لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
لاغری ران با دستگاه اگزیمیا ۲۰۲۳

لاغری ران با دستگاه اگزیمیا ۲۰۲۳

لاغری ران یکی از دغدغه های همیشگی افرادی است که به فکر تناسب اندام خود هستند. از طرفی چربی‌های ران سخت‌تر از قسمت‌های دیگر از بین می‌روند. به همین دلیل افراد همیشه با این مشکل دست و پنچه نرم می‌کنند که چطور ران های خود را لاغر کنند. همینطور تناسب ران‌ها از جهاتی بسیار مهم است، زیرا در خوش‌فرم شدن باسن و بدن اهمیت زیادی دارد. وقتی ران‌ها بیش از حد طبیعی بزرگ باشند، باسن نمای خوبی نخواهد داشت. در برخی از از بانوان نیز چربی ران ممکن است در مواقع حاملگی و بعد از وزن حمل اتفاق بیفتد. همچنین افرادی ‌که دچار چاقی عمومی در بدن خود هستتد، باید قبل از هر چیزی دلیل چاقی ران را مشخص کنند تا بتوانند راهکار مناسب را برای لاغری ران به کار ببرند. معمولا بانوان نسبت به آقایان بیشتر با چاقی در قسمت ران و باسن خود درگیر هستند و از آن جایی که ورزش مشخصی و قطعی برای از بین بردن چربی های ران وجود ندارد، افراد ترجیح می دهند بهترین روش را برای از بین چربی های ناحیه ران و باسن خود انتخاب کنند که در این مقاله به توضیح لاغری ران با دستگاه خواهیم پرداخت.

دلایل چاق شدن ران ها

دلایل چاق شدن ران ها میتوانند شما را در انتخاب کردن روشی مناسب برای لاغر کردن آنها راهنمایی کند. عوامل زیادی در چاق شدن رانها تاثیر گذار است. به طور مثال پس از یائسگی در بانوان، تراکم چربی در قسمت های بالای بدن بیشتر میشود و بدن فرم مردانه به خود میگیرد. حتی خصوصیات ژنیتیکی افراد نیز بر محل ذخیره چربی اضافی در بدن موثر خواهد بود.
اما به طور کلی، دلیل اصلی چاق شدن ران ها را میتوان نحوه ی غذاخوردن خود دانست. همه ی ما میدانیم که با پرخوری و عدم فعالیت فیزیکی، مواد غذایی اضافی به صورت چربی در بدن ما انباشته می شوند و دچار چاقی و اضافه وزن ما میشود.
راه های زیادی علاوه بر ورزش کردن برای کاهش وزن، مخصوصا در قسمت رانها وجود دارد.

یکی از این روش ها، استفاده از دستگاه های لاغری است. دستگاه اگزیمیا یکی از این دستگاه ها است که در این مقاله آن را بررسی میکنیم.

چاق شدن ران ها چه عوارضی به همراه دارد؟

چاق شدن ران ها میتواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. برخی از این عوارض به شرح زیر میباشند:

۱_ چاقی ران میتواند افراد را دچار دیسک کمر یا درد مفاصل در پایین تنه بکند. همچنین زانو درد نیز می تواند در اثر چاقی به وجود بیاید.

۲_ چاقی ران می تواند باعث ایجاد فشار خون در شما شود. همچنین این مساله می تواند موجب بروز قند خون در بدن شما بشود.

۳_ چاقی ناحیه ران می تواند باعث بروز بیماری های قلبی و عروقی مانند کرونر شود و بنابراین بسیار به سلامتی شما لطمه خواهد زد.

۴_ چاقی در هر ناحیه از بدن به خصوص در ناحیه ران، میتواند باعث بروز سکته مغزی شود. زیرا موجب تصلیب شرائین میشود و باعث می شود چربی در سرخرگ ها رسوب بکند که در نهایت باعث سکته مغزی خواهد شد.

دستگاه اگزیمیا

دستگاه اگزیمیا

دستگاه اگزیمیا راهی امن برای لاغری موضعی در بدن به شمار میرود.

متخصصان تغذیه معتقدند که هرچه قدر هم ما انسان ها رژیم غذایی را رعایت کنیم و برنامه ورزشی مناسبی را داشته باشیم، بازهم بعضی از نقاط بدنمان نافرم است و چربی های اضافه در آن نقاط جمع شده است.
امروزه با استفاده از دستگاه هایی مانند اگزیمیا این فرصت برای افراد فراهم شده تا از شر چربی های اضافی بدنشان مانند چربی های ناحیه ران خلاص شوند. دستگاه اگزیمیا محدودیتی ندارد و افراد با هر شاخص توده بدنی‌ای می‌توانند از آن استفاده بکنند.

دستگاه اگزیمیا چیست؟

دستگاه اگزیمیا از تکنولوژی روز دنیا بهره میبرد و میتواند در جهت از بین بردن سلولیت، لاغری در برخی از نواحی بدن و همچنین سفت سازی ناحیه مورد نظر استفاده کرد.

شرکت BIONIX ایتالیا این دستگاه را ساخته است. استفاده از این دستگاه کاملا بی‌خطر است و برای افرادی مناسب است که تمایلی به عمل جراحی ندارند و دنبال راه‌های بی‌خطر میگردند. در این دستگاه، امواج لیزر به همراه الکتروپریشن با یکدیگر ترکیب میشوند و علاوه بر از بین بردن چربی در بخش های موردنظر از بدن، کمک زیادی به کشیده شدن و سفت شدن پوست می کنند. درنتیجه همان طور که گفته شد، از این دستگاه برای لاغری ران هاهم میتوان استفاده کرد.

لاغری ران با دستگاه اگزیمیا چگونه است؟

لاغری ران با دستگاه اگزیمیا مراحل خاصی دارد. این دستگاه قادر است چربی‌های اضافی ران و سلولیت‌ها رفع کرده و به اندام شما زیبایی ببخشد.
در ابتدا با استفاده از برنامه Mytouch 2.0 بدن فرد را آنالیز میکنند. سپس مدلی سه بعدی از تغییرات بدن که پس از استفاده اگزیمیا  حاصل میشود، به فرد نشان میدهند. در نتیجه، شخص می‌تواند بدن خود را قبل و بعد از لاغری ران با اگزیمیا مشاهده کند و تصمیم درست تری را بگیرد.
در مرحله بعد از دستگاه میکرودرمولیفت استفاده میشود. این دستگاه پوست را لایه برداری کرده و آن را سفت می‌کند. در نتیجه پوست به ساخت سلول‌های جدید و سالم تحریک می‌شود. این عمل باعث از بین رفتن چین و چروک‌ها و لکه ‌های پوست میشود. حالا وقت آن است که فناوری لیزر به کار برده شود. این دستگاه ویژگی‌ لرزش و چند قطبی بودن را دارد و سلول‌های چربی موردنظر را با کمک لیزر از بین میبرد. در مرحله بعد از دستگاه اندورادیومگ استفادع میشود. این دستگاه سلول‌های درون پوست ران را تحریک میکند. این دستگاه میتواند ۴ نوع ماساژ حرکتی را ارائه دهد و برای تمامی نواحی بدن مورد استفاده قرار بگیرد‌. همچنین اندورادیومگ به دلیل تحریک مغناطیسی پوست، رگ‌های خونی و اتم‌های موجود در پوست را پر انرژی میکند و اکسیژن رسانی به بافت‌ها را افزایش میدهد. در مرحله آخر نیز از رادیوپوریشن استفاده میکنند. این عمل باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین را در پوست میشود. این دو پروتئین، شادابی و جوانی را برای پوست به همراه دارد. همچنین کلاژن و الاستین از بروز چین و چروک نیز جلوگیری میکند.

مراقبت های لازم بعد لاغری ران با دستگاه اگزیمیا

مراقبت های لازم بعد از درمان با اگزیمیا باعث تثبیت نتایج درمان می‌شود. به طوری که شما بیشترین نتیجه را از درمان با این دستگاه بگیرید.

به طور کل اگزیمیا روشی کاملا بی خطر است و بعد از انجام آن نیازی به انجام مراقبت های خاصی نیست. اما برای جلوگیری از انباشته شدن دوباره ی چربی ها در بدن، رعایت کردن بعضی از موارد را توصیه میکنیم:

مراقبت های لازم بعد لاغری ران با دستگاه اگزیمیا

۱_ انجام ورزش ایروبیک

۲_ قوی کردن ماهیچه‌های ران با انجام ورزش های مخصوص

۳_ کاهش کالری‌های دریافتی روزانه

۴_ این روش را برای تمام پوست ها نمی توان استفاده کرد زیرا افراد دارای پوست های مختلف هستند

۵_  بیمار میتواند پوست پرتقالی که در اثر سلولیت شدن پاها به وجود می آید را درمان کند.

۶_ برخلاف روش های جراحی که باید پس از آن بیمار باید دوران نقاهت را سپری کند، این روش به استراحت نیازی نخواهد داشت

۷_ این روش به اندام های بدن شکل مناسب می دهد.

۸_ افراد در طول زمان درمان، هیچ دردی را احساس نخواهند کرد.

۹_  برخلاف جراحی، هیچ گونه خون ریزی در این روش اتفاق نخواهد افتاد.

۱۰_ میزان کیفیت پوست تا حد قابل توجهی بهتر خواهد شد.

۱۱_ این روش برای همه ی افراد و با هر سنی که دارای چاقی موضعی می باشند، مناسب خواهد بود.

چه کسانی میتوانند از لاغری ران با دستگاه اگزیمیا استفاده کنند؟

 لاغری ران با دستگاه اگزیمیا

۱_ کسانی که اضافه وزن کمی داشته باشند.

۲_ کسانی که از لحاظ سلامتی در وضعیت خوبی باشند‌.

۳_ کسانی که رژیم غذایی مناسب داشته باشند.

۴_ کسانی که فعالیت بدنی نسبتا مناسب در طول روز برای کنترل چربی ران های خود داشته باشند.

۵_ کسانی که قبلا در ناحیه ران جراحی لاغری انجام نداده باشند.

۶_ کسانی که به الکل اعتیاد ندارند.

سخن پایانی درباره لاغری ران با دستگاه اگزیمیا

همان طور که گفته شد، چاق بودن ران ها میتواند عوارض ناگواری به همراه داشته باشد. همچنین اگر زیبایی اندام شما برایتان مهم باشد، چاق بودن ران ها میتواند شمارا اذیت کند و در زیبایی اندام شما تاثیر بگذارد. استفاده از دستگاه اگزیمیا میتواند شما را در لاغر کردن ران هایتان کمک کند و شمارا به نتیجه ی دلخواهتان برساند. حتما با مراجعه به پزشک و بررسی کردن شرایطتان، بهترین روش برای لاغری ران هایتان را انتخاب کنید.

درحال حاضر در کلینیک دکتر تفت لاغری موضوعی با اگزیمیا انجام نمی شود.

پاسخ به سوالات متداول درباره لاغری ران با دستگاه اگزیمیا:

ماندگاری نتایج پس از لاغری ران با دستگاه اگزیمیا چه قدر است؟

اگر نکاتی که توسط پزشک به بیمار گفته می شود، توسط فرد رعایت نشود و وزن فرد تا 5 کیلو و حتی بالاتر اضافه شود، دوباره به حالت اولیه و قبل از درمان بازخواهد گشت.

دیگر نواحی که میتوان با این روش درمان کرد، کدام نواحی هستند؟

مناطقی از بدن از جمله شکم، پهلو، باسن، پاهای سلولیتی و بازو

چند جلسه برای لاغری ران با دستگاه اگزیمیا نیاز است؟

این مورد باید با نظر پزشک تعیین شود. اما به طور معمول بیمار باید حداقل ۴ جلسه را سپری کند.

چه نوع تکنولوژی در اگزیمیا به کار برده شده است؟

تکنولوژی که در اگزیمیا به کار برده شده، لیزر است و جهت کم و یا حذف شدن چربی در قسمت تحت درمان، مورد استفاده قرار میگیرد.

سن مناسب برای لاغری ران با دستگاه اگزیمیا چند است؟

این دستگاه محدودیت سنی ندارد ولی بهتر است که برای سنین بالای ۱۸ به کار گرفته شود.

5/5 - (4 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *