لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم (Soprano ICE Platinum)

دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم (Soprano ICE Platinum)

این روزها به قدری لیزر موهای زائد شایع و همه گیر شده است که کمتر کسی را پیدا می کنید که حداقل یک بار این روش عالی را امتحان نکرده باشد. با پیشرفت روز به روز علم نیز تکنولوژی های مختلفی وارد بازار این حوزه شده اند که هدف همه ی آنها بهبود عملکرد و جوابدهی بالا و کاهش درد است. یکی از جدید ترین دستگاه هایی که هم اکنون در بازار موجود شده است؛ دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم می باشد که از فناوری جدیدی برای کاهش درد و افزایش کارایی برخوردار است و ما قصد داریم در مقاله شما را کاملا با این دستگاه آشنا کنیم.

دستگاه لیزر سوپرانو

دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم چیست؟

استفاده از دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم موجب به دست آوردن نتایج بهتر در رفع مو‌های زائد در انواع پوست و مو می شود. شرکت آلما لیزر واقع در چین که در سایر کشورها مانند آلمان و آمریکا نیز شعبه دارد؛ در سال 2016 این دستگاه را طراحی و تولید کرد.
این دستگاه دارای تکنولوژی لیزر با سه طول موج در یک دستگاه می باشد. لیزر الکساندرایت که طول موج ۷۵۵ نانومتری دارد و موجب جذب بسیار بالا و بهترین عملکرد در این دستگاه می شود. فناوری لیزر الکساندرایت، قابلیت حذف طیف و رنگ مو های گسترده ای را دارد؛ به خصوص برای موهای روشن و نازک بسیار مناسب است. طول موج دیگر فناوری دایودمی باشد که طول موج ۸۱۰ نانومتری دارد و برای نفوذ عمیق ‌تر در فولیکول مو بسیار مناسب است. این طول موج قابلیت اثر تا شعاع ۲ سانتی ‌متری را دارد، امکان سرعت تکرار بالا دارد که خود موجب درمان سریع تر می شود. طول موج سوم در لیزر Nd Yag می باشد که با طول موج 1064بیشترین نفوذ را در فولیکول مو ایجاد می کند. این طول موج بالا لیزر یاگ موجب کارایی بیشتر در پوست‌ های سبزه ‌تر می شود. طول موج بالا همراه با ماندگاری اشعه لیزر دایود، موجب جذب بسیار بالا و  بهترین عملکرد و امکانات این دستگاه می شود. در واقع این دستگاه به نوعی از فناوری دستگاه های دیگر مانند لیزر الکساندرایت بهره برده تا بهترین کارایی را ایجاد کند.
یکی از مهم ترین ویژگی های این دستگاه که باعث تفاوت عمده آن با سایر دستگاه های موجود در بازار می شود در تکنولوژی آیس آن است که در طول درمان با استفاده از این دستگاه، سطح پوست را خنک نگه می‌دارد تا بیمار هیچگونه دردی را حس نکند. فناوری ICE با استفاده از یاقوت کبود سرد، دمای لایه درم پوست، محلی که فولیکول های مو در آن قرار دارند را پایین می آورد. در اثر حرارت ناشی از لیزر، فولیکول های مو می سوزند و این تکنیک خنک کننده برای کاهش خطر سوختگی سطح پوست بسیار کارآمد و موثر است. همین روش نیز به کاهش درد بیمار کمک خواهد کرد و انجام لیزر را برای افراد قابل تحمل می کند.
ویژگی دیگر تکنولوژی سر مخروطی اپلیکاتور دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم می باشد که کاملا منحصر به فرد است و امکان تنظیم دو طول موج ۸۱۰ و ۱۰۶۴ نانومتری را دارد و امکان دسترسی به نواحی که با سر معمولی اپلیکاتور قابل دسترس نیستند را فراهم می کند؛ قابل تعویض است و همراه با هر دستگاه، ده سری قابل تعویض نیز به اپراتورها داده می شود که این مسئله کمک شایانی به حفظ بهداشت بیماران می کند.

فواید دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم

فواید دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم
  • استفاده از 3 طول موج هم زمان تنها در یک اپراتور و مشاهده مزایای هر دو لیزر الکساندرایت و دایود در این دستگاه.
  • فناوری خاص استفاده در این دستگاه موجب کاهش درد در هنگام لیزر می شود به طوری که عملا دردی احساس نمی شود و مانند ماساژ دادن حس می شود.​
  • کار این دستگاه بسیار سریع می باشد و جلسه درمانی به سرعت انجام می شوند، حتی برای نواحی بزرگ تری مانند پاها یا پشت.
  • کارایی این دستگاه به صورتی است که برای انواع پوست ها مناسب است و جوابدهی خوبی دارد برای پوست تیره یا روشن و یا حتی پوست های برنزه
  • برای انواع مو های ضخیم یا نازک اثربخشی دارد.
  • در بعضی از مناطق که لیزر کردن مشکل است و درد بیشتری دارد مانند گوش، سوراخ بینی و خط بیکینی بسیار مناسب می باشد.
  • ایجاد کمترین محدودیت برای فرد را به دنبال دارد؛ بلافاصله بعد از جلسات می توان به فعالیت روزمره و حتی فعالیت های سنگین مثل ورزش کردن پرداخت.
  • هر چه موها رنگدانه های تیره یا همان ملانین بیشتری داشته باشند، دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینوم می تواند آنها را بهتر در بین فولیکول های مو نشانه بگیرد؛ بنابراین اثرگذاری این دستگاه برای افرادی که پوست و مو تیره تر داشته باشند بهتر است.
  • استفاده از این دستگاه کاملا ایمن است چراکه توسط مطالعات پزشکی متعدد مورد تایید قرار گرفته است. در هنگام استفاده از این دستگاه، فولیکول مو با تعداد زیادی پالس‌های کوتاه تخریب می شود که همین امر موجب انتقال تدریجی حرارت به پوست می شود و احتمال بروز عوارض جانبی مثل سوختگی بسیارکاهش می یابد.

کاربرد دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم

امکان استفاده از این دستگاه برای موهای نازک و ضخیم و برای پوست های روشن و تیره وجود دارد، بنابراین همه افراد می توانند از این دستگاه استفاده کنند. افراد دارای موهای تیره به دلیل تراکم بالای ملانین، درمان موثرتری را با این روش تجربه می کنند. لیزر صورت، زیر بغل، بیکینی، دست، پا و لیزر کل بدن و هم در زنان و مردان امکان پذیر است. حتما قبل از مراجعه به جلسات درمانی در مورد میزان جوابدهی این دستگاه در مقابل سایر دستگاه های موجود با توجه به نوع پوست و مو خودتان با مشاور مربوطه مشورت کنید.

چه کسانی نمی توانند لیزر با دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم انجام دهند؟

افرادی که دچار سرطان هستند به خصوص سرطان پوست، افراد باردار، افرادی که در محل درمان تبخال زده اند، افراد دچار بیماری های خاص مثل دیابت وابسته به انسولین و صرع، افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند و افراد دارای پوست حساس و شکننده بهتر است قبل از انجام لیزر با این دستگاه حتما با پزشک خود مشورت کنند و از ایمنی آن برای خود اطمینان حاصل کنند.

تعداد جلسات لازم در استفاده از دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم

تعداد جلسات لازم در استفاده از دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم

تکنولوژی جدید و خاص این دستگاه، امکان انجام یکی از سریع ترین روش های لیزر موهای زائد را فراهم می کند. اما سطح مقطع پوست تحت درمان، نوع و رنگ پوست و مو در مدت زمان هر جلسه تاثیرگذار خواهند بود. از طرفی نتایج مورد انتظار در کاهش موهای زائد نیز به عواملی بستگی دارد و به طورکلی بین شش تا هشت جلسه درمانی حداقل تعداد جلسات لازم می باشد. بعد از جلسه اول، موها را بعد از گذشت 7 تا 14 روز می بینید، بعد از جلسه دوم سرعت رشد موها بسیار کند تر می شود، بعد از جلسه سوم، موها بسیار نازک تر و پراکنده تر رشد می کنند و بعد از جلسه چهارم ممکن است هر 6 هفته یکبار نیاز به شیو موهای زائد داشته باشید. بعد از جلسه پنجم فولیکول های مو به حداقل می رسند و پوست نرم و لطیف می شود، بعد از جلسه ششم به ندرت نیاز به شیو کردن خواهی داشت و بعد از جلسات هفتم و هشتم فاصله جلسات زیاد می شود و در صورت توصیه درمانگر می توانید جلسات را ادامه دهید.

عوارض دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم

ایمنی این دستگاه توسط آزمایشات بالینی تایید شده است و معمولا افراد پس از لیزر با این دستگاه عوارض جانبی خاصی تجربه نمی کنند. پوست بعضی از افراد بعد از لیزر کمی قرمز می شود که بعد از چند ساعت برطرف می شود. در صورت بروز تاول روی پوست نشان دهنده بلافاصله قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید است که بهتر از انجام این کار اجتناب کنید.  

مراقبتهای قبل از استفاده از دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم

قبل از مراجعه برای جلسات درمانی، حتما موهای ناحیه تحت درمان را شیو کنید. بلند بودن موها، امکان رسیدن انرژی و حرارت لیزر به فولیکول مو را با مشکل مواجه می کند. از 4 هفته قبل از جلسه درمانی، از انجام اپیلاسیون و وکس موهای زائد خودداری کنید چراکه این روش ها فولیکول های مو را کاملا در میاورند و انجام لیزر را با اختلال مواجه می کنند. سعی کنید از یک ماه قبل از برنزه کردن پوست خودداری کنید و همین طور از چند روز قبل در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید، چرا که این مسائل باعث حساس شدن پوست و افزایش آسیب پذیری پوست در مقابل لیزر می شود. در هنگام مراجعه نیز از استفاده از دئودورانت و عطر روی ناحیه تحت درمان خودداری کنید.  

قیمت لیزر بدن با دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم

قیمت لیزر بدن برای هر جلسه بسته به ناحیه تحت درمان ممکن است متفاوت باشد و بهتر است قبل از مراجعه، از هزینه جویا شوید. برای افرادی که قصد خرید دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم را دارند، قیمت این دستگاه حدود 265 میلیون تومان می باشد.

پرسش و پاسخ درباره دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم:

کدام یک از دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم یا الکساندرایت بهتر است؟

هر کدام از این دستگاه های لیزر دارای مزایایی هستند، لیزر کندلا الکس برای حذف موهای زائد نواحی وسیع بدن مانند کمر یا پاها بهتر از پلاتینیوم است. به دلیل تکنولوژی کندلا الکساندرایت، افراد درد کمتری را تجربه می کنند و همین طور سرعت بیشتری دارد. دستگاه لیرز کندلا الکساندرایت برای افرادی که پوست روشن تا سبزه دارند، مناسب تر است و دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم برای افرادی که پوست تیره تری دارند؛ بهتر است.

5/5 - (2 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *