لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
هزینه پلاسما جت پلک

هزینه پلاسما جت پلک ۱۴۰۳ + مزایا و فیلم توضیح

مردم مختلف برای پلکسر چشم خود و رفع پف یا افتادگی آن به دنبال راه‌هایی هستند که کمترین عوارض را داشته باشد و در زمان خیلی کوتاه‌تری آن‌ها را به نتیجه مدنظرشان برسانند.
پلاسما جت پلک یکی از این روش‌های کم عوارض است. از آن جهت ‌که پلاسما جت پلک، شیوه‌ای نوین در دنیای زیبایی چشم‌ها است، همواره ابهامات و سوالات زیادی پیرامون پلکسر پلک وجود دارد. در این مطلب همراه ما باشید تا این ابهامات را به‌طور کامل برطرف نماییم.

درمان افتادگی پلک با پلاسما جت + پلکسر پلک چیست؟

چشم انسان یکی از اصلی‌ترین نواحی چهره او می‌باشد که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارد.  از همین رو چین و چروک‌های اطراف ناحیه چشم و افتادگی پلک می‌تواند در کاهش اعتمادبه‌نفس افراد تاثیرگذار باشد. از سوی دیگر چشمان انسان عضو بسیار حساسی به شمار می‌روند. بنابراین نمی‌توان از هر نوع شیوه‌ای برای رفع کردن چین و چروک‌ها و افتادگی‌های آن استفاده نمود. مرسوم‌ترین استفاده ای که از پلاسماجت می‌شود، برای لیفت پلک است. درمان افتادگی پلک با پلکسر بهترین جایگزین برای شیوه‌های جراحی پلک مانند جراحی بلفاروپلاستی است. پلاسما جت پلک را در دنیا به عنوان روش بلفاروپلاستی اما بدون نیاز به جراحی معروف است. هزینه‌های درمان در روش درمان افتادگی پلک با پلاسما جت به مراتب کمتر از روش‌های نیازمند جراحی است و مزیت بعدی آن این است که شما مجبور به انجام مراقبت‌های پس از جراحی نمی‌باشید و قادر خواهیدبود به آسانی به کارهای روزمره خود بپردازید.

منظور از پلاسما جت پلک (پلکسر) چیست؟

پلاسما جت پلک چیست

پلاسما جت پلک روشی نوین به منظور انجام عمل‌های زیبایی در دسته بدون نیاز به جراحی است. پلکسر پلک را می‌توان راهی آسان برای ترمیم جای زخم‌ها، برطرف کردن چین و چروک‌ها و افتادگی‌های اطراف پلک و حتی فرم دهی و لیفت بینی به شمار آورد. در پلاسما جت پلک هدف ما رفع کردن آسیب‌ها و افتادگی‌های به وجود آمده در ناحیه اطراف چشم می‌باشد که زیبایی فرد را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. پلکسر پلک روشی است که عوارض آن کم است و خطری برای افرادی که تمایل دارند جوانی و زیبایی را به چشم‌های خود برگردانند و چهره خود را جذاب‌تر کنند، ندارد.
پلاسما نوعی ماده است که حالت گازی شکل و درجه حرارت بسیار بالایی دارد. در حقیقت در پلاسما تعداد الکترون‌های آزاد با تعداد یون‌های مثبت برابر خواهدبود. از همین رو این ماده گازی قادر است با تاثیرگذاری روی سلول‌های پوستی، آن‌ها را تحریک کرده و فرایند درمان زخم‌های پوستی را بهبود دهد. این ماده در روش‌های جوانسازی پوست بدون احتیاج به جراحی نیز کاربرد فراوانی دارد. در چنین روش‌هایی پزشکان با استفاده از دستگاه پلاسما جت، ماده پلاسما را به لایه‌های عمیق‌تر پوستی تزریق می‌کند و حرارت ناشی از آن، منجر به تصعید این لایه‌ها می‌شود. تصعید لایه‌های پوستی در آخر منجر به جمع شدن پوست و لیفت پوست فرد زیباجو خواهد شد.
در پلاسما جت پلک، این ماده به اطراف چشم و نواحی از که پلک دچار افتادگی شده، تزریق می‌شود. در نتیجه انجام این کار، پوست اطراف ناحیه چشم فرد منقبض شده و به مرور زمان افتادگی‌های ایجاد شده در اطراف چشم‌ها، به‌طور کامل از بین خواهند رفت. نقاط تابش پلاسما به پوست بسیار نسبت بهم کم‌فاصله هستند و در فاصله‌های 0.5 میلی‌متری از یکدیگر قرار می‌گیرند. این موضوع منجر می‌شود که با جمع شدن یکنواخت لایه‌های زیرین پوست تمامی قسمت‌های آسیب‌دیده در اطراف چشم و پلک‌ها تحت تاثیر قرار گیرند و افتادگی یا دیگر مشکلات آن‌ها برطرف شود.

درمان افتادگی پلک با پلکسر چگونه انجام می‌شود!

پلکسر پلک شیوه‌ای قابل اطمینان برای از بین بردن افتادگی‌های پلک و چین و چروک‌های ریز اطراف چشمان انسان است. از آن جهت که پلکسر پلک یکی از روش‌های غیرتهاجمی جوانسازی پوست است، احتیاجی به بیهوشی و جراحی ندارد و هیچ‌گونه برشی در سطح پوست فرد ایجاد نمی‌کند. برای درمان افتادگی پلک با پلکسر در ابتدا پزشک، زیباجو را به‌طور کامل معاینه می‌کند تا از سلامت او خاطر جمع شود. در جلسات مشاوره قبل از انجام پلاسماجت پلک، پزشک زیبایی درباره تمامی عوارض، خطرات و مشکلات احتمالی با فرد زیباجو صحبت کرده و وی را برای انجام پلکسر پلک، از لحاظ روانی و جسمی آماده می‌کند.
در روز انجام پلکسر پلک، پزشک زیبایی نواحی که قرار است درمان شود را به کمک کرم‌های بی‌حس‌کننده، بی‌حس می‌کند و با استفاده از دستگاه پلاسما جت، ماده پلاسما را به پوست زیباجو می‌تاباند. پس از درمان افتادگی پلک با پلاسما جت شخص زیباجو قادر است نتایج درمان را تا حدودی در چهره خود مشاهده نماید.

مزایای پلاسما جت پلک

مزایای پلاسما جت پلک

 • پلاسما جت پلک روشی کاملا مدرن در دنیای علم پزشکی است. این روش زیباسازی پوست، نوعی روش درمان کم‌تهاجمی است. در این مطلب اصطلاح تهاجمی به معنی آن است که پوست و بافت بدن در جهت انجام درمان و زیبایی، آسیب نمی‌بیند و یا با تیغ جراحی بریده نخواهدشد.
 • پلکسر پلک به مراقبت طولانی مدت و طول درمان و استراحت در منزل نیازی ندارد. در نتیجه فرد بلافاصله بعد از انجام پلکسر پلک قادر است که به کارهای روزمره خود برسد.
 • پلاسماجت پلک احتیاجی به بیهوشی ندارد و فقط لازم است که ناحیه درمان شده با کرم موضعی بی حس شود.
 • هزینه پلکسر پلک بسیار کمتر از جراحی‌های هم‌ هدف برای زیبایی چشم است و اصلا هزینه پلکسر پلک با آنها قابل مقایسه نیست.
 • تعداد جلسات پلاسما جت پلک محدود است و تنها در 1 تا 3 جلسه می‌توانید نتیجه قابل انتظارتان را به دست آورید.
 • ماندگاری پلاسما جت پلک طولانی و بلند مدت است.
 • انجام پلکسر پلک بدون درد بوده و حتی بلافاصله پس از جلسه درمان نیز فرد زیباجو هیچ درد آزاددهنده‌ای را حس نخواهد کرد.

کاندیدای مناسب جهت انجام پلکسر پلک

برای انجام پلاسما جت پلک (plasma jet for eyelids) اصلی‌ترین نکته، برخورداری از سلامت عمومی فیزیکی می‌باشد. پزشک معالج می‌بایست خاطرجمع شود که شخص زیباجو مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای مانند: دیابت، سرطان، صرع، مشکلات غدد نباشد. همچنین ابتلا به بیماری‌های خود ایمنی نیز مانعی قوی برای عدم  انجام پلکسر پلک است.
انجام پلاسما جت پلک به خانم‌های حامله و شیرده نیز پیشنهاد نمی‌شود. البته هم‌اکنون علت اثبات شده‌ای مبنی بر تاثیر منفی پلاسماجت بر جنین وجود ندارد، اما بی‌خطر بودن آن نیز به‌طور کامل تایید نشده است، درنتیجه بهتر است که در دوران بارداری و شیردهی به نوزاد، پلکسر پلک انجام نشود.

توصیه‌های قبل از اقدام برای پلاسما جت پف زیر چشم

پلاسما جت پف زیر چشم

 • با توجه و دقت بالا درباره اعتبار کلینیک، تخصص و مهارت پزشک معالج تحقیق کنید.
 • در جلسات مشاوره با پزشک بدون تعارف تمامی سوالات خود را بپرسید، ابهامات را برطرف کرده و در جهت انتظارات و سلایق خود با او به خوبی صحبت کنید.
 • در شرایطی که حساسیت پوستی دارید و یا در گذشته چشمان خود را جراحی کرده‌اید، پزشک را مطلع کنید، دقت کنید که این جراحی می‌تواند جراحی زیبایی یا درمانی محسوب شود.
 • همچنین اگر که به بیماری خاصی مبتلا هستید و یا داروی خاصی استفاده می‌کنید، حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • حداقل از 2 هفته پیش از عمل پلکسر پلک، مصرف سیگار، قلیان و الکل را کنار بگذارید.

مراقبت بعد از پلاسما جت چشم

مراقبت بعد از پلاسما جت پلک امری مهم است که رعایت نکات آن منجر به کاهش دوران نقاهت و کمتر شدن عوارض پلکسر پلک خواهد شد.

 • از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب اجتناب کنید.
 • در فضاهای باز ضروری است که از عینک دودی استفاده کنید.
 • تا مدتی پس از پلاسما جت پلک از بودن در محیط‌های پر گردوغبار و آلوده اجتناب کنید.
 • پس از درمان و تا زمان برطرف شدن کامل پوسته ریزی‌ها، از لوام آرایشی استفاده نکنید.
 • از دست‌کاری زخم‌ها و یا کندن آن‌ها اکیدا خودداری کنید.
 • در شرایطی که پزشک برای شما دارویی تجویز کرده، دارو را درست و به موقع استفاده کنید.
 • ناحیه درمان شده را پاکیزه نگه داشته و دستان آلوده خود را به آن نزنید.
 • از فشار دادن، مالیدن و ماساژ دادن پلک‌ها جدا اجتناب کنید.
 • تا 14 روز پس از پلاسماجت پلک از رفتن به استخر، سونا و جکوزی اجتناب کرده و با آب داغ و پرفشار حمام نکنید.
 • از شست و شوی چشمان خود اجتناب کنید و تا 2 روز پس از پلکسر پلک به حمام نروید.

معایب و عوارض عمل پلکسر پلک

 • عوارض پلاسماجت پلک در مقایسه با عوارض جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، بسیار کمتر است. قرمزی، التهاب، تورم و کبودی در ناحیه درمان، از عوارض شایع پس از انجام عمل پلکسر پلک هستند.
 • همچنین احتمال دارد تا 1 الی 2 روز پس از پلکسر پلک در محل درمان احساس گرگرفتگی یا گرما وجود داشته باشد. طی 7 روز پس از پلاسماجت نیز امکان دارد محل درمان پوسته ریزی داشته باشد که اصلا جای نگرانی ندارد. تمامی عوارض نام برده شده طبیعی و البته کوتاه مدت خواهند بود.
 • اغلب مواقع عوارض پلاسماجت پلک، حداکثر یک هفته تا 10 روز پس از عمل به‌طور کامل رفع می‌شوند. درنتیجه اگر عوارض طولانی‌تر شدند، لازم است که به پزشک خود اطلاع دهید.
 • یکی از موارد نگران کننده در خصوص پلاسما جت پلک، تاثیر پلکسر بر روی بینایی زیباجو است. اغلب اشخاص تصور می‌کنند که تابش پلاسما بر روی عصب‌های بینایی فرد تاثیرگذار است و ممکن است به آن‌ها آسیب برساند. بهتر است بدانید که این‌ چنین نخواهدبود، پلاسما تنها به لایه‌های مختلف پوست نفوذ می‌کند و قدرت زیادی برای اینکه از این لایه‌ها عبور کند و به عصب‌های بینایی برسد را ندارد. البته احتمال دارد که در روزهای نخست پس از انجام پلکسر پلک، نگاه کردن به صفحه گوشی، تلویزیون یا لپ‌تاپ برای شما کمی مشکل باشد. اما این عارضه کاملا موقتی است و پس از چند روز به‌طور کامل برطرف خواهدشد.
 • از دیگر نگرانی‌های زیباجویان می‌توان به ماندن جای زخم‌های پلاسما جت در ناحیه درمان اشاره نمود. پس از انجام پلکسر پلک، زخم‌های ریز متعددی در ناحیه درمان دیده می‌شود. به همین دلیل احتمال دارد این‌طور تصور شود که چنین زخم‌هایی هرگز به‌طور کامل بهبود نمی‌یابند و جای آن‌ها بر روی پلک باقی خواهند ماند. این زخم‌ها همان محل‌های تابش پلاسما هستند و بعد از گذشت چند روز، به‌طور کامل رفع خواهندشد. البته به شرطی که فرد زیباجو زخم‌ها را دست‌کاری نکند و همچنین پوسته‌ی روی زخم‌ها را نکند. به علاوه در مدتی که زخم‌ها هنوز خوب نشده‌اند، مراقبت‌های لازم را به خوبی انجام دهد.

هزینه پلاسما جت پلک (پلکسر چشم)

هزینه پلکسر پلک به عواملی مانند اینکه در چه شهری زندگی می‌کنید و برای انجام پلاسما جت پلک به کدام کلینیک مراجعه می‌کنید، وابسته است و در کل هزینه‌ پلاسما چت پلک در مراکز مختلف، متفاوت خواهدبود. معمولا انجام پلکسر پلک در شهرهای بزرگ‌تر و کلینیک‌های معروف‌تر هزینه بیشتری خواهد داشت. البته که هزینه پلکسر پلک، کاملا قابل توجیه می‌باشد. زیرا پزشک حاضر در چنین کلینیک‌هایی معمولا دارای تجربه و مهارت بیشتری است و عمل  پلکسر پلک را باتوجه بالا انجام می‌دهد. علاوه بر این نوع پوست شخص، میزان افتادگی پلک‌هایش، اینکه عمل پلکسر پلک بالا باشد یا پایین یا هردو، سن زیباجو و تعداد جلسات موردنیاز برای درمان نیز از موارد تاثیرگذار بر هزینه‌ پلاسما جت پلک هستند.

بلفاروپلاستی با پلاسما چگونه است؟

بلفاروپلاستی بدون جراحی اصطلاحی است که برای راه‌های غیرتهاجمی و یا کمتر تهاجمی بکار برده می‌شود که بدون نیاز به جراحی است. امروزه شیوه‌های متنوعی برای رفع مشکلات پلک وجود دارد ولی پلاسما جت چشم یک نوع شیوه درمانی ویژه برای رفع مشکلات پلک می‌باشد. اصطلاح بلفاروپلاستی با پلاسما اغلب برای پلاسما جت استفاده می‌شود که در واقع یک عمل بلفاروپلاستی بدون جراحی است. بلفاروپلاستی با پلاسما احتیاجی به جراحی ندارد و عوارض و مراقبت‌های بعد از آن بسیار کمتر از روش جراحی می‌باشد.
افتادگی پلک یک نوع مشکل رایج میان افراد با رده سنی‌های مختلف است. افتادگی پلک ممکن است منجر به کاهش دید در افراد شود. افتادگی پلک معمولا چنین است که پلک بالایی چشم به صورت غیرمعمولی دچار افتادگی است، یعنی پایین‌تر از حد معمول است که باعث می‌شود ظاهر افراد خسته و یا مسن‌تر به نظر آید. این عارضه می‌تواند کاملا ناگهانی و یا به صورت تدریجی نمایان شود؛ که راه‌حل آن درمان افتادگی پلک با پلکسر می‌باشد که می‌توانید در کلینیک دکتر تفت انجام دهید.

پرسش و پاسخ درباره پلاسما جت پلک (پلکسر پلک):

درمان افتادگی پلک با پلاسما جت در مطب دکتر، چقدر طول میکشد؟

انجام درمان افتادگی پلک با پلکسر حدود 20 الی 30 دقیقه طول خواهدکشید.

معمولا چند جلسه برای درمان افتادگی پلک با پلکسر نیاز است؟

برای درمان افتادگی‌های خفیف اغلب اوقات 1 جلسه پلکسر پلک کافی است. اما در موارد حادتر امکان دارد پزشک جلسات درمانی بیشتری را برای فرد تجویز کند. اغلب موارد درمان افتادگی پلک با پلاسماجت به بیشتر از 3 جلسه نیاز نخواهدداشت. اما در مواقعی احتمال دارد وابسته به صلاح پزشک، تعداد جلسات بیشتری تجویز شود.

جلسات درمان افتادگی پلک با پلکسر چندوقت یکبار باید انجام شوند؟

این جلسات درمانی در اغلب مواقع با فاصله‌های 1 ماهه انجام می‌شوند.

آیا انجام پلاسما جت پلک محدودیت سنی خاصی دارد؟

پزشکان پلکسر پلک را در سنین کمتر از ۲۰ سال و بالاتر از ۸۰ سال پیشنهاد نمی‌کنند. زیرا در سنین زیر ۲۰ سال همچنان هورمون‌های بدن متعادل نشده‌اند و همین موضوع می‌تواند منجر به نابودی اثرات پلاسماجت پلک شود. در سنین بالای هشتاد سال نیز اغلب شدت آسیب‌ها و چین و چروک‌های پوستی بسیار عمیق است و پوست فرد خاصیت ارتجاعی خود را تا حدود زیادی از دست داده است.

تاثیرات پلکسر پلک، چه مدتی پس از درمان ظاهر خواهند شد؟

اثرات ابتدایی عمل پلکسر پلک بلافاصله پس از اتمام جلسه درمانی خود را نمایان می‌کنند. اما برای ثابت ماندن نتایج و مشاهده نتایج قطعی، بهتر است که مدت زمان بیشتری را صبور بمانید. 4 هفته پس از انجام پلاسماجت پلک نتایج کاملا قابل مشاهده خواهند بود. احتمال دارد که پزشک برای نتیجه‌گیری بهتر، 2 ماه پس از جلسه نخست، یک جلسه تکمیلی را نیز برای شما تجویز کند.

4.1/5 - (25 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

4 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز. تو کلینیک دکتر تفت فقط پلک انجام میشه که قیمتش رو تو صفحه تعرفه خدمات میتونید ببینید.