لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
لیفت چشم گربه‌ای با نخ (بدون جراحی)

لیفت چشم گربه‌ای با نخ (بدون جراحی)

ایجاد ظاهری کشیده برای چشم‌ها و جذاب‌تر شدن حالت و مدل چشم‌ها و در آخر زیبا شدن چهره از جمله دلایلی می‌باشند که موجب محبوبیت لیفت چشم گربه‌ای شده است.
این مدل چشم امروزه جزو جذاب‌ترین و پر ریسک‌ترین موارد به حساب می‌آید. همه‌ی ما افراد بسیاری را در اطرافمان سراغ داریم که برای انجام لیفت چشم‌ گربه‌‌ای، به پزشکان مختلف مراجعه کرده و به دنبال نتیجه‌ای استثنایی هستند.

لیفت چشم گربه‌ای با نخ یا لیفت چشم روباهی یک روش غیر جراحی می‌باشد که از نخ‌‌های PDO (Polydioxanone) در پوست برای بلند کردن و لیفت کردن گوشه بیرونی چشم و ایجاد حالت گربه‌ای برای چشم‌ها استفاده می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با لیفت چشم گربه‌ای با نخ شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می‌کنیم.

لیفت چشم گربه‌ای با نخ

مشاوره تلفنی و رزرو 74391030-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک دکتر تفت

تماس تلفنی

لیفت چشم گربه‌ای با نخ

بالا بردن گوشه چشم با نخ را لیفت چشم گربه‌ای می‌گویند این عمل در کلینیک‌های معتبر و تخصصی صورت می‌گیرد. این روش برای چشم‌هایی که دارای پف و افتادگی پلک هستند بسیار مناسب است و موجب کشیدگی و درشت شدن چشم‌ها می شود.
در این عمل نیاز به تیغ جراحی و برش و بخیه نبوده و با جایگذاری چند نخ در زیر پوست در گوشه چشم انجام خواهد شد. در این تکنیک بر اساس انتظارات فرد از نخ‌های صاف و خاردار استفاده می‌شود که دوام و ماندگاری نخ‌های خاردار نسبت به نخ‌های صاف نیز بیشتر است.

در این تکنیک از نخ‌های pdo استفاده می‌شود که با بدن انسان سازگار هستند و به با گذشت زمان در بدن جذب می‌شوند. نخ‌ها به صورت شبکه در زیر پوست و در کناره‌های چشم قرار گرفته و با کشیدن آن‌ها گوشه‌ی چشم به سمت بالا کشیده می‌شود.
همراه با کشیدگی گوشه چشم دم ابرو نیز تغییر خواهد کرد و موجب زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر چهره خواهد شد.

لیفت چشم‌ گربه‌‌ای و انواع روش‌های آن

این جراحی از طریق تکنیک‌های مختلف با توجه به تشخیص پزشک و شرایط چشم شما انجام می‌شود که می‌توان به روش‌های زیر اشاره نمود:

لیفت چشم‌ گربه‌‌ای

روش لیفت چشم گربه‌ای با نخ

نخ‌های PDO و نخ‌های Poly L lactic acid، از محبوب‌ترین نخ‌های دندانه‌دار یا خاردار هستند که برای لیفت کردن ابروها‌، پلک‌ها و تغییر شکل چشم‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این نخ‌ها معمولا کوتاه‌‌تر از نخ‌‌های استفاده شده برای لیفت صورت می‌باشند و از خط مو یا زیر ابرو وارد می‌‌شوند تا دم ابروها را به نقطه‌‌ای بالاتر از پیشانی لیفت کنند.

نخ‌های مورد استفاده برای لیفت چشم گربه‌ای با نخ، معمولا پس از طی شدن ۶ الی ۹ ماه، حل خواهند شد و نتایج حاصل از این لیفت، ۱۲ الی ۱۵ ماه دوام خواهد داشت.
استفاده از ترکیب نخ‌ها با پرکننده‌های شقیقه و تزریق سم بوتولینوم به طور همزمان نتایج بهتری را به همراه دارد و همینطور نتیجه بدست آمده از آن نیز ماندگاری بیشتری خواهند داشت‌.

روش کانتوپلاستی

در مدت ۲ الی ۵ ساعت با استفاده از بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. با این عمل خستگی و پف چشم‌ها رفع شده و جذاب‌تر می‌شوند. با این حال با توجه به دلایلی مثل بالا رفتن سن، عدم رعایت رژیم غذایی یا قرار گرفتن طولانی مدت در برابر نور مستقیم آفتاب، نیاز به ترمیم مجدد خواهد بود.
به همین علت این روش یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌ها برای جراحی لیفت چشم‌ گربه‌‌ای برای افرادی است که برای اولین بار جراحی می‌کنند.

لیفت چشم گربه‌ای با بوتاکس

برای لیفت چشم گربه‌ای با بوتاکس، معمولا سم بوتولیوم (Botulinum toxin) مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته ضروری است توجه داشته باشید که به طور معمول، قسمت جانبی ابرو یا دم ابرو را نمی‌توان با تزریق بوتاکس بلند نمود و نیاز به حمایت اضافی خواهد داشت که این حمایت می‌تواند استفاده همزمان از پرکننده شقیقه یا نخ باشد.

لیفت چشم گربه‌ای با فیبروبلاست

تکنیک فیبروبلاست (Fibroblast) یک روش بدون جراحی جدید و انقلابی است که پوست اطراف پلک‌‌های بالا و پایین را سفت و بلند کرده و نتایجی فوری را به همراه دارد.
این درمان هیجان انگیز تازه، پوست اضافی، کیسه‌ها و چین و چروک‌ها را در اطراف چشم کوچک کرده و به طور معجزه آسایی، افتادگی پلک را کم می‌کند. پوست اطراف ناحیه انتخاب شده فورا سفت شده و ظاهری جوان و ماندگار پیدا خواهید کرد.

تکنیک انجام فیبروبلاست برای لیفت چشم گربه‌ای به این نحو است که در حین عمل، تشعشع پلاسمایی کوچک از نوک قلم فیبروبلاست تخلیه می‌شود. این دستگاه هرگز مستقیماً با پوست در تماس قرار نمی‌گیرد، اما تشعشع پلاسما کوچک در تماس با پوست شل، نقطه کوچکی ایجاد خواهد کرد.

از آن جهت که این روش کاملاً بدون جراحی صورت می‌گیرد، این فناوری نو آورانه از تبدیل مستقیم جامد به گاز برای لیفت کردن بافت پوست استفاده می‌کند. تنها بافت‌های مورد نظر تصعید شده و هیچ آسیبی به نواحی اطراف یا لایه‌های عمیق‌تر پوست وارد نمی‌شود.
مجموعه‌ای از نقاط انتخاب شده استراتژیک با ایجاد یک شبکه متقارن بر روی قسمت مورد نظر، درمان می‌شوند. نتایج حاصل از این تکنیک، بلافاصله قابل مشاهده است و نتیجه کامل آن معمولا پس از گذشت ۲ الی ۴ هفته مشخص خواهد شد.

چسب لیفت چشم گربه‌ای

متد دیگری که برای لیفت چشم گربه‌ای بدون عمل استفاده می‌شود، استفاده از چسب لیفت چشم گربه‌ای می‌باشد. این چسب به شکل نوار چسب‌های بی رنگ و محکم طراحی شده‌اند که در داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی با عنوان چسب لیفت به فروش می‌رسند.
چسب لیفت، قدرت چسبندگی بالایی داشته و کاملا بی رنگ می‌باشد و می‌توانید از این چسب برای لیفت کردن موقتی گوشه خارجی چشم، شقیقه و حتی بینی استفاده نمایید و یک اثر لیفت شده طبیعی و زیبا برای چهره و چشم‌های خود به ارمغان بیاورید.

روش کانتوپسکی

این تکنیک نیز یکی از متد‌های رایج لیفت چشم‌ گربه‌‌ای است؛ که با استفاده از بخیه عضله حلقوی انجام می‌شود. وجود زخم‌ها یا بخیه‌های عمل جراحی لیفت چشم‌گربه‌ای به ‌مرور رفع می‌شود؛
بنابراین نیاز به نگرانی خاصی نبوده و فقط با رعایت کامل نکات بهداشتی می‌توانید از عفونت‌ها یا دردهای بعدی پیشگیری کرده و زیبایی چشمان خود را مشاهده کنید. چون این عمل از حساسیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد، حتماً با مشورت پزشکی قابل اعتماد و کاربلد روند درمانی خود را پیگیری کنید.

عوارض کوتاه‌مدت بیهوشی یا تداوم بی‌حسی نیز جزو علائم اولیه بعد از لیفت چشم‌گربه‌ ای می‌باشد؛ که پس از ۵ الی ۶ ساعت این اثر نیز رفع می‌شود. اگر این علائم طولانی نشد یا مدت طولانی‌تری این اثرات را دیدید، کافی است با پزشک خود مشورت کرده و نکات بهداشتی را رعایت کنید.

مراقبت‌هاى قبل از انجام لیفت چشم گربه‌اى با نخ

قبل از انجام لیفت حتما باید یک جلسه مشاوره با پزشک داشته باشید تا با روش انجام آن، مراقبت‌ها و محدودیت‌های بعد از انجام لیفت چشم گربه‌ای آشنا شوید. همینطور با مشاهده نمونه جراحی‌ها و عکس قبل و پس از انجام لیفت، می‌توانید دیدی واقع بینانه‌تر به نتیجه عمل داشته باشید.

 • در صورت وجود هرگونه بیماری و مصرف دارو، پزشک را در جریان قرار دهید.
 • حداقل از ۲ هفته قبل از انجام لیفت چشم گربه‌ای مصرف مواد غذایی و داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید.
 • از ۲ هفته قبل از انجام لیفت مصرف سیگار و قلیان را کنار بگذارید.

مراقبت‌هاى بعد از لیفت چشم گربه‌اى با نخ

 • وجود میزانی تورم و کبودی طبیعی می‌باشد و برای جلوگیری و رفع بهتر است به چشم‌ها فشار وارد نکنید.
 • استراحت به میزان کافی و مصرف منظم داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص را جدی بگیرید.
 • از مصرف هرگونه دارو و مسکن بدون مشورت با پزشک پرهیز کنید.
 • هنگام خوابیدن سر خود را بالاتر از حد معمول قرار بدهید تا به چشم ها فشار وارد نشود.
 • چند روز ابتدایی از نگاه کردن به صفحه موبایل، کامپیوتر پرهیز کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب پرهیز کنید.
 • از منزل خود خارج نشوید و در صورت ضرورت خروج بهتر است از عینک آفتابی استفاده کنید.
 • استفاده از انواع لنزهای پزشکی و زیبایی تا چند هفته ممنوع است.
 • حداقل ۸ ساعت ابتدایی بعد از انجام لیفت چشم‌گربه‌ای با نخ استحمام ممنوع است.
 • از رفتن به استخر و دوش پر فشار تا زمان بهبودی کامل خودداری کنید.
 • اختلال کم در دید، بعد از جراحی گاهی پیش می‌آيد و معمولا دس از چند روز از بین می‌رود.
مراقبت‌هاى بعد از لیفت چشم گربه‌اى با نخ

مزایای لیفت چشم گربه‌ای چیست؟

بالا رفتن اعتماد به‌ نفس

با انجام لیفت چشم صورت جوان‌تر و شاداب‌تر شده و چشمانتان زیباتر خواهد شد. بنابراین بعد ‌از آن با اعتماد به‌ نفس بیشتری در محل‌های مختلف حاضر خواهید شد.

عوارض جانبی بسیار کم

لیفت چشم حتی با استفاده از جراحی یکی از امن‌ترین تکنیک‌ها برای بالا کشیدن پلک‌ها می‌باشد. عوارض این عمل معمولا پس از چند روز رفع خواهند شد و شما می‌توانید به فعالیت‌های قبلی خود ادامه دهید.

دید مناسب‌تر

این موضوع به ویژه در سنین بالا بیشتر به چشم می‌آید. افتادگی پلک بر روی مژه‌ها یا پف زیاد زیر چشم زاویه دید شما را محدودتر می‌کند. با رفع این موارد می‌توانید دید بهتری را تجربه کنید.

ماندگاری زیاد

نتایج لیفت چشم حداقل یک سال باقی می‌ماند. بنابراین نیاز به ترمیم متعدد در طول سال پیدا نخواهید کرد. البته تکنیک‌های دیگر لیفت چشم تا ۵ الی ۷ سال نیز ماندگاری دارند.

کاندید مناسب برای لیفت چشم گربه‌ای با نخ

 لیفت چشم گربه‌ای با نخ
 • در جلسه‌ی مشاوره، پزشک شما را معاینه می‌کند تا ببیند آیا این تکنیک برای شما مناسب است یا خیر.
 • به طور کلی زمانی که شرایط زیر را داشته باشید کاندید خوبی برای لیفت چشم گربه‌ای خواهید بود:
 • زمانیکه با بالا رفتن سن، عوامل ارثی یا سبک زندگی افتادگی و شل شدگی پلک پیدا کرده‌اید.
 • هنگامی که وضعیت سلامت شما خوب است.
 • بیماری که موجب اختلال در روند بهبودی شود ندارید.
 • با روند این درمان و نتایجی که می‌تواند حاصل شود آشنایی دارید.
 • انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشید.
 • داروهای خاص، مثل داروهای رقیق کننده‌ی خون مصرف نکنید.

میزان دوام و ماندگاری لیفت چشم گربه‌ای با نخ

نتایج و ماندگاری لیفت با نخ این درمان در مقایسه با دیگر گزینه‌های جوانسازی صورت مثل جراحی پلاستیک کشیدگی صورت و لیفت دائمی بافت پوستی که درمان‌های طولانی مدت است، موقت بوده و بسته به نیازهای افراد لازم است هر ۶ الی ۱۲ ماه درمان‌های مراقبت از پوست را دریافت نمایید.

هزینه لیفت چشم گربه‌ای

در کل، هزینه لیفت چشم گربه‌ای با توجه به تکنیکی که به این جهت استفاده می‌شود؛ (روش جراحی یا روش‌های غیر جراحی مانند استفاده از نخ) متفاوت است.
علاوه بر این، قیمت لیفت چشم گربه‌ای با نخ با توجه به قیمت لیفت صورت با نخ مربوط به کلینیک، دستمزد پزشک، شرایط پوستی بیمار و غیره متفاوت است و به همین علت نمی‌توان هزینه ثابت و مشخصی را برای این روش اعلام کرد.

پرسش و پاسخ در مورد لیفت چشم گربه‌ای با نخ

آيا عمل چشم گربه اى ايمن می ‌باشد؟

درصورتی که جراحی در کلینیکی معتبر و توسط پزشک متخصص صورت گیرد هیچگونه خطری نداشته زیرا جراح ماهر با مهارت این کار را انجام داده و آسیبی به بافت ها و اعصاب چشم وارد نخواهد شد.

بهترين روش براى انجام عمل چشم گربه اى چیست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم روش های گوناگونی برای عمل چشم گربه ای و لیفت چشم ها وجود دارد، که هر کدام از این روش ها برای رفع افتادگی نواحی مختلف چشم و یا کشیدن گوشه های مختلف چشم ها مناسب می باشد. با مشاوره پزشک با توجه به شرایط سنی و ظاهری فرد و همینطور اهداف وی از جراحی روشی مناسب و ایمن انتخاب می شود.

5/5 - (3 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *