لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
عوارض لیزر مو‌های زائد برای مردان چیست

عوارض لیزر مو‌های زائد برای مردان چیست؟

انجام لیزر موهای زائد همراه با درد نمی‌باشد، ولی ممکن است درد و حساسیت پوستی پس از انجام آن ایجاد شود. عوارض لیزر موهای زائد برای مردان نیز احتمالا شامل عوارض لیزر بیضه و عوارض لیزر صورت مردان باشد که به صورت حساسیت، تغییر رنگ پوست، پوسته پوسته شدن و… ایجاد می‌شود.
با توجه به اینکه امروزه استفاده از لیزر در بین مردان نیز رایج شده است پس آگاهی افراد از عوارض جانبی آن ضرورت دارد. اگر شما نیز قصد استفاده از این روش برای رفع مو‌های زائد را دارید توصیه می‌کنیم تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید چراکه ما در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با عوارض لیزر مو‌های زائد برای مردان آشنا کنیم.

عوارض لیزر مو‌های زائد برای مردان

لیزر موهای زائد بدن نیز همانند سایر روش‌های زیبایی پوست صورت و بدن، دارای عوارض است. برخی از این عوارض طبیعی بوده و بعد از مدت کوتاهی از بین می‌روند، اما بعضی از این عوارض تنها در برخی مواقع به صورت نادر خود را نشان می‌دهند. از عوارض لیزر آقایان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

عوارض لیزر مو‌های زائد برای مردان
 • پوسته پوسته شدن

این یک عارضه خفیف می‌باشد و تنها در موارد بسیار کمی مشاهده می‌شود. زمانی که پوست بدن خشک شود نسبت به قبل آسیب‌پذیرتر خواهد شد، در نهایت باعث ایجاد زخم روی بدن می‎شود. اما برای بهبود و رفع این زخم‌ها پزشکان توصیه می‌کنند که از پماد و لوسیون استفاده کنند. چرا که این پمادها از خشکی پوست بدن جلوگیری می‌کنند.

 • درد و سوزش

دستگاه‌های جدید لیزر بدن آقایان در مقایسه با دستگاه‌های قبلی، سوزش و درد کمتری را برای افراد به همراه خواهد داشت. از این رو بهتر است برای کاهش درد و سوزش حین لیزر از ژل‌های بی حسی موضعی استفاده کنید. البته این دستگاه‌ها مجهز به سیستم خنک کننده هستند اما بهتر است جهت کاهش درد از ژل بی حسی استفاده کنید.

 • آسیب چشم ناشی از لیزر صورت

برای حذف موهای زائد از لیزرهای قوی استفاده می‌گردد به معنی اینکه چشم امکان دارد به صورت جدی آسیب ببیند.

پس افراد تحت درمان و پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده نمایند تا موقع انجام لیزر از آسیب پیشگیری شود.

 • قرمزی و التهاب

 التهاب و قرمزی به دلیل حرارت بالایی می‌باشد که در اثر تماس این پرتوها با پوست ایجاد می‎شود. این حرارت بالا برای مدت زمان بسیاری کوتاهی بعد از لیزر بدن آقایان باعث قرمزی و التهاب می‌گردد.

 • هایپو پیگمنتیشن

ممکن است به دلیل لیزر بدن آقایان، رنگدانه‌های پوست بدن کاهش پیدا کند. در نتیجه رنگ پوست بدن روشن‌تر خواهد شد، این عارضه کوتاه مدت و گذر بوده و برای مدت زمان طولانی ماندگاری نخواهد داشت.

 • هایپر پیگمنتیشن

در بسیاری از مواقع امکان دارد رنگدانه‌های پوست افزایش پیدا کند و رنگ پوست تیره شود. این عارضه نیز موقتی بوده و بعد از گذشت یک ماه برطرف می‌شود.

 • اسکار و زخم

اسکار و زخم جزو عوارض لیزر به حساب نمی‌آیند بلکه به دلیل تجربه ناکافی اپراتور ایجاد می‌شود. به همین دلیل بهتر است به کلینیکی مراجعه نمایید که اپراتورهای متخصص و حرفه‌ای در آنجا مشغول به فعالیت باشند. از دیگر عوارضی که به دلیل عدم تخصص و تجربه کافی اپراتور ممکن است ایجاد شود می‌توان به تاول و سوختگی نیز اشاره کرد.

 • سوختگی و تاول در لیزر موهای زائد

در صورتی که لیزر موهای زائد به صورت صحیح انجام نگردد، خطر سوختگی و تاول وجود دارد.

ولی، زمانی که یک پزشک متخصص و در یک کلینیک معتبر مثل کلینیک دکتر تفت این فرآیند انجام گردد، سوختگی و تاول به ندرت ممکن است، دیده شود.

با توجه به اینکه برای لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می‌گردد، یک پزشک امکان دارد درست قبل از استفاده از لیزر، از دستگاه خنک‌کننده استفاده کرده و به این ترتیب از سوختگی پوست و تاول پیشگیری نماید.

 • عفونت پوستی

 بهتر است کلینیکی که انتخاب می‌کنید از لحاظ بهداشتی در وضعیت استانداردی باشد. چرا که بیماری‌های پوستی بسیاری می‌توانند از این طریق به افراد منتقل شوند. به همین دلیل بهتر است نسبت به دستگاه‌ها، تجهیزات مورد استفاده و بهداشت کلینیک مورد نظر حساسیت بیشتری داشته باشید.

روش جلوگیری از عوارض لیزر موهای زائد برای مردان

برای پیشگیری و کاهش عوارض لیزر موهای زائد برای مردان، توصیه می‌شود به مراقبت‌های پس از لیزر توجه نمایید. این نکات مراقبتی عوارض ناشی از لیزر موهای زائد بدن را کاهش می‌دهند. ازجمله این مراقبت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جلوگیری از عوارض لیزر موهای زائد برای مردان
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری نمایید.
 • به هیچ وجه از سولاریوم برای برنزه نمودن پوست خود استفاده نکنید.
 • برای کاهش عوارض و التهابات توصیه می‌شود از لوسیون یا ژل پس از هر جلسه لیزر استفاده نمایید.
 • تا چند ساعت بعد از لیزر موهای زائد صورت محصولات آرایشی و بهداشتی به کار نبرید.
 • آب فراوان برای از بین بردن عوارض مصرف کنید.
 • تا دو روز از حمام و وان آب گرم پرهیز کنید.
 • لباس‌های گشاد پوشیده و از عرق کردن نواحی تحت درمان خودداری نمایید.
 • تا یک روز بعد از جلسه درمانی از انجام ورزش خودداری نمایید.
 • و در آخر حتما توصیه‌های تکنسین را دقیق رعایت کنید.

آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟

آیا لیزر موهای زائد خطرناک است

بیشتر افرادی که از لیزر استفاده می‌نمایند متوجه می‌شوند که لیزر موهای زائد روشی امن است. ولی بعضی از افراد امکان دارد عوارض جانبی کمی را بعد از لیزر موهای زائد تجربه نمایند. افراد بایستی ابتدا از متخصص پوست خود بخواهند که قبل از شروع درمان روی ناحیه بزرگتر از نحوه واکنش لکه‌های پوستی اطمینان حاصل کنند.

آیا لیزر سبب عقیم شدن مردان می‌شود؟ عوارض لیزر ناحیه تناسلی مردان چیست؟

لیزر موهای بدن آقایان بر باروری یا عملکرد نعوظ در مردان تاثیر نداشته و تنها ناحیه‌ای که تحت تأثیر لیزر قرار می‌گیرد، سطح پوست، رنگدانه و فولیکول‌های مو می‌باشد. لیزر قادر به نفوذ به اندام‌های شما نمی‌باشد. بنابراین می‌توان مطمئن شد که لیزر موهای زائد بر باروری تاثیری نخواهد داشت.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌آید که آیا لیزر موهای زائد بدن می‌تواند باعث ایجاد سرطان شود؟ در جواب باید گفت که پزشکان این موضوع را تأیید نکرده‌اند، چرا که به هیچ عنوان لیزر موهای زائد بدن نمی‌تواند در افراد باعث ایجاد سرطان شود. متخصصین، لیزر درمانی را یک راهکار مناسب برای رفع موهای زائد بدن می‌دانند. دستگاه‌های لیزر طوری طراحی و ساخته شده‌اند که تنها می‌توانند فولیکول مو را هدف قرار داده و به هیچ عنوان نمی‌توانند وارد لایه‌های عمیق پوست شوند. البته انرژی‌هایی که در اشعه لیزر وجود دارند نیز در این موضوع دخیل هستند. به طور کلی استفاده از لیزر هیچ ضرر و زیانی برای بدن ندارد، البته پزشک متخصص نیز می‌بایست به مدت زمان استفاده از اشعه لیزر توجه داشته باشد.

سوالات درمورد عوارض لیزر مو‌های زائد برای مردان:

آیا لیزر موهای زائد برای مردان دردناک است؟

لیزر برخلاف سایر روش‌ها یکی از مداخلات تهاجمی و دردناک نمی‌باشد. در حقیقت با فناوری‌های جدید و به روز که اکنون در دسترس است، در این مداخله زیبایی بسیار کمتر از اپیلاسیون متحمل درد خواهید شد.

بهترین مرکز لیزر آقایان در تهران کجاست؟

بهترین مرکز لیزر آقایان در تهران کلینیک تفت می‌باشد که این کلینیک علاوه بر لیزر به انجام فیشیال صورت، تزریق بوتاکس، هایفوتراپی، تزریق فیلر و تقویت مو نیز می‌پردازد.

5/5 - (2 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *