ناگهانی بر روی پوست ایجاد می گردد. در دوران بارداری به دلیل ناگهانی بودن تغییر سایز خطوطی بر روی پوست ایجاد می شود. متاسفانه راه های زیادی برای از بین بردن این خطوط وجود ندارد ولی توسط دستگاه اگزیمیا می تواند درصد بسیاری از این خطوط را کاهش دهید. رفع افتادگی پوست کاهش سایز و از بین بردن استرچ مارک ها می تواند زیبایی پوست شما را بازگردانده و اعتماد به نفس بیشتری را به شما ببخشد. بنابراین یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم این دستگاه در کنار لاغری موضعی از بین بردن خطوط روی بدن می باشد.

مراحل کار با اگزیمیا در لاغری موضعی

لاغری موضعی

در مراحل اول و ابتدا توسط دستگاه های پیشرفته حتما باید پوست و ناحیه مورد نظر آنالیز شده و شناسایی گردد. به طور مثال در صورتی که قصد حذف چربی ها در ناحیه ران را دارید حتما باید این ناحیه مورد شناسایی قرار بگیرد. در مرحله دوم میکرودرم لیفت انجام می گیرد تا پوست آمادگی پذیرش تغییرات مراحل بعدی را داشته باشد. قدم سوم و در واقع اصلی کار با این دستگاه لیزر پوریشن می باشد. در این مرحله با استفاده از لیزر چربی های ناحیه مورد نظر و سیستم لنفاوی تحت نفوذ قرار داده شده و کوچک می گردند. در واقع این مرحله کار اصلی لاغری موضعی را انجام می دهد و سلول های چربی موجود در ناحیه از بین می روند.

مرحله چهارم اندرادیومگ نامیده می شود. در این مرحله سوخت و ساز سلول ها به طور زیادی افزایش می یابد. در واقع توسط ایجاد رادیو فرکانس هایی و امواج اولتراسونیک گردش خون بیشتر شده و چربی سوزی شدت می گیرد. چربی ها از طریق تعریق و سیستم مجرای ادرار دفع می گردد. مرحله بعدی و آخر رادیو لیفت می باشد که در آن جوان سازی و ترمیم پوست انجام می گیرد. انجام این کار تاثیر بسیار زیاد و موثری در بهبود انواع استرچ مارک ها دارد. در واقع استفاده از امواج آر اف کلاژن سازی پوست افزایش می یابد. این روش یکی از بهترین روش ها برای لاغری موضعی بوده و می تواند بدون ایجاد درد و خونریزی نتیجه مطلوبی را داشته باشد.

اگزیمیا برای کدام نواحی استفاده می شود؟

لاغری موضعی

اگزیمیا غبغب: غبغب یکی از نقاطی است که تجمع چربی در آن می تواند حالت چهره و قیافه فرد را تحت تاثیر زیادی قرار دهد. از بین بردن چربی های این ناحیه کار راحتی نیست. برای لاغری موضعی غبغب می توان از روش غیر تهاجمی و بسیار کاربردی اگزیمیا استفاده نمود. در صورتی که به دنبال رها شدن از شر چربی های زیر غبغب خود هستید حتما از این روش استفاده نمایید.

اگزیمیا شکم و پهلوها: شکم و پهلوها در اغلب افراد استعداد بسیار بیشتری برای چاقی دارند. معمولا خانم ها بعد زایمان دچار تجمیع چربی زیادی در این ناحیه می شوند. لاغری موضعی شکم و پهلو با این روش میسر می باشد. لازم نیست از روش های تهاجمی برای لاغری استفاده نمایید و زیر تیغ جراحی بروید.

اگزیمیا ران و باسن: در برخی از افراد قسمت باسن و پایین تنه به طور ژنتیکی چاق می باشد. متاسفانه مشکل این افراد موضعی بودن چاقی می باشد. به طور مثال در فردی که دارای صورت بسیار لاغر و کشیده است، قسمت ران و باسن دارای چربی بسیار زیادی می باشد. اگزیمیا در این افراد می تواند کمک بزرگی برای لاغری موضعی باشد.

اگزیمیا پشت سینه: ناحیه پشت سینه همان ناحیه ای است که در پایین کتف ها وجود دارد. متاسفانه برخی از افراد به صورت ژنتیکی دارای چربی های اضافه در این ناحیه می باشند. چاق بودن این نقطه از بدن می تواند فرد را در انتخاب لباس دچار مشکلات زیادی نماید. برای لاغری موضعی می توان از اگزیمیا استفاده نمود.

قبل از درمان لاغری با اگزیمیا

توجه داشته باشید که حتما باید قبل از اقدام برای انجام لاغری موضعی توسط اگزیمیا نکاتی را در نظر داشته باشید. قبل از هر چیز مراقب سلامتی خودتان باشید. در صورتی که بیماری خاصی دارید و یا مبتلا به ویروسی هستید بهتر است از انجام این کار خودداری کرده و ابتدا بیماری خود را درمان نمایید. زیرا برای دسترسی به نتیجه مطلوب حتما باید سلامت بدن فرد در شرایط خوبی قرار داشته باشد. بهتر است در صورت داشتن هر مشکل خاصی با پزشک خود مشورت نمایید.

رژیم غذایی سالمی داشته باشید. قبل از انجام اگزیمیا این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد که فرد از رژیم سالمی پیروی نماید. انواع فست فود و غذاهای بی ارزش را از سبد غذایی حذف کنید. رسیدن مواد مغذی لازم و ضروری به بدن می تواند کمک زیادی به افزایش کلاژن سازی پوست نماید. بهتر است از زمانی که تصمیم به انجام این کار برای لاغری موضعی خود می گیرید سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید. ورزش و فعالیت بدنی نیز یکی از فاکتورهای مهم دیگر در نتیجه مطلوب از اگزیمیا می‌باشد. در صورتی که ورزش و پیاده روی را در برنامه روزانه خود قرار دهید میزان خون رسانی و متابولیسم سلولی افزایش پیدا می کند. بهتر است قبل از انجام لاغری موضعی حتما به طور مرتب ورزش خود را انجام داده و روزانه به میزان مشخصی پیاده روی نمایید. انجام اقدامات لازم باعث می شود تا درمان بهتر انجام گردد.

تعداد جلسات درمان لاغری با اگزیمیا

تعداد جلسات لاغری موضعی

موضوع تعداد جلسات مربوط به نوع چربی و نوع بافت بدن دارد. به طور مثال در صورتی که لاغری موضعی بر روی سلولیت های ران و باسن انجام شود نیازمند تعداد جلسات بیشتری می باشد. به طور کلی بازه ی زمانی و تعداد جلسات بین 3 تا 10 قرار دارد. پزشک بنابر نیاز بیمار و بافت مورد نظر تعداد جلسات را تعیین می نماید. قطعا در صورتی که ناحیه مورد نظر شما وسیع نباشد به تعداد جلسات کمتری نیازمند خواهید بود. توجه داشته باشید که استاندارد تعداد جلسات در هفته 3 جلسه می‌باشد. این استاندارد برای گرفتن نتیجه مطلوب و موثر می باشد. متاسفانه برخی از افراد بدون توجه به این موضوع فاصله ی زیادی بین جلسات ایجاد می نمایند که این کار تاثیر منفی بر روی لاغری موضعی فرد می گذارد. البته تکرار جلسات به صورت روزانه و پشت سر هم نیز می تواند آسیب هایی را ایجاد نماید.

بنابراین توصیه می شود حتما این لاغری موضعی با اگزیمیا را تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید. در صورتی که درمان شما توسط یک فرد غیر متخصص انجام شود می تواند خسارت های جبران ناپذیری را ایجاد نماید. مدت زمان لازم برای انجام اگزیمیا در هر جلسه حدود 40 الی 45 دقیقه می باشد. بهتر است در روزهای تعیین شده برنامه ریزی صحیح و درستی داشته باشید و بلافاصله بعد از این درمان اقدام به انجام فعالیت های شدید و پر تحرک نکنید. قبل از آغاز اگزیمیا درباره ی تعداد جلسات با پزشک خود صحبت کنید.

مزایای لاغری با اگزیمیا

1. یکی از مهم ترین مزایای لاغری موضعی با اگزیمیا روش غیر تهاجمی آن می باشد. معمولا در روش های دیگر لاغری جراحی وجود داشته و از راهکارهای تهاجمی برای کاهش چربی استفاده می شود که این موضوع می تواند مضراتی را برای بدن داشته باشد. بیهوشی و بی حسی که در زمان انجام عمل به بدن تزریق می گردد، اثرات غیر قابل جبرانی را خواهد داشت. در صورتی که با استفاده از اگزیمیا نیازی به دریافت هیچ گونه بیهوشی و بی حسی ندارید.

2.  مورد دوم نبودن هیچ گونه درد و خونریزی در این روش می باشد. به دلیل روش غیر تهاجمی و استفاده نشدن از هیچ ابزار خارجی درد و خونریزی در فرد وجود نداشته و دوران نقاهتی نیز وجود ندارد. این در حالی است که در روش های تهاجمی لاغری موضعی فرد حتما باید دوران طولانی نقاهت را طی نماید.

3. به دلیل وجود تکنولوژی رادیو لیفت در این دستگاه پوست ترمیم شده و هیچ صدمه و آسیبی بر روی آن باقی نمی ماند. این در حالی است که در سایر روش ها مشکلات و صدمه هایی برای پوست به وجود می آید. به میزانی که روش انجام لاغری موضعی غیر تهاجمی تر باشد آسیب به پوست کمتر خواهد بود.

4. آخرین مورد سازگار بودن این روش با انواع پوست ها می باشد. در مواردی که افراد دارای پوست حساس می باشند، روش های دیگر سازگاری کافی و لازم را ندارند اما اگزیمیا تنها روش لاغری موضعی است که با هر نوع پوست سازگار می باشد.

عوارض اگزیمیا

لاغری موضعی + اگزیمیا

عوارض دستگاه اگزیمیا بسیار کم و ناچیز می باشد، یعنی بعد از انجام درمان شما می توانید به راحتی و بدون احساس دردی به کارهای روزمره خود بپردازید. اما نکته ی بسیار مهم و قابل توجهی وجود دارد که حتما باید آن را رعایت نمایید. در صورتی که انجام لاغری موضعی با اگزیمیا توسط افراد غیر متخصص انجام شود عارضه های مختلف و غیر قابل جبرانی بر روی پوست ایجاد خواهد شد. متاسفانه اگر اپراتور نحوه ی صحیح استفاده از دستگاه را بلد نباشد، پوست فرد دچار انواع سوختگی می‌گردد. استفاده از سیستم صحیح این دستگاه یکی از موارد بسیار مهم می باشد. اگر از امواج نامناسب و ناسازگار با پوست استفاده شود فرد دچار سوختگی هایی با درجات مختلف خواهد شد. بنابراین دستگاه اگزیمیا در صورتی که توسط افراد غیر حرفه ای مورد استفاده قرار گیرد عوارضی را در پی خواهد داشت و در غیر این صورت این روش لاغری موضعی را می توان روشی بدون عوارض دانست.

در انتخاب مرکز و پزشک برای انجام لاغری موضعی با دستگاه اگزیمیا توجه کافی و لازم را داشته باشید. حتما یک مرکز معتبر را برای انجام این کار انتخاب نمایید و دقت داشته باشید که پزشک مورد نظر مهارت و تخصص کافی را برای انجام این کار دارد. متاسفانه برخی از افراد سودجو با ارائه مدرک تقلبی اقدام به انجام این کار می کنند که در نهایت منجر به ایجاد عوارض پوستی و سوختگی بر روی بدن فرد می گردد.

هزینه اگزیمیا لاغری

هزینه لاغری موضعی با اگزیمیا بسته به میزان و وسعت ناحیه مورد نظر می باشد. به طور مثال در صورتی که قصد انجام اگزیمیا شکم و پهلو های خود را دارید باید هزینه بیشتری را بپردازید و در صورتی که قصد انجام اگزیمیا در ناحیه غبغب را دارید هزینه نسبتا کمتری را می پردازید. حتما قبل از انتخاب و انجام اگزیمیا برای لاغری موضعی تحقیقات لازم و کافی را درباره ی قیمت ها انجام دهید. برخی از مراکز با درخواست قیمت های بسیار بالا و زیاد موجب متضرر شدن افراد می گردند.

درحال حاضر در کلینیک دکتر تفت لاغری موضوعی با اگزیمیا انجام نمی شود.

سوالات درباره روش های لاغری موضعی:

آیا انجام اگزیمیا دارای محدودیت سنی می باشد؟

استفاده از این دستگاه دارای هیچ محدودیت سنی نمی باشد و هر کس با دارا بودن ویژگی های منحصر می تواند از این دستگاه برای لاغری استفاده نماید. البته معاینه شدن توسط پزشک متخصص قبل از انجام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

آیا نتایج حاصل از اگزیمیا و لاغری موضعی برگشت پذیر می باشد؟

بعد از انجام اگزیمیا حتما باید به نکات خاص توجه داشته باشید. به طور مثال داشتن رژیم غذایی سالم و انجام ورزش از جمله نکاتی هستند که حتما باید در سبک زندگی خود وارد نمایید. در صورتی که این نکات رعایت نشود احتمال بازگشت نتایج وجود دارد و ممکن است فرد در نواحی انجام اگزیمیا دوباره دچار تجمع چربی گردد.

آیا بلافاصله بعد از زایمان می توان از این روش برای لاغری موضعی استفاده نمود؟

باید بدانید که بعد از انجام زایمان بدن مدت زمانی را برای ریکاوری نیاز دارد. در دوران بارداری استفاده از این روش ممنوع می باشد و در صورت انجام زایمان باید شش ماه صبر کنید تا قادر به انجام اگزیمیا و لاغری موضعی شوید.

نکات مهم درباره ی لاغری موضعی و اگزیمیا چیست؟

رعایت رژیم غذایی سالم یکی از نکات بسیار مهم می باشد. مصرف روزانه 8 لیوان آب در روز می تواند کمک بزرگی به ایجاد نتایج مطلوب گردد.
حتما مرکز و پزشک متخصصی را برای انجام اگزیمیا انتخاب نمایید.
مصرف الکل و دخانیات در دوره درمان ممنوع می باشد. بعد از درمان نیز بهتر است از این مواد استفاده نگردد.

5/5 - (3 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت