لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
هزینه میکرودرم صورت

هزینه میکرودرم صورت

بعد از جایگزینی سلول های جدید پوست با سلول های قدیمی، سطح پوست را سلول های مرده پوست می پوشانند و نیاز است که این لایه از پوست به طور مرتب از طریق روش های پاکسازی مختلف لایه برداری شود. جدا از روش های سنتی که برای لایه برداری سلول های مرده پوست انجام می گیرد، روش های جدیدتر و کارآمدتری مانند میکرودرم نیز بسیار موثر هستند. اگر بخواهید به طور مرتب به پوست خود رسیدگی کنید و از روش های لایه برداری مانند میکرودرم صورت استفاده کنید، حتما بحث هزینه میکرودرم صورت برایتان مطرح خواهد شد. در این مقاله قرار است با هزینه میکرودرم صورت و عوامل موثر بر آن آشنا بشوید، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

قیمت میکرودرم صورت

عوامل موثر در هزینه میکرودرم صورت

برای تعیین هزینه میکرودرم صورت چندین عامل موثر هستند و ممکن است برای افراد مختلف، هزینه متفاوت باشد. بهتر است قبل از اقدام به میکرودرم صورت به پزشک خود مراجعه کنید که تا با بررسی دقیق شرایط پوست شما، میزان تاثیرگذاری این روش و تعداد جلسات مورد نیاز را مشخص کند. از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه میکرودرم صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عوامل موثر در هزینه میکرودرم صورت
  • تعداد جلسات مورد نیاز

برای افرادی که قصد لایه برداری سطحی پوست خود را دارند، در حدی که پوست کمی روشن تر و نرم تر شود، یک جلسه میکرودرم صورت کافی است. ولی برای کسانی که قصد جوانسازی پوست خود را دارند؛ باید تعداد جلسات بیشتری میکرودرم انجام دهند. از طرفی اگر مشکل پوست افراد بیشتر باشد، برای رسیدن به نتایج بهتر باید جلسات بیشتری انجام دهند. فاصله جلسات در ابتدا می تواند کوتاه تر باشد ولی به مرور با جایگزینی سلول های جدید با سلول های مرده، پوست نازک تر می شود، بنابراین بهتر است بین جلسات فاصله بیشتری باشد تا پوست فرصت یابد تا خود را بازیابی کند.

  • گستردگی ناحیه تحت درمان

از عوامل تاثیرگذار دیگر در هزینه میکرودرم صورت، وسعت ناحیه تحت درمان می باشد. ممکن است تمام صورت نیاز به درمان داشته باشد و یا تنها ناحیه ای که لک یا جای جوش دارد.

  • شدت مشکل پوستی فرد

در صورتی که فرد دارای مشکلات پوستی بیشتری باشد ممکن است نیاز باشد که لایه برداری عمیق تری برای جوابدهی انجام دهد. به عنوان مثال برای برطرف کردن لک، نیاز است که دستگاه چندین مرتبه روی ناحیه مورد نظر حرکت کند و همین عامل موجب افزایش هزینه میکرودرم صورت می شود.

  • دستگاه میکرودرم مورد استفاده

عمق لایه برداری توسط دستگاه مورد استفاده تعیین می شود، و با گسترش تکنولوژی روز به روز دستگاه های جدیدتر با امکانات بیشتری وارد بازار می شوند. بنابراین اگر دستگاه میکرودرم مورد استفاده جدیدتر باشد، ممکن است هزینه میکرودرم صورت افزایش یابد.

  • پزشک متخصص و کلینیک زیبایی

تخصص و مهارت پزشک در انجام میکرودرم صورت علاوه بر اینکه تاثیر مستقیم در نتایج حاصل از میکرودرم دارد، در هزینه میکرودرم صورت هم موثر است. هرچه به پزشک بهتری مراجعه کنید نیاز است که هزینه ی بیشتری کنید. از طرفی اگر به یک کلینیک زیبایی مجهز با امکانات به روز تر مراجعه نمایید در قیمت میکرودرم موثر خواهد بود. لازم به ذکر است که گاهی صرف هزینه های بیشتر برای مراجعه به پزشک ماهرتری که در کلینیک مجهز و معتبری، میکرودرم انجام می دهد، کاملا منطقی می باشد چرا که نتایج حاصل اصلا قابل مقایسه نیست با روش کار پزشکانی که تبحر کافی ندارند.

هزینه میکرودرم صورت کلینیک دکتر تفت در سال 1402

با توجه به عوامل گفته شده که در هزینه میکرودرم صورت تاثیرگذار هستند، بهتر است برای اطلاع از قیمت دقیق میکرودرم صورت با کلینیک تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

میکرودرم آبریژن صورت چیست؟

میکرودرم آبریژن صورت یک روش لایه برداری و پاکسازی پوست می باشد. در این روش که کاملا به صورت غیر تهاجمی انجام می شود، از هیچ ماده ی شیمیایی استفاده نمی شود. با از بین بردن لایه سطحی از سلول های مرده که موجب کدر شدن و خشک شدن پوست می شوند، پوست روشن، شاداب و جوان می شود. در این روش از دستگاه میکرودرم استفاده می شود که به صورت یک کمپرسور است که هوا را به داخل می مکد و در هنگام قرار گرفتن روی پوست صورت، خلاء ایجاد می کند. سپس کریستال‌های اکسید آلومینیوم را روی سطح پوست می پاشد. این ماده که بعد از الماس سخت ترین ماده معدنی است، موجب جدا شدن سلول های مرده از سطح پوست می شود. با ایجاد مکش در نهایت سلول های مرده جدا شده از پوست و کریستال های استفاده شده به داخل دستگاه کشیده می شوند. نوع دیگر دستگاه که نوکی از جنس الماس دارد که کریستالی از این دستگاه به پوست پاشیده نمی شود و تنها با کمک همان نوک الماسی، سلول های مرده از سطح پوست جدا می شوند. کارایی دو دستگاه مشابه است.

با تعیین قدرت خلاء و مقدار جریان کریستال، عمق لایه برداری با میکرودرم مشخص می شود. معمولا در تمام نواحی صورت دو بار دستگاه را حرکت می دهند؛ مگر در نواحی که دارای لک و آفتاب سوختگی باشد که برای برطرف کردن آن نیاز است سه بار دستگاه روی سطح پوست حرکت کند. در میکرودرم ابریژن لایه برداری عمقی تری انجام می گیرد و بنابراین تاثیرات جوانسازی بیشتری روی پوست دارد.

فواید میکرودرم صورت

  • از این روش می توان برای کاهش چین و چروک های پوست صورت، لکه ها، جای جوش ، آکنه و برای روشن شدن و نرم شدن پوست استفاده کرد.
  • در این روش از هیچ گونه ماده شیمیایی و غیر طبیعی استفاده نمی شود. احتمال بروز واکنش های آلرژیک به این روش بسیار کم است.
  • میکرودرم ابریژن با لایه برداری عمیق پوست موجب تحریک سلول های پوستی برای تولید کلاژن و الاستین می شود که در جوانسازی پوست بسیار تاثیرگذار می باشد.
  • میکرودرم یک روش کاملا غیر تهاجمی می باشد که درد کمی دارد و محدودیت کمی برای افراد ایجاد می کند و دوران نقاهت ندارد.

چه کسانی می توانند میکرودرم انجام دهند؟

به افرادی که قصد پاکسازی و لایه برداری پوست، جوانسازی پوست، از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک های ریز صورت را دارند، دارای لکه های پوستی، جای جوش و آکنه، پوست خشک و کدر هستند و آسیب پوستی ناشی از نور خورشید دارند، این روش توصیه می شود.

میکرودرم

 باید در نظر گرفت برای افرادی که دارای مشکلات و بیماری پوستی جدی هستند؛ این روش اصلا توصیه نمی شود. اگر فردی تبخال یا زگیل روی پوست داشته باشد، بیماری های پوستی نظیر پسوریازیس داشته باشد، بهتر است میکرودرم انجام ندهد چون موجب تشدید عارضه می گردد.

مراقبت های بعد از میکرودرم

میکرودرم صورت یک روش بی خطر و ایمن می باشد. این روش موجب ایجاد زخم و خونریزی در پوست نمی شود، بنابراین موجب ایجاد محدودیت برای افراد نمی گردد و نیازمند مراقبت های جزیی است. در این روش به دلیل اینکه لایه های مرده روی سطح پوست برداشته می شوند؛ تا جایگزینی سلول های پوستی جدید، پوست نازک می شود. بنابراین مهم ترین نکته این است که در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. پس از میکرودرم بهتر است از آب گرم برای شستشو استفاده نکنید و از کرم های ضد آفتاب و آبرسان سبک استفاده کنید. تورم و قرمزی بسیار کم از عوارض میکرودرم می باشند که بسیار جزئی است و در مدت کوتاهی کاملا بر طرف می شود.

ماندگاری میکرودرم صورت

ماندگاری نتایج میکرودرم به شدت مشکلات پوستی فرد، تعداد جلسات انجام گرفته و جنس پوست فرد و سبک زندگی او دارد. معمولا بعد از یک جلسه میکرودرم، نتایج آن را می توانید بین سه الی شش ماه روی صورت خود مشاهده کنید. رعایت مراقبت های بعد از میکرودرم صورت می تواند ماندگاری نتایج را بیشتر کند. جلسات ترمیم میکرودرم می تواند بین 3 تا 6 ماه بعد انجام گیرد.

جمع بندی قیمت میکرودرم صورت

هزینه میکرودرم صورت به تعداد جلسات، عمق لایه برداری، گستردگی سطح تحت درمان، شدت مشکل پوست فرد، جدید بودن دستگاه میکرودرم، مهارت پزشک متخصص و تجهیزات کلینیک بستگی دارد. بنابراین بهتر است با تماس با کلینیک، از هزینه میکرودرم صورت اطلاع حاصل فرمایید.

منبع: microdermabrasion

پرسش و پاسخ درباره هزینه میکرودرم صورت:

آیا میکرودرم صورت درد دارد؟

این روش درد کمی دارد، شاید در نواحی مانند اطراف دهان و بینی کمی دردناک باشد ولی در کل درد ناشی از میکرودرم صورت کاملا قابل تحمل است.

میکرودرم بهتر است یا میکرونیدلینگ؟

با هر دو این روش ها می توانید پوست را پاکسازی و جوانسازی انجام دهید. موارد تجویز هر دو روش برای کاهش چین و چروک، رفع جای جوش و اسکار و لکه های پوستی می باشد. اما روش کار این دو کاملا متفاوت است. در میکرودرم از کریستال ها برای لایه برداری استفاده می شود و موجب ایجاد زخم روی پوست نمی شود ولی در میکرونیدلینگ از سوزن های ریز که سوراخ های میکروسکوپی روی پوست ایجاد می کنند، استفاده می شود. بنابراین زخم های ریزی روی پوست ایجاد می شود. کلاژن سازی و جوانسازی در این روش بسیار بیشتر است. در کل لایه برداری سطحی تر با میکرودرم و لایه برداری عمیق تر با میکرونیدلینگ حاصل می شود.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *