لوگو دکتر تفت
لیزر موهای زائد بدن آقایان

لیزر بدن آقایان

امروزه داشتن پوستی تمیز، نرم و زیبا، نشانه‌ای از جذابیت و اعتماد به‌نفس می‌باشد که برای تمام افراد ارزشمند است. جستجوی روزانه ما درمورد بهترین روش‌ها برای رفع موهای زائد، ما را با روش لیزر موهای زائد به عنوان یک تکنیک مدرن و پرکاربرد روبه رو کرده است. درست است که ابتدا این روش برای خانم‌ها بود، ولی امروزه آقایان هم از این فرصت برای بهبود ظاهری و افزایش زیبایی و اعتماد به‌نفس خود استفاده می‌نمایند.
در این مقاله ما به بررسی گسترده‌ای از لیزر موهای زائد برای آقایان و آقایانی که در پی روشی موثر و پایدار برای کاهش موهای زائد هستند، خواهیم پرداخت.

لیزر بدن آقایان چیست؟

 روش‌های زیادی برای اصلاح کردن مو‌های زائد آقایان وجود دارد؛ که از جمله این روش‌ها می‌توان به ژیلت و تیغ، کرم‌های موبر و یا حتی وکس و موم اشاره نمود. اما ایرادی که همه این تکنیک‌ها دارند این می‌باشد که این روش‌ها موقتی بوده و به زمان و انرژی بیشتری برای از بین بردن آن نیاز دارند. اما یکی از بهترین و جدیدترین را‌ه‌هایی که مردان می‌توانند برای رفع مو‌های زائد استفاده کنند، لیزر بدن آقایان است. چرا که لیزر موهای زائد آقایان کاربردهای بسیار زیادی دارد و استفاده از این روش اخیرا بسیار فراگیر شده است. این روش می‌تواند موهای زائد را تا حد زیادی از بین ببرد و همچنین روشی دائمی محسوب می‌شود.

مراحل انجام فرایند لیزر موهای زائد بدن آقایان

برای لیزر مو‌های زائد بدن آقایان به ترتیب مراحل زیر انجام می‌گردد:

 • مرحله اول

ابتدا از داروی بی حسی موضعی برای کاهش هر نوع آزردگی استفاده‌ می‌شود.

 • مرحله دوم

در مرحله دوم اگر لیزر ناحیه‌ای که انجام می‌شود در اطراف چشم باشد از پوشش محافظتی مناسب برای چشم استفاده می‌گردد.

 • مرحله سوم

در این مرحله محافظت از لایه بیرونی پوست توسط یک ژل یخی یا وسیله سرمایشی خاص انجام می‌گردد.

 • مرحله چهارم

در مرحله چهارم تکنسین پالس‌های نوری را به نواحی تحت درمان وارد کرده و آن را برای چند دقیقه تحت نظر می‌گیرد تا مطمئن شوند بهترین تنظیمات اعمال شده و واکنش‌های نامناسب هم چک می‌شوند.

 • مرحله آخر

سر انجام شاید به شما پک یخ، پماد و لوسین‌های ضد التهابی یا آب یخ داده و هر نوع آزردگی شما را از بین می‌برند.

علت تمایل آقایان به لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن مردان برای کسانی که پر مو هستند روشی بسیار عالی است. در صورتی که در ناحیه پشت کمر، روی سینه و شکم، پشت گوش و گردن موهای زیادی را داشته باشید، لیزر موهای زائد آقایان قادر است نتیجه لذت بخشی را همراه داشته باشد.
اکثر آقایان تمایل دارند که تراکم موهای زائد روی سینه خود را کاهش دهند و در کنار آن، موهای پشت کمر، گردن و گوش خود را نیز از بین ببرند یا اینکه تراکم موهای پایین خط ریش خود را کمتر کنند. به همین علت امروزه اکثر آقایان به این روش روی آورده‌اند.

مزایای لیزر بدن آقایان

لیزر بدن آقایان مزایای بسیار زیادی دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

مزایای لیزر بدن آقایان
 • روشی بسیار سریع و بدون درد

این شیوه نسبت به سایر روش‌های حذف موهای زائد آقایان درد کمتری داشته و ممکن است درد بسیار خفیفی را احساس کنید. اما این درمان به قدری سریع است که بیشتر آقایان می‌توانند درد ناشی از آن را به راحتی تحمل کنند.

 • روشی بسیار دقیق

دقت بالای این روش در حذف موهای زائد آقایان، آن را به روشی مناسب برای حذف موهای زائد نواحی کوچکتر همچون ناحیه ی تناسلی، بین ابروها، بالای لب و بینی یا ایجاد فرم ریش، تبدیل کرده است.

 • می تواند موهای زائد هر ناحیه از بدن را حذف کند

موهای زائد برخی از نواحی بدن آقایان که دسترسی به آن‌ها با تیغ بسیار سخت است و اپیلاسیون آن دردناک می‌باشد می‌توان با لیزر به راحتی حذف کرد.

 • از رشد زیر پوستی موهای زائد جلوگیری می کند.

اصلاح با تیغ، اپیلاسیون و سایر روش‌های حذف موهای زائد، می‌تواند باعث رشد زیر پوستی موها شود و مشکلاتی ایجاد کند. اگر بدن شما هم مستعد رشد زیرپوستی موهای زائد است، قطعا لیزر بدن آقایان گزینه‌ی مناسبی برای شما می‌باشد.

 • از رشد مجدد موهای زائد خلاص خواهید شد.

اپیلاسیون و اصلاح با تیغ راه‌هایی هستند که بین جلساتشان،‌ موهای زائد شما مجددا تا حدودی رشد می‌کنند و این مسئله می‌تواند باعث آزار شما شود. اما شما می‌توانید با لیزر بدن آقایان همواره از داشتن پوستی بدون مو و صاف لذت ببرید.

 • میزان حذف موهای زائد در این شیوه قابل تنظیم است.

لیزر بدن آقایان باعث کاهش ضخامت موهای بدن آن‌ها می‌شود. این روش برای درمان نواحی همچون سینه ی آقایان بسیار مناسب است، چون بیشتر آقایان می‌خواهند به اندازه ی کافی موهای سینه خود را حفظ کنند تا ظاهری مردانه داشته باشند.

 • جلوگیری از تحریک پوستی

اصلاح با تیغ و اپیلاسیون، راه‌هایی می‌باشند که می‌توانند باعث تحریک پوست سینه شوند. اما با حذف موهای زائد این ناحیه، هیچ تحریک پوستی طولانی مدتی نخواهید داشت.

 • عدم نیاز به اصلاح مکرر و مداوم

در مقایسه با اصلاح مداوم با ماشین اصلاح، استفاده از دستگاه لیزر بدن آقایان می‌تواند نیاز به اصلاح هفتگی یا روزانه موها را کاهش دهد. این مسئله به آقایان کمک می‌کند تا وقت زیادی را برای کارهای دیگر مهم‌تر اختصاص دهند.

 • جلوگیری از بروز مشکلاتی مثل عفونت و انباشت مو در ناحیه پشت

 اگر موهای زائد در زیر پوست بمانند و نتوانند خارج شوند، می‌توانند باعث ایجاد مشکلات پوستی شوند. این مشکلات پوستی می‌توانند در شدت پیدا کردن و درمان نشدن به بیماری‌های عفونی تبدیل شوند. به همین می‌توان لیزر بدن آقایان را برای درمان موهای انباشته شده در پشت استفاده نمود.

قیمت لیزر کل بدن آقایان

قیمت لیزر موهای زائد آقایان نیز یکی از عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود و تحت پوشش بیمه نمی‌باشد.‌ و این هزینه بستگی به دستگاه لیزر، تعداد جلسات لازم و سایر خدمات دارد.

نواحی مناسب برای لیزر بدن آقایان

لیزر می‌تواند برای رفع موهای زائد روی هر ناحیه ای از بدن به به جز پلک‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. محبوب ترین نواحی برای انجام لیزر بدن آقایان، عبارتند از:

 • ناحیه‌ی سینه آقایان

تراکم بالای موهای سینه، کار اصلاح آن‌ها را دردناک و سخت خواهد کرد و از طرفی هم این تراکم بالای موهای سینه امکان دارد باعث ایجاد بوی نامطبوعی در بدن شوند.

 • ناحیه‌ی شکم آقایان

 در بین ورزشکاران و کسانی که به زیبایی اندام‌های ناحیه شکم خود اهمیت می‌دهند حذف موهای ناحیه شکم محبوبیت بسیار زیادی دارد. همچنین، حذف دائمی موهای این قسمت از بدن به کمک لیزر باعث زیبایی هر چه بیشتر عضلات شش‌ گانه شکم می‌گردد.

 • کمر مردان

در اغلب آقایان، وجود موهای زائد بر روی قسمتی از کمر یا همه ی نواحی آن بسیار رایج است. علاوه بر عدم زیبایی، آلودگی و خارش ناشی از این موها برای بیشتر افراد با توجه به محل قرارگیری و عدم دسترسی آن‌ها به چالش تبدیل شده است. به همین دلیل، لیزر بدن آقایان یک راه مناسب و بسیار کاربردی برای حذف کامل موهای کمر و رفع مشکلات ناخوشایند ناشی از آن خواهد شد.

 • حذف موهای گردن و زیر چانه

از مراحل سخت اصلاح صورت تمیز کردن ناحیه زیر چانه، گردن، و منظم کردن موهای این نواحی است. اغلب مواقع سختی اصلاح این موها به کمک تیغ در زمان اصلاح صورت باعث ایجاد جراحت‌های سطحی خواهد شد. حذف همیشگی موهای این قسمت و یا کم کردن تراکم و مقاومت آن‌ها به کمک لیزر، می‌تواند اصلاح موهای صورت را بسیار آسان تر کند.

 • مرتب کردن ریش‌ها

 حفظ نظم و اصلاح منظم ریش‌ها نیاز به اصلاح مرتب صورت دارد. اما می‌توان با کمک لیزر بدن آقایان این کار را به صورت دائمی انجام داد.

 • کاهش حجم و تراکم ریش

برای آقایانی که رشد موهای صورتشان نامنظم بوده و یا از داشتن ریش لذت نمی برند حذف کامل ریش به وسیله ی تیغ بسیار سخت است. اما لیزر این موها می‌تواند راه حلی دائم برای حل این مشکل باشد.

آقایانی که ابروهای بسیار متراکم و به هم پیوسته دارند، می توانند به کمک لیزر فاصله ی میان ابروهای خود را پاکسازی کنند. در مردانی که از مشکل ریزش موی نامنظم رنج میبرند، لیزر موهای سر نیز بسیار کمک کننده خواهد بود.

 • لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی و باسن آقایان

حذف موهای ناحیه باسن و ناحیه تناسلی مردان به وسیله ی تیغ و یا وکس، کار بسیار دشواری است که در صورت نداشتن دقت لازم می‌تواند باعث بروز خطرات و جراحت شدیدتری گردد. همچنین بعد از اصلاح با تیغ خارش و سوزش این نواحی چالش بیشتر آقایان خواهد بود.

 • لیزر موهای زائد زیر بغل مردان

 موهای زیربغل یکی از آزاردهنده ترین موهای زائد در بدن است که سبب ایجاد تعرق زیاد، آلودگی و در نهایت بوی بد می‌شود. می‌توان به وسیله ی لیزر موهای زائد به صورت همیشگی و کامل و از موهای زائد این ناحیه رهایی پیدا کرد.

 • لیزر موهای زائد پا آقایان

 در بین ورزشکاران لیزر موهای زائد پا بسیار رواج دارد. در بیشتر ورزشکاران وجود مو در این ناحیه می‌تواند باعث آسیب دیدگی یا ایجاد جراحت شود. به عنوان مثال در زمان تکل زدن گیر کردن موهای پا به زمین، در فوتسال و فوتبال بسیار رایج می‌باشد‌. به همین دلیل ورزشکاران رشته‌های شنا، فوتبال و دو و میدانی معمولا برای داشتن آراستگی و راحتی بیشتر، موهای پای خود را لیزر می کنند.

نواحی نامناسب برای لیزر موهای زائد آقایان

آقایان باید دقت کنند که استفاده از دستگاه‌های لیزر جهت کاهش موهای زائد در بعضی از نواحی بدن امکان دارد سبب ایجاد عوارض شود. به همین خاطر، توصیه می‌شود از انجام لیزر موهای زائد در نواحی زیر خودداری نمایید:

نواحی نامناسب برای لیزر موهای زائد آقایان
 • ناحیه چشم‌ها

 استفاده از دستگاه لیزر در ناحیه اطراف چشم‌‌ها بسیار پرخطر است، چراکه پوست این منطقه بسیار حساس و نازک بوده و احتمال تحریک پوست، التهاب و حتی خطر آسیب به چشم‌ها زیاد است.

 • نواحی دست‌ها و پاشنه‌ها

پوست دست‌ و پاشنه به صورت طبیعی ضخیم‌تر می‌باشد و استفاده از دستگاه لیزر در این ناحیه‌ها امکان دارد سبب ایجاد عوارض شود. در عوَ لیزر در این نواحی می‌توانید از روش‌هایی مانند اصلاح با ماشین اصلاح یا شمع‌کشی استفاده نمایید.

 • سایر مناطق حساس

مناطق دیگری ازجمله دهانه بینی، گوش‌ها هم ازجمله مناطق حساس به شمار می‌روند. توصیه می‌شود از انجام لیزر در نواحی ذکر شده خودداری کرده و به این ترتیب از ایجاد مشکلات پیشگیری کنید.

قبل از لیزر بدن آقایان چه کار باید کرد؟

 قبل از لیزر موهای زائد شیو کردن یا استفاده از تیغ برای اصلاح مو بسیار مهم و ضروری است. چرا که تمیز کردن پوست باعث رفع لایه‌های مرده و ذرات غیرضروری پوست می‌شود. همچنین این مسئله می‌تواند باعث افزایش کارایی لیزر در حذف موهای زائد نیز شود.

برخی از توصیه‌هایی که می‌توانید قبل از لیزر موهای زائد برای تمیز کردن پوست انجام دهید عبارتند از:

 • استفاده از یک صابون خنک کننده

 قبل از لیزر، برای تمیز کردن پوست از یک صابون خنک‌کننده استفاده کنید. چون این کار باعث آماده‌سازی منطقه برای لیزر و ترکیب پوست می‌شود.

 • استفاده از ژیلت یا تیغ

اگر قصد دارید موهای زائد خود را از قبل بردارید، از ژیلت یا تیغ تیز استفاده کنید. چرا که این کار باعث حذف موهای نرمال و بلند می‌شود و نور لیزر بهتر عمل می‌کند.

 • عدم استفاده از محصولات موهای زائد قبل از لیزر

 اگر از محصولات موهای زائد همچون موبر استفاده می‌کنید، بهتر است قبل از جلسه لیزر از استفاده آن‌ها خودداری نمایید تا نور لیزر بتواند به‌درستی به ریشه‌های مو دسترسی داشته باشد.

 • عدم استفاده از محصولات بهداشتی

 قبل از لیزر، از محصولات بهداشتی همچون رول ضد تعریق، اسپری یا مام زیر بغل، کرم ضد آفتاب و لوسیون استفاده نکنید تا پوست به‌درستی تمیز شود.

 • عدم استفاده از آبکشی گرم قبل از لیزر

در روز لیزر، بدن خود را با آب گرم شستشو ندهید تا از از عوارض احتمالی پوست محافظت شود.

 • جلوگیری از عوارض پوستی

اگر بعد از استفاده از تیغ یا شیو پوست شما خشک شده یا تحریک شده باشد، می‌توانید از محصولات مرطوب‌کننده بدون چربی استفاده نمایید، این محصولات می‌توانند پوست را خنثی کرده و را آماده لیزر کنند.
با توجه به این که تمیز کردن پوست مهم می‌باشد، بهتر است توصیه‌های قبل از لیزر بدن آقایان را به خوبی دنبال کنید تا نتایج بهتری را از این جلسات بدست آورید.

عوارض لیزر مو‌های زائد برای مردان

 برخی از این عوارض طبیعی بوده و بعد از مدت کوتاهی از بین می‌روند، اما بعضی از این عوارض تنها در برخی مواقع به صورت نادر خود را نشان می‌دهند. از عوارض لیزر آقایان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پوسته پوسته شدن
 • عفونت پوستی
 • سوختگی و تاول در لیزر موهای زائد
 • اسکار و زخم
 • هایپر پیگمنتیشن
 • هایپو پیگمنتیشن
 • قرمزی و التهاب
 • آسیب چشم ناشی از لیزر صورت
 • درد و سوزش

نکات مهم بعد از لیزر بدن آقایان

بعد از انجام لیزر موهای زائد آقایان، مراقبت‌های خاصی از پوست برای جلوگیری از عوارض ممکن و حفظ نتایج بهتر توصیه می‌شود که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نکات مهم بعد از لیزر بدن آقایان
 • استفاده از محصولات بهداشتی با دقت

 بعد از لیزر، ممکن است پوست شما حساس تر باشد. پس بهتر است از محصولات بهداشتی با دقت و محصولات فاقد مواد تحریک‌کننده پوست استفاده کنید.

 • اجتناب از آفتاب

بهتر است بعد از جلسات لیزر، از آفتاب‌سوختگی و نور مستقیم آفتاب خودداری کنید و از کرم ضد آفتاب با SPF بالا برای حفظ پوست در معرض نور خورشید استفاده کنید.

 • عدم استفاده از سولاریوم

بعد از لیزر بدن آقایان، از سولاریوم جهت برنزه کردن خودداری نمایید تا پوست در برابر حساسیت و سوختگی قرار نگیرد.

 • استفاده از مرطوب‌کننده

ممکن است پس از لیزر پوست شما خشک شود. پس بهتر است از مرطوب‌کننده‌های فاقد عطر و مواد تحریک‌کننده پوست استفاده نمایید.

 • عدم انجام ورزش‌های شدید

بعد از لیزر بدن آقایان، از ورزش‌های شدید خودداری نمایید تا پوست کمتر تحریک شده و بهتر به ترمیم خود بپردازد.

 • پوشیدن لباس‌های راحت و خنک

اگر بعد از لیزر بدن در معرض نور خورشید قرار می‌گیرید، بهتر است از لباس‌های گشاد و یا لباس‌هایی با پوشش کامل تر همچون پیراهن آستین بلند استفاده کنید.

 • عدم اصلاح موها در روز بعد

ممکن است پوست شما پس از لیزر حساس‌تر باشد، پس بهتر است ۲ الی ۳ روز از اصلاح موهای تازه رشد کرده و استفاده از تیغ روز خودداری کنید.

 • اجتناب از استخرها و سوناها

بهتر است بعد از جلسات لیزر، از جکوزی‌ها، استخرها، سوناها و حمام‌های بخار خودداری کنید. چون ممکن است این مکان‌ها باعث تحریک پوست شوند و بهبود نتایج لیزر را کند نمایند.

 • تاخیر در دوش گرفتن

بهتر است تا حد امکان پس از جلسات لیزر، دوش گرفتن را به عقب بیاندازید. چون ممکن است پوست شما پس از لیزر حساس تر باشد و آب گرم و محصولات شستشوی پوست تحریک‌کننده باشند.

 • استفاده از آب خنک

اگر تصمیم دارید دوش بگیرید، از آب ملایم و خنک استفاده کنید. چون ممکن است آب گرم باعث حساسیت و التهاب پوست شود.

 • پیروی از دستورات متخصص

ممکن است متخصص پوست پس از جلسات لیزر، توصیه‌های خاصی در مورد محصولات مورد استفاده و مراقبت از پوست بعد از لیزر ارائه دهد، بنابراین این توصیه‌ها را به دقت رعایت کنید.

 • منظم کردن جلسات لیزر

ممکن است به منظور حفظ نتایج دائمی‌تر، نیاز به جلسات دقیق لیزر داشته باشید. پس پیروی از برنامه‌ریزی مشخص شده توسط متخصص پوست بسیار مهم است.
به طور کلی، بعد از انجام لیزر بدن آقایان، مراقبت‌های دقیق از پوست و رفتارهای ملایم‌تری برای جلوگیری از عوارض و حفظ نتایج توصیه می‌شود.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر بدن آقایان چقدر است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر بدن آقایان

لیزر بدن آقایان به ۶ تا ۸ جلسه نیاز دارد؛ اما تعداد دقیق جلسات در جلسه ی مشاوره قبل از لیزر مشخص می‌شود. وقفه میان جلسات هم به نواحی تحت درمان بستگی دارد. در قسمت‌هایی که موها به سرعت رشد می‌کنند، باید هر ۴ تا ۸ هفته، فرآیند درمان مجدد تکرار شود. در قسمت‌هایی که موها کندتر رشد می‌کنند همچون کمر، ممکن است جلسات هر ۱۲ تا ۱۶ هفته انجام شود. تا اندازه ی زیادی تعداد جلسات مورد نیاز و فاصله زمانی میان آن‌ها به عوامل همچون رنگ مو، ضخامت مو و نواحی تحت درمان بستگی دارد.‌

آیا لیزر موهای زائد بدن مردان دردناک است؟

 در گذشته به خاطر اینکه برای لیزر از دستگاه‌های بسیار ساده‌ استفاده می‌شد و به خاطر اینکه این دستگاه‌ها سیستم خنک کننده نداشتند، انجام لیزر با درد و سوزش همراه بود. ولی اکنون با توجه به دستگاه‌های پیشرفته‌ای که برای لیزر موهای زائد بدن مردان وجود دارند، میزان این درد و سوزش بسیار کم است. ولی به صورت کلی میزان درد و سوزش آن به آستانه تحمل فرد نیز وابسته است. علاوه بر اینکه این دستگاه‌ها سیستم خنک کننده‌ دارند، می‌توانند از کرم‌های بی حس کننده نیز استفاده نمایند که میزان درد و سوزش آن را تا ۵۰ درصد پایین می‌آورد. طبق تحقیقات صورت گرفته درد و سوزش لیزر موهای زائد بدن مردان حدود ۴۰ درصد کمتر از وکس می باشد.

آیا لیزر ناحیه تناسلی آقایان موجب ناباروری می شود؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم که لیزر موهای زائد در باروری تاثیری نخواهد داشت. با لیزر موهای زائد هیچ خطری برای بیضه‌ها وجود نخواهد داشت و لیزر هیچ تأثیری بر روی اسپرم مردان ندارد. عمق نفوذ نور لیزر به اندازه‌ای نمی‌باشد که اتفاق بدی ایجاد شود. لیزر ۳ الی ۴ میلی‌متر در داخل پوست نفوذ نموده و به هیچ عنوان اندام‌های داخلی را تحت تاثیر خود قرار نمی دهد و فقط جذب‌ فولیکول‌های مو می‌گردد.
به صورت کلی، لیزر آقایان بی خطر است، به شرط آنکه توسط تکنسین به صورت صحیح و اصولی انجام شده و از دستگاه لیزر معتبر استفاده شود.
پس به صورت کلی می‌توان گفت که استفاده از دستگاه لیزر در نواحی تناسلی باید با دقت و احتیاط انجام گردد زیرا این نواحی حساس هستند و احتمال تحریک پوست، التهاب و آسیب‌های دیگر بیشتر می‌شود.

بهترین مرکز لیزر آقایان در تهران کجاست؟

مراکزی که لیزر آقایان در تهران انجام دهند خیلی نیستند. یکی از بهترین مرکز لیزر آقایان در تهران می توان گفت کلینیک دکتر تفت است که برای آقایان لیزر کل بدن و خط ریش را انجام می دهند.

سوالات درمورد لیزر بدن آقایان:

مدت زمان لازم برای مشاهده نتایج لیزر موهای زائد آقایان چقدر است؟

نتایج لیزر مو‌های مردان و زنان حدود دو هفته تا یک‌ماه بعد از اولین جلسه به صورت کاملا محسوسی قابل مشاهده می‌باشد. چراکه لیزر روی موهایی که در مرحله رشد صحیح قرارداشته‌اند، تاثیر می‌گذارد.

آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟

لیزر بدن آقایان ازجمله معروف‌ترین روش‌های مورد تائید FDA برای رفع موهای زائد در صنعت پزشکی می‌باشد. لیزر برای هزاران بیمار در کل جهان با خیال راحت و با موفقیت از سال 2005 انجام می‌گردد.

5/5 - (4 امتیاز)
صادق خندانی
صادق خندانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *