لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️

بوتاکس کف دست : فواید، عوارض و مراقبت‌ها

بوتاکس کف دست یکی از روش هایی است که بدرمان عرق کف دست با بوتاکس میتوان از آن استفاده کرد. بوتاکس در واقع یک نوع سم است که از گونه ای باکتری ساخته می شود. این سم هنگامی که به عضله ای تزریق شود، باعث میشود آن عضله به طور موقت فلج شود. زمانی که فرد با مشکل هایپرهیدروز کف دست مواجه است، متخصص با تزریق بوتاکس در آن ناحیه، اقدام به فلج موقت اعصابی می کند که در کف دست وظیفه فعال کردن غدد تعریق را به عهده دارد و باعث میشود تعرق در کف دست کمتر شود.
در بوتاکس کف دست، ابتدا پزشک، ناحیه تحت درمان را بی حس می‌کند تا بیمار دردی در هنگام تزریق بوتاکس احساس نکند. سپس ناحیه مورد نظر را بر اساس غده های تعرق، تقسیم ‌بندی می‌کند و با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف، تزریق بوتاکس را شروع میکند. بعد از تزریق بوتاکس در کف دست، میزان تعرق دست‌ها به مدت حداکثر ۱۰ ماه کاهش می‌یابد. توجه کنید که برای افزایش ماندگاری نتایج نهایی بوتاکس، باید هر چند وقت یک بار، فرآیند تزریق را تمدید کنید.

عوارض بوتاکس کف دست

عوارض بوتاکس کف دست

عوارض بوتاکس کف دست چندان نگران کننده نیست. خوشبختانه این نوع تزریق بوتاکس عوارض خطرناکی برای بیمار به دنبال ندارد. اما اگر دکتر شما چندان حرفه ای نباشد و متخصص این کار نباشد، مواردی همچون کبودی در محل تزریق به طور موقت، بروز ضعف در عضلات محل تزریق، خون مردگی و لخته شدن خون در ناحیه زیر پوست را به عنوان عوارض بوتاکس کف دست میتوان عنوان کرد که همه ی این موارد به صورت موقت خواهند بود.

فواید بوتاکس کف دست

فواید بوتاکس کف دست

از فواید بوتاکس کف دست، میتوان به تزریق بوتاکس برای درمان هایپرهیدروز اشاره کرد. این سم زمانی که به یک عضله تزریق شود، باعث فلج موقت آن عضله می شود. زمانی که فرد مشکل هایپرهیدروز کف دست را دارد، متخصص با تزریق بوتاکس به کف دست، اقدام به فلج موقت اعصابی می کند که در کف دست وظیفه فعال کردن غدد تعریق را به عهده دارند.  به طورمثال افرادی که ساکن مازندران و یا شهرهای مرطوب هستند، و از تعرق بیش از حد کف دست های خود رنج میبرند، بوتاکس کف دست میتواند راه حل مناسبی برای حل مشکل آنها باشد.

هزینه بوتاکس کف دست

هرینه ی بوتاکس کف دست طوری نیست که بیمار را نگران کند. اکثر افراد فکر میکنند که هزینه ی بوتاکس کف دست بسیار زیاد است و نمی توانند هزینه آن را تامین کنند. اما اصلا این طور نیست و هزینه بوتاکس کف دست دارای یک نرخ معمول و عادی است که همه افرادی که دچار تعرق کف دست هستند، با نظر متخصص می توانند از این روش درمانی استفاده کنند و لازم نیست نگران هزینه های بالای آن باشند. البته باید به این نکته توجه داشت که به طور دقیق نمی توان هزینه ی بوتاکس کف دست را تخمین زد، زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد. مانند: نوع برند بوتاکس، ناحیه تزریق بوتاکس، ترکیبات بوتاکس، تعداد تزریق بوتاکس و حتی انتخاب کلینیک تزریق بوتاکس نیز در میزان قیمت تاثیر دارد.

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

مراقبت های لازم، قبل از بوتاکس کف دست

مراقبت های لازم قبل از بوتاکس کف دست یکی از کارهاییست که باعث تاثیرگذاری بیشتر بوتاکس خواهند شد. یکی از مهم ترین اقدامات قبل از تزریق بوتاکس کف دست، شرکت کردن در جلسات مشاوره و صحبت در خصوص شرایط پزشکی یا موارد دیگر است. توصیه می شود که چند روز قبل از تزریق، از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین و نوافن خودداری شود، چرا که این داروها می توانند احتمال کبودی در ناحیه تزریق را افزایش دهند. به علاوه این که، پزشک را در جریان تمام داروهایی که مصرف می کنید، قرار دهید. موارد زیر از جمله موارد دیگری که باید قبل از انجام تزریق رعایت کنید، عبارت اند از:

مراقبت های لازم، قبل از بوتاکس کف دست

۱_ چند روز قبل از تزریق بوتاکس برای درمان تعریق کف دست و کف پا، از خوردن غذاهای بسیار چرب خودداری کنید.

۲_  از یک هفته قبل از تزریق، از استعمال هر نوع دخانیات اجتناب کنید.

۳_ یک هفته قبل از تزریق، به هیچ وجه مشروبات الکلی استفاده نکنید.

۴_ همان طور که گفته شد، 24 ساعت قبل از تزریق، از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید

۵_ از خوردن مواد غذایی همچون مارچوبه، سیر، پیاز و غذاهایی که شامل این مواد هستند، و همچنین نوشیدن قهوه خودداری کنید.

مراقبت بعد از بوتاکس کف دست

مراقبت های لازم بعد از بوتاکس کف دست را باید جدی گرفت تا از بروز عوارض تزریق بوتاکس جلوگیری کنید. اگر تزریق بوتاکس را در یک کلینیک تخصصی و توسط افراد حرفه ای و کار بلد انجام بدهید، پس خیالتان از بابت عوارضی که ممکن است با آن رو به رو شوید راحت باشد. اما به هر حال لازم است که شما پس از تزریق بوتاکس مراقبت هایی را انجام دهید تا دچار مشکل نشوید. مانند:

۱_ تا ۲۴ ساعت پس از تزریق کف دست خود را ماساژ ندهید.

۲_ فعالیت فیزیکی سنگین را ممنوع کنید.

۳_ دستان خود را با آب داغ نشویید.

۴_ در صورت بروز کبودی، جهت درمان به پزشک خود مراجعه کنید.

۵_ بهتر است تا سه روز بعد از جلسه درمانی، از انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.

۶_ تا 24 ساعت بعد از درمان، از رفتن به سونا و جکوزی خودداری کنید.

۷_ تا 1 الی 2 روز پس از تزریق، دخانیات استعمال نکنید و مشروبات الکلی استفاده ننمایید.

چه کسانی نباید بوتاکس کف دست را انجام دهند؟

کسانی که نباید بوتاکس کف دست را انجام دهند و یا قبل از انجام بوتاکس باید حتما شرایط خود را برای پزشک مطرح کنند، شامل افراد زیر هستند:

۱_ خانم های باردار و شیرده

۲_ افراد مبتلا به بیماری ها و اختلالات عصبی

۳_ افراد مبتلا به بیماری های عضلانی

۴_ افرادی که آنتی بیوتیک های گلیکوزیدی مصرف می کنند

۵_ افرادی که نسبت به سم بوتولینوم حساسیت دارند و در گذشته، بعد از تزریق بوتاکس دچار واکنش های آلرژیک شده اند

۶_ افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند.

۷_  زیر ۱۸ سال

۸_ افراد مبتلا به هاپیرهیدروز که در اثر یک بیماری دیگر ایجاد شده باشد.

۹_ افرادی که در گذشته برای برداشتن غدد عرق، جراحی انجام داده اند.

۱۰_ افراد مبتلا به اختلالات شدید در رابطه با لخته شدن خون

۱۱_ افرادی که به عفونت مکرر یا عفونت سیستمیک در ناحیه تزریق دچار هستند. (در این صورت از شخص خواسته می‌شود که پس از رفع عفونت برای درمان مراجعه بکند.)

۱۲_ افرادی که دچار عارضه ای هستند که می تواند در عملکرد عصبی و عضلانی اختلال ایجاد کند. مانند میاستنی گراویس، سندروم ایتون- لمبرت یا بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک.

ماندگاری بوتاکس کف دست چه قدر است؟

ماندگاری بوتاکس کف دست

ماندگاری بوتاکس کف دست دائمی نیست اما میتواند برای بیمار راضی کننده باشد. این روش درمانی، نتایج موقتی را به همراه دارد و میزان ماندگاری آن در هر فردی، با توجه به کیفیت ماده تزریقی و انجام صحیح آن توسط متخصص، متغیر است و می تواند در حدود ۴ تا ۹ ماه ماندگاری داشته باشد. بعد از این مدت، می توانید با مشورت پزشک خود، تزریق مجددی را انجام دهید که معمولا توصیه می شود این روش درمانی را هر شش ماه یک بار مجددا انجام دهید تا به نتایج ایده آل خود برسید.

سن مناسب برای انجام بوتاکس کف دست چه قدر است؟

سن مناسب برای انجام بوتاکس کف دست

 سن مناسب برای انجام بوتاکس کف دست، مثبت هجده سال است و زیر هجده سال، مجاز به انجام انواع بوتاکس و یا تزریق ژل نخواهند بود.

کاربرد تزریق بوتاکس در نواحی مختلف بدن:

از جمله کاربردهای تزریق بوتاکس در نواحی مختلف  بدن و نقاطی که امکان درمان آنها از طریق تزریق بوتاکس وجود دارد عبارت اند از:

۱_  خطوط اخم ایجاد شده در بین ابروها

۲_  چین و چروک ایجاد شده دور چشم

۳_  خطوط افقی در ناحیه پیشانی

۴_  بهبود نوارهای عمودی روی پوست در ناحیه گردن

۵_  صاف کردن خطوط افقی گردن یا خط گردن بند، البته زمانی که به همراه تزریق ژل استفاده شود

۶_ صاف کردن خطوط موازی روی بینی یا خطوطی که در هنگام انقباض عضله بینی ایجاد می‌شوند

۷_ کاهش چین و چروک دور لب با انجام بوتاکس لب

سخن پایانی در رابطه با تزریق بوتاکس کف دست

مشکل تعریق بیش از حد دست ها یکی از مشکلاتی است که زندگی فرد و کارهای روزمره او را تحت تاثیر  قرار می دهد. همان طور که گفته شد، کاهش تعرق کف دست ها از مهم ترین علل انجام بوتاکس کف دست است. پیشنهاد میکنیم اگر از این موضوع رنج میبرید، حتما با مراجعه به یک کلینیک تخصصی معتبر و پزشک متخصص و باتجربه، و مشورت با او، فرآیند بوتاکس کف دست را انجام دهید و هر چندماه یک بار، این فرآیند را تمدید کنید تا نتایج مطلوب حاصل گردد.

سوالات متداول درباره بوتاکس کف دست:

نتایج تزریق بوتاکس به کف دست پس از چه مدت مشخص خواهد شد؟

نتایج تزریق بوتاکس به کف دست بلافاصله قابل مشاهده می باشد. و با عوارضی خاصی نیز همراه نمی باشد( مگر در صورت ناشی بودن پزشک) . همچنین این اقدام زیبایی نیازی به دوران نقاهت ندارد.

میزان موفقیت درمان تعریق کف دست با بوتاکس چقدر است؟

مطالعات نشان داده که بوتاکس کف دست در 90 درصد موارد، مبتلایان به هایپرهیدروز را درمان کرده است و بیماران را به نتایج مطلوب خود رسانده است.

آیا بوتاکس کف دست دردناک است؟

این روش به خودی خود نسبتاً بدون درد است و پس از تزریق نیز دوران نقاهت ندارد.

معمولا چند واحد بوتاکس برای درمان هایپرهیدروز نیاز است؟

معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ تزریق زیر پوستی (بسته به اندازه دست‌ها متغیر است) به میزان ۰۷/۰ تا ۱/۰ سی سی (در مجموع ۵۰ تا ۱۰۰ واحد بوتاکس) برای کف هر دست نیاز است. تزریق با فاصله ۱ تا ۵/۱ سانتی‌متر در قسمت‌های مورد نظر در کف دست انجام خواهد شد.

4.8/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *