لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
سن مناسب لیفت صورت چقدر است

سن مناسب لیفت صورت چقدر است؟

سن مناسب لیفت صورت:

انجام لیفت پوست صورت در هر سنی با کشیدن عضلات و فاشیاهای پوست صورت می‌پذیرد. لیفت صورت موجب از بین رفتن چین و چروک‌های سطح پوست می‌شود. بعضی مواقع برای بدست آرودن نتیجه بهتر لیفت پوست صورت را همزمان با سایر عمل‌های زیبایی انجام می‌دهند مثل لیفت پیشانی و ابرو، لیفت گردن و بلفاروپلاستی. بهترین سن لیفت صورت هنگامی عنوان می‌شود که افراد پا به افزایش سن گذاشته باشند.

در حالت کلی عمل‌های زیبایی برای جوانسازی به افراد بالای ۴۰ سال پیشنهاد می‌شود. این تکنیک هم از طریق جراحی و هم غیر آن انجام می‌شود. از آن جهت که جراحی سنتی صورت نیاز به بیهوشی و مراقبت‌های پس از عمل دارد، بسیاری از افراد از انجام آن هراس دارند.
از این جهت بهترین گزینه پیش رو برای افرادی که از جراحی و عوارض بعد از آن گریزان هستند، لیفت صورت از طریق تکنیک‌های نوین جراحی است که با کمترین عوارض، انجام می‌شود. بنابراین در این مبحث سن مناسب لیفت صورت چقدر است، آورده شده است.

سن مناسب لیفت صورت

در کل بهترین زمان برای لیفت صورت جدا از موضوع سن، هنگامی است که با افتادگی خفیف پوست و یا ایجاد پوست اضافی در قسمت پوست صورت و گردن مواجه شوید. این اتفاقات معمولا در سنین ۴۰ تا ۶۵ سالگی اتفاق می‌افتد. اما با توجه به عوامل گوناگون امکان دارد زودتر یا دیرتر اتفاق بی‌افتد. با مشاهده این تغییرات باید حتما لیفت صورت انجام دهید. به تاخیر انداختن لیفت پوست صورت باعث نابودی بافت پوست می‌گردد.

سن مناسب لیفت صورت با توجه به نوع لیفت

این تکنیک جوانسازی در دو نوع جراحی و غیر جراحی با کمترین عوارض انجام می‌گردد. از این جهت مراجعه کنندگان لیفت صورت روز به روز در حال افزایش هستند. برای انجام این تکنیک روش‌های بسیاری توصیه می‌شود که باید بر اساس نوع عارضه ایجاد شده و شدت آن، انجام گیرد. در ادامه توضیحات جامع‌تری در مورد این تکنیک‌ها ارایه خواهیم داد.

سن مناسب لیفت صورت در مینی لیفت صورت

سن مناسب لیفت صورت
سن مناسب لیفت صورت

این تکنیک لیفت صورت برای افرادی که در بخش پایین صورت خود دچار افتادگی و چین و چروک هستند، توصیه می‌شود. در مینی لیفت صورت خطوط ریز و بسیار جزئی پوست رفع می‌شود و جوانسازی صورت رخ می‌دهد. بهترین سن لیفت صورت برای افراد متقاضی این تکنیک، در اواخر ۳۰ تا ۴۰ سالگی می‌باشد.
این متد در مقایسه با لیفت سنتی، عوارض و دوران نقاهت کوتاه‌تری دارد. چراکه برش‌های کوتاهی در زمان جراحی روی پوست ایجاد خواهد شد.

سن مناسب لیفت صورت در لیفت سنتی صورت

در لیفت سنتی، چین و چروک‌ها و افتادگی‌های ناحیه وسط و میانی صورت و گردن رفع می‌شود. در واقع این تکنیک زیباسازی برای کسانی که دارای علائم متوسط و شدید پیری هستند، توصیه می‌شود. در این تکنیک قسمتی از پوست افتاده صورت همراه با چربی‌های زیر آن رفع می‌شود و جوانسازی پوست رخ می‌دهد. نتیجه این روش زیباسازی تا مدت طولانی تری نسبت به دیگر روش‌ها، باقی خواهد ماند.
بهترین سن لیفت صورت در این تکنیک، برای افراد ۵۰ تا ۶۰ سال می‌باشد. زیرا در این سنین چروک و افتادگی پوست شدیدتر خواهد شد و انجام این تکنیک زیبایی تاثیرات موثری روی زیبایی پوست و صورت خواهد گذاشت.

سن مناسب لیفت صورت در لیفت پوست گردن

پوست گردن نیز با گذشت زمان دچار افتادگی خواهد شد و حالت شل و نازیبایی به خود می‌گیرد. برای از بین بردن این مشکل، لیفت گردن توصیه فوق العاده‌ای می‌باشد. در واقع کسانی که دچار افتادگی شدید پوست گردن هستند، باید این تکنیک را زیر نظر متخصص زیبایی انجام دهند. این روش همراه با لیفت کامل صورت برای جوانسازی و رفع ضایعات شدید پوست صورت می‌گیرد.

سن مناسب لیفت صورت در تکنیک ترکیبی

لیفت صورت، در اکثر مواقع همراه لیفت پلک و ابرو صورت می‌گیرد. این متد ترکیبی، جوانسازی کل صورت را به ارمغان می‌آورد. بدلیل اینکه چندین عمل زیبایی به طور همزمان برای افراد انجام می‌شود. از این جهت نیازی به چندین عمل در زمان‌های متفاوت، صرف هزینه و گذراندن دوران نقاهت طولانی مدت نمی‌باشد. لیفت ترکیبی برای کسانی که زمان کمی برای انجام عمل‌های زیبایی در اختیار دارند، توصیه می‌شود.

انجام لیفت صورت با نخ در چه سنی ممنوع می‌باشد؟

محدودیتی برای انجام لیفت صورت با نخ برای افراد وجود ندارد. سنی که برای لیفت در نظر گرفته شده است معمولا بین 30 الی 60 سال است که بنا به صلاحدید پزشک مربوطه می‌تواند متغیر نیز باشد. همه افراد نمی‌توانند از لیفت استفاده نمایند. زیرا امکان دارد در بعضی از افراد ایجاد حساسیت به نخ وجود داشته باشد بنابراین انجام لیفت پیشنهاد نمی‌شود.
افرادی که دارای آکنه و یا بیماری‌های پوستی مثل تبخال هستند نیز گزینه مناسبی برای انجام لیفت با نخ نمی‌باشند. همینطور افرادی که دارای دیابت و یا بیماری‌هایی هستند که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کنند نیز جز دسته‌ای از افراد می‌باشند که پزشک نباید برای آن‌ها لیفت انجام دهد.

معمولا اثراتی که لیفت بر روی پوست می گذارد به طور کامل از 3 الی 5 ماه پس از لیفت مشاهده می‌شود. می‌توانید پس از انجام لیفت به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید. اثرات ماندگاری این نوع از عمل زیبایی از 12 الی 16 ماه می‌تواند در افراد ماندگاری داشته باشد. می‌توان گفت که این عمل زیبایی در واقع جز کم عوارض‌ترین و بهترین عمل‌هایی می‌باشد که شما می‌توانید به راحتی انجام دهید.
به همین جهت باید زیر نظر پزشکی قرار گیرید که از بهترین نوع نخ و با کیفیت بالا استفاده کند تا دچار حساسیت و یا عوارض دیگری پس از عمل نشوید.

بهتر است که لیفت با نخ در سن‌های بسیار بالا صورت نگیرد و از تکنیک‌های دیگر به جای لیفت برای ایجاد زیبایی در پوست استفاده شود. چروک‌های عمیق در سنین بالا نمی‌توانند به راحتی با لیفت رفع شوند. به همین علت در بیشتر مواقع جراحی لیفت و یا تزریق فیلر و چربی برای این افراد انجام می‌شود تا بتواند به لایه‌های زیرین پوست نفوذ کند و عمل جوانسازی را سریع‌تر انجام دهد.

انواع تکنیک‌های لیفت صورت و نحوه انجام آن

برای انجام عمل لیفت صورت پزشک چند سانت از خط رویش موهای سمت گیجگاهی شما را برش خواهد زد تا از پشت برجستگی سوراخ گوش عبور کند و نرمه گوش را به دور گوش دور می‌زند. در این صورت جراح یا متخصص پزشک می‌تواند ناحیه چین صورت را بالا بکشد و با یک زاویه مستقیم به سمت موهای پشت سر جلو برود. نگران نباشید بخش اصلی برش در ناحیه موها می‌باشد و جای برش‌ها تا چند ماه دیگر کاملا رفع می‌شود.

پس از یک هفته هم می‌توانید بخیه‌های عمل خود را بکشید. لازم به ذکر است اینکه شما کدام روش را برای پوست‌تان انتخاب کنید و میزان افتادگی پوست تان تعیین کننده مدت زمان لیفت صورت می‌باشد.
لیفت به روش آر اف و هایفو بین یک الی دو ساعت طول خواهد کشید. اما معمولا بسته به سن افراد لیفت صورت بین ۲ الی ۴ ساعت متغیر می‌باشد. لیفت صورت انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی روش های لیفت صورت و سن مناسب آن خواهیم پرداخت.

لیفت صورت با نخ

در تکنیک لیفت صورت با نخ یک نخ مخصوص را از سطح پوست رد می‌کنند و در نواحی مختلف پوست گره‌هایی ایجاد می‌کنند که موجب می‌شود پوست سفت و کشیده شود.

لیفت صورت با روش هایفو

این تکنیک به وسیله دستگاهی به نام هایفو (HIFU) موجب کشیده شدن پوست خواهد شد که این تکنیک هم یکی دیگر از راه‌های جوان شدن پوست می‌باشد.

لیفت صورت با روش آر اف

نام کامل این تکنیک آر اف فرکشنال می‌باشد. در این متد موج الکترومغناطیسی با تنظیمات خاص روی پوست تابیده می‌شود. در حین تابش این موج سوزن‌های بسیار نازک از جنس طلا را وارد سطح پوست می‌کنند. فلز طلا با همراهی موج الکترومغناطیسی موجب کلاژن سازی و سفتی پوست و رفع چین و چروک می‌شود.

لیفت چشم گربه‌ای با نخ

معمولاً مراجعان در فرآیند لیفت گوشه گربه‌ای با نخ، دردی را حس نکرده و یا کمترین حالت آن را تجربه خواهند کرد. با توجه به اینکه در روش استفاده از نخ، هیچ برشی بر ناحیه دور چشم ایجاد نمی‌شود در نتیجه شاهد جای زخمی نخواهید بود. با استفاده از این تکنیک علاوه بر لیفت ابروها می‌توان چین و چروک‌های پنجه کلاغی را نیز از بین برد و فرم چشم‌ها را زیباتر کرد.

مراقبت‌های بعد از عمل لیفت صورت با رعایت سن مناسب لیفت صورت

  • در هنگام خواب برای کم شدن تورم و کبودی، سر خود را بالاتر قرار دهید.
  • فعالیت‌های روزمره خود را تا چند روز محدود کرده و استراحت کنید.
  • از بروز سرماخوردگی پیشگیری کرده و در صورت وقوع تلاش کنید سریعا درمان شوید.
  • کمپرس سرد بر روی محل مورد نظر موجب کم شدن تورم و خونریزی نیز می‌شود.
  • از مصرف سیگار و داروهای ضدالتهاب تا مدتی خودداری کنید.
  • شخص در روزهای اول پس از عمل، باید از خم شدن یا بلند کردن اجسام، زور زدن، شنا کردن، ارتباط جنسی و هرگونه فعالیتی که احتمال دارد فشار خون  را بالا ببرد، پرهیز کند.

پرسش و پاسخ در مورد سن مناسب لیفت صورت

چه افرادی بهترین کاندید برای انجام لیفت صورت هستند؟

بهترین کاندید برای هر عمل زیبایی، افرادی هستند که دخانیات مصرف نمی کنند، توقعات رویایی ندارند و از سلامت جسمی و روحی کافی بهره مند هستند.

امتیاز بدهید
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *