لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو چیست؟ جوانسازی صورت با پروفایلو

همه ما می‌ دانیم که روند پیری یک امر اجتناب‌ ناپذیر است که همه افراد با گذر زمان و ورود به میانسالی با آن روبرو خواهند شد. افزایش سن باعث ایجاد چین و چروک ها و همچنین افتادگی پوست می گردد و افراد به دنبال راهی برای پیشگیری یا از بین بردن این مشکلات هستند. امروز پیشرفت علم باعث شده تا افراد بتوانند از پیری پوست جلوگیری کرده یا آن که چین و چروک های ایجاد شده را به طور کامل درمان کنند.

فیلم تزریق پروفایلو صورت

. روش ‌های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد.  اما یکی از روش‌ های ارزان و ایمن استفاده از ژل پروفایلو (profhilo) است. در ادامه می خواهیم در مورد این که این ژل چیست؟ چه کاربردی دارد؟ برای کدام نواحی مورد استفاده قرار می گیرد؟ و… اطلاعاتی به شما ارائه دهیم با ما همراه باشید. 

ژل پروفایلو چیست؟ 

مزوژل پروفایلو، روش جوانسازی صورت

پروفایلو یکی از جدیدترین روش های جوانسازی و زیبا سازی پوست می باشد که با هدف ترمیم طراحی شده است. این ژل به دلیل خواص درمانی منحصر به فردی که دارد باعث ایجاد چهره ای جوان و درخشان خواهد شد. در نتیجه این روش برای افرادی که با افزایش سن پوستی خشک و چروک پیدا کرده‌ اند بسیار مناسب است که تزریق آن باعث ایجاد طراوت و جوانی در پوست آن ها می گردد.

در واقع افراد با ورود به سن ۳۰ سالگی با کاهش اسید هیالورونیک، کلاژن و الاستین در پوست مواجه می گردند. به همین دلیل استفاده از ژل پروفایلو می‌ تواند یک درمان مناسب برای تولید کلاژن و الاستین در پوست باشد. زیرا این ژل دارای هیالورونیک اسید است و همین موضوع باعث رفع چروک و جوانسازی پوست می گردد. علاوه بر این موارد تزریق ژل موجب هیدراته شدن پوست شما خواهد شد. به طور کلی می ‌توان گفت یک روش عالی برای بهبود ظاهر پوست به شمار می رود.

ترکیب ژل پروفایلو

در واقع ژل پروفایلو را نوعی اسید هیالورونیک تثبیت شده می دانند که بدون هیچ گونه عوامل شیمیایی BDDE با کمک پیوندهای شیمیایی کراس لینکینگ تولید می‌گردد. همچنین این ژل تحت نظارت سازمان غذا و دارو آمریکا تولید می‌شود، از این رو BDDE در آن کمتر از 2 ppm است. 

در واقع این ژل توسط شرکت ایبسا (IBSA Nordic)  تولید می‌گردد که در یک پروسه ایمن حرارتی در سه بخش کلی انجام می‌شود.

 • ترکیب اولیه: در ترکیب اولیه دو نوع هیالورونیک اسید متفاوت که دارای وزن مولکولی سنگین و سبک هستند را با وزنی حدود ۳۲ میلی گرم با یک دیگر ترکیب می کنند تا غلظت هیالورونیک اسید به ۶۴ میلی‌ گرم برسد. در تکنولوژی های قبلی چنین ترکیبی امکان‌ پذیر نبوده است. ولی امروزه با کمک تکنیک‌ های جدید بدون این که از پیوندهای شیمیایی کراس لینکینگ استفاده کنند چنین ترکیبی را بدست خواهند آورد. 
 • پردازش حرارتی: این مرحله که ابتکاری از شرکت IBSA است باعث می گردد تا پیوند هیدروژنی که بین زنجیره های بلند H_HA وجود دارد شکسته شود. پس دو بخش متفاوت L_HA و همین طور H_HA با یکدیگر ترکیب خواهند شد. 
 • تشکیل پیوندهای ترکیبی پایه: در واقع می‌ توان گفت موضوعی که باعث شده تا ۶۴ میلی گرم هیالورونیک اسید با وزن ‌های مولکولی متفاوت به عنوان یک ترکیب واحد در کنار یک دیگر قرار بگیرند پیوندهای مولکولی مقاوم می باشند. بنابراین خنک سازی این ترکیب موجب می گردد تا چند پیوند ضعیف هیدروژنی بین زنجیره های اسید هیالورونیک کوتاه و بلند ایجاد گردد. در نتیجه این موارد باعث می‌ شود تا کمپلکس های ترکیبی پایدار ایجاد گردد. که در نهایت ژل پروفایلو به دست خواهد آمد. 

پروفایلو چگونه عمل می کند؟ 

بهتر است بدانید پروفایلو برخلاف ژل های های دیگر عمل می‌ کند و هیچ گونه افزایش حجم زیر پوستی را به همراه نخواهد داشت‌ بیشترین کاربردی که این ژل دارد آن است که موجب هیدراته شدن و همچنین جوانسازی پوست می گردد.

در واقع ژل جوانساز پروفایلو از پر غلظت ترین هیالورونیک اسیدها است که در پنج نقطه متفاوت از صورت تزریق می گردد. به طور کلی Profhilo را یک درمان زیبایی بسیار منحصر به‌ فرد می ‌دانند که مراحل مختلفی دارد. معمولاً این ژل در دو دوره زمانی تزریق می گردد و فاصله زمانی تزریق ماهی یکبار می باشد. افرادی که از این ژل استفاده کرده‌ اند پس از تزریق دوم می‌توانند نتایج آن را به طور واضح ببینند.

ژل پروفایلو حدود ۲۸ روز در پوست شخص باقی می ماند و در این مدت تلاش می‌ کند تا کلاژن سازی و الاستین سازی را افزایش دهد. زیرا اسید هیالورونیک که در آن وجود دارد با سرعت پایینی در پوست آزاد خواهد شد.

بنابراین افرادی که از این ژل استفاده کرده اند پس از گذشت چند هفته پوستشان به طور کامل هیدراته شده و دارای چهره های درخشان با پوستی نرم و محکم تر خواهند شد.

باید بگویم افرادی که به دنبال نتایج دقیق و ظریف برای جوانسازی پوست خود هستند می توانند از این روش استفاده کنند. اما اگر می‌ خواهید سریعاً پوستتان لیفت گردد بهتر است علاوه بر تزریق ژل پروفایلو از روش های ترکیبی دیگر مانند تزریق فیلر های یا لیفت نخ استفاده کنند. 

نقاط تزریق ژل پروفایلو کدام است قسمت ها هستند؟ 

نقاط تزریق ژل پروفایلو در صورت

ژل جوانساز پروفایلو با تکنیکی بسیار منحصر به فرد تزریق می شود که به تکنیک BAP معروف است. برای انجام این تکنیک پزشک ابتدا ۲ میلی لیتر ژل را در ۵ نقطه متفاوت در صورت تزریق می کند. این تکنیک تنها برای یک سوم ناحیه پایینی صورت استفاده می گردد. زیرا با افزایش سن این ناحیه دچار آتروفی یا خالی شدن می گردد. نقاط تزریق ژل در تکنیک BAP شامل گونه، چانه و فک می باشد. تزریق ژل پروفایلو در چنین نقاطی موجب می‌ شود تا حجم صورت افزایش پیدا کند. بنابراین چین و چروک های ریز و درشت به طور کامل از بین می رود. 

کاندید مناسب پروفایلو: 

همه افرادی که با افزایش سن دچار چین و چروک های پوست شده اند و همچنین افتادگی پوست پیدا کرده اند می‌ توانند با تزریق ژل پروفایلو موجب رفع افتادگی های پوست شده و همچنین خطوی که در اطراف لب ها مانند خط خنده وجود دارند را برطرف می کند. همچنین افرادی که در ناحیه گردن دچار افتادگی پوست شده اند نیز می توانند از این روش برای درمان استفاده نمایند.

به طور کلی افرادی که می خواهند جوانسازی صورت و جوانسازی پوست دست را انجام دهند یا این که به دنبال راهی برای رفع افتادگی پوست گردن و رفع افتادگی پوست صورت هستند گزینه مناسبی برای تزریق این ژل می باشند. 

مزایای تزریق ژل پروفایلو

مزایای تزریق ژل پروفایلو

نمی‌‌توانیم بگوییم که پروفایلو تنها یک روش زیبایی است. زیرا این روش آثار درمانی بسیار زیادی را برای بیمار به همراه دارد. بسیاری از افراد با شنیدن تزریق ژل تصور می‌کنند که با یک روش زیبایی برای حجم دهی به لب‌ها، گونه‌ها یا قسمت‌ های دیگر صورت رو به رو هستند. اما این گونه نیست و Profhilo موجب تحریک کلاژن‌سازی پوست شده و در نهایت شادابی، سلامتی و جوانسازی پوست را به همراه خواهد داشت. از جمله مزایایی که این ژل به همراه دارد عبارت است از: 

 • اثرات طولانی مدت
 • لیفت کردن پوست
 • هیدراته کردن پوست
 • درد بسیار کم در هنگام تزریق
 • جلسات درمانی کم
 • سازگاری بالا با پوست
 • نتایج بسیار عالی و ماندگار
 • ویسکوزیته پایین 

قیمت تزریق ژل پروفایلو

هزینه‌ تزریق ژل پروفایلو می تواند متفاوت باشد. بسته به نوع ژل، تعداد جلسات مورد نیاز، دستمزد پزشک قیمت تزریق متغییر می شود.
هزینه تزریق ژل پروفایلو در کلینیک زیبایی غرب تهران، کلینیک دکتر تفت طبق زیر است.

مراقبت های پس از تزریق ژل پروفایلو: 

پس از تزریق ژل پروفایلو نیاز به انجام مراقبت‌ های خاصی نیست و بیمار می تواند به راحتی فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. اما دقت داشته باشید که از برخورد آب با محل تزریق خودداری نمایید. همچنین بهتر است به مدت دو روز از رفتن به باشگاه، اتاق بخار گرم، مصرف دخانیات و الکل، استفاده از وسایل آرایشی و رفتن به استخر و سونا بپرهیزید. 

عوارض جانبی پروفایلو

افرادی که برای تزریق پروفایلو به متخصص پوست و مو مراجعه می‌ کنند با هیچ  گونه عوارضی مواجه نخواهند شد. اما به طور کلی ممکن است افراد پس از تزریق دچار قرمزی، التهاب یا حساسیت به لمس شوند که این عوارض کاملا طبیعی بوده و پس از گذشت ۲۴ ساعت برطرف خواهد شد. 

نتایج تزریق ژل پروفایلو چه موقع ظاهر می شود؟ 

معمولا استفاده از ژل های جدید مانند پروفایلو می‌ تواند نتایج سریعی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل افرادی که از این ژل استفاده می‌ کنند پس از گذشت ۴ روز پوستشان کامل هیدراته شده است و چین و چروک ها شروع به محو شدن می کنند. بنابراین پوستی شفاف و درخشان خواهند داشت. 

چند بار تزریق پروفایلو مورد نیاز است؟ 

برای این که بیمار بتواند به نتایج فوق‌ العاده دست یابد پیشنهاد می ‌کنیم که حداقل دو جلسه تزریق پروفایلو داشته باشد و در هر جلسه ۲ میلی لیتر ژل را تزریق کند. فاصله تزریق باید به صورت ماهانه در نظر گرفته شود.‌ البته دقت داشته باشید افرادی که علائم پیری در آن ها شدید تر دیده می‌ شود باید جلسات درمانی بیشتری را بگذرانند و حداقل ۴ جلسه درمانی را بگذرانند. 

تفاوت فیلر های دیگر و ژل پروفایلو چیست؟ 

همان طور که می دانید امروزه برای پر کردن و حجم دهی به پوست از فیلر های متفاوتی استفاده می شود. اما تفاوت فیلر های دیگر و ژل پروفایلو در همین موضوع می باشد که Profhilo موجب حجم دهی نمی‌ گردد و به عنوان یک آبرسان می باشد، که باعث آزادسازی هیالورونیک اسید شده و زیبایی و طراوت را به پوست شما هدیه می دهد. به طور کلی می توان گفت رهاسازی آهسته و کاهش التهاب از ویژگی‌ های خاص این ژل به شمار می رود. 

تزریق بوتاکس بهتر است یا تزریق ژل پروفایلو؟ 

پروفایلو بهتر است یا بوتاکس

بوتاکس را می توان یک سم بسیار ضعیف شده دانست که باعث فلج موقت عضلات می شود. از بوتاکس برای رفع چین و چروک های پیشانی، کنار چشم یا خط اخم استفاده می‌ کنند. اما کاربرد بسیار کمی در یک سوم پایینی صورت دارد. در مقابل تزریق ژل پروفایلو نتایج بسیار عالی در ناحیه پایینی صورت خواهد داشت. در واقع پروفایلو می‌ توانند موجب جوانسازی قسمت های مختلف صورت گردد. 

پروفایلو بهتر است یا هایفوتراپی؟ 

هایفوتراپی روشی است که در آن از امواج اولتراسوند متمرکز استفاده می‌ شود. در روش هایفوتراپی امواج با لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و باعث تولید کلاژن در پوست می گردند. اما پروفایلو موجب تحریک تولید مجدد سلول های بنیادی شده و در مدت زمان کوتاهی کلاژن سازی را در پوست تحریک می کند. بنابراین می تواند تاثیر بسیار عالی در جوانسازی داشته باشد. 

سوالات متداول تزریق ژل پروفایلو:

مدت ماندگاری اثرات این ژل چقدر است؟

ماندگاری تزریق پروفایلو به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلاً میزان دارویی که مصرف شده است، فاصله زمانی بین دو تزریق و همچنین مهارت پزشک در ماندگاری اثرات آن تاثیرگذار هستند.

آیا بعد از تزریق باید استراحت کنم؟

تزریق پروفایلو روشی کاملاً غیر تهاجمی است و در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می ‌شود. بنابراین نیاز به هیچ گونه استراحتی نخواهد داشت. اما بهتر از حدود ۲۴ ساعت از انجام فعالیت‌ های بدنی شدید بپرهیزید. بنابراین توصیه می شود کارهای روزانه سبک را انجام دهید.

آیا تزریق پروفایلو باعث ایجاد زخم در صورت می شود؟

پزشک برای تزریق پروفایلو از سرنگ‌ های بسیار نازکی استفاده می‌ کند که پس از تزریق هیچ گونه جای زخمی بر روی پوست دیده نخواهد شد. تنها کمی تورم و قرمزی ایجاد می شود که پس از پخش شدن ماده این تورم و قرمزی نیز از بین خواهد رفت. پس هیچ گونه نگرانی برای انجام این طریق وجود نخواهد داشت.

آیا دیگران متوجه می شوند که تزریقی انجام داده‌ ام؟

در واقع می ‌توان گفت یکی از مهم ترین ویژگی های ژل پروفایلو آن است که بسیار طبیعی می باشد و تغییرات آن نامحسوس است. به گونه‌ ای که دیگران در روزهای ابتدایی تزریق متوجه تزریق شما نخواهند شد. اما قطعاً پس از گذشت مدتی تغییرات بسیار زیادی در چهره شما ایجاد می‌ شود و شادابی و طراوتی که به چهره می بخشد موجب ایجاد سوال های مختلفی برای اطرافیان خواهد شد.

آیا استفاده از ژل پروفایلو ایمن می باشد؟

پروفایلو یکی از ایمن ترین محصولات جوانسازی به شمار می‌ رود که تاکنون هیچ گونه عوارض خطرناکی برای آن گزارش نشده است و افراد بسیاری در سراسر جهان از آن برای جوانسازی دست و صورت استفاده کرده اند. این ژل به دلیل ساختار زیستی مناسبی که دارد و از هیالورونیک اسید ها تشکیل شده، یکی از ایمن ترین روش های زیبا سازی به شمار می رود و به دلیل این که ماده هیالورونیک اسید به صورت طبیعی در بدن وجود دارد پس هیچ گونه حساسیتی را برای افراد به همراه نخواهد داشت.

آیا تزریق پروفایلو در دوران شیردهی یا بارداری مجاز است؟

بهتر است خانم هایی که باردار هستند یا حتی مشکوک به بارداری می باشند از تزریق انواع ژل و فیلر ها خودداری نمایند. همچنین خانم‌ هایی که در دوران شیردهی هستند بهتر است تا پایان دوران شیردهی صبر کنند و پس از آن برای استفاده از ژل پروفایلو اقدام نمایند.

4.7/5 - (34 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

2 پاسخ

 1. توضيحات بسيار عالي و جامع بود من جواب همه سوالاتم رو گرفتم ممنون از شما🌹🙏🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *