لوگو دکتر تفت
کلینیک گلشید به کلینیک دکتر تفت تغییر نام یافت❤️
قبل و بعد پلاسما جت پلک

قبل و بعد پلاسما جت پلک _ مراقبت ها

مراقبت بعد از پلاسما جت پلک

مراقبت بعد از پلاسما جت پلک چگونه است؟ هزینه پلاسما جت پلک چقدر است؟ برای درمان لک بعد از پلاسما جت چیکار کنیم؟
چشم‌ها یکی از مهم‌ترین نواحی چهره افراد است که تاثیر قابل توجهی در زیبایی آنها دارد. به همین علت چین و چروک‌های اطراف این ناحیه و افتاده شدن پلک‌ها می‌تواند در سطح اعتماد به ‌نفس اشخاص مختلف تاثیر گذار باشد. از سوی دیگر چشم‌ها عضو کاملا حساسی هستند، در نتیجه نمی‌توان از هر شیوه‌ای برای بهبود چین و چروک‌ها و افتادگی‌های آن استفاده کرد.
در حقیقت اغلب مردم به دنبال شیوه‌هایی هستند که کمترین عوارض را داشته باشد و در زمان کم‌تری آن‌ها را به نتیجه مورد علاقه‌شان برسانند. پلاسما جت پلک یکی از روش‌های کم‌خطر جوانسازی چشم است.

منظور از پلاسما جت پلک چیست؟

پلاسما جت پلک (Plasmajet eyelid) روشی نوین برای انجام عمل‌های زیبایی از نوع بدون نیاز به جراحی می‌باشد. این راه‌کار را می‌توان شیوه‌ای کاربردی برای ترمیم جای زخم‌ها، از بین بردن چین و چروک‌ها و افتادگی‌های اطراف پلک و همچنین فرم دهی و لیفت بینی به شمار آورد. در پلاسما جت پلک هدف اصلی ما رفع کردن آسیب‌ها و افتادگی‌های موجود در نواحی اطراف چشم است که زیبایی چهره فرد را تحت تاثیر خود قرار داده است. پلاسما جت پلک شیوه‌ای با عوارض کم و بی‌خطر برای افرادی است که تمایل دارند جوانی و زیبایی را به چشم‌های خود هدیه کنند و صورت خود را زیباتر از قبل کنند.

ماندگاری پلاسما جت پلک چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری پلکسر پلک به عواملی مانند: سبک زندگی فرد پس از پلاسماجت و همچنین شیوه مراقبت از ناحیه درمان وابسته است. در شرایطی که موارد ذکر شده به نحو صحیح رعایت و انجام شوند، ماندگاری پلاسما جت پلک در حدود 3 سال خواهد بود. زمان ذکر شده، حداقل مدت زمان ماندگاری پلاسما جت پلک برای زیباجویان است. در شرایطی که فردی با دقت رعایت موارد بالا را داشته باشد و اصلاح سبک در زندگی خود داشته باشد، نتایج ماندگاری پلاسما جت پلک حتی می‌تواند تا آخر عمر نیز بر صورت زیباجو باقی بمانند.

مراقبت بعد از پلاسما جت پلک چطور است؟

مراقبت بعد از پلاسما جت پلک
 • برای مراقبت بعد از پلاسما جت ضروری است که حواستان باشد که به ناحیه تحت درمان تا ۲۴ ساعت آب نخورد و خیس نشود. صبور باشید تا زخم‌ها به نحوه کاملاً طبیعی روند ترمیم شدن خود را طی کنند تا از به وجود آمدن جای زخم جلوگیری شود.
 • به ‌صورت روتین روزانه از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید و زمان‌هایی که در معرض اشعه خورشید قرار گرفته‌اید، بدون رعایت مراقبت‌های لازم، نگذارید نور خورشید به صورت شما بتابد.
 • می‌بایست تا چند ماه بعد از درمان با روش پلاسما جت پلک، از کرم مرطوب‌کننده و ضدآفتاب در ناحیه موردنظر استفاده کرده و همچنین کلاه لبه‌دار به منظور محافظت پوست در مقابل نور خورشید بپوشید.
 • حداقل ۲ هفته قبل از پلاسما جت پلک از کرم ضدآفتاب در طول روز استفاده کنید.
 • واجب است که از مصرف محصولات تخصصی مراقبت پوستی که مواد تشکیل‌دهنده آنها شامل: رتینول، آلفا هیدروکسی اسیدها، ترتینوئین یا هر مشتقی از ویتامین A است، خودداری کنید.
 • اگر سابقه زدن تاول‌ تبخالی داشته باشید، ممکن است برای جلوگیری از بروز مجدد آن، داروهای ضدویروسی برای شما تجویز شود.
 • بهتر است که تا حداقل ۴ روز پس از پلاسما جت پلک، از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • از پانسمان کردن سرخود پلاسما جت شده، اجتناب فرمایید. فرصت دهید تا پوست با روند نرمال خود درمان شود.
 • از ورزش‌کردن، شنا و سونا حمام داغ یا حمام بخار پس از درمان، خودداری نمایید.
 • پس از پلاسما جت، پوسته‌ریزی‌هایی روی پوست فرد به وجود می‌آید که معمولا پس از گذشت یک هفته از بین می‌روند و پوست زیباجو به حالت طبیعی خود باز می‌گردد. بعد از انجام پلاسما جت برای بیمار، مشاوره لازم در خصوص نحوه مراقبت بعد پلاسما جت به زیباجو داده می‌شود؛ درنتیجه بیمار برای کسب نتیجه بهتر، موظف به رعایت توصیه‌های پزشک است.

مهم‌ترین اقدامات پس از انجام پلاسما جت پلک چیست؟

مهم‌ترین اقداماتی که باید بعد از پلاسما جت پلک انجام شود، شامل موارد زیر است:

 • هرگز نباید پس از انجام پلاسما جت پلک، پوست صورت خود را برنزه کنید. منظور از برنزه کردن فقط در معرض نور خورشید قرارگرفتن، نیست. انواع برنزه کردن مانند: از طریق اسپری، تزریق‌کننده‌های برنزه، آفتاب گرفتن و … می‌تواند برای پوست شما بعداز انجام پلاسماجت بسیار خطرناک باشد.
 • استفاده از دستگاه سولاریوم و همچنین هر نوع روشی که رنگ‌دانه پوست شما را تغییر دهد، بعد از انجام این عمل، هرگز توصیه نمی‌شود.
 • اشعه فرابنفشی که در نور خورشید وجود دارد، بعد از پلاسما جت برای پوست شما کاملا مضر خواهد بود. بهتر است از قرار گرفتن در معرض تابش نور مستقیم و مستمر نور خورشید، خودداری کنید.
 • استفاده از کرم‌های ضدآفتاب با 50SPF کاملا جدی توصیه می‌شود. استفاده از چنین کرم‌های ضدآفتابی به پوست شما کمک می‌کند تا در مدت زمان سریع‌تری از طریق خنثی‌کردن اشعه‌های مضر آفتاب بهبود پیدا کنید. اگر برای هر دلیلی مجبور هستید که هرروز و مدت زمان طولانی بیرون از منزل خود باشید، ضروری است که از ضدآفتاب‌های باکیفیت برای حفاظت از پوست خود استفاده کنید. برای انتخاب ضدآفتاب مناسب و کارآمد برای پوست خود، از پزشک متخصص زیبایی خود مشورت بگیرید.

نکات اصلی برای مراقبت بعد از پلاسما جت پلک

نکات اصلی برای مراقبت بعد از پلاسما جت به‌ شرح زیر می‌باشد:

 • ناحیه پلاسما جت شده را پاکیزه نگه‌دارید و از دستکاری محل عفونت و ایجاد پوست زخم‌ها خودداری نمایید.
 • روی زخم‌ها پوسته‌هایی ایجاد می‌شود، آن‌ها را برندارید و صبور باشید تا پوست‌های خشک‌شده با روند طبیعی خودشان ریزش داشته باشند. پس اگر لایه پیر پوست شما در حال پوسته‌پوسته شدن می‌باشد، به آن دست خود را نزنید.
 • استفاده از لوازم آرایشی تا پایان روند پوسته پوسته شدن پوست، ممنوع می‌باشد.
 • استفاده‌نکردن از پلاسترها (باندپیچی)، انجام این کار فرایند بهبود طبیعی پوست را کند می‌کند و ممکن است موجب افزایش ایجاد عوارض نامطلوب شود.
 • عدم قرارگیری در مقابل نور خورشید و استفاده از ضدآفتاب قوی در ناحیه درمان شده اکیدا توصیه می‌شود، انجام این کار باید تا پس از افتادن خودجوش پوسته‌های زخم ایجاد شده انجام شود. بدون استفاده از ضدآفتاب، از قرارگیری در معرض نور شدید خورشید تا پس از ۳ ماه از آخرین درمان با پلاسما جت، اجتناب کنید.

مراقبت‌ بعد از پلاسما جت پلک | موارد ضروری

مراقبت‌ بعد از پلاسما جت پلک

مراقبت‌های ضروری بعد از انجام پلاسما جت پلک شامل موارد می‌شوند:

 1. عدم دست‌کاری زخم‎‌ها.
 2. اجتناب از رانندگی کردن پس از انجام پلاسما جت پلک، تورم و خارش حواستان را پرت می‌کند.
 3. عدم قرارگیری در معرض نور آفتاب بدون استفاده از وسایل بهداشتی و محافظتی مانند ضدآفتاب.
 4. عدم استفاده از اسکراب و یا شوینده‌های لایه‌بردار به مدت یک هفته پس از انجام پلاسماجت.

بعد از پلاسماجت چه باید کرد؟

بعد از پلاسما جت ضروری است که پروتکل‌های اولیه و مراقبت‌های لازم را برای ناحیه پلک را انجام داد. در صورتی که مراقبت‌ بعد از پلاسما جت به‌درستی انجام شود، مرت زمان نقاهت بیمار می‌تواند کاهش پیدا کند.
در این مقاله از سایت کلینیک دکتر تفت به توضیح مفصل ماندگاری پلاسما جت پلک روش‌های مراقبت بعد پلاسما جت پلک و این‌ موضوع که چرا مراقبت بعد از پلاسما جت پلک اهمیت زیادی دارد، اشاره کرده‌ایم.

پرسش و پاسخ درباره مراقبت و ماندگاری پلاسما جت پلک:

آیا پلاسما جت پلک همان جراحی پلک چشم محسوب می‌شود؟

خیر، پلاسما جت پلک شیوه‌ای جدید برای انجام عمل‌های زیبایی بدون جراحی است.

آیا پلاسما جت برای درمان پف اضافی چشم مفید است؟

برای برای کاهش پف پلک‌ها می‌توانید پلاسما جت پلک را امتحان کنید.

آیا مرکز معتبری برای انجام پلاسما جت پلک در غرب تهران وجود دارد؟

بله؛ کلینیک پوست، مو و لاغری دکتر تفت واقع در سعادت آباد تهران، مدرنترین کلینیک زیبایی غرب تهران می‌باشد که تمامی خدمات مربوط به پلاسما جت را پوشش می‌دهد.

4.6/5 - (10 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با دکتر تفت

2 پاسخ

 1. سلام تمام توضیح تکراری اما اصلا ازپماد یا کرم ترمیم کننده که ضروری است تا در دوران ریزش وحتی بعد ازان در طول دور درمان این فیان هیچ پیشنهادی داده نشد چون پوست حالت سوختگی ‌خشکی شدید دارد وحتی اگه مراقبت داروی نداشته باشد ممکنه بجای نتیجه مثبت نتیجه بدتری هم داشته باشد واگر تخصیص دراین مورد ندارید بهتر مه از توضیحات ناقص بپرهیزید وشما نسبت ارایه مطالب مسئول هستید بهتر که حداقل کرم ودمپای راحهت اینکه به کا انجام شده وارد هستید ارایه میدادید تمام

  1. سلام دوست عزیز. درسته ولی همونطور که فرمودید ما مسئول هستیم و حق نداریم مردم رو ترغیب کنیم بدون مشورت پزشک از دارو و یا پماد خاصی استفاده کنند. اگر اوضاع پوست زیباجویی که هرکار زیبایی رو انجام داده خیلی بده، باید به پزشک مراجعه کنه نکه خود درمانی کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *