لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
آر اف بهتر است یا هایفو تراپی

آر اف بهتر است یا هایفو تراپی

حقیقت سخت این است که وقتی به سن 25 سالگی می رسیم، تولید کلاژن بدن ما شروع به کند شدن می کند. در واقع، سطح کلاژن می تواند هر سال تا 2٪ کاهش یابد. سبک زندگی و ژنتیک دو عامل اصلی هستند که میزان کاهش شدید سطح کلاژن را تعیین می کنند. خوشبختانه، درمان‌های ایمن و مؤثری وجود دارد که می‌توانید برای دستیابی به پوستی جوان، سفت از هایفو (HIFU) (سونوگرافی مادون قرمز با شدت بالا) و آر اف (RF) (فرکانس رادیویی) استفاده کنید ، اما سوال اصلی دقیقا همینجا است که ار اف بهتر است یا هایفو؟

برای پیدا کردن جواب این سوال و تصمیمگیری درست تا پایان همراه ما باشید.

مقایسه آر اف و هایفوتراپی

هایفو (HIFU) (اولتراسوند مادون قرمز با شدت بالا) و آر اف (RF) (فرکانس رادیویی) درمان‌های غیر جراحی و غیرتهاجمی سفت‌کننده پوست هستند که پوست را گرم می‌کنند تا واکنش بازسازی کلاژن را در لایه‌های عمیق آن القا کنند. اگرچه آنها هم پوست را سفت می کنند و هم ظاهر چین و چروک را کاهش می دهند، اما از فناوری های مختلفی برای این کار استفاده می کنند. بنابراین،ممکن است یک روش مناسب تر از روش دیگر باشد.

اگرچه آر اف و هایفو هر دو هدف یکسانی دارند، اما این دو روش کاملاً متفاوت هستند و استفاده از یکی یا دیگری تا حد زیادی به نتایجی که می خواهید به دست آورید بستگی دارد. ما نکات اصلی تمایز را فهرست کرده ایم تا فرآیند هریک را روشن کنیم و به شما کمک کنیم تا درمانی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

آر اف صورت چیست؟

آر اف صورت چیست

آر اف (RF) یک روش سفت کردن بافت است که از انرژی فرکانس رادیویی تک قطبی برای انتقال گرما به لایه های پوست اپیدرم استفاده می کند.آر اف بیشتر از 3 میلی متر به عمق بافت های پوست نفوذ نمی کند. این دستگاه دستی از یک روش گرمایش انبوه در نواحی بزرگتر برای سفت کردن پوست افتاده، صاف کردن چین و چروک ها و تحریک تولید کلاژن و الاستین استفاده می کند.آر اف (RF) نه تنها فواید سفت کردن پوست را از انقباض فوری کلاژن به ارمغان می‌آورد، بلکه با تحریک پاسخ ترمیم زخم پوست و تشویق گردش سلولی، مزایای ضد پیری را نیز به همراه دارد. این امر به پوست ظاهری سفت تر، حجیم تر و جوان تر می دهد، خطوط ریز را کاهش می دهد، منافذ بزرگ شده را کوچک می‌کند و حتی شرایط پوستی مانند آکنه را بهبود می بخشد.

از آنجایی که آر اف تنها به لایه های اپیدرمی می رسد بدون اینکه به عمق درم نفوذ کند، پس انتخاب بهتری برای رفع کاهش حجم و برای نگرانی در مناطق ظریف تر، مانند افتادگی پلک است. آر اف را می توان با هر رنگ پوستی استفاده کرد و برای جوانسازی صورت، تغییر شکل و بازیابی ماهیچه های صورت، بالا بردن ابروها و پاکسازی ناحیه اطراف چشم، بهبود چین و چروک و خطوط ریز ، ایده آل است.از آر اف عمدتاً برای درمان شلی پوست از طریق سفت کردن پوست صورت استفاده می‌شود و برای مشتریانی که دارای افتادگی خفیف تا متوسط ​​بافت‌های صورت هستند، معمولاً در اوایل دهه بیست سالگی، مناسب‌تر است.

برای دریافت بهترین نتایج از آر اف ، ممکن است به چندین جلسه در چند ماه اول و یک جلسه در هر چند ماه برای نگهداری نیاز داشته باشید.

هایفو تراپی صورت چیست؟

هایفو تراپی صورت چیست

هایفو چیست؟

درمان هایفو از انرژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا استفاده می کند که به عمق پوست منتقل می شود و باعث انعقاد حرارتی بسیار دقیق می شود که به لایه SMAS (عضله) می رسد. با ارائه ذخایر کوچک انرژی اولتراسوند متمرکز، دقیقاً یک مکان خاص را در مدت زمان کوتاهی گرم می کند. پوست شما با تحریک بافت پوستی عمیق خود برای تولید فیبرهای کلاژن فشرده جدید به این انرژی پاسخ می دهد. این امر به نوبه خود منجر به سفت شدن تدریجی و بهبود خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست شما می شود. با سفت شدن پوست، چین و چروک ها و خطوط کمتر دیده می شوند. بافت پوست با صاف، براق و سفت شدن آن بهبود می یابد. همین موضوع باعث سفت شدن طولانی مدت و سفت شدن پوست، تنها پس از یک بار درمان می شود. همین امر به کاهش چربی دوگانه چانه، جلوگیری از جول زدن، لیفت و سفت شدن پوست، لیفت گونه کمک می کند، کیفیت و بافت پوست را بهبود می بخشد.

سفت شدن اولیه پوست بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است و به مرور زمان به تدریج ادامه می یابد. این بدان معنی است که تنها با یک درمان، روند بازسازی آغاز می شود، اما نتایج کامل آن در طول 2-3 ماه آشکار می شود، همچنین از نظر علمی ثابت شده است که نتایج هایفو میتواند تا 6 ماه ادامه داشته باشد.

آر اف بهتر است یا هایفو تراپی : تفاوت های اصلی

آر اف بهتر است یا هایفو تراپی
آر اف بهتر است یا هایفو تراپی

هایفو و آر اف از فناوری های مختلفی برای گرم کردن بافت های عمیق پوست استفاده می کنند. هایفو انرژی فراصوت کسری دقیق‌تر و شدیدتر را برای رفتن به لایه SMAS (عضله) ارائه می‌کند، در حالی که آر اف بر اساس استراتژی گرمایش حجیم است.
هایفو بسیار عمیق تر به درون و فراتر از درم می رود و می تواند به لایه SMAS (عضله) برسد. از طرف دیگر آر اف به عمق هایفو نمی رود. روی لایه های اپیدرم تمرکز می کند و فراتر از درم عمیق نمی رود. به همین دلیل است که هایفو بسیار موثرتر از آر اف است.
هایفو به طور کلی به عنوان یک درمان منفرد انجام می شود، اما آر اف ممکن است به چندین جلسه نیاز داشته باشد. تعداد دقیق هر یک از این درمان ها به نوع دستگاه مورد استفاده و شرایط پوستی شما مانند کشش فعلی یا ژنتیک شما بستگی دارد.

استفاده از انرژی اولتراسوند در عمل های زیبایی یک عمل نسبتا جدید است. بنابراین از نظر جوانسازی زیبایی صورت، آر اف بسیار طولانی تر بوده است.

تفاوت آر اف و هایفو در هزینه

اگرچه هزینه هر یک از این درمان ها به نواحی تحت درمان و شرایط پوستی شما دارد اما برای هریک از این درمان ها میتوان بازه ای مشخص در نظر گرفت که به شرح زیر است:

  • هایفو: هزینه هایفوتراپی هر جلسه هایفو از ۲ میلیون تومان شروع میشود و ممکن است تا حدود ۳/۵ میلیون تومان هم برسد.
  • آر اف: هزینه هرجلسه آر اف از ۱/۵ میلیون تومان تا ۳ میلیون تومان متغییر است.

اگرچه برای هر یک از درمان ها بازه مشخص تعیین شده است اما برای آگاهی از هزینه دقیق شما میتوانید با کلینیک ما تماس بگیرید تا مشاورین خبره هزینه دقیق را به شما بگویند.

نحوه انتخاب بین هایفو و آر اف

با افزایش سن، صورت ما ترکیبی از افتادگی، چین و چروک و فرورفتگی را نشان می دهد. اگرچه سبک پیری هر فرد همیشه منحصر به فرد است و همیشه باید به صورت جداگانه مورد توجه قرار گیرد، راهنمای زیر توضیح می دهد که چگونه درمان های مختلف ممکن است برای انواع مختلف مسائل مناسب تر باشند.

حوزه مشکل‌:

افتادگی‌: هایفو بهترین انتخاب است زیرا لایه SMAS (عضله) پوست را سفت می کند که ظاهر افتادگی را معکوس می کند. هایفو به سفت کردن پوست شل در اطراف گردن، بهبود ظاهر چانه دوتایی یا “بالا کشیدن” ابروها کمک می کند. اثرات لیفتینگ و سفت کردن پوست ظاهری باریکتر،زاویه خط فک و کاهش دو برابر چانه را به ارمغان می آورد. علاوه بر این، همچنین می تواند از شر هر گونه چربی و بافت اضافی در قسمت تحتانی صورت که باعث بدتر شدن اثر افتادگی می شود خلاص شود.

کاهش حجم: آر اف روشی با شدت کمتر است که به بافت هایی که به عمق هایفو نفوذ نمی کند، می تواند انتخاب بهتری برای رفع کاهش حجم یا درمان نواحی ظریف مانند پلک های پایین و بالایی باشد. بنابراین، اگر شلی پوست ندارید یا محدود است، اما حجم صورت خود را از دست داده‌اید، می‌توانید آر اف را انتخاب کنید.آر اف باعث سفت شدن پوست می شود، اما همچنین اثر حجم بیشتری را به خصوص در ناحیه اطراف دهان ایجاد می کند.

چین و چروک و خطوط ریز: هایفو و آر اف هر دو تولید کلاژن را تقویت کرده و بازسازی بافت های پوست را تسریع می کنند. بنابراین، هر دو در درمان چین و چروک و خطوط ریز موثر هستند. بنابراین بهترین روش برای درمان علائم انحطاط پوست به میزان پیری پوست و ناحیه ای که می خواهید درمان کنید بستگی دارد. به همین دلیل، هر گونه خطوط و چین و چروک عمیق به دلیل خاصیت سفت کنندگی پوست باید با هایفو برطرف شود زیرا آر اف عمق SMAS (لایه عضلانی) را هدف قرار نمی دهد.

لیفت صورت (درمان ترکیبی هایفو و آر اف)

کلینیک ما ، درمان لیفت صورت را ایجاد کرده است که تمام نواحی مشکل ساز مانند چین و چروک، افتادگی پوست و چربی دوگانه چانه را هدف قرار می دهد. قبلاً، هدف قرار دادن تمام این مناطق مشکل، بیمار را ملزم به انجام هر دو درمان هایفو و آر اف می کرد.

لیفت صورت که یک طرح درمانی مناسب است که هر دو روش درمانی را ترکیب می کند تا اطمینان حاصل شود که تمام نواحی مشکل هدف قرار می گیرند. این عمل به موارد زیر کمک می کند:

  • لیفت و سفت کردن پوست
  • زاویه سازی خط فک 
  • کانتورینگ صورت
  • کاهش حجم غبغب
  • خطوط ریز و چین و چروک را به حداقل می رساند
  • بهبود بافت و شلی پوست
 هایفو تراپیآر اف فرکشنال
مناسب برای  چین و چروک و رنگدانه افتادگی، لیفت و سفت شدن پوست قابل استفاده در بدن  چین و چروک و رنگدانه روشی سبک برای بهبود بافت پوست قابل استفاده در بدن    
شباهت  کاملاً طبیعی، واقعی و دائمی (برخلاف پرکننده‌ها یا نخ‌ها که می‌توانند «حل شوند») – این موضوع به این دلیل است که مکانیسم‌های تولید کلاژن بدن شما را تحریک می‌کنند   سفت کردن پوست غیر جراحی و غیر تهاجمی  کاملاً طبیعی، واقعی و دائمی (برخلاف پرکننده‌ها یا نخ‌ها که می‌توانند «حل شوند») – این موضوع به این دلیل است که مکانیسم‌های تولید کلاژن بدن شما را تحریک می‌کنند   سفت کردن پوست غیر جراحی و غیر تهاجمی  
تکنولوژی مورد استفاده  انرژی اولتراسوند-عمق تر از آر اف  فرکانس رادیو  
سازوکار  گرمایش انرژی فراصوت کسری دقیق تر و شدیدتر را از لایه بالایی پوست تا لایه عضلانی ارائه می دهد. هایفو بافت های عمیق و پوست را سفت می کند و هایفو را بهترین درمان برای لیفت پوست و سفت کردن صورت و گردن می کند اثر انعقادی حرارتی می‌تواند باعث کاهش حجم نواحی هدف انتخاب شده به‌ویژه در قسمت پایین صورت شود. این سیستم های هایفو را برای کسانی که بافت اضافی و نواحی آویزان دارند انتخاب خوبی می کند. کیفیت پوست مانند چین و چروک های اولیه بسیار ظریف، منافذ بزرگ شده، جای زخم های سطحی و حتی آکنه را بهبود می بخشد    گرمای انبوه را ارائه می دهد که مشکلات سطحی پوست را به خوبی هدف قرار می دهد – مانند چین و چروک های اولیه بسیار ظریف، منافذ بزرگ، زخم های سطحی و حتی آکنه  
عمق  به عمق درم و فراتر از آن می رود و می تواند به لایه عضله برسد  روی لایه های اپیدرمی (لایه اول پوست) تمرکز می کند و از درم عمیق فراتر نمی رود    
تعداد درمان  بسته به هر فرد چهار تا شش هفته حداقل بازه زمانی یا بیشتر پس از آن هر چند ماه تا یک سال  یکبار یا دوبار در هفته  
بهترین مناطق  بهترین انتخاب برای سفت کردن و لیفت کردن پوست در اطراف گردن، بهبود ظاهر چانه دوتایی یا “لیفت کردن” ابروها و چین و چروک های عمیق. کیفیت پوست مانند چین و چروک های اولیه بسیار ظریف، منافذ بزرگ شده، جای زخم های سطحی و حتی آکنه را بهبود می بخشد   در بدن برای بلند کردن و سفت کردن پوست شل (موثرتر از RF زیرا لایه عضلانی را هدف قرار می دهد) استفاده می شود   برای کاهش چربی در بدن استفاده می شود  انتخاب بهتری برای رفع کاهش حجم یا درمان نواحی ظریف مانند پلک های پایین و بالایی. و برای بهبود خطوط ریز در نواحی ظریف مانند چشم   در بدن برای لیفت و سفت کردن پوست شل استفاده می شود (کمتر از هایفو موثر است و نیاز به چندین درمان دارد)  

سخن پایانی درباره آر اف بهتر است یا هایفو

آر اف و هایفو هر دو زمان پیری را به عقب برمی‌گردانند، اما روند پیری را متوقف نمی‌کنند. تصمیم گیری در مورد هر یک از این درمان ها در واقع استحکام پوست شما را باز می گرداند، اما پوست شما به هر حال به پیر شدن ادامه خواهید داد. با این حال، همه تغییراتی که در صورت خود می بینیم ناشی از پیری اجتناب ناپذیر نیست. بسیاری از آنها نتیجه شیوه زندگی بیرونی و عوامل محیطی مانند آسیب نور خورشید، سیگار کشیدن، آلرژن ها، سموم، استرس، آلودگی، آفت کش ها و برخی موارد دیگر هستند.

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نمی‌باشد که بهترین کسی که میتواند در آخر تشخیص دهد که کدام درمان برای شما مناسب است ، دکتر و متخصص زیبایی است.چرا این اشخاص در طول زندگی کاری خود موارد بسیار زیادی را تحت درمان قرار دادنه اند و بهترین تشخیص را برای هر فرد متخصص زیبایی میتوناد ارائه کند.پس اگر هنوز هم در انتخاب بین این دو درمان یا هر مورد دیگری دچار دوگانگی و شک هستید ، میتواند با رزور وقت مشاوره فکر خود را از این بابت رها کنید و انتخاب بهترین درمان را به ما بسپارید.

پرسش و پاسخ درباره آر اف بهتر است یا هایفو:

چقدر زمان میبرد تا من نتایج هایفو را ببینم؟

شما باید در 20 روز اول پس از درمان نتایج را ببینید. نتایج در هفته های بعد به بهبود ادامه خواهد داد.

نتایج هایفو تا کی دوام خواهند داشت؟

این پرسش متداول هایفو رایج است. مهم است که به یاد داشته باشید که این موضوع در فردی با فرد دیگر متفاوت است. نتایج می تواند تا 6 ماه باقی بماند. اگر از پوست خود مراقبت کنید، تنها با یک درمان اثرات طولانی مدت خواهید دید.

به چند درمان برای هایفو نیاز خواهم داشت؟

این موضوع به نیازها و انتظارات شما بستگی دارد. این روش می‌تواند نتایج طولانی‌مدتی داشته باشد، اما برخی از افراد ممکن است از درمان تکمیلی بهره ببرند. با این حال، اکثر مشتریان ما نتایج موثری را تنها از یک درمان می بینند.

کاندیدای ایده آل برای آر اف کیست؟

کاندیدای ایده آل برای آر اف هر کسی است که احساس می کند می تواند از پوست سفت تر و سالم تر بهره مند شود.آر اف برای انواع پوست مناسب است.

چه نواحی را با آر اف می توان درمان کرد؟

فرکانس رادیویی در هر قسمت از بدن که پوست شل، افتادگی یا نشان دادن علائم چین و چروک است، از جمله صورت استفاده می شود.

آیا آر اف دارای عوارض جانبی است؟

فرکانس رادیویی کاملاً ایمن است، با انواع قبلی فناوری آر اف RF که یا خیلی عمیق نفوذ می کنند یا بیش از حد گرم می شوند. برعکس، تکنولوژی جدید آر اف هیچ عارضه جانبی به جز کمی درد موقت ایجاد نمی کند.

3.5/5 - (26 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *